NINOVE De voorstanders van het tweerichtingsverkeer Balletoptreden stedelijke muziekschool werd opnieuw grandioos sukses \\e«e Feestviering Vrijdag 19 juni 1987 Groot Eetfestijn ft CSC Strijpen Reis Keukenhof - Amsterdam In de editie van 29 mei II. vroeg "Voor Allen" zich af of Ninove op dat ogenblik een kalmte voor de storm genoot met betrekking tot de proble matiek rond het éénrichtings verkeer in de binnenstad. Nauwelijks enkele dagen later verschenen in de Stations- straat- Biezenstraat oranje af fiches in de uitstalramen met het ongewijzigde en onge nuanceerde standpunt: "Wij zijn en blijven voorstan ders van het tweerichtingsver keer". Mededeling Groep "Spiraal" Gastspreker: Karei Van Miert V.z.w. "De Redding" CSC Pollare - CSC Voorde Vrijdag 19 juni 1987 om 20 uur Zaal Jempi, Stationsplein te Appelterre Groepsdeelname aan de feestavond «10 laar SP» C.S.C./S.P. -Appelterre-Eichem Grote Bolling naar 2.000 fr. prijzen inleg Klassement na de achtste speeldag Het balletoptreden van onze stedelijke muziekschool op 30 en 31 mei werd opnieuw een kulturele hoogdag. De voorzitter aan het woord yj> 6 -19 juni 1987 - «Voor Allen» Begin vorige week kregen wij dan een uitnodiging in de bus voor een perskonferentie van Ninove Shop ping Centrum ten behoeve van de pers en de fraktieleiders van alle politieke partijen die in de gemeen teraad van Ninove vertegenwoor digd zijn. Deze perskonferentie had plaats op donderdag 11 juni in aanwezigheid van een achttal lokale persmensen, Radio Del Sol, slechts een twaalftal handelaars van de wijk en de ge meenteraadsleden Urbain Ver ekens (SP) en Urbain Daumerie (VU). Door de sekretaris van N.S.C., de h. P. Coppens, werd een medede ling voorgelezen die wij hier in extenso weergeven om alles in zijn essentie goed te laten overkomen. Door de redaktie werden bepaalde zinnen in het vet gezet die als enigszins politiek belangrijk mogen worden beschouwd. De verkeersproblematiek blijft dus Ninove verder beroeren en het laat ste woord erover is nog zeker niet uitgesproken. De SP-Ninove neemt zich alvast voor om tijdens de ge meenteraadszitting van volgende week donderdag 25 juni het Colle ge van Burgemeester en Schepen naar de resultaten te vragen van de "Verkeersevaluatie" die zou moe ten gehouden zijn in de loop van de voorbije maand mei. "Mijne Heren (nvdr.: en Mijne Dames?)" Er was eens een partij die in zijn verkiezingspamflet schreef "Omdat mensen belangrijk zijn". Maar wij geloven en ervaren sinds geruime tijd dat de winkeliers van onze stad niet als mensen behandeld worden. Meerdere gewone brieven, uitgaan de van een feitelijke vereniging zoals Shoppingcentrum, worden niet beantwoord. Een aangetekende brief, uitgaande van de VHN (Vereniging Hande laars Ninove), die 250 handelaars groepeert, wordt niet beantwoord. Een aangetekende brief, uitgaande van de H.Hartkliniek, wordt niet beantwoord. In de tijd toen er nog schoolplicht tot 14 jaar bestond, leerde men de kinderen dat het onbeleefd is een brief onbeant woord te laten. In Ninove is dit vandaag de dag de topsport. Alhoewel wij ons kunnen indenken dat het niet bij gebrek aan admini stratie is dat men niet antwoordt. Neen!!! Want zoals alle gemeenten en steden in ons landje is Ninove rijk begiftigd met personeel in al lerhande statuten (TWW, DAC, BTK, GEKO's en tijdelijken en vast benoemden). Bovendien kun nen wij ons