Veel punten maar weinln komma's Binnen in Schepen X=Petrus Desprets FMTflRIÜ A Het Belgisch voorzitterschap de mislukking van Martens SP-Denderleeuw zet eerste stappen bouw rusthuis bejaarden FEEST 'VOOR ALLEN'ZONDAG 30 AUGUSTOS 87 BEVEGEMSE VIJVERS ZOTTEGEM Laatste gemeenteraad voor Gemeenteraad Ninove Willy Vernimmen Europees parlementslid 35? Niet minder dan 70 punten dienden goedgekeurd te wor den op de laatste gemeen teraad van 23 juni jl., waar van 4 in geheime zitting. Toch een paar interessante erbij die, zoals wel vaker ge beurt, weer verdaagd worden naar de volgende zitting. Aalsterse gemeenteraad moet verhuizen, pag. 2. Bloedfraudezaak Dr. Matthieu uitgesteld, pag. 2. Het Chicago van de C.V.P., pag. 3. Nu het net opgehouden is met regenen plaatst men weldra in Zottegem vijf schuilhuisjes aan bushalten, pag. 3. Er is geen plaats voor sociaaldemocratie: de jongsocialisten laten nog eens van zich horen, pag. 4. Verlenging leger- en burgerdienst, pag. 6. Als je niet op reis gaat, kom dan met ons naar Afrika op pagina 5. Als punt 4 van de dagorde van 25 juni stond opnieuw (voor de derde keer) inge schreven: "Oprichten van een steunmuur in de Melkbos te Aspelare". Zoals bij de vorige keren vroeg Schepen Durant om het dossier goed te keuren en de muur op te trekken door de stad. Kd. Jacques Timmermans vroeg evenwel om het dossier uit te stellen aangezien de schepen om wie het in dit dossier ging, afwezig was we gens ziekte, namelijk Petrus Desprets. Gelegenheidsvoor zitter J. Evenepoel (burge meester Cosyns in het buiten land zijnde) had bij het begin van de zitting aangekondigd dat de schepen al een viertal weken niet naar het stadhuis was geweest. Bouwovertredingen aangeklaagd DURVEN DOEN DE CENTRUMUJST Interpellatie Polderkwartier mmmËPÊ M f li c a Onder impuls van Kd. Frans Coppens, zoals algemeen ge weten specialist van de derde- generatie-problematiek, hier bij geruggesteund door Kd. Rudy De Leeuw, zeer ver trouwd met de sociale wo- ningproblematiek en onder getekende voor wat de proce dures en de praktischa uit werking betreft, wordt eerst daags een voorstel van prin ciepsbeslissing door onze OCMW-mandatarissen voor gelegd om over te gaan tot de uitwerking van een project met als uiteindelijk resultaat: de bouw van een ouderlin gentehuis. Voor Allen en de vakantie We delen nu reeds mede dat de 'VOOR ALLEN1 niet zal verschijnen op 24 juli en 31 juli 1987 wegens de jaarlijkse vakantie. Op 7 augustus zijn we er terug. Een vakantievolle vakantie! Redaktie - Administratie - Publiciteit Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Vrijdag 3 juli 1987 49' jaargang nr. 27 Weekblad van de S.P Er was weinig animo te verwach ten, want raadslid Eeckhout had zich ziek gemeld, en alleen de VU, bij monde van raadslid Neerinckx, liet af en toe zijn stem horen. Bijwijlen op een amateuristische, naïeve manier, getuige de verschil lende reakties op sommige ge zichten. Van alles wordt er gekocht, het kan niet op: installaties en infoborden voor de kulturele dienst: muziekin strumenten, een sheetfeder voor de printer, een zoutstrooier, een boor- hamer, 4 schrijfmachines voor de algemene diensten, 1 voor de poli tiediensten, 6 zitstoelen, een gras machine voor openbare werken, een fotokopieermachine, een let terzetmachine, een huisvuilwagen, speeltuigen, een wandkast, radio apparatuur voor de politiediensten. U ziet, beste lezer, er was voor elk wel iets binnen te rijven. Hoofdstuk 2: onderhouds- en ver- beteringswerken in de gemeente, altijd goed voor enkele punten op de G.R. U kent dat beleid wel van de CL: hier een stukske asfalt voor meneer zijn deur, ginder een paar vierkante meter kasseitjes, daar een zepke... Een aantal punten dus waarvan de eindafrekening diende goedge keurd te worden. Derde