Werken aan Paddestraat weldra van start Kritiek op regeringspolitiek zwelt aan t r w(êem to CODEP Na meer dan 15 laar de apotheose A f B «TL SPAARBANK r Tl Wij bieden U: - een volledige bankservice; - vakkennis en ervaring; - mensvriendelijk onthaal; - persoonlijk dienstbetoon; - discretie en veiligheid. Redaktie - Administratie - Publiciteit Houtmarkt 1, 930O AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Niet zonder fierheid kondig den wij in ons blad van 13 maart 1987 aan dat de aanbe steding van de verbeterings- werken aan de inmiddels be rucht geworden Velzeekse Paddestraat de aanpalen de Molen los) op 30 maart zou plaatsvinden, wat ook ge beurde. Daarop werd het nog even wachten, want de Admini stratie voor Ruimtelijke Or dening en Leefmilieu van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap diende ook nog haar fiat te geven aan het hele projekt. Onmiddellijk na de voorbije grote vakantie, meer bepaald opl september 1987, werd ook deze hinderpaal, geluk kig de allerlaatste, overwon nen. De kogel is nu werkelijk door de kerk! In het dossier bleek dus geen enke le fout te zitten en de inwoners van de Paddestraat zijn nu voorzeker binnen afzienbare tijd van de mise rie af. Het ogenblik dus, het zoveel ste eigenlijk, om uit volle borst SP- VOP-viktorie te kraaien. Het ogen blik vooral nog om een loflied te zingen ter ere van onze SP-manda- tarissen Herman De Loor, burge meester van de Egmontstede en Freddy Van den Bossche, schepen van Landbouw, die het steeds als een erezaak beschouwd hebben het Paddestraatdossier tijdens de legis latuur 1983-1988 tot een goed einde te brengen. Zoals in ons blad van 13 maart 1987 reeds gesteld werd, zullen zij dus, gewild of ongewild, hun definitieve plaats verdienen onder de "helden" van de Paddestraat. Beter dan wie ook beseffen zij vooral overigens wat voor een hel het Paddestraat dossier uiteindelijk is geworden. Daar zij nu echter als echte over winnaars uit deze hel komen, past het hier dan ook de "finale" van de goedkeuring en afhandeling van het Paddestraatdossier onder woorden te brengen. De Paddestraat: een sfeerbeeld Maar weinig Zuidoostvlaamse we gen mogen de eer smaken zó in de belangstelling te staan als de Vel zeekse Paddestraat. Velzeke zelf is een rustig landelijk dorp dat sinds 1 januari 1971 tot de fusie Groot-Zottegem behoort. Precies daar kronkelt en hobbelt de Paddestraat, een ca. 2 km. lange Dit vertrouwd beeld zal weldra tot het verleden behoren. De euforie rond het akkoord van het regeringskonklaaf lijkt voor goed voorbij. Van overal begint de kritiek hierop steeds luider en luider te weerklinken. Niet alleen van uit de oppositie maar ook van uit de professionele kringen als van uit de bevriende middens zwelt de kommentaar aan. De voorbije week liet de heer W. Peirens, opvolger vanACW- voorzitter Jef Houthuys, zich namens de kristelijke vakbeweging zeer sceptisch uit over het regeringsakkoord. Opvallender nog was de recente uitspraak van de nieuwe VBO-voorzitter Bodson tijdens de opening van de 42ste Jaarbeurs te Gent. Onomwonden hekelde hij daar de geplande belastinghervorming, die volgens hem weliswaar in de goeie richting van de bedrijfsleiders en van de kaders gaat, maar die fout loopt omdat er geen middelen voorzien zijn. Tijdens het konfrontatiedebat op de T. V. van zondag laatstleden tussen de Jongerenvoorzitters van de vier Vlaamse partijen, kwamen klaar en duidelijk de grote tegenstellingen tussen CVP en PVV aan het licht, niet alleen op het gebied van de belastinghervorming en het financieel beleid, maar ook op de vele andere terreinen als de tewerkstelling, de sociale zekerheid, de privatisering, het leefmilieu en noem maar op. De CVP-jongerenvoorzitter leek niet opgezet met de neo liberale politiek van deze regering. Uit deze eerste reakties blijkt dus dat niet alles koek en ei is binnen de meerderheidspartijen. De regeringspolitiek wordt door hen zeker niet op dezelfde wijze geïnterpreteerd, laat staan beleden. De spanningen en tegenstellingen blijven voortbestaan daar zij allesbehalve weggenomen zijn door het regeringsconclaaf. Naarmate binnenkort de politieke bedrijvigheid zal toenemen, eens alle ministers van hun verre reizen terug zijn, riskeert deze tweespalk nog meer tot uiting te komen, vooral omdat zich inmiddels nog andere netelige problemen hebben aangediend; als daar zijn: het zenden van de Belgische mijnenvegers naar de Golf-oorlog, het aanleggen van de T. G. V., het starten van de commerciële televisie, naast de eeuwige communautaire twistappel in Voeren; over de.welke de regering natuurlijk dringend een beslissing zal moeten treffen. Het belooft boeiend maar vooral spannend te worden de eerstkomende dagen in de politieke arena.misschien met als gevolg de verhoopte kortsluiting in de regering!! Paul Van der Niepen i» Codep-vestiging in het «Huis der Socialisten», Houtmarkt 1 te AALST Patrick DE SMEDT, Kantoorhouder. Openingsuren: ma, di, woe, do: 9 u. tot 12.30 u. vrijdag: 16 u. tot 19 u. 053/77.71.76 Huisbezoek op eenvoudige afspraak r Vrijdag 11 september 1987 49* jaargang nr. 35 Weekblad van de S.P Vervolg op blz. 4 ER IS NU OOK TE AALST EEN CODEP- KANTOOR

Voor Allen | 1987 | | pagina 1