AALST (=j CODEP Nachtbal Aalst voor de persvrijheid SP Groot-Aalst Vrijdag 18 september 1987 om 20 uur Volkshuis, Houtmarkt 1 te Aalst Politiek Kaffee met Volksvertegenwoordiger Norbert De Batselierover Waarheen met het socialisme Radio Katanga Veertiendaagse tegen haat en geweld Teater Lezing Jef Geeraerts Groepsterapie depressie Brochure provinciaal jeugdbeleid Opendeurdag politie S.P. Erembodegem Provincie - Gemeenteraadslid Freddi Pyck Gemeenteraadslid Roger D'Hondt Gemeenteraadslid Eddy Monsieur O. C. M. W. raadslid Gustaaf Lemaitre Zaterdag 19 september 1987 vanaf 21 uur Zaal Gerstenhof, Gerstenstraat Erembodegem. Orkest: Arnold DS Band Werkgroep «Sex-collega, ex-collega» Assertiviteitstraining Praatavond over kuituur M.J.A.-bestuursvergadering Vredeshuis Kwisfinale Netwerk Kinderanimatie Tentoonstelling hedendaagse kunst Soc. Trefpunt 't Brughuis, Werf 1, Aalst nodigt uit: 2e Taartenslag SP Aalst Centrum Rode Roos neemt kroon over van Nieuwe Wijk Nieuwe Wijk - Rode Roos: 0-3 SENIORENFEEST SPAARBANK Gouden Bruiloft 2-18 September 1987 - «Voor Allen» Alle leden op post Volgende maand wordt op Radio Katanga (107.8 Mhz.) elke vrijdag tussen 19 en 20 uur een speciale reeks over het leefmilieu uitgezon den. Op dinsdag 22 september aan staande om 20 uur plant Radio Katanga in de Gele Limonade aan De Ridderstraat 68 een werkverga dering voor alle belangstellenden met op de agenda evaluatie van vorig werkjaar en programmatie van het socio-kultureel informatief programma «De Derde Persoon meervoud» voor het nieuwe sei zoen 1987-'88. Op initiatief van het Aalsters Vre- deshuis en de Vereniging Vlaamse Leerkrachten loopt in Aalst van 25 september tot 9 oktober een veer tiendaagse onder het motto: «Geen geweld op straat, geen haat in de straat». De 14-daagse tegen haat en geweld wordt op vrijdag 23 septem ber om 20 uur in de Keizershallen geopend met een panelgesprek over geweld in de sport met mode rator BRT-journalist Alain Ko- ninckx en professor Urbain Claeys (Sporta-voorzitter), Jan Ceule- mans, Maurice Martens, Maurice De Schrijver, Dr. Reno Roeland, Carla Galle en Jan Wauters (BRT- radio sport). Op donderdag 1 okto ber aanstaande om 20 uur volgt in de stedelijke feestzaal een akade- mische zitting met kuituurschepen Borms, prof. Wal ter Leirman, prof. Jaap Kruithof, Luc Verstey- len (Anders Gaan Leven), muzi kaal omlijst door Jeugd en Muziek. Tijdens de veertiendaagse loopt in het Aalsters Vredeshuis tijdens de schooluren een foto- diatentoon stelling. In de Belfortkrypte aan de Aalsterse Grote Markt zijn van 2 tot en met 9 oktober momentopna men van geweld in de sport te bezichtigen. Op vrijdag 2 oktober en woensdag 7 oktober telkens om 14 uur wordt in bioscoop «Palace» aan de Schoolstraat «West Side Story» vertoond. De toegangsprij zen bedragen 80 fr. voor volwasse nen en 20 fr. voor kinderen. Ook worden aktiviteiten in de scholen opgezet zoals voordrachten, teken en opstelwedstrijden. Een video cassette met markante fair-play overtredingen is beschikbaar voor de scholen. Informatie over de 14- daagse tegen Haat en Geweld in het Aalsters Vredeshuis, aan de Esplanadestraat 8. Tel. 053/ 21.33.00 en 053/77.03.39. Morgen, zaterdag 19 september om 20.30 u, opent teatergroep «Pact» het nieuwe seizoen in de «Bathy- scaaf» aan de Aalsterse Meule- schettestraat 74 met de première voorstelling van de «Rozegeur» naar James Saunders, in een regie van Jo Van den Brulle. De acteurs Luc De Blieck, Myriam De Vlees- schauwer, Sien Orbie en Ronald Schollaert, brengen een modeshow van relatie- en kommunikatiestoor- nissen met een bijwijlen humoristi sche, wrange en dramatiserende doch steeds relativerende ironie. De produktie is nog te zien op 20, 21, 25, 26, 27 september en 2, 3, 4 en 5 oktober, telkens van 20.30 uur in de «Bathyscaaf» aan de Meule- schettestraat 74 te Aalst. Reserva tie elke weekdag tussen 8 en 19 uur op het Pact-sekretariaat, tel. 053/ 77.62.94. In het kader van de cyclus «Schrij vers, boeken, genres» organiseert het Aalsters Masereelfonds in sa menwerking met het toekomstig kultureel centrum «De Werf» en de stedelijke openbare bibliotheek op dinsdag 22 september aanstaande om 20 uur in de trouwzaal van het stadhuis een lezing met Jef Gee raerts over de misdaadroman. De toegangsprijs bedraagt 50 fr. en 30 fr. voor leden van het Masereel fonds. Begin oktober start in het Aalsters Vredeshuis aan de Esplanadestraat 8 een groepspsychoterapie voor mensen met depressieve klachten met begeleiding door psycholoog Jean-Pierre Van der Snickt. De pressie is een van de meest ver spreide aandoeningen. Mensen met depressieve klachten ervaren vaak dat geneesmiddelen niet helpen. De nood aan een aangepaste vorm van psychoterapie is groot, waarbij depressie niet wordt gezien als een neuro-fysiologisch gegeven doch veeleer als een impasse waarin het individu zich bevindt. Het zichzelf onmogelijk maken om uit de im passe te geraken is kenmerkend en tegelijk bevreemdend voor de de pressie. Het doel van de terapie is dan ook de mens opnieuw aktief te laten worden en richting te laten kiezen. Groepsterapie is een uiterst geschikt middel. Een goede groep biedt mogelijkheden tot ruimte, steun, begrip, voorbeeld en experi ment die de individuele psychotera pie niet vermag te bieden. De groepsterapie start op woensdag 7 oktober aanstaande, over 10 ses sies, telkens op woensdagavond. De inschrijvingsprijs voor de volle dige cyclus bedraagt 3.500 fr. Infor matie en inschrijvingen bij Dr. J.P. Van der Snickt, Broekveldstraat 50, 9420 Mere, tel. 053/78.78.44. Zopas verscheen een nieuwe bro chure van het Oostvlaams provin ciebestuur over jeugdbeleid met in formatie over erkenning, subsidie reglementering, dienstverlening, infrastruktuur en jeugdwerk. De brochure bevat ondermeer de er- kenningskriteria en de statuten van de provinciale adviesraad, het sub sidiereglement voor het jeugdwerk, de kadervorming en de kursussen voor sociale promotie, het toela- genreglement voor begeleide va kantiewerking op speelpleinen, de subsidiëring van bivakhuizen en het gebruik van het provinciaal jeugd- kampeerterrein in Het Leen te Eeklo. De brochure is gratis te verkrijgen bij de Dienst voor Eko- nomische en Sociale Aangelegen heden, Gouvernementsstraat 26, 9000 Gent, tel. 091/23.38.11. Morgen, zaterdag 19 september, opent de Aalsterse politie de deu ren van het politiekommissariaat aan het K. Colinetpiein 7 met infor matie over verkeersveiligheid van voetgangers, (brom)fietsers, mo torrijders, autobestuurders, vracht vervoerders en traag verkeer; voor stelling van de film «Samen wijs op weg» en demonstratie van de nieu we stand van de preventiedienst. Deelneming in kosten: voorverkoop 60 fr., kas 80 fr. Op zaterdag 10 oktober start in de lokalen van het Centrum voor Ge boorteregeling en Sexuele Opvoe ding aan de Cumontstraat 3 te Aalst, een werkgroep voor perso nen die op hun werk sexueel en anders lastig worden gevallen. De ernst van het probleem kwam dui delijk tot uiting in het onderzoek, dat onlangs door het Staatssekreta- riaat voor maatschappelijke eman cipatie werd opgezet. Eén op drie vrouwen en één op tien mannen zijn ooit al eens lastig gevallen op het werk. Wie lastig gevallen wordt, durft er nauwelijks over pra ten, omdat schuldgevoelens, angst en schaamte overheersen. Totnog toe konden slachtoffers van onge paste intimiteiten niet adequaat worden opgevangen. Daartoe werd deze werkgroep opgericht, waarbij vooral wordt gewerkt rond de be wustwording van machtsverhoudin gen, de bevrijding van emoties en verhogen van de weerbaarheid van de deelnemers. Als middelen wordt geopteerd voor groepsgesprek, rol lenspel en studie van teksten. Infor matie en inschrijvingen tijdens de kantooruren op het C.G.S.O.-se- kretariaat, Cumontstraat 3, 9300 Aalst, tel. 053/21.75.13 of bij Dr. J.P. Van der Snickt, Broekveld straat 50, 9420 Mere, tel. 053/ 78.68.44. In het najaar organiseert het Aal sters Centrum voor Levens- en Ge zinsvragen een assertiviteitstraining voor personen die willen opkomen voor zichzelf. Mensen die regelma tig het gevoel hebben dat anderen beslissen: hun vriend(in), hun baas, hun winkelier. Neen zeggen is voor hen heel moeilijk. Nochtans leeft bij hen het verlan gen minder dienstbaar te zijn, min der rekening te houden met de wensen en de verlangens van de anderen. Aan dit eigen verlangen toegeven lukt hen niet. Doen ze dat wel, dan voelen ze zich niet goed, ze voelen zich schuldig. Het is niet gemakkelijk om een vriend(in) een dienst te weigeren, om eens je eigen zin te doen en niet mee te gaan met je partner of met je kinderen, om je kollega vriendelijk maar kordaat te zeggen dat hij of zij die brief zelf maar moet typen, om je baas te vertellen dat je wel wil overwerken maar er behoorlijk voor betaald wil worden. Tijdens een assertiviteitstraining leert men opkomen voor zichzelf. Stap voor stap, leert men op zijn eigen rechten te staan, zonder in breuk te plegen op de rechten van anderen. Men leert hoe men ande ren er toe brengt je beter te behan delen. Men leert hoe belangrijk doorzetten is. Men leert er afreke nen met manipulatieve kritiek. Men leert er 'neen' te zeggen zon der zich eindeloos schuldig te voelen. De assertiviteitsterapie loopt op vrijdagavond van 20 tot 22 uur in de lokalen van het CGSO, Cumont straat 3, 9300 Aalst. De cyclus vat aan op 9 oktober en eindigt op 27 november met begeleiding door Mark Luyten (maatschappelijk as sistent/systeemtherapeut) Deelnameprijs: 1.500 fr. per per soon. Inschrijving door overschrij ving op rek. nr. 001-0981278-05 van CGSO-Aalst. Er worden maximaal 16 deelneemsters/nemers toegela ten. Informatie en inschrijvingen op het CGSO-sekretariaat 053/ 21.75.13. Op donderdag 24 september a.s. om 20 uur opent de «Bathyscaaf» aan de Meuleschettestraat 74 te Aalst het nieuwe seizoen met een praatavond over «Vlamingen en kuituur». De praatavond wordt in geleid door partijgenote Gracienne Van Nieuwenborgh met een eva luatie van de resultaten van het kultuuronderzoek van gemeen schapsminister De Wael, toegepast op Aalst. De toegang is gratis. Hiermee wordt U vriendelijk uitge nodigd op de eerste MJA-bestuurs vergadering van het nieuwe werk jaar 1987-'88. De vergadering zal doorgaan op: vrijdag 2 oktober 1987 te 20.00 u in het Volkshuis, Houtmarkt 1 te Aalst. Agenda: 1. Goedkeuring verslag vorige ver gadering 2. Aanduiding nieuwe onder-voor zitter nieuwe PR-man of - vrouw 3. Financieel overzicht 1986-'87 4. Bespreking voorstellen mogelij- kc actie 5. Bal M. Galle - 10 oktober e.k. 6. Varia. Wij hopen ten stelligste op uw aanwezigheid. Indien u belet bent, gelieve de secretaris of de voorzitster te ver wittigen. De voorzitster, De secretaris, MEERT Kathy COPPENS Vincent Morgen, zaterdag 19 september om 20 uur spreekt Paul Verdonck in het Aalsters Vredeshuis aan de Esplanadestraat 8 over «Wat is een jood?». Het Aalsters Vredeshuis is dagelijks behalve op maandag, open van 12 tot 15 uur, vrijdag en zaterdag van 12 tot 24 uur en zon dag van 11 tot 16 uur. Tel. 053/ 77.03.39. Vanavond, vrijdag 18 september om 20 uur, volgt in het Aalsters Netwerkcentrum aan De Ridder straat 28 de kwisfinale van het Ne- twerkkwistornooi 1987. De toegang is gratis. Morgen, zaterdag 19 september, loopt in het Aalsters Netwerkcen trum aan De Ridderstraat 28 vanaf 14.30 uur een BGJG-kindernamid- dag met een opvoering van «Het