deel: de goedkeuring van de kredieten en toelagen. Grote groe pen mensen zijn hier steeds geluk kig mee, waaronder de kulturele verenigingen, de vrije openbare bi bliotheken want er zijn geen ande re, de majoretten uit Haaltert, de fcestkomitees uit Haaltert, Kerks- ken en Denderhoutem, en de sport- klubs. Geen cijfers, alleen maar goedstemmingen. Volgende punten werden ver daagd: goedkeuring voorontwerp polyvalent jeugdcentrum (de ver kiezingen voor de deur, weet u wel) en goedkeuring huishoudelijk reglement van de Raad van Bestuur van het gemeentelijk sportcentrum. een punt waar de CVP verdeeld over stemde. Wat ons wel interesseerde: de goedkeuring van een motie i.v.m. de politieke vluchtelingen, een an dere over het apartheidssysteem in Zuid-Afrika. Helaas kregen de perslui deze moties niet in handen en hebben we dus het raden naar de inhoud. En tenslotte willen wij U de schijn heilige geste van onze burgervader niet onthouden bij goedstemming van de verhoging van de zitpennin- gen van de raadsleden. Wat gebeurde er? Ingevolge een omzendbrief van de Gouverneur mogen de zitpenningen van de raadsleden voor de gemeenten met meer dan 5.000 inwoners opge voerd worden tot maximum 1.900 fr. per bijgewoonde zitting. De VU ging bij de stemming hier over dwarsliggen (een opslag dus van zo'n 200 fr. de man x ongeveer zes gemeenteraden per jaar). Michiels, die graag zijn rijkdom etaleert, stelde voor om die 200 fr. te besteden aan een liefdadig doel. Het zal hem een zorg zijn om 1.000 fr. per jaar te missen ewme domme, domme oppositie stemde hiermee in. Vergeet Neerinckx dan dat hij ook onkosten heeft als hij een dienstbe toon doet, als hij dossiers gaat uitpluizen om achteraf opmerkin gen te kunnen maken e.d. Over naar de vakantie! (w.v.h.) Heel even was Durant niet voor uitstel te vinden maar uiteindelijk werd het punt voor een derde keer uitgesteld om aan schepen Desprets de gelegenheid te geven zelf te antwoorden op de tussenkomst van Jacques Timmermans, tijdens de zitting van september. Om het geval nog even te situeren herinneren wij eraan dat het ging om het toevoegen van een artikel 11 aan de onteigeningsakte waarbij de stad er zich toe verbond een bestaande afsluiting van de eigen dom Cooreman-Sonck in de Melk bos op de nieuwe rooilijn te ver plaatsen. Deze toevoeging gebeur de na de goedkeuring van het ontei geningsplan door de gemeenteraad en door de tussenkomst van sche pen Desprets bij architekt Van Cauter uit Lede, die voor de stad de onteigeningen moest uitvoeren. Het vervolg van dit verhaal krijgen wij op donderdag 17 september 1987 (volgende raadszitting). De wagen werd aan het rollen ge bracht door CVP-raadslid C. Prieels die in het dagblad "Het Volk" de onregelmatigheden aan het licht bracht met betrekking tot de bouw van een vier verdiepingen tellend appartementsgebouw op de hoek van de Burchtstraat en de Centrumlaan. Naar aanleiding van deze bouw overtreding diende Jacques Tim mermans een vraag tot interpellatie in over de toepassing van de voor schriften van het Bijzonder Plan van Aanleg-Polderkwartier en het gebrek aan enig initiatief om duide lijk principes bij de lopende proce dure tot herziening vast te leggen. Voorzitter Evenepoel vroeg om ook dit punt uit te stellen vermits Schepen Desprets eveneens daar- 10 oktober 1982 EEN BELANGRIJKE DAG VOOR UW STAD U KRIJGT DE KEUZE OPWEL EEN EFFICIENT EN OPEN BELEID MET INZICHT EN INSPRAAK VOOR ELKE BURGER OFWEL DE WE© OPENEN NAAR AVONTUUR EN RISICO MET DE CENTRUMUJST MAAKT U DE BESTE KANS BOUWT MEE AAN EEN WELVAREN© NINOVE WAAR HET GOED IS TE LEVEN DE VOLSTREKTE MEERDERHEID STEMT DAAROM NUMMER 26 Petrus Desprets... alias Pië Gravier... alias Schepen X... schepen van wat eigenlijk.een knoeier van formaat. Duidelijk een uithangbord