NINuvt Centrumlaan 100 Opendeurdagen Rijksscholen I CSC Voorde vierde 1 Mei hier geen Vrijdag 19 juni 1987 Feestviering Invullen belastingsaangiften «Voor Allen» - 22 mei 1987 7 Nog omtrent de raadszitting van 9 april II. Tijdens deze raadszitting wer den, na de goedkeuring van de princiepsovereenkomst tussen het OCMW-Ninove en de H. Hartenkliniek, op een drafje nog volgende beslissin gen getroffen: Ingevolge een besluit van de Vlaamse Gemeenschap dd. 4.2.1987 werd op basis van een nieuwe berekeningsformule een wijziging gebracht in de personeels formatie van de Stedelijke Biblio theek. Deze formatie is nu als volgt vastgesteld: 1 bibliothecaris, 1 as sistent-dienstleider, 3 bibliotheek assistenten, 2 bibliotheekbedien den (allen voltijds). Verder max. 3 deeltijdse betrekkingen, hetzij deeltijds bibliotheekassistent, het zij deeltijds bibliotheekbediende met samen niet meer dan 38 u per week. Deze personeelsformatie is nog niet volledig opgevuld en de P.O.B. fungeert op dit ogenblik nog voor een deel met personeel in nepstatuten. Tot slot van dit punt merkte SP- fraktieleider Urbain Verekens op dat aanwerving, aanwijzing, benoe ming en bevordering van perso neelsleden belast met culturele funkties of taken (dus bijv. biblio theek of sportcentrum) onderwor pen is aan de Cultuurpactwet. Dat wil dus zeggen dat alle ideologische en filosofische strekkingen moeten aan bod komen. Zowel schepen Van Eeckhout als raadslid Prieels vroegen zich af hoe men dan wel die strekking zou kunnen weten. Mijn antwoord: zouden zij dan ook de strekking niet kennen van al het personeel dat sedert 1983 bij de stad in dienst is gekomen??? De concessies van de cafetaria's van zwembad en sporthal werden met drie jaar verlengd volgens de zelfde voorwaarden als deze welke golden voor de periode van 1.8.1984 tot 31.7.1987 (17 ja, 6 neen van de SP). Deze concessies werden destijds toegekend aan de Brouwerij Haacht voor 660.012 fr. (sporthal) en 123.000 fr. (zwembad) per jaar. Schepen Callebaut van Sport kon geen antwoord geven op de vraag hoeveel dit nu bedraagt rekening houdend met het indexcijfer. De SP-oppositie formuleerde ook haar kritiek rond het feit dat deze koncessies niet opnieuw werden aanbesteed. Ten behoeve van het atletieksta- dion werd de aankoop goedge keurd van een geluidsinstallatie (ra ming 351.526 fr.). Op voorstel van het Schepencollege werd beslist "Wijziging nr. 2 aan de gewone en buitengewone dienst van het OCMW" niet goed te keu ren. De laatste wijziging moet vol gens het Algemeen Reglement be treffende de Gemeentecommptabi- liteit uiterlijk op 15 december van het begrotingsjaar (in dit geval 1986) aan de goedkeuring van de provinciale deputatie worden on derworpen. Deze beslissing is alleszins een blaam aan het adres van voorzitter Johnny. Een betrekking van opsteller werd openverklaard om te begeven bij bevordering. De SP onthield zich: niet neen omdat ook het personeel in dienst kansen tot bevordering moet krijgen, maar ook niet ja omdat in de werfreserve (aangelegd op 5.12.1985) nog 1 kandidaat aan wezig is doch dat deze blijkbaar ongewenst is. Rekening houdende met het feit dat aan de stad en OCMW zo weinig kandidaten sla gen voor examens voor buiten staanders is dat erg voor de betrok ken persoon. Geheime zitting - aanvaarding ontslag als brand weerman-vrijwilliger vanaf 8.4.1987 van Patrick Coppens; - bevordering tot sergeant-vrijwil liger van de h. Moeremans Michel met ingang