I hofstads Huldiging burgemeester Maurice Minnebo HAALTERT iRPE-MPÊF Eddy Dierickx in de bres voor onze gemeente rfjr Uit de startblokken! Prachtige start in Cambrinus Uitslag bolders Kaarters hernemen het seizoen in het Achturenhuis tus-a-s: Vuile Mong en de Vieze Gasten 3de kaarting ten voordele voor de gehandicapten Socialistische Gepensioneerdenbond Welle GROOTSE DANSAVOND Dienstbetoon SP-Welle r L I SVV doceert modegeschiedenis Vergadering partijbestuur Seniorenbond kijkt in de huisapotheek jiWfc jy? JI& Culturele Centrale Lede speleoloogt CSC-Haaltert OXF AM-Wereldwinkel Jeugdhuis De Spin Zaterdag 19 september 1987 Ratten en Muizen Dreefstraat (Tent), Haaltert JEJE ËwêJEJfJE Tweede criteriumkaarting SP-Mere Eric Gheyssens S.P. C.S.C. DENDERLEEUW Zaterdag 19 september 1987 Orkest: «THE FRIENDS COLLECTION» Denderleeuw Gepensioneerdenbond Uitslag kaarting van 4 september 1987 «Voor Allen» - 18 september 1987 - 3 MINISTERIE VAN OPENBARE WERKEN BESTUUR VOOR ELEKTRICITEIT EN EIEKTROMECHANICA 1040 Brussel, 1987 09 09 Wetstraat 155 Tel 733 96 70/ 733 98 60 736 79 30/ 736 89 00 Toestel Aan de Heer Dr. Marc GALLE Volksvertegenwoordiger Wateringen 1 9300 AALST Uw schrijven van 1987' 07 29 Uