AALST OCMW-wasserij is leefbaar Geen uitbreiding postcomplex Aalst 2 Aalst vraagt geld aan wie er reeds lang geen meer heeft Opslag giftige afvalstoffen te Aalst hier geen Eddy Dierickx Harmonienieuws Vredeshuis NIEUWERKERKEH MOORSEL HERDERSEM Historiek Beleid Met ingang van 2 april 1984 werd door de Regie der Po sterijen een nieuwe dienstver lening voor het aannemen en uitreiken van snelkoerier en klein-goederenvervoer inge richt. Eetfestijn Netwerk Stedelijke Muziekakademie Voorstel raadslid Patrick De Smedt tot afschaffing van de kosten aangerekend door de stad voor het vervoer en be waren van goederen die op de openbare weg geplaatst wer den ter uitvoering van vonnis sen tot uitzetting van burgers uit hun woningen. Mare Galle stelde volgende parlementaire vraag i.v.m. de opslag, verwijdering en ver werking van giftige afval stoffen. Antwoord van J. Lenssens, gemeenschapsminister van Volksgezondheid en Leefmilieu Volwassenenedukatie Wijkklub Drievelden Aalst Geslaagd koncert Maurice Barrez Zelfhulpgroep Hysterektomie Eindeseizoenfeest Mikisklub Invullen belastingsaangiften Nieuwe burgemeester Invullen belastingsaangiften Maurice Barrez Socialistische Gepensioneerdenbond Moorsel Houdt deze data vril Extra dienstbetoon 2 19 juni 1987 - «Voor Allen» Op het einde van de laatste be stuursperiode van Klein Aalst be sliste het toenmalige CVP-PVV- VU-bestuur om de was van het ziekenhuis te laten doen door de V.O.V.-wasserij te Erembodegem. De toenmalige beslissing was niet gesteund op bedrijfsekonomische motieven maar was veeleer een politieke beslissing o.m. om een VU-raadslid (later Agalev) een be trekking te bezorgen bij het eerder genoemde V.O.V. Sindsdien werd aan de OCMW- wasserij weinig aandacht geschon ken. Het machinepark is verouderd en het afgevloeide personeel werd niet meer of nog slechts gedeelte lijk vervangen. De werkomstandig heden zijn allesbehalve. Telkenjare bij de bespreking van de begroting of de rekening van het Stedelijk Ziekenhuis werden home rische diskussies gevoerd over de kostprijs van de was in het OCMW en in het V.O.V. Ten zeerste bekommerd over de werking van de OCMW-wasserij en het aldaar tewerkgestelde perso neel drong raadslid Eddy Dierickx, SP-fraktieleider in het Beheersko- mité van het Stedelijk Ziekenhuis maanden geleden aan om een be drijfsekonomische studie (kosten- batenanalyse) te maken over de wasserij De heer P. Coppens, afdelingschef en lie. Economische Wetenschap pen, werd belast met het opmaken van deze studie. Laatstgenoemde ondervond heel wat moeilijkheden om aan de nodige gegevens te gera ken bij het V.O.V.-Erembodegem, doch slaagde erin om op 18 maart 1987 een wat hij noemt: "Bedrijfs- ekonomisch Heroverwegingsprojekt van de OCMW-wasserij" af te leve ren aan het bestuur. Deze mijns inziens zeer degelijke en wetenschappelijk verantwoorde studie bewijst haar nut en moet het OCMW-bestuur (beleid) toelaten om in de nabije toekomst definitief uitsluitsel te brengen over het voortbestaan van de wasserij. De eindkonklusie luidt: het behoud van de wasserij in eigen OCMW- beheer wordt financieel gunstig mits investeringen en het gemotiveerd zijn van het personeel. SP-raadslid Eddy Dierickx heeft ondertussen deze kwestie aan de agenda van het eerstkomend Be- heerskomité van het Stedelijk Zie kenhuis doen plaatsen. Dit met het doel, enerzijds, berich ten en kleine goederen in zeer kor te tijd tussen verzender en geadres seerde over te brengen, anderzijds, in te spelen op een noodzakelijke behoefte van "Snelpost", daar waar een groeiend aantal privé-bedrijven op dit domein operatief werden vaak met miskeuring van het post- monopolie. De Regie der Posterijen had der halve besloten haar service uit te breiden met een dienst "Taxipost" die als doel zou hebben: 1. Binnen grote stedelijke agglo meraties een huis-huis afhaal- en besteldienst te verrichten die de overbrenging in maximaal vier uur garandeert. 