voor een der leukste kiesbeloften ooit in Ninove gemaakt (herinner u 10.10.1982). voor verantwoordelijk is. Jacques repliceerde dat het om de verantwoordelijkheid ging van het gehele Schepencollege en besliste na enige aarzeling om de interpella tie toch te houden, die wij hieron der volledig weergeven. Recente bouwovertredingen tonen -duidelijk aan dat er op gemeen telijk vlak: - geen beleid gevoerd wordt inzake ruimtelijke ordening en stedebouw - zelfs geen bestuur optreedt inza ke ruimtelijke ordening en stede- bouw m.a.w. de toepassing oplegt en controleert van op hoger vlak vigerende wetten en besluiten - er met andere woorden duidelijk met twee maten en twee gewichten wordt gewerkt en dus met twee soorten stedebouw: Een stedebouw voor de brave bur-; ger en een stedebouw voor de dur ver en dezen die de weg weten! Uiteraard kent elkeen in de stad en zelfs ver daarbuiten, ingevolge de recente persartikelen, gang en wan del in het bouw-dossier op de hoek van de Burchtstraat en de Cen trumlaan. Hoe is zo'n dossier mogelijk in een stad als Ninove, is de algemeen gestelde vraag. Het antwoord heb ik reeds gegeven in mijn inleiding. Het huidig B.P.A. Polderkwartier werd goedgekeurd bij K.B. van 31.10.1969; De gemeenteraad besliste op 19.11.1971 een aanvraag tot wijzi ging in te dienen, die bij K.B. van 24.2.1972 werd bekrachtigd; Een nieuw voorontwerp werd op gemaakt en besproken op de ge meenteraad van 8.4.1976. Tijdens de bestuursperiode 1977- 1982 werden onmiddellijk (vanaf 15.2.1977) onderhandelingen ge start om het B.P.A. Polderkwartier aan het goedgekeurde gewestplan aan te passen en ook rekening te houden met de feitelijke toestand. Dit leidde tot een werkvergadering op 27.11.1978 waarbij ik namens het stadsbestuur aan de ontwerper richtlijnen stuurde op 17.1.1979, 9.2.1979 en 26.2.1979 ter opmaak van een nieuw en duidelijk ont werp. Ik citeer o.a.: 1. Het voorzien van open bebou wing langs de Molendender en een gedeelte van de Centrumlaan; 2. Aanpassing gabariet hoekge- bouw Polderbaan-Molendender teneinde zicht op achtergevels be bouwing Polderbaan te stoppen; 3. Gelet op een feitelijke toestand dient men twee verdiepingen te voorzien in het blok van zes loten langs de Polderbaan. Voordeel: va riatie bebouwing langs Polderbaan. 4. Centrumlaan: het voorzien van 3 verdiepingen in overgang van de open bebouwing i.p.v. 4 verdiepin gen en dit over een afstand van 75 m. Een verkaveling van 10 loten met een perceelsbreedte van 7m50 zal later uitgewerkt worden. Voor het verdere gedeelte tot Vuurkruisersstraat worden de 4 verdiepingen behouden met ver plicht gabariet. De verdiepingen 2, 3 en 4 dienen voorzien onder trap- vorm. De afgewerkte hoogten van vloer gelijkvloers tot vloer 1ste verdie ping bedraagt 3m06. Voor de verdiepingen bedragen de ze afgewerkte hoogten 2m80. In de stedebouwkundige voorschriften dienen deze verplichtingen nauw keurig omschreven. Langs de achterzijde van deze ge bouwen kan een dienstweg van 4 m. breedte voorzien worden, ten einde de garages achteraan te kun nen bereiken. 5. Langs de Geraardsbergsestraat en de Rode Kruisstraat dienen overal twee verdiepingen voorzien. Lees door pag. 4 Het is ongetwijfeld zo dat de Regering Martens er ten stelligste van overtuigd was dat het Voorzitterschap van de Europese Gemeenschap een aangelegenheid was om het blazoen van de Regering op te smukken. Reeds maanden voordien werd met veel brio aangekondigd dat deze pro-Europese regering er nu maar eens zou invliegen. Programma's allerhande werden voorgesteld, bij de installatievergadering werd tamelijk harde taal gesproken. Zoveel te beter zou men zeggen. Trouwens, als woordvoerder van de Europese socialistische fraktie, heb ik mij tamelijk mild opgesteld, niet als een nationale opposant