Huidigi ng V l/laui rice Mi nneb oa Is BurgemeesU jr van Lede Vlaamse Leeuw keert Geraardsbergen de rug toe r t a WlfMfAAL Hoe lang gaat het A.C.W. dat nog slikken? Een nieuw Stadswapen maar... Drukke weken voor de federale militanten SP-Arrondissementsfederatie Aalst Tombola Emile Vandervelde - afrekening Vrijdag 11109 11. had in het S.P.-lokaal Riva te Lede een receptie plaats, aangeboden door het partijbestuur, ter ge legenheid van de aanstelling en eedaflegging (14 augustus) van kd. Maurice Minnebo als Burgemeester van Lede in opvolging van dhr. Jules Hendrickx. De opkomst zo wel van politieke prominen ten, gemeentelijke hoogwaar digheidsbekleders als partijle den, was buitengewoon groot te noemen. Van zijn vrienden en partijgenoten kreeg kd. Maurice Minnebo dan ook talrijke bloemen en geschen ken aangeboden. Daarop volgde de huidetoespraak van partijvoorzitter kd. William Van den Abbeele dewelke wij hiervolgend integraal weer geven. Jongsocialisten Fede Vrijdag 25 september 198 ratie Aalst 7 om 20 uur Volkshuis, Markt 8 te Zot Federaal Congres tegem Agenda: - montage "Jobs voor J - toestand afdelingen ongeren" - verkiezing federaal bi ïstuur (1 J tj Het nieuwe stadswapen van Geraardsbergen (juiste versie): «In zilver een kalvariekruis van keel op drie treden van hetzelfde, vergezeld rechts van een schild van goud met een dubbele adelaar van sabel, en links van een schild met goud met een leeuw van sabel. Het schild getopt met een stedekroon met vijf torens van goud. Herman DE LOOR, Volksvertegenwoordiger. SP-Arrondissementsfederatie Aalst Uitgebreid arrondissement SP-Bestuur Federale kaderavond ter voorbereiding van gemeentelijk kiesplatform en programma Deelname nationaal SP-congres: de politieke actualiteit Arrondissementeel SP-Congres: De sociale zekerheid Arrondissementeel SP-bestuur leden werkgroep S.Z. De afdelingen/verkopers worden vriendeli jk verzocht de niet-verkochte boekjes loten in te leveren uiterlijk maandag 21 september 1987: - ofwel op het federaal SP/CSC-sekretariaat, Houtmarkt 1 te Aalst (Volkshuis, 2C verdieping), vóór 16 uur - ofwel persoonlijk ten huize van federaal sekretaris Chris Vancoppenolle, Middenstraat 12 te Zandbergen/Geraardsbergen, "s avonds De afrekening der verkochte loten dient te gebeuren op rekeningnummer 870-0001030-26 van CSC-Vormingswerk, Houtmarkt 1,9300 Aalst met vermelding "Tombola E.V.D.V. aantal boekjes". Niet tijdig ingeleverde onverkochte loten dienen integraal vereffend. Vrijdag 18 september 1987 49" jaargang nr. 36 Weekblad van de S.P. Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningnr000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Vandaag huldigen wij, voor de eer ste keer in de geschiedenis van Lede, een Socialistisch Burgemees ter. Een onverwachte aanstelling, ingevolge het veel te vroeg overlij den van Jules Hendrickx, die ik bij deze gelegenheid even wil indachtig zijn, en van wie wij allen weten dat hij dit initiatief ten volle zou onder schrijven. Maar het leven gaat hoe dan ook verder en ons aller Maurice Minne bo neemt zijn zware taak over - Burgervader van een niet zo ge makkelijk te besturen gemeente. Velen zullen zich nog herinneren dat Maurisken reeds gevierd werd op 24 fèbruari 1984 omwille van zijn 25-jarige loopbaan als politicus te Lede. In het kort wil ik even het geheugen hieromtrent opfrissen: vanaf 06 januari 1959 tot eind 1976 zetelde Maurice, als enig socialist, in de gemeenteraad in de hoedanig heid van raadslid. Mede door de fusies werd hij in oktober 1976 opnieuw verkozen, samen met Re- né Cobbaut en Gust Impens, waar na hij in januari 1977 de eed afleg de als Schepen, functie die hij tot eenieders voldoening vervulde want bij de verkiezingen in oktober 1982 werd hij opnieuw verkozen, op de kartellijst «De Leedse Demo- kraten», samen met nog 4 andere S.P.