van 16.4.1987 (NvdR: omtrent de bevorderingspolitiek rond de funkties van sergeant en eerste-sergeant komen wij nog wel eens uitgebreid terug. Daar wordt blijkbaar een uitgeschreven scena rio gevolgd!) - benoeming in vast dienstverband van mevr. Maria Callebaut als bi bliotheekassistent (deeltijds) vanaf 1.3.1987; - ter beschikkingstellingen van leerkrachten wegens ontstentenis van betrekking in de Stedelijke Technische en Beroepsleergangen: de hh. Maes Jean, als leraar techni sche vakken m.i.v. 1.10.1986, Ron- sijn Alfons, leraar techn. en prakti sche vakken m.i.v. 1.10.86; De Tant Roger, leraar bouwkundig te kenen, m.i.v. 1.9.85, D'Haese Gus- taaf, leraar bouwkundig tekenen, m.i.v. 1.10.86, Vanderhaegen Her man, leraar bouwkundig tekenen m.i.v. 1.9.1985, Van der Kelen Frans, leraar technische en prakti sche vakken m.i.v. 1.9.1985 (allen ingevolge de afbouw van de afde lingen mechanica en bouwkundig tekenen); - bekrachtiging van de aanstelling tot tijdelijke onderwijzers aan de school Geraardsbergsestraat 82 van mej. Van der Straeten Ann vanaf 16.3 t.v.v. zieke leerkracht; - idem mevr. Vannerom-Sertin Jo- siane vanaf 3.2.1987; - aan de Stedelijke Muziekakade- mie werden benoemd in vast ver band: de h. Willy Wijnant, direk- teur m.i.v. 1.1.1987, mevr. Ria Ag- neesens, lerares notenleer, m.i.v. 1.1.87, de h. Van Droogenbroeck Jan, leraar notenleer, m.i.v. 1.1.1987, de h. Van Londersele Prosper, leraar notenleer, mevr. Biesemans Jeanine, lerares piano, de h. Goubert Dirk, leraar piano, de h. Peremans Eddy, leraar gitaar, de h. Smeets Jozef, leraar gitaar, de h. De Wolf Rudi, leraar kamermu ziek, de h. Dc Wolf Rudi, leraar koperen blaasinstrumenten, de h. De Vis Eric, leraar klarinet saxofoon, de h. Wijnant Patrick, leraar viool, allen met ingang van 1 januari 1987. De zitting van 14 mei 1987: een zonder weinig geschiedenis Het eerste punt (van de Dienst Ruimtelijke Ordening - bevoegd heid van Schepen Desprets) werd uitgesteld. Het is inmiddels traditie geworden dat minstens één punt per gemeenteraad van deze dienst wordt uitgesteld. Vanaf het ogenblik dat kd. Jacques Timmermans in de voorafgaande commissie nog maar met de ogen knippert naar een dossier, is dat voor schepen Desprets reeds vol doende om het bij de volgende raadszitting terug te trekken. In dit eerste punt ging het om het defini tief ontwerp voor de uitbreidings- en aanpassingswerken, ruwbouw en afwerking, van de stedelijke school te Denderwindeke (raming 24.281.106 fr.). In het dossier ont brak een gunstig advies van de Brandweer en volgens Jacques wa ren er verschillende technische op merkingen van de Provinciale Technische Dienst die ernstig moe(s)ten onderzocht worden. Bij het tweede punt werden de verbouwingswerken goedgekeurd voor de omvorming van de oude schoolgebouwen te Lieferinge tot buurthuis, geraamd op 1.950.000 fr., waarvan 1.490.000 fr. werken in eigen beheer. Kd. Timmermans vroeg in verband hiermee bezinning omtrent een mo gelijke verkoop van de aanpalende stadsgronden die volgens hem te gen een te lage prijs werden ge schat. Kd. Schorreel had bemerkin gen bij het ontwerp van de werken zelf, nl. aangaande de toegangs deur (midden van de zaal) en het afgelegen sanitair. Vervolgens werden buitengewone herstellingswerken aan de koolwa terstofverharding van de Geraards bergsestraat (tussen spoorweg en Savooiplein) en de Burchtdam goedgekeurd (raming 778.378 fr.). De kdn. Verekens en Timmermans hadden de