Schepen De Grave moet huiswerk hermaken Binnen in Doolbosweg voor het verkeer opengesteld Een studiedag ove leefmilieu en ruimtelijke ordening Autowegen groot en klein Erpe-Mere Een mooie realisatie Feestviering Vrijdag 19 juni 1987 FEEST "VOOR ALLEN" ZONDAG 30 AUGUSTUS 1987, ZOTTEGEM (BEVEGEMSE VIJVERS) 100 90 ,\\e«e I Tl Eindafrekening Akkerstraat, Heirbaan en Fierensveld NEGENTIG KM. per uur beter voo( Gemeenterekening Werken Ontmoetingscentrum Mere De Doolbosweg: een vleugje geschiedenis "N Groep "Spiraal" Gastspreker: Karei Van Miert Redaktie - Administratie - Publiciteit Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Vrijdag 12 juni 1987 49' jaargang nr. 24 Weekblad van de S.P Bij de aanvang van de zitting van vorige dinsdag noteerde de gemeentesekretaris vier af wezigen: zijn de helden moe? Of krijgen sommigen het moeilijk hun gebrek aan in teresse te verbergen nu deze legislatuur naar zijn einde loopt? Feit is dat ook de publieke opkomst aan de lage kant is. Er is immers weinig te beleven tijdens de Erpe- Meerse raadszitting. De behandeling van een punt ver loopt steevast volgens hetzelfde scenario: schepen geeft toelichting - burgemeester vraagt stemming - iedereen stemt ja. Nu en dan krij gen we een uitzondering op de regel: iemand uit de oppositie die het dossier heeft nagekeken, stelt enkele vragen en daarna wordt het punt goedgekeurd. Toch niet! Toen de eindafrekening betreffen de de uitgevoerde werken aan de Akkerstraat, Fleirbaan en Fierens veld ter sprake kwam, ontspon zich een diskussie tussen schepen De Grave en raadslid Van Wilder. Al hoewel laatstgenoemde akkoord ging met het eindresultaat, meende hij toch vragen te moeten hebben over bepaalde tussenresultaten. Vermits schepen De Grave niet zo voor de vuist een bedragje van 38.000 fr. kon verklaren, meende raadslid Vindevoghel te moeten in sinueren dat dat misschien wel de percentjes van de schepen zijn. De burgemeester, die gepraat van dergelijk allooi niet duldt, eiste dat Vindevoghel zijn woorden zou in trekken of anders werden ze geno tuleerd in het verslag. Koppig als een klein kind weigerde hij. Intussen besloot schepen De Grave het punt te laten afvoeren om het antwoord te zoeken op de vragen van Van Wilder. Wanneer, zoals in andere steden en gemeenten, de raadsleden dergelij- Welzijnsmeerjarenplan voor Aalst, pag. 2 10 jaar S. P. Appelterre- Eichem, pag. 7 Verboden te vissen, pag. 8 EEN SNEL HE 10 VAN 120 KM/UU» STOOT UW AUTO 60% MEER STIKSTOFOXIDEN UIT I Bil 90 KM/UUR. STIKSTOFOXIDEN VEROOR/AKEN DE 'ZURE REGEN'. RIJDT DAAROM RUSTIGER IS BOVENDIEN GOEDKOPER EN VEILIGER Zure regen, pag. 8 Rechten van schoolverlaters, pag. 5 ke technische vragen vooraf schrif telijk zouden mededelen, dan zou den dergelijke problemen zich niet voordoen. De eerste raadszitting na 1 juni is telkens deze, waarop de gemeen terekening over het vorig dienst jaar, in dit geval 1986, wordt nage zien door de raad. In de gewone dienst heeft Erpe- Mere een overschot aan ontvang sten van 34.460.258 fr., voor de buitengewone dienst werd 6.494.269 fr. meer uitgegeven dan voorzien, wat een totaal overschot aan ontvangsten van 40.345.300 fr. betekent. De schepen van financiën mocht dan ook gelukwensen ont vangen van de raadsleden uit de meerderheid. De oppositie zweeg. De pastorij van Erondegem zal eerstdaags grondig gerenoveerd worden: de gevels worden gezand straald en heropgevoegd, ramen en deuren worden herschilderd. Langs Prinsdaal (Bambrugge), Kwakkel (Aaigem), Krekelhoek (Burst) en Zevekootstraat en Nerenbroek (Erpe) zullen voetpaden aangelegd worden. Plan en bestek voor de aanleg van het openbaar verlichtingsnet in de sociale verkaveling Nationale Landmaatschappij werden goedge keurd. Nadat de polyvalente zaal van het gemeentelijk ontmoetingscentrum van Mere ongeveer één jaar open gesteld is voor het publiek, werden nu plan en bestek goedgekeurd om ook het ex-gemeentehuis een gron dige beurt te geven (dak-, lood- en zinkwerken, timmerwerk aan dak goten en versteviging van de vloer van de zolder) en binnenin de loka len te herschikken zodat ze als deel van het ontmoetingscentrum kun nen functioneren. Raming: 3.488.571 fr. Dit voorstel genoot eveneens de unanieme goedkeuring van de raad. Zicht vanop de Provinciebaan Aalst-Oudenaarde Eindelijk zijn wij zover: de werken aan de Velzeekse Doolbosweg zijn tot een goed einde gebracht! Daarvan hebben zich inmid dels alle gebruikers van de provinciale weg Aalst-Oude naarde sinds een paar weken kunnen vergewissen. Aangezien onze Zottegemse SP- mandatarissen precies van de vol tooiing van dit projekt een erezaak hadden gemaakt, blikken wij dan ook terug op de historiek of - beter gezegd - op de talrijke inspannin gen die het Doolbosdossier de Zot tegemse bewindslieden heeft ge kost. Reeds herhaaldelijk, meer bepaald op 8 juni 1984, 6 juni 1986 en 1 augustus 1986, hebben wij overigens in ons blad uitvoerig ver slag uitgebracht i.v.m. de aanloop tot de verbeteringswerken aan de Doolbosweg, wat op zichzelf vol doende getuigenis aflegt van de waakzaamheid terzake die wij t.a.v. het genoemde dossier steeds aan de dag hebben gelegd. Reeds op 13 februari 1984 gaf de Zottegemse gemeenteraad aan het Kollege van Burgemeester en Sche penen machtiging om de provincia le overheid te vragen de nodige verbeteringswerken aan de Dool bosweg te mogen uitvoeren. Het Kollege ging onmiddellijk aan de slag en benaderde onverwijld de gouverneur, die al spoedig, meer bepaald op 28 mei van dat jaar, zijn beslissing terzake bekendmaakte: hij ging akkoord met het Zottegem se voorstel, het sein stond op groe- n! De voorstudie werd toever trouwd aan het Studiebureau voor Wegen- en Bouwkunde-Ontwerpen uit Dendermonde. Reeds op 10 november 1984 lieten de Algemene Technische Diensten van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap het Zottegemse Kol lege weten dat van de 3.122.414 fr. waarop de werken aanvankelijk waren geraamd, een bedrag van 2.884.773 fr. in aanmerking kwam voor subsidiëring. Op 14 maart 1985 liet Mare Galle, de toenmalige bevoegde minister, weten dat hij bereid was de princi piële belofte van toelage te ver lenen. Op 17 december 1985 wees het Zottegemse Kollege de werken toe aan de p.v.b.a. De Moor uit Wette- ren, dit voor een bedrag van 4.823.689 fr. (dat naderhand - we gens het uitstellen van de werken - bij Kollegebesluit van 8 september 1986 met 3% zou verhoogd wor den). Ook heel wat kleine grondinnemin- gen, vijf in het totaal, dienden eerst doorgang te vinden. Bij besluit van de gemeenteraad van 21 januari 1986, konden deze grondinnemin- gen uiteindelijk worden bezegeld, dit voor een totaal bedrag van 111.420 fr. Lees door pag. 7 C£NT*A Morgen zaterdag, 13 juni, organiseert de SP de eerste aktiviteit in een lange reeks van tien open studiedagen omtrent gemeentebeleid. In het Oude Stadhuis van Dendermonde gaat het dan specifiek over leefmilieu en ruimtelijke ordening. Een materie die ons persoonlijk, de Vlaamse Socialisten en ieder welmenend mens wel