2. Tussen stedelijke agglomeraties streven naar een afhaal- en uitrei- kingsstruktuur van maximaal 6 uur. 3. Op het landelijk vlak waar 's morgens geposte en afgehaalde snelkoerier vóór sluitingstijd van de ondernemingen zou dienen te worden uitgereikt. Ten einde echter te kunnen inspa- len op de hiervoor geciteerde be hoeften is enerzijds een vrij grondi ge wijziging van de postale ver voersorganisatie noodzakelijk en vraagt dit anderzijds een aanpas sing van het personeelseffectief. Alle goede intenties ten spijt werd dit project dat de Regie der Poste rijen zou moeten in staat stellen op korte termijn terug de markt te veroveren de kop ingedrukt door het nefast beleid van Mevr. P. D'Hondt, Staatssekretaris voor P.T.T. Het wagenpark dat aldus zo nodig diende aangepast werd sinds 1983 niet meer herzien. De personeelsformatie werd in vijf jaar van 51.000 eenheden op 46.000 teruggebracht. Ondertussen heeft Mevr. D'Hondt het nodig gevonden op enkele maanden tijd over te gaan tot de afschaffing van: 470.000 u. voor het kuispersoneel 1.183.000 u. voor de bedienden 3.500.000 u. voor de postmannen 444.000 u. voor het Centraal Bestuur 556.000 u. voor het Bestuur der Postchecks Daarmee zijn duizenden banen ver loren! Het beheer van de Regie der Pos terijen wordt een waar wanbeleid! Van demokratisch beheer is geen sprake meer! Het cliënteel, de ondernemingen in de agglomeratie Aalst hoeven bij gevolg niet verwonderd te zijn zo er soms door het postpersoneel van het postcomplex Aalst 2 (Werf 8) geen dringend gevolg kan worden gegeven aan hun oproep tot het afhalen van hun zendingen, zodat er zich soms grote vertragingen voordoen in de bestelling ervan. Reeds maanden wordt er aange drongen om te Aalst 2 uitbreiding van personeel te bekomen, tenein de het kliënteel beter te kunnen dienen, doch elke tussenkomst stuit op een weigering van de Politieke Overheid. Eén zaak zal het publiek nu wel duidelijk zijn. Het Kabinet P.T.T. van Mevr. D'Hondt-Van Opdenbosch zal de historie ingaan als HET Kabinet dat de aftakeling van de Post als Openbare Dienst inzette. Vorige zondag koncerteerde Hand aan Hand op Drievelden. Dit jaar lijkse aperitiefkoncert had de laat ste jaren herhaaldelijk af te reke nen met slecht weer, zodat ieder een nu toen het een paar uurtjes niet regende, reeds begon te spre ken over mooi weer. De praktisch volledig opgekomen schare muzikanten gaf een koncert ten beste waarbij nieuw en ouder harmonieus samengingen. Voor wie regelmatig de koncerten volgt kon men merken dat een nieuw instrument zijn intrede doet: men hoorde in een van de nummers een carillon. Het dankbare publiek ont hield zijn applaus niet en de schare belangstellenden groeide steeds aan. De aanwezigheid van verscheidene gemeenteraadsleden en leden van het partijbestuur werd door allen naar waarde geschat. De muzikanten en het bestuur dan ken de leden en het bestuur van de wijkklub Drievelden voor deze jaarlijkse uitnodiging en het gul onthaal dat hen telkens te beurt valt. Komend