h. Schepen tijdens de vorige zitting gewezen op de erbar melijke toestand van het wegdek in de Geraardsbergsestraat, waarbij zelfs de naam "Koppenberg" was gevallen. Het punt "aanleg van een parkeer- strook in de Gemeentehuisstraat te Meerbeke" werd door schepen Du- rant teruggetrokken nadat kd. Tim mermans hem in de commissiever gadering had gewezen op het feit dat 20 m. verder een plein bestaat (kaatsterrein van Meerbeke) waar op tientallen auto's kunnen gepar keerd worden. Overeengekomen werd dat het parkeren er wel beter zal gereglementeerd worden om het parkeren op het voetpad te voorkomen ter hoogte van de bak kerij Lamens. U. Verckens Socialistische Gepensloneerdenbond Afdeling Nlnove Weer heft het noodlot toegeslagen en ons een trouw lid ontnomen. Al onze leden en het bestuur bieden van harte hun innige deelneming aan Suzanne, kinderen, kleinkind en familie van Cyriel De wetter- Van den Bossche en veel sterkte in de toekomst. Reinigingsdienst Er is geen ophaling van huisvuil te Aspelare, Nederhasselt, Outer en Voorde op 28 mei 1987 De ophaalronden worden ver plaatst naar vrijdag 29 mei. Na het grote sukses van de opendeurdagen tijdens het Pinksterweekend vorig schooljaar, met als voor naamste aantrekkingspool de Computerbeurs, wil men het dit jaar in de Rijksscholen Ninove, dit zijn de Basis school, de Middenschool en het Koninklijk Atheneum, over een heel ander boeg gooien. School lopen, vertelt ons de Studieprefect Mr. De Bac- quer, moet voor de leeringen nog wat meer zijn dan het verwerken van een dagelijkse portie kennis. Een school is ook de plaats waar leerlingen en leerkrachten samen werken aan de uitbouw van een betere toekomst in een geest van verdraagzaamheid ten opzichte van de verschillende filosofische en po litieke gezindheden, aldus de stu- dieprefekt. Vandaar dat dit jaar als thema gekozen werd: "Kom eens kijken wat er in onze school allemaal kan..." Er werden inderdaad gedurende het schooljaar door de leerlingen en leerkrachten tal van boeiende thema's uitgewerkt, en opendeur dagen vormen een ideaal kader om dit aan de buitenwereld kenbaar te maken. En er kan inderdaad heel wat; oordeel zelf maar... Een van de thema's is de opvoeding van de leerlingen tot volwaardige Europese en wereldburgers. Daar aan werden twee projekten gekop peld. Een eerste naar aanleiding van de dag van de Mundiale Vor ming waarbij door de leerlingen gedebatteerd werd over tal van mensonwaardige praktijken welke door de onafhankelijke organisatie Amnesty International telkens weer worden aangeklaagd. Daar- rond loopt een tentoonstelling in samenwerking met de plaatselijke afdeling van Amnesty Interna tional. Een tweede projekt loopt rond Eu ropa en de Europese instellingen. Het is stilaan een traditie geworden dat de laatstejaars van het Athe neum een studiereis ondernemen naar Straatsburg. Daaraan wordt telkens een studieprojekt gekop peld waarbij aandacht besteed wordt aan de geschiedenis, kunst, esthetische vorming, de Franse taal en de cultuur, milieu enz... Parallel daarmee is een tentoonstel ling opgezet rond de Germaanse kuituur, meer bepaald rond de culi naire tradities van Vlaanderen, Ne derland, Duitsland en Groot-Brit- tannië. De leerkrachten Wiskunde en Elektriciteit hebben de handen in mekaar geslagen, en zorgen voor een primeur in de streek, nl. de ontvangst via een parabool antenne met 3 meter diameter, voor satel liet-televisie, de kommunikatie van morgen. Daar is nog aan toege voegd een installatie voor zend amateurs van de Unie der Belgi sche Amateurzenders U.B.A. De stand Aardrijkskunde behan delt dan meer het begrip "ruimte" dat aan bod komt in de verschillen de aardrijkskundige disciplines: de fysische, de menselijke, de ekono- mische aardrijkskunde. Ook de moderne technologieën krijgen ruime aandacht. U kunt de werking aanschouwen van een modern uitgerust K.M.O.