bijzonder aan het hart ligt en dan ook onze speciale aandacht verdient. Het is de bedoeling dat op deze studiedag de eigen SP-raadsleden en uiteraard alle belangstellenden degelijk worden geïnformeerd over wat zoal mogelijk is. We moeten op de hoogte zijn van de wetgeving én van de alternatieve beleidsmogelijkheden. Voorlichting en informatie zijn van essentieel belang in de strijd tegen de vervuiling. Dit geldt bijzonder voor gemeenteraadsleden. Immers, zowel vanuit de oppositie als vanuit de meerderheid kan men beslissingen gaan afdwingen om diverse beschermingsaspekten van ons leefmilieu. De SP heeft anderzijds steeds aangetoond dat het menens was met leefmilieu, vandaar ook onze initiatieven terzake als de Openbare Vlaamse Afvalmaatschappij en de Vlaamse Waterzuiveringsmaatschappij. Bijkomend pleiten we voor een eigen leef milieudienst per gemeente, desnoods voor kleinere gemeenten voor welke deze optie financieel en organisatorisch geen haalbare kaart is, via een soort intercommunale voor milieu. Zo zou men bijvoorbeeld een intercommunale voor de Denderstreek kunnen oprichten waarin gemeenten samen de vereiste deskundigen en infrastruktuur verwerven zodat het gemeentelijk belang beter wordt behartigd. Specifiek voor ons arrondissement blijft de Dender trouwens een primordiaal probleem. Destijds hadden wij een akkoord met onze collega van het Waalse Gewest om de zuivering van de Dender kordaat en op relatief korte termijn aan te pakken. Van Vlaamse kant zouden we een eerste zuiveringsstation bouwen in Geraardsbergen en zo stroomafwaarts stelselmatig verder werken. De normale gang van zaken waterkundig beschouwd. Minister Lenssens doet het net andersom en bouwt de eerste installatie in Dendermonde en wil zo verder stroomopwaarts zuiveringsstations inplanten. Afgezien van de vraag naar enige logica in zijn beleid terzake, stellen wij eveneens de nogal stekelige vraag of het feit dat de heer Lenssens Dendermonde als thuishaven heeft misschien meespeelt in deze manier van werken. Is het trouwens niet ironisch dat net deze eerste studiedag ter voorbereiding van de gemeenteraadsverkiezingen op Vlaams niveau in Dendermonde plaatsgrijpt? Ook Lenssens kan er allicht wat van opsteken. Marc Galle Volksvertegenwoordiger 1937 - 1987 HERDENKING EERSTE VLAAMSCH SOCIALISTISCH CONGRES Zaterdag 27 Juni 1987 In de Arenbergschouwburg, Aanvang 9.30 u Arenbergstraat 28 Antwerpen Frankrijk heeft het meest uitge strekte wegennet, autowegen inbe grepen, van alle lidstaten van de Europese Gemeenschap. Volgens de onlangs door Eurostat gepubli ceerde cijfers beschikte Frankrijk in 1984 over meer dan 800.000 km. berijdbare wegen. In de hele Ge meenschap zijn er meer dan 2.600.000 km hetgeen aanzienlijk minder is dan in de Verenigde Sta ten (6,2 miljoen km) maar heel wat meer dan in de Sovjetunie (minder dan 1,4 miljoen km). Wat de autowegen betreft bezit West-Duitsland het langste net met 8.200 km. Italië heeft maar 5.900 km en Frankrijk slechts 5.500 km. Maar het dichtste net van autowe gen vindt men in België en Neder land met bijna 50 km op 1000 km2 oppervlakte. Spanje is de specialist in de grote of nationale wegen waarvan het 83.600 km bezit op een EG-totaal van 253.000 km. Italië komt op de tweede plaats met 45.100 km en Duitsland is derde met 31.500 km n.a.v. het 10-jarig bestaan van de Socialistische Beweging te Appelterre-Eichem met vokaal-instrumentaal ensemble Organisatie: C.S.C.-Appelterre Zaal Jempi, 20u30

Voor Allen | 1987 | | pagina 1