weekend houdt het Aal- sters Netwerkcentrum aan De Rid derstraat 28 zijn jaarlijks eetfestijn ter inzameling van de nodige fond sen voor de verbouwingswerken. Tegen volgend seizoen wil het so- cio-kultureel centrum beschikken over een nieuwe tentoonstellings ruimte en een omgebouwde foyer. Ook de verwarmingsinstallatie wordt aangepakt. Het "etentje" met gevarieerd menu en kinder schotels loopt op zaterdag 20 juni vanaf 19 uur en op zondag 21 juni vanaf 12 uur. Vooraf inschrijven op het Netwerksekretariaat, tel.: 053/ 78.89.81. Op donderdag 25 juni a.s. om 19 u loopt in de feestzaal van het stad huis aan de Aalsterse Grote Markt de jaarlijkse diploma- en prijsuit reiking van de stedelijke akademie voor muziek, ballet en toneel. BURGER X: koopt nieuwe eet plaats en slaapkamer en vraagt de stad Aalst de oude meubels op te halen als "groot huisvuil". Prijs: vrachtwagen 0 fr. arbeidsloon 0 fr. transportkosten Ofr. Totaal: 0 fr. BURGER Y: zit in financiële moeilijkheden waardoor de scha mele bezittingen worden aangesla gen en opgehaald door de stads diensten. Prijs: vrachtwagen p/u .tot 1800 fr. arbeidsloon p/u. tot 389 fr. transportkosten per km. tot 20 fr. bewaringskosten per m2 2 fr. Totaal: bedragen variërend tussen de 2.000 en 10.000 fr. N.a.v. deze naakte cijfers diende SP-raadslid Patrick De Smedt tij dens de laatste gemeenteraad zijn voorstel in tot afschaffing van deze onbillijke regeling. Wij geven hier na de belangrijkste passages uit de tekst weer: "Hoewel het niet de bedoeling kan zijn om bij dit voorstel de onderlig gende oorzaken die aanleiding ge ven tot de in beslagname van de huisraad en de uitzetting van bur gers uit hun woningen uit te diepen, lijkt het mij toch aangewezen even stil te staan bij het fenomeen ar moede en nieuwe armoede. Armoede en nieuwe armoede is een struktureel probleem dat af hangt van de sociaal-ekonomische toestand binnen onze maatschappij en de wijze waarop onze samenle ving het probleem benadert. De nieuwe armoede onderscheidt zich van de klassieke armoede, doordat hier specifiek nieuwe en bijkomen de bevolkingsgroepen getroffen worden. De nieuwe armen, en dat zijn er niet weinig, zijn diegenen die door de krisis en inleveringspo- litiek van de opeenvolgende CVP- PW-regeringen onder de armoe degrens zijn geraakt en die het zeer moeilijk hebben om de eindjes aan elkaar te knopen of dit laatste zelfs helemaal niet meer kunnen. De oorzaken zijn velerlei, doch de be langrijkste zijn terug te brengen tot drie: de ekonomische krisis de inleveringspolitiek de besparingsmaatregelen in de sociale zekerheid. Een aantal belangrijke indikatoren zijn: het verlies van koopkracht, het groot aantal werklozen, de stij ging van het aantal afsluitingen van gas, elektriciteit, water en telefoon, de stijging van het aantal achter stallige huurgelden, de stijging van het aantal slechte betalers bij alle mogelijke leningsvormen, de stij ging van het aantal burgers die een beroep doen op de OCMW's en last but not least de stijging van het aantal mensen op wiens inkomen beslag gelegd wordt, wiens goede ren worden in beslag genomen en die eventueel bij vonnis uit hun huis worden gezet. Voor dit laatste wens ik vandaag even uw aandacht te vragen. Het is namelijk zo dat in deze gevallen te Aalst door de stad kos ten gerekend worden voor het op halen en bewaren van goederen. Per dienstverlening werden volgens het grootboek in 1985 en 1986 be dragen aangerekend schommelend tussen