- kantoor, met tekstverwerker, mo derne schrijfmachines, magazijnbe- heer met fakturatie met behulp van komputer. De leerlingen van de afdeling Boekhouden-Informatica hebben in het begin van het schooljaar een mini-onderneming opgericht, met aandeelhouders, mensen in loon dienst, volledig uitgewerkte boek houding enz. In heel wat scholen was men hiermee gestart, in het Atheneum heeft men volgehouden! We blijven nog even in de wereld van Verkoop en Kantoor. De leerlingen van het vierde jaar kozen voor hun kwalifikatieproef het maken van een winkeletalage met promotie voor produkten als koffie, bier, frisdranken, melkpro- dukten, enz. waaraan gekoppeld de nodige voorlichting voor de konsu- ment. Opendeurdagen zijn een mooie ge legenheid om de werken van de leerlingen tentoon te stellen. Zo pakt de afdeling Hout en Meubel makerij uit met prachtige handge maakte massieve meubelen en pro dukten in jeugdig ogend dennen hout en toont ze restauratie en toepassingen van parketterie. Elkeen weet dat een groot deel van het woonkomfort voortvloeit uit goed en gemakkelijk te onderhou den, en degelijk geplaatste sanitai re installaties. Het beroep van sani tair installateur vereist een oplei ding waar een goede vakkennis op de eerste plaats komt, maar waar ook aandacht wordt besteed aan moderne technieken en technolo gieën, vooral wat de centrale ver warming betreft. Tenslotte wordt door de afdeling Kleding ook dit jaar een sterke prestatie geleverd. Hoofdthema hier is het inspelen van het onder wijs op de noden van de bedrijfswe reld. Noodzakelijk hiertoe is het kunnen beschikken over een mo dern uitgerust machinepark, met computergestuurde machines. En daarover beschikt men in het Koni- niklijk Atheneum. Volgend school jaar plant men immers een speciali satiejaar Mode- en Maatkleding. Daarmee zijn we echter nog niet rond. Zo is er ook een tentoonstelling Plastische Opvoeding met een "eer lijke" selektie van tekeningen en ruimtelijke verwezenlijkingen. Dit alles binnen de mogelijkheden van de leeftijd en de opleiding per afde ling van de leerlingen. Zoals vorig jaar wordt eveneens een stand bloemschikken verzorgd door de Middenschool. Bloemen en planten, dieren en mi lieuproblematiek, dit alles hoort thuis in de tentoonstelling opgezet door de leerkrachten Biologie. Welke de rol van kruiden in de voeding is, kan U dan weer in een andere tentoonstelling te weten ko men. U kan er leren hoe u een minikruidentuin samenstelt en proeven wat voor lekkers met oor deelkundig gebruik van kruiden kan gemaakt worden. Ook de inwendige mens wordt niet vergeten. Op zondag is er barbecue ingericht door de Basisschool. Op zaterdag en zondag zijn er ijs en pannekoeken, klaargemaakt door de Middenschool en er is doorlo pend een gezellig café in de polyva lente zaal. Ook daar wordt voor animatie ge zorgd. Zo is er tweemaal daags een modewhos en wordt er tweemaal daags door de leerlingen van de zesde Menswetenschappen een to neelstukje opgevoerd. Dit geeft hun de gelegenheid, in het kader van de kursus verbale expressie, voor een ruimer publiek op te treden. Verder kan U zich nog vermaken met oude volksspelen, diavoorstel lingen van studiereizen en oude klasfoto's. Er is eveneens kinderop vang voorzien en tot slot houden de leerlingen van de Middenschool een rommelmarkt. Parkeergelegenheid is er voldoende op het terrein, ingang Astridlaan. Kom je eens kijken wat er in de Rijksscholen allemaal kan? Zaterdag 23 mei van 14 tot 20 u. Zondag van 10 tot 18 u. C.S.C.