-kandidaten. Tijdens deze le gislatuur kreeg onze 1ste Schepen versterking in het College, ingevol ge een overeengekomen wissel van mandaten, van nog twee S.P.-Sche penen: René Cobbaut en Edwin Brantegem. En nu, als klap op de vuurpijl is Maurisken benoemd als burge meester. Kan men zich een mooier «Fin de carrière» inbeelden? Mau risken, we kunnen geen woorden vinden om onze dank en vreugde te uiten bij deze gelegenheid. We weten dat je, zoals vroeger, steeds ten dienste zult blijven van gans de bevolking, want vriend en tegenstander zijn blij met je aan stelling. We zijn er tevens van overtuigd dat je bij de volgende verkiezingen ver der de vruchten zult mogen pluk ken van je jarenlange inzet voor de gemeente en we hopen van ganser harte dat je gezond mag blijven om bij de verkiezingen in oktober van volgend jaar, mede dank zij de vele vrienden die je sinds jaren telt, een nieuwe ambtstermijn aan het hoofd van de gemeente verder te zetten. Dank Mijnheer de Burgemeester. Dank ook aan je zus Adrienne voor de steun en toewijding die ze je al die jaren schonk. We hopen je nog vele jaren in ons midden te hebben. Om te besluiten wil ik de trouwe partijleden en alle prominenten hier aanwezig een gezellige avond toewensen. Daar het evenwel onmogelijk was gans de bevolking uit te nodigen op deze receptie, heeft de partij beslist een Burgemeesterbal ter ere van Maurice in te richten op zaterdag 17 oktober 1987 in zaal Peanuts, waar onze Burgemeester de dans zal openen omstreeks 21.30 u op de vrolijke deuntjes van orkest «The Midnight Band». Wij nodigen u dan ook uit dit bal massaal bij te wonen ter ere van Maurisken. Ik houd er ook a$n Hans Samson, D.J.-leider van Discobar «The No va Road Show» te danken daar hij zijn installatie gratis ter beschik king stelde om deze prachtige avond op te luisteren. Kd. Maurice en zijn zuster Adrien ne mochten uit de handen van de voorzitter de bloemen en geschen ken vanwege het SP-bestuur in ont vangst nemen. Een ontroerde kd. Minnebo dankte voorzitter en be stuur voor deze hulde. Hij dankte ook iedere aanwezige en afwezige (belet om een of andere reden) voor deze voor hem onvergetelijke dag. Ook de meerderheid dankte hij voor het in hem gestelde vertrouwen. Vervolgens gaf de voorzitter het woord aan Schepen kd. Erwin Brantegem die op zijn beurt als fractieleider van de SP volgende toespraak bracht (hierna integraal weergegeven). Ik heb de eer, namens de SP-fractie in de gemeenteraad en het OCMW, hier vanavond het woord te mogen voeren ter gelegenheid van deze receptie u aangeboden door de SP- afdeling, dit ter gelegenheid van het aanstellen van onze kameraad Maurice Minnebo als burgemeester van Lede. U Maurice voor te stellen hoeft niet meer, onze voorzitter heeft dit daarjuist uitgebreid gedaan, ik zou haast zeggen men kan die Maurice niet omschrijven, want ge hebt er teveel werk mee. Een levensge- Lees door pag. 3 Sinds 26 mei 1987 bezit onze stad een nieuw stadswapen. Bij minis terieel besluit van de Gemeen schapsminister van Cultuur Patrick Dewael werd het wapen als volgt bekrachtigd: «In zilver een kalva- riekruis van keel op drie treden van hetzelfde, vergezeld rechts van een schild van goud met een leeuw van sabel. Het schild getopt met een stedekroon met vijf torens van goud.» In dit ministerieel besluit sloop een grote vergissing, het moest immers luiden «In ziNer een kalvariekruis van keel op drie treden van hetzelf de, vergezeld rechts van een schild van goud met een dubbele adelaar van sabel en links van een schild met goud met een leeuw van sabel. Het schild getopt met een stede- kroon met vijf torens van goud». Door deze vergissing heeft de stad nu officieel een volkomen verminkt wapen. Immers een belangrijk stuk uit het wapen ontbreekt nl. de dubbele adelaar van sabel (zwart) het sym bool