moeilijk voorstellen dat de stadsadministratie, buiten mede weten van zijn schepenkollege, brieven onbeantwoord laat. Dus blijft er maar één mogelijkheid over, het schepencollege alleen, met of zonder burgemeester, geeft syste matisch opdracht aan zijn admini stratie om de brieven van bepaalde afzenders in verband met eenrich tingsverkeer onbeantwoord te laten en als onbestaande te beschouwen. Nog erger, afspraken vastgelegd in een voltallig schepencollege, geuit ten overstaan van vier afgevaardig den van onze wijk worden gewoon niet nagekomen. Hiermee bedoelen wij de in mei 1987 vooropgestelde evaluatie, be loofd op 9.12.1986 door het sche pencollege zonder burgemeester. Maar niet alleen brieven worden niet beantwoord. Officieel aange vraagde dokumenten, die volgens de wet zijn voorgeschreven, wor den genegeerd. Wij verklaren ons nader. Op 2.3.1987 werd door een onzer leden namens geïnteresseerde ko pers een stedebouwkundig attest nr. 2 aangevraagd voor de eigendom Oud Huis Van Impe, die uit ter hand is te koop gesteld. Waarom die aanvraag? Om te voorkomen hetzelfde lot beschoren te worden als de koper van de Sigtay, die geen bouwver gunning verkreeg van Stedebouw tot omvorming tot een handelspand werd door de geïnteresseerde poten tiële kopers een stedebouwkundig attest nr. 2 aangevraagd. Deze man liet een architekt dit stedebouw kundig attest inleiden, betaalde hiervoor de nodige kosten, hield bij zijn aanvraag rekening met de door de wet voorgeschreven richtlijnen inzake inplanting, gevels, profie len, kadastrale uittreksels en situa tieplan. Deze aanvraag hield reke ning met het bestaande rooilijnplan Stationsstraat 8 W B 1045 vastge legd bij KB rooilijn 26.1.1874. Nu beschikt de stad over een ter mijn van welgeteld 75 dagen om te antwoorden. Du« de termijn ver streek einde mei 1987!!! Maar wat gebeurde er op het stad huis te Ninove??? Inlichtingen ingewonnen door de bevoegde architekt leverden het re sultaat op dat het aangevraagde stedebouwkundig attest ter stad huis is blijken liggen gedurende 75 dagen en niet voor advies aan Ste debouw te Gent werd overge maakt. Waarom werd het attest niet doorgestuurd naar Stedebouw? Waarom laat men in het ene geval appartementen bouwen zonder bouwvergunning en laat men de bevoegde politie niet optreden we gens bouwovertreding en waarom weigert men in dit geval de gevraag de stedebouwkundige attesten op te sturen naar Stedebouw? Wordt onze stad nog rechtvaardig bestuurd??? Wordt hier bewust een bevoorde-, ling of benadeling gedaan? Dit stedebouwkundig attest nr. 2 voorzag ook in de verbreding van de Stationsstraat ter hoogte van het Oud Huis Van Impe met 3,5 m. tot 10 m. breedte. (Tussen Edmond De Deynstraat en Sint-Jorisstraat.) Het argument dat de straat te smal is vervalt als de stad dit pand verwerft, waardoor de rooilijn kan gerealiseerd worden. D waarde van de financiële last weegt niet op tegen de realisatie van de rooilijn en de invoering van dubbel verkeer. Blijkbaar is een dialoog met het stadsbestuur niet mogelijk. Politiek is in Ninove meer dan ooit dan waar ook, MACHT, die eerder voor grote vermogensbezitters is weggelegd dan voor kleine winke liers en ambachtslui, die totaal ge negeerd worden, ja zelfs in hun dagelijks bestaan worden aange tast. Hoeft het U nog te verwonderen, Dames en Heren, dat meer en meer stemmen opgaan bij vele