-NInove neemt deel aan EUR0PAKWIS te Geraardsbergen op woensdag 27 mei 1987 Samenkomst van de kandldaat-kwissers in Volkshuis, Ninove om 19 u. Naar loffelijke traditie zullen SP en Bond Moyson-medewerkers ook dit jaar alle belangstellenden bij staan met het invullen van de belas tingsaangiften. Uiteraard is deze dienstverlening gratis en geheim houding wordt absoluut verzekerd. Gelieve zich van de nodige stukken en documenten te voorzien. Als extra-service zal per computer onmiddellijk kunnen berekend worden welk bedrag zal dienen be taald aan de fiscus of er eventueel centen opnieuw in uw portemonnee zullen teruggestort worden. Ninove-centrum Zaterdagen 16 en 23 mei 1987 van 9 tot 12 uur in het Bond Moysonge- bouw, Centrumlaan 50 te Ninove. Denderwindeke Zaterdag 16 mei e.k. van 13.30 tot 15.30 u in het lokaal bij Wed. Jacobs, Rij straat te Denderwin deke. Aarzel dus niet een beroep te doen op onze diverse aanwezige deskun dige medewerkers. C.S.C. en S.P. Groot-NInove organiseren op zaterdag 13 juni 1987 vanaf 15 u. Degustatle nieuwe Hollandse Maatjes (met jonge jenever) in café "Volkshuis", Geraardsbergsestraat 119 ten voordele van Steunfonds "DE MORGEN" Freddy De Chou geflankeerd door CSC-voorzitter Frans Soetaert, gemeenteraadslid en SP-afdelingsvoorzitter André Van Eesbeke en sekretaris Linda Impens. Naast de traditionele groepsdeelna- me aan de mei-avondfeestelijkhe den van Groot-Ninove (voor de gelegenheid op zaterdag 1 mei met een schittrende New Orleans jazz band "Dixie '86" en het mee op stappen in de optocht te Ninove, diende op diezelfde zaterdag 2 mei ijlings teruggekeerd naar het ver trouwde Bond Moysonlokaal te Voorde, voor de eigen jaarlijks terugkerende viering. Een zeer behoorlijk opgekomen aantal militanten luisterde geboeid naar een interessante uiteenzetting van Kd. provincieraadslid en ge meenteraadslid Freddy De Chou (Schendelbeke) over de specifieke werking van de provinciale instel lingen, de taak van de provincie raad als politiek orgaan, de rollen van gouverneur en Bestendige De putatie, de diverse werkingsaspec ten (milieu, onderwijs, cultuur, toerisme, enz.). Koude hapjes van eigen bodem ondertussen versterk ten de innerlijke mens. Een gezellig samenzijn rondde de geslaagde ak- tiviteit af. Na de Aids-voordracht dus opnieuw en voltreffer voor on ze SP-CSC-afdeling. Voor de volgende maanden staan o.m. de jaarlijkse wandeltocht en deelname aan het feest van "Voor Allen" (zondag 30 augustus te Zot- tegem) reeds op het programma. (f.s.) Gastsprekers krijgen natuurlijk steeds een bloempje te Voorde. Wie kon beter de tuil overhandigen dan onze dynamische lokaalhoudster Yvonne De Leeuw, daarenboven Freddy's eigenste tante. Dubbel feest als het ware. #,e n.a.v. het 10-jarig bestaan van de Socialistische Beweging te Appelterre-Eichem met vokaal-instrumentaal ensemble Groep "Spiraal" Gastspreker: Karei Van Miert Organisatie: C.S.C.-Appelterre Zaal Jempi, 20u30 V Jtr lllflj mmi 9 1 lil

Voor Allen | 1987 | | pagina 7