Spookkasteel» door poppenspel Pallieter. De toegangsprijzen be dragen 50 fr. en 40 fr. In het kader van een aktie vóór Daniel Buyle worden momenteel in Aalst intekenlijsten verspreid met volgende oproep: "Ondergetekenden verwerpen de 'radikale' maatregel, door de Raad van Bestuur van de BRT, waarvan radio-journalist Daniel Buyle het slachtoffer is geworden. De politie ke voorbedachtheid waarmee de Raad van Bestuur Buyle heeft bui- tengeschopt, is een. kwaadwillig precedent en een middel om de kritische journalistiek bij de BRT te muilbanden. De wijze waarop deze beslissing is genomen weer spiegelt in geen enkel geval de demokratische rechtsstaat waarin wij verondersteld zijn te leven! Ondergetekenden eisen de herop neming van Daniël Buyle bij de BRT-Nieuwsdienst, tot uitputting van alle rechtsregels waarop een 'vrij man' beroep kan doen." De lijsten zijn te bekomen in De Nieuwe Madeion, Grote Markt of bij Roger D'Hondt, Ronsevaal- dreef 16, Erembodegem, tel.: 77.94.03. Nog tot en met 27 september a.s. loopt in het museum Oud-Hospi taal en in de Aalsterse Belfortkryp te een tentoonstelling van heden daagse kunst "In Delen". De over zichtstentoonstelling in samenwer king met het Museum van Heden daagse Kunst in Gent toont schil derijen, tekeningen, grafiek, beeld houwwerken, installaties van een 20-tal jonge kunstenaars uit België, Nederland, Duitsland en Engeland. Het fragmentair karakter van veel werken is een voornaam element van de hedendaagse kunst, waarbij de kunstenaars naast traditionele materialen ook gebruik, maken van konsumptiegoederen, industriële produkten, video, afval, bouwma terialen, konstrukties en natuurlij ke omgeving. Het kunstwerk kan ook worden geïntegreerd in de ruim te. De tentoonstelling bevat wer ken van Bernd en Hilla Becher, Alain Buscarlet, Alan Charlton, Wouter Coolens, Werner Cuvelier, Tony Cragg, Denmark, Jan Dib- bets. Ado Hamelrijck, Filip Guy- ghe, Enk De Kramer, Damien De Lepeleire, Berd Lohaus, Mark Luyten, Peter Morrens, Jean-Marc Navez, Giulio Paolini, Roger Ra- veel, Ulrich Rckriem, Narcisse Tor- doir en Marthe Wéry. De tentoon stelling wordt muzikaal omlijst door "Vexations" van Erik Satie. De tentoonstelling is tot 27 septem ber dagelijks behalve vrijdag te zien van 10 tot 12 en van 14 tot 18 Op zaterdag 26 september 1987 te 20 uur Braderij BELOTTING met 2500 fr. vooruit en beker Mare Galle. Op zondag 27 september 1987 te 11 uur APERITIEF - BRADERIJCONCERT met de harmonie Hand aan Hand. Ge volgd door inhuldiging vlag soc. Trefpunt 't Brughuis. Wij rekenen op uw interesse Prosper Van Der Schueren Anita Segers Voorzitter Secretaris Op zaterdag 26 september 1987 wordt voor de tweede maal vanuit de SP- onderafdeling Aalst een taartenslag georganiseerd ter ondersteuning van haar werking. Tot 15 september kunnen taarten besteld worden bij de bestuursleden. Dit kan ook telefonisch bij de voorzitter Paul V.D. Meersche 053/21.55.05 of de secretaris Patrick De Smedt 053/78.84.52. Er is keuze uit 5 soorten taarten (6 persoons) aan 130 fr. per stuk: FLAN, ABRIKOZEN, KRIEKEN, RIJST, FRANGIPANE De taarten worden aan huis besteld. Een totaal gedegenereerd Nieuwe Wijk is niet opgewassen gebleken tegen een collectief Rode Roos, waarbij heden geen uitblinkers wa ren, doch welke op de meest crucia le ogenblikken hun tegenstrever in de vernieling hebben gespeeld. Nieuwe Wijk was nochtans goed gestart en een kopbal op de onder kant van de deklat had evengoed een doelpunt kunnen wezen. Rode Roos was gewaarschuwd en besefte dat er over een andere boeg moest worden gespeeld. Een slechte terugspeelbal van de Nieuwe Wijk bracht Geert Bom- beeck in schietgelegenheid en Rode Roos stond 0-1 voor. Terwijl een zwaar gekwetste Werner Huylen- broeck aan verzoeging toe was, bediende de ingekomen Guy Cor- nand