winkeliers, middenstanders en ambachtslui om bij de eerstvolgende gemeenteraads verkiezingen in Ninove een echte Middenstandspartij op te richten, daar de winkeliers noch bij de hui dige meerderheid, noch bij de op positie aan bod komen. In het ene geval laat men apparte menten bouwen en laat men betijen en stuurt men geen politie, in een ander geval stuurt men politiecom biwagens om fietsers die inr(jden tegen het eenrichtingsverkeer te verbaliseren en af te schrikken. Anderzijds tolereert men dat 900- ambulances met loeiende sirenes tegen het eenrichtingsverkeer de kliniek trachten te bereiken in het belang van de patiënt. Is dit aan vaardbaar volgens het verkeersreg lement bij een eventueel ongeval? Wie is bevoegd voor de politie te Ninove? Wie geeft opdracht in Ninove om de politie niet te laten optreden? Wie is de sherriff in de Far West? Omdat mensen belangrijk zijn, om dat bepaalde mensen belangrijk zijn en omdat fietsers en winkeliers en kleine ambachtslieden te ver waarlozen zijn!!! Is dit alles slechts het topje van de ijsberg van de nog vast te stellen machtsmisbruiken? Wat belet de huidige meerderheid om de Ninovieten een hoger in komen te bezorgen zoals in Dilbeek en Asse (even groot als Ninove) die volgens statistieken op de 20* en 35° plaats staan. (Ninove vindt men niet terug bij de 50 gemeenten met het grootste gemiddeld inkomen per inwoner). Waarom heeft het stadsbestuur de laatste vier jaren in ruime mate ongeïnteresseerd toegekeken als be stuur op de vestiging van grootwin kelbedrijven in de food-sektor en in de non-foodsektor op de Ring rond Ninove en de toegangswegen tot Ninove? Waarom laat het stadsbestuur toe dat oude fabrieken fabriekswinkels worden met grote parkings? Indien de bewuste deregulering wordt voortgezet inzake inplanting van groot-distributie-ondernemin gen, dan wordt het kommercieel hart van Ninove een museum waar het aangenaam is om naar miniatu ren te kijken, die er toch nog in slagen in leven te blijven en boven dien de moed kunnen opbrengen op te boksen tegen gemeentelijke taksreglementen die voor de ene kleine gelden en de andere grote niet? Hoe kunnen wij als winkelier of burger nog respekt opbrengen voor een stadsbestuur dat systematisch, al dan niet opzettelijk, de mogelijk heden beknot om een inkomen te verwerven? De stad paait de bewoners van onze wijk sinds meer dan 15 jaar met beloften omtrent de realisatie van park en parking op het Oud Kerk hof. Is de reële wil hiertoe wel aanwezig? Het stadsbestuur belooft door een inschrijving van een krediet van 800.000 fr. in de stadsbegroting 1987 voor een studie van verfraai ing in onze wijk, rust en kalmte onder de handelaars zonder de be doeling te hebben dit ooit te reali seren. Waarom negeert het stadsbestuur de wens van meer dan 90% van onze winkeliers tot wederinvoering van dubbelrichtingsverkeer, waar van er meer dan 2/3 zijn die finan cieel en kommercieel nadeel onder vinden in de huidige verkeerssitua tie? De heer Burgemeester of een andere stadsenquêteur, vergezeld van vier bestuursleden, kan dit na trekken. Waarom negeert het stadsbestuur de verzuchtingen van de kliniek tot wederinvoering van het dubbelrich tingsverkeer in het belang van zijn inrichting, patiënten en bezoekers? Waarom negeert het stadsbestuur het standpunt van de Verenigde Handelaars van Ninove, die onze vraag tot wederinvoering van dub