maar de hoop uitgedrukt dat bij het einde van het Voorzitterschap de Belgen fier zouden kunnen zijn. Niets is minder waar gebleken en onze Belgische beleidsmensen hebben er zeer weinig of niets van terecht gebracht. Nochtans, zoals collega Van Hemeldonck terecht zegde was alles aanwezig en zeker het politiek klimaat om een stap voorwaarts te doen. De meeste regeringen worden geleid door geestesgenoten, de economie kent een lichte heropleving, het sociaal klimaat is gunstig en de nieuwe akte kan vooruitgang inhouden. In de plaats van naar vooruitgang stevenen wij nu af op de grootste financiële crisis die de Gemeenschap ooit heeft gekend. De landbouwuitgaven zullen werkelijk een hoogte bereiken die niemand heeft durven denken, wij zijn reeds in de maand juli en de landbouwprijzen en alle maatregelen ter zake liggen nog steeds op tafel. 1 april is de datum waarop de nieuwe landbouwprijzen moeten ingaan. De ingenomen positie i. v.m. een taks op olieën en vetten dreigt daarenboven uit te monden op een handelsoorlog met de Verenigde Staten van Amerika. Alhoewel moet toegegeven worden dat de h. De Keersmaeker toch getracht heeft enige resultaten te bereiken, maar ook dat ging niet. Van de andere ministers is het zeer moeilijk positieve punten naar voor te brengen. - Verhofstadt is ter zake totaal onkundig en iedere verklaring veroorzaakte heibel en gelach in de bevoegde kringen; - Minister Dewael maakt ons belachelijk met het niet houden van een Raadsvergadering van de Ministers van Cultuur; - Miet Smet is reeds fier als zij de afgelopen achterstand een beetje inhaalt en doet dan triomfantelijk; - Minister Hansenne deed een poging voor het sociaal overleg, maar dit werd reeds vastgelegd op het vorige Voorzitterschap. Van inspelen op het "Pakket Delors" inzake strijd tegen werkloosheid is er geen sprake. Het treurige einde van dit Voorzitterschap is enkel en alleen show ter gelegenheid van zinloze en dure feesten. Gelukkig nadert de vakantie.en kan België zwijgen over Europa tot aan de volgende Europese verkiezingen. Treurige mentaliteit! Dat men daarbij ingaat op een weloverwogen behoefte bij de steeds, verouderende Denderleeuw- se bevolking, waarbij uiteraard de slogan «een rustige en verzorgde oude dag in eigen omgeving» niet onbelangrijk is, hoeft niet gezegd. Dit zal trouwens ook moeten blij ken uit de eerste fase van de uit werking van het dossier, met name een socio-demografische studie over het bejaardenprobleem in de gemeente. Deze studie is er niet alleen om met gefundeerde kennis van zaken op de specifieke behoeften te kunnen inspelen en uiteindelijk te beslissen tot welke mogelijke inrichting of combinatie van mogelijke inrichtin gen men wil komen-, maar ook, en vooral, om de nodige subsidies voor de oprichting en uitbating er van bij de hogere overheid te kun nen bekomen. In het kader van de subsidiepolitiek van de Vlaamse Executieve zijn er de verschillende decreten, die inza ke nutsvoorzieningen voor bejaar den verschillende mogelijkheden voorzien: - woningen voor bejaarden - dienstencentra - service-flatgebouwen en woning complexen met dienstverlening - rusthuizen. Het moge duidelijk zijn dat onder linge combinaties mogelijk zijn en zelfs in de planning voor eventuele verdere uitbreiding dienen voor zien te worden: men moet hier trouwens noodgedwongen vooruit ziend zijn en dus zeker geen kort- termijnpolitiek voeren. Men moet evenwel duidelijk onder ogen nemen dat voor elk van die afzonderlijke mogelijkheden tel kens minimum-normen voorzien zijn inzake omvang (mogelijke sub sidiering) en dat een combinatie van beginsel af uitgewerkt wel eens een serieuze financiële aderlating zou kunnen worden voor de ge meente, te meer daar de latere Lees door pag. 3

Voor Allen | 1987 | | pagina 1