de 2 en 10.000 fr. Bedragen die sinds februari 1987 nog sterk gestegen zijn vermits de aan te rekenen uurlonen en de tarieven voor het gebruik van vrachtwagens bij CBS beslissing van 23.2.87 aan zienlijk verhoogd werden. Het gebruik van een vrachtwagen komt nu op 1.600 of 1.800 fr. per uur (met of zonder kraan), het arbeidsloon komt nu op 329 fr. of 389 fr. per uur (niet gekwalificeerd of geschoold), de transportkosten bedragen 20 fr. per km. en de bewaringskosten bedragen 2 fr. per vierkante meter ingenomen opper vlakte per dag. Op basis van deze cijfers durf ik de totale berekening niet meer maken, zeker niet wanneer ik weet dat het hier om mensen gaat die juist om financiële redenen van deze dienst verlening dienen gebruik te maken. In vergelijking met de vaststelling dat in Aalst het ophalen van groot huisvuil gratis is vind ik het maar billijk dat het vervoer en de even tuele bewaring van in beslag geno men goederen ook kosteloos zou den geschieden. Is het CBS en deze raad bereid dit voorstel te aanvaarden? Waarnemend burgemeester De Maght verklaarde deze zaak te zul len onderzoeken. In ieder geval dient de aanpassing van de tarieven nog voor de gemeenteraad te ko men. De collegebeslissing terzake is niet geldig. Wij wachten eens te meer op schrif- telijk antwoord. In 1984 werd door de Izegemse firma Parmentier aan de "Ets. Co- pal", gevestigd te Aalst aan de Oude Gentbaan, een levering van 525.000 liter "fuel" verstrekt. De opslag gebeurde in een aantal op slagtanks aan de Ninovestraat te Erembodegem-Aalst. Al snel bleek dat het echter om geen onschuldige brandstof ging maar om gevaarlijk giftige afvalstoffen. Een in het ka der van het decreet van 2 juli 1981 betreffende het beheer van afval stoffen erkend laboratorium stelde vast dat het inderdaad giftige afval stoffen betreft waarvan het vlam- punt reeds bereikt wordt vanaf 5 graden Celsius. Deze afvalstof, die geen enkele kommerciële waarde bezit, dreigde in juli 1986 zelfs tot zelfontbranding over te gaan, iets wat kon voorkomen worden door het constant naspuiten van de reus achtige opslagtanks. Aanmaningen om de giftige afval stoffen zo snel mogelijk te verwij deren, hadden geen effect wegens het financieel onvermogen van de exploitant van de opslagtanks. De zaak dreigt ondertussen duidelijk vast te lopen in een juridisch klu wen. Een ambtshalve verwijdering door de OVAM, in het kader van het afvalstoffendekreet, behoort immers, strikt genomen, niet tot de bevoegdheid van deze maatschap pij omdat het geen gewone maar giftige afvalstoffen betreft. In dit geval zou de Gouverneur van de Provincie Antwerpen tot een even tuele opeising van een verwerkings installatie, in casu de OVAM, die nen over te gaan overeenkomstig de wet van jul 1974 op de giftige afvalstoffen. Aangezien de OVAM echter niet over de ter zake vereiste vergunningen beschikt, lijkt deze oplossing evenzeer onmogelijk., De situatie is en blijft echter zeer gevaarlijk en behoudt dan ook haar zeer dringend karakter. Uit een tank met een capaciteit van 1.000.000 liter ontsnapt bij warm weder een zichtbare hete gas- stroom. Het risico op ontbranding en ontploffing is latent aanwezig. Het is dus vereist dat voor deze aangelegenheid een spoedige op lossing gevonden wordt. De geachte Minister wordt dan ook verzocht nadere informatie te ver strekken over de te volgen proce dure en de overeenkomstige beno digde termijnen om tot een algehe le verwijdering en verwerking van de bij "Ets. Copal" opgeslagen gif tige afvalstoffen te komen. In antwoord op zijn vraag kan ik het geachte lid het volgende mede delen. Vooreerst kan ik stellen dat uit een onderzoek dd. 8 juli 1986 van de gespecialiseerde firma De Pauw Stokoe - in opdracht van de OVAM - is gebleken dat de op slagtank in kwestie nog in zeer goede staat verkeert, zodat de si tuatie ter plaatse niet zo dramatisch is als op het eerste zicht zou lijken. Bovendien mag hierbij niet uit het oog worden verloren dat er géén direkt verband bestaat tussen de temperatuur van het vlampunt, in casu 5° Celsius, en de temperatuur waarbij de kwestieuze vloeistof tot zelfontbranding kan komen. Dit laatste is slechts mogelijk bij hoge zomertemperaturen en kan relatief eenvoudig onder kontrole worden gehouden door het natspui- ten van de tank. Een vlampunt van 5 graden Celsius daarentegen duidt er slechts op dat vanaf deze temperatuur gassen ont staan die, mits een vonk, kunnen ontstoken worden. Het is duidelijk dat in deze zaak juist het grootste gevaar zal ont staan wanneer er effektief wordt overgegaan tot de verwijdering zelf van de vloeistof. In deze zaak volgde de OVAM, op verzoek van de heer Gouverneur van de provincie Oost-Vlaanderen, een procedure van verwijdering overeenkomstig de bepalingen van de wet van 22 juli 1974 op de giftige afval, die enigszins aansluit bij de decretaal voorziene ambtshalve verwijdering. Overeenkomstig het bepaalde in artikel 16 en 17 van de wet van 22 juli 1974, is het de Provinciegouver neur van Oost-Vlaanderen die in casu de bevoegdheid heeft om de giftige afval te laten verwijderen en vernietigen. De Gouverneur heeft beroep gedaan op de OVAM om de giftige afval te verwijderen. Voor de verwijdering zelf zal be roep gedaan worden op een ver gunde en erkende onderneming. Alleen het aspekt toezicht en kon trole, met voorbereidende onder zoeken, monsternames enzovoort, zal door de OVAM zelf worden uitgevoerd. Het is de betrachting van de OVAM deze verwijdering in de loop van 1987 uit te voeren. Morgen zaterdag 20 juni van 10 tot 16 uur houdt het Aalsters Eduka- tief Samenwerkingsverbond en het Stedelijk Trefcentrum in de Dries- leutelstraat 51 een afrondings bijeenkomst voor deelnemers en belangstellenden met in de voor middag informatie over onderwijs mogelijkheden door Aalsterse scholen en regionale verenigingen voor basisedukatie en tweede kans onderwijs. Om 14 uur volgt een informatief gesprek met vertegen woordigers van R.V.A., Omscha kelen... over opleiding- en herscho lingsprogramma's. Op zondag 28 juni om llu30 houdt het Edukatief Samenwerkingsverbond op de bin nenkoer van 't Hof aan de Oude Dendermondsesteenweg 37 te Aalst een "zomeretentje" met ape ritief, forellen en groentenschotel. Informatie en inschrijvingen voor het "etentje": E.S.V.-sekretariaat, Korte Nieuwstraat 12, 9300 Aalst. Tel.: 053/78.15.05. Ter afronding van het eerste sei zoen brengt het Aalsters Vredes huis aan de Esplanadestraat 8 op zaterdag 20 juni om 20 uur een zigeuneravond met animatie, zigeu- nermuziek en -poëzie en Hongaar se streekgerechten. Het Aalsters Vredeshuis is open van maandag tot donderdag van 11 tot 19 uur, vrijdag van 11 tot 24 uur, zaterdag van 15 tot 24 uur en zondag van 11 tot 16 uur. Tel.: 053/77.03.29. is»»4 Traditiegetrouw, onder een grijze hemel, maar ditmaal toch eens zon der regen had voor de zoveelste maal in de wijkklub Drievelden het jaarlijks koncert plaats. Het eerste in een rij van vele, dus werd het afwachten wat de 35 volwaardige muzikanten ons zouden brengen. Onder de kundige leiding van diri gent Arthur Huldenberg werden er een achttal nummers naar voor ge bracht en aan het applaus te horen waren de toehoorders wel echt te vreden met de uitbrachte muziek. Onder die toehoorders bemerkten wij buiten het voltallig bestuur van de wijkklub ook nog de raadsleden Hooghuys, Van Nieuwenborgh en De Smedt en de vele geburen die er hadden aan gehouden dit koncert bij te wonen. Na afloop werden bloemen overhandigd aan de diri gent en aan de lokaalhoudster, Li- liane Kestelijn. Met nog menig pintje achter de kiezen werd dit eerste koncert van onze harmonie afgesloten, met de hoop volgend jaar opnieuw een beroep te mogen doen op deze fantastische groep muzikanten en ook voor eenmaal op een zonnige, warme zomerdag. Op dinsdag 23 juni a.s. om 20 uur houdt het Aalsters Centrum voor Geboorteregeling en Seksuele Op voeding (C.G.S.O.) aan de Cu- montstraat 3 een bijeenkomst voor vrouwen wiens baarmoeder werd verwijderd. De toegangsprijs be draagt 50 fr. Informatie tijdens de kantooruren op het Aalsterse CGSO-sekretariaat. Tel.: 053/ 21.75.13. Morgen zaterdag 20 juni komt de Gentse volkszanger Walter De Buck om 20.30 uur naar de Aalster se Mikisklub aan de Nieuwbeek- straat 35 voor het eindeseizoenfeest 1986-87. De toegangsprijzen bedra gen 120 fr. aan de kassa en 100 fr. in voorverkoop bij het Mikisklub- sekretariaat. Op woensdag 24, donderdag 25 en vrijdag 26 juni tussen 17 en 19 uur zal kd. Edgard Hooghuys zitdag houden in het bureel Bond Moy- son, Dorpsstraat, voor het invulllen van de belastingaangifte. Benevens het loon-pensioen- of RVA-uittreksel dient in voorko mend geval het betalingsbewijs van levensverzekering, het invalide-at test, het bewijs van pensioenspa ren, het voorafbetalingsbewijs, het betalingsbewijs van onroerende voorheffing (grondlasten) e.d. voorgelegd. Ter informatie kan ik U meedelen dat de heer Maurice De Kerpel vorige vrijdag, na het afleggen van de eed bij de heer Gouverneur, werd aangesteld als burgemeester van Aalst, zodat de gemeenteraad van 23 juni e.k. door hem zal worden voorgezeten. Deze maand zullen uitzonderlijk twee gemeenteraden worden be legd, nl. op dinsdag 23 en dinsdag 30 juni. Op 23 juni zullen de financiële punten worden behandeld, reke ningen e.d.m. In normale omstandigheden is er in de maanden juli en augustus geen gemeenteraad. Op zondagen 21 en 28 juni 1987 telkens van 10 tot 12 uur, in het lokaal De Rode Roos, Eksterken- straat 9 te Moorsel: invullen van de belastingsaangiften, volledig gratis en geheimhouding verzekerd. Ge lieve U te voorzien van alle nodige dokumenten. Trouwboekje, kada straal inkomen, uittreksels van lo nen en wedden en vakantiegeld. Op dinsdag 7 juli 1987, reis naar Antwerpen. Inschrijvingen worden zo spoedig mogelijk ingewacht met de daartoe uitgedeelde formulieren bij de bestuursleden, want de plaat sen zijn beperkt. Zaterdag 8 en zondag 9 augustus 1987 4de Groot Barbecuefestijn in lokaal "De Rode Roos" te Moor sel, ten voordele van "De Lustige Bakschieters". Kaarten in voorver koop nu reeds te bekomen in het lokaal of bij de bestuursleden. Zaterdag 3 oktober 1987: Bal SP Moorsel en raadslid Louis Saerens in de zaal Breughel te Moorsel. Zaterdag 20 en 27 juni, van 14 tot 17 u. in café Klein Dorp, Kapel- leommegang, Herdersem kan men terecht voor het invullen van belas tingsaangiften.

Voor Allen | 1987 | | pagina 2