van het Provincierijk, met voor Geraardsbergen de belangrij ke historische betekenis van «twee de stad in het Keizerlijk Vlaande ren». Bovendien werd de Vlaamse Leeuw rechts van het kruis, zinne beeld voor de stad, geplaatst waar na hij letterlijk naar Geraardsber gen zijn rug keert. Sommige recht geaarde inwoners van de stad voe len zich oprecht verontwaardigd en vroegen mij zelfs het schepencolle ge te interpelleren teneinde een klacht neer te leggen bij de minis ter. Intussen schijnt men ook niet al te best te weten hoe het onheil kan worden hersteld: bij nieuw minis terieel besluit? of moet het besluit eerst worden verbroken door een arrest van de Raad van State waar na het opnieuw door de gemeen teraad zou moeten komen en daar na voor de Vlaamse Heraldische Raad? Meteen wordt opnieuw de vraag in herinnering gebracht: «Hoefde Ge raardsbergen wel een nieuw Stads wapen?» Door deze vraagstelling verschijnt op de binnenbladzijden een eerste bijdrage in een reeks, die de histo rische evolutie van de wapens van de stad en de deelgemeenten zal behandelen. Freddy DE CHOU Alle (actieve) JS'ers en SP-leder - 25 jaar worden verwacht. www /S888v? .w> w ^8888' w w. wf wf Swwvy *5w «ww De vakantiemaanden zijn thans voorgoed achter de rug en de politieke aktiviteiten zullen weldra op volle toeren gaan draaien. De rooms-blauwe koalitie begint straks aan haar zevende jaargang. Inmiddels is het voor eenieder duidelijk geworden dat tijdens de voorbije zes jaar de communautaire vraagstukken in de ijskast gestopt werden, onder het voorwendsel dat andere prioriteiten de aandacht vergden. Aldus zijn de moeilijkheden op het terrein zich verder gaan opstapelen en werden communautair geladen dossiers voor zich uitgeschoven. De ervaring heeft ondertussen ook geleerd dat de wetten van 1980 bepaalde tekortkomingen vertonen en dat onder meer de talrijke blokkademechanismen en het gebrek aan financiële verantwoordelijkheid oorzaak zijn van een gebrekkig functioneren van de gewesten. Wat deze CVP-PW-regering tijdens de voorbije en huidige legislatuur evenwel niet naliet te doen, bij al dat communautai re gedoe, is te zorgen.dat de gemeenschapsinstellingen volge propt werden met partijgenoten. Deze politieke benoemingen gebeurden en gebeuren nog steeds op het ogenblik dat zowel de CVP als de PVV de mond vol hebben over depolitisering van de openbare instellingen. Van hypocrisie gesproken! Doch naast deze communautaire kwesties is het meest opmer kelijk feit uit de voorbije zes jaar ongetwijfeld de verrechtsing die de CVP heeft doorgemaakt. Op sociaal-economisch vlak werd een rechts en reactionair programma doorgedrukt, gaande van de bescherming van de fraudeurs, de inlevering op de sociale vergoedingen tot de afbouw van het overheidsapparaat. Het is duidelijk dat de CVP op dat vlak ten volle heeft moeten dansen naar de pijpen van de liberalen. Dat hadden wij echt van de CVP niet verwacht, vooral niet dat de ACW-vleugel zich zo te grazen zou hebben laten nemen. En dit allemaal voor de ambitie van een eerste minister, die ten koste van alles aan het bewind wil blijven! 1. Vrijdag 2 oktober 1987 om 20 uur, Lokaal Bond Moyson, Sportstraat 1 te Denderleeuw Ter voorbereiding van het Nationaal politi&k actualiteitscongres van 10 oktober. 2. Woensdag 7 oktober 1987 om 20 uur Volkshuis, Houtmarkt 1 te Aalst Inleider: Frank Beke (direkteur H. Vos-Instituut 3. Zaterdag 10 oktober vanaf 10 uur Cultureel Centrum Leuven 4. Zaterdag 24 oktober 1987 om 9.30 u. Volkshuis, Houtmarkt 1 te Aalst Ter voorbereiding van het nationaal congres, 1ste discussieronde 5. Vrijdag 23 november 1987 om 20 uur Volkshuis, Markt 15 te Geraardsbergen Ter voorbereiding van het nationaal SP-congres «Sociale Zekerheid» 12-13/12/1987), 2de discussieronde. CEN1MU-E K«tu*r »tl7

Voor Allen | 1987 | | pagina 1