ideaal Benny Schalck en deze kende geen genade (0-2). De tweede helft was gekenmerkt door weinig inspiratierijk voetbal. De Nieuwe Wijk was tot negen mansterkte herleid door het uitval len van twee gekwetsten en Rode Roos probeerde het van verre, te verre afstand. Nieuwe Wijk wenste duidelijk geen afstraffing op te lo pen en verdedigde halstarrig ook al moest de doelman zich op het eind signaal voor de derde keer gewon nen geven. Goalgetter werd op nieuw Geert Bombeeck op ideaal aangeven van Guy Cornand. Doelpunten: 1" helft: 21° minuut Geert Bom beeck 0-1; 28° minuut Benny Schelck 0-2; 2' helft: 35° minuut Geert Bombeeck 0-3. Gele kaart: Pascal De Sterck, 15° minuut. Volgende wedstrijd: Park - Rode Roos, zondag 20.9.87 te 10 u. Terrein: Stadspark Osbroek. Op zondag 13 september 1987 hiel den de Socialistische senioren van Erembodegem hun eerste gezellig samenzijn na het groot verlof. En het groot verlof hing er letterlijk en figuurlijk nog in zo te zien aan het gedrum rond de tafel van de kame raad voorzitter en tevens bode, De Vilder Gustaaf. De meesten wilden zich nog gauw in regel stellen met hun bijdragen. Bovendien waren zij, goed uitgerust na een heilzaam verlof thuis of elders, vrij talrijk opgekomen. Mede door al dat ad ministratief werk van de voorzitter en bode liep ook de volgorde wat in de war. Zo was er al koffie ge schonken en werd het gebak al opgediend toen de voorzitter pas de aanwezigen kon verwelkomen en zijn gebruikelijke bestuurlijke me dedelingen kon doen. Uiteindelijk geraakte hij dan toch in zijn voor- zitterszetel, ook al is het maar een stoel, aan de bestuurstafel om zich te laten zien tussen de andere ijve rige bestuursleden. En ondertussen waren ijverige handen in de keuken bezig met het klaarmaken van de koude schotels. De lieftallige en dienstvaardige opdiensters van de S.P. zetten er dan ook vaart bij om de schotels op de tafels te krijgen, terwijl de voorzitter persoonlijk zorgde voor het bonnetje voor een gratis drankje bij het eten. Terwijl de opdiensters nog de tafels aan het afruimen waren en tevens zorgden voor de afwas werd door de manne lijke bestuursleden ruimte gemaakt op de dansvloer. De «platenruiter» of disk-jokey schakelde van gezelli ge achtergrondmuziek over op «volle gas» met leuke liedjes en melodietjes, uit de tijd van toen. Blijkbaar had hij zijn oude doos mee met herinneringen aan vervlo gen tijden. Het duurde dan ook niet lang of er werd duchtig gedanst of gewaggeld met veel beentjesge- zwier of op eenen steen. Er was op de dansvloer trouwens voor elk wat wils, en elk op zijn manier. Ook het gastoptreden van een zogenaamd zwarte of niet-zwarte «Lola» was een aangename verrassing voor ie dereen» En dat het buiten regende dat het goot kon de geestdrift bin nen niet afkoelen. Het was eens te meer een namiddag en avond vol leute en plezier. Een initiatief van de S.P. Erembodegem onder voor zitterschap van Kameraad Etienne Baillius, naar een scenario van de secretaris Freddi Pijck, verwezen lijkt door de schatbewaarder Roger Ottoy, en ten tonele gebracht door de voorzitter van de Socialistische Seniorenbond te Erembodegem, de Kameraad Gustaaf De Vilder, met de medewerking van zoveel be stuursleden, één platenruiter en één Lola. Uw beste vrienden en vriendinnen waren er. U was er niet, de afwezi gen hebben ongelijk. Kom de vol gende maal ook eens een kijkje nemen, en U zult het niet meer willen missen. Voor nog geen vijf tig frank per maand krijgt U vier maal per jaar een gezellige namid dag met spijs en drank, muziek en zang en dans. Gustaaf Lemaitre Naar aanleiding van hun Gouden Bruiloft wenst de redaktie van Voor Allen nog vele jaren gelukkig samen zijn aan Jozef Van de Velde en Alice Brisard, Volksverheffingsstraat 58, Aalst.

Voor Allen | 1987 | | pagina 2