belrichtingsverkeer integraal bijtre den? Waarom negeert het stadsbestuur de bewoners van de ooit zo vredige residentiële Abdijstraat? Dat het menens is met onze winke liers die voor hun boterham vech ten, moge blijken uit de affiches die momenteel zijn opgehangen en waaruit overduidelijk blijkt hoe veel er voorstander zijn en blijven van het dubbelrichtingsverkeer. Ons bestuur wenst te benadrukken dat bfj niet-vervulling van onze ei sen de akties onverminderd "In crescendo" zullen voortgezet wor den, binnen de wettelijke perken, zelfs na oktober 1988. Het Bestuur" n.a.v. het 10-jarig bestaan van de Socialistische Beweging te A ppelterre-E ichem met vokaal-instrumentaal ensemble Organisatie: C.S.C.-Appelterre Zaal Jempi, 20u30 Zaterdag 20 juni 1987 van 17.30 tot 22 u Zondag 21 juni 1987 van 11.30 tot 15 u ten voordele van de socio-culturele werken van SP/CSC Naar keuze: rundstong - kip (madeira-champignons-natuur) - kindermenu Feestzaal "De Redding" Geraardsbergsestraat 123, 9400 Ninove Prijs: 250 fr. Ingericht door CSC Appelterre-Eichem. Met o.a.: - optreden vokaal-instrumentale groep Spiraal (Ninove) - toespraak door Karei Van Miert. Afspraak om 19u.45 in café Jempi. op zaterdag 20 juni 1987 vanaf 18 uur Ingericht door C.S.C. en S.P. Appelterre-Eichem n.a.v. het tienjarig bestaan van de Socialistische Beweging te Appelterre- Eichem Café "Bij Romain en Marie-Louise", Paardeveldstraat 24 Inleg: 50 fr. Ploegen van 4 ledereen van harte welkom! 1. Govaerts Etienne 49.767 2. De Waegeneer Adolf 47.841 3. De Coorde Herman 47.793 4. Vermeulen Norbert 47.523 5. Cooreman Godelieve 47.409 6. Timmermans Robert 46.843 7. Van der Goeten Jozef 45.913 8. Waegeman Roger 45.856 9. De Luyck Gabrielle 45.694 10. Van der Hoeven Will. 45.617 11. Eeckhoudt Johny 45.304 12. De Feyter Gustaaf 45.027 13. Goubert Gaston 44.827 14. Beeckman Camiel 44.813 15. De Weghe Marcel 44.416 16. Ooghe Florent 44.372 17. Coppens Theo 44.368 18. Van den Berghe Marcel 44.336 19. Van der Straeten Felix 43.935 20. Goossens Edward 43.764 21. Van Londersele Willy 42.851 22. De Maeseneer Eddy 42.772 23. Van Varenbergh Alfons 41.682 24. Van Laeren Albertine 41.508 25. De Cleer Roger 40.631 Volgende kaartavond op zaterdag 20 juni om 20 uur. Niet alleen werd twee keer voor een volle zaal opgetreden, boven dien werd een prachtig programma gebracht. De meer dan 150 jonge ballerina's en hun leermeesteressen mogen te recht fier zijn op het gebrachte spektakel. Ook een woord van dank aan de leden van de bestuurs- kommissie die tesamen met sche pen Freddy Van den Bossche in stonden voor het organiserend aspekt. Door Ides Dieraert werd als voor zitter van de bestuurskommissie (waar tussen haakjes de socialisti sche vertegenwoordigers het initia tief in handen namen en nemen) het welkomstwoord uitgesproken. Het is mij bijzonder aangenaam, als voorzitter van de bestuurscom missie van de stedelijke school voor Muziek, Ballet en Woordkunst, U allen van harte te verwelkomen bij dit optreden van onze afdeling Ballet. Uw aanwezigheid, geachte dames en heren, is een steun voor allen die aan de realisatie van deze ballet voorstelling hebben meegewerkt. Uw aanmoediging zal de jonge ar tiesten die hier straks zullen optre den, er toe aanzetten zichzelf te overtreffen in deze schone kunst van het dansen en akteren. De opvoeringen van de voorbije jaren liggen nog fris in het geheu gen en hebben door hun sukses bijgedragen tot de faam van onze stedelijke muziekschool die, en ik meld dit met fierheid, indien de verantwoordelijke minister zijn be lofte nakomt, vanaf september de naam "Akademie" zal dragen. In dit kort openingswoord wil ik hulde brengen aan de stedelijke overheid, die door haar beleid het stedelijk kunstonderwijs te moge lijkheid biedt om zijn niet te onder schatten maatschappelijke rol te vervullen. In verband met deze maatschappe lijke rol wens ik hier Martine Le- monnier te citeren: "De tijd die de mens aan arbeid besteedt gaat in dalende lijn, en alles wijst erop dat deze trend zal aanhouden. Koppelt men dit aan de hogere levensverwachtingen van de bevolking, dan is het duidelijk dat de vraag naar zinvolle initiatie ven voor het wegvallen van arbeid zal toenemen. Het is derhalve nodig, toekomstge richt te denken, wil men van de sociaal-kulturele sektor een slag vaardig en nuttig instrument maken dat op kan tegen wat wel eens de uitdaging van de eeuw zou kunnen zijn." Niettegenstaande door de regering op het vlak van kultuurbeleid een hakbijlpolitiek gevoerd wordt, nl. bijna 49% van de uitgaven voor kuituur zijn ten laste van de ge meenten, stellen wij hier in Zotte- gem vast dat het stadsbestuur, on der impuls van schepen Freddy Van den Bossche, een aangehouden kultuurbeleid voert dat gericht is op het bevorderen van kommunikatie, kreatieve en zintuiglijke ontwikke ling en sociale vorming. In de voorbije jaren heeft het stads bestuur belangrijke inspanningen geleverd om onze muziekschool volwaardig uit te bouwen. Ik denk hier o.m. aan: - het oprichten van nieuwe disci plines, op eigen kosten, vb. samen spel, toneel, zang, muziekgeschie denis. - het professionaliseren van het onderwijs - de financiële werkingsmiddelen werden verhoogd - de uitbreiding van het schoolin- strumentarium (tientallen uitleen bare instrumenten werden aange kocht) - de klaslokalen en het schoolhuis werden aangepast en gerenoveerd - in maart jl. werd een polyvalente zaal met bijhorende vestiaires en supplementair klaslokaal in gebruik genomen. Deze zaal is zowel ge schikt voor de balletklassen als voor de audities of voordrachten, en biedt naast het verstelbaar po dium zitplaatsen voor 120 per sonen. Tot hier deze onvolledige opsom ming van inspanningen door het stadsbestuur geleverd ten bate van onze Muziekschool. Een hartelijk woord van dank en waardering richt ik aan mijn kolle ga's, leden van de bestuurskommis sie van de muziekschool. Zij heb ben zich steeds belangloos met en- toesiasme ingezet om de werking van de school en zijn aktiviteiten te begeleiden en te promoveren. Ook aan die mensen, vrienden van de school, die hier vandaag, zoals het steeds in het verleden gebeur de, ervoor zorgden dat we tijdens de pauze en na de voorstelling nog even kunnen napraten bij een ge zellig drankje, van harte dank. Dank voor uw aandacht en veel kijk- en luistergenot. Op zaterdag 25 april 1987 organiseerde de CSC Strijpen een daguitstap naar "Keukenhof en Amsterdam". Wegens de grote belangstelling voor deze prachtige reis, moesten er twee luxe-autocars ingelegd worden. Zoals blijkt uit de foto in het restaurant te Hillegom was ook onze jeugd goed vertegenwoordigd op deze aktiviteit. En... zoals iedereen weet "wie de jeugd heeft, heeft de toekomst". W. De Bock

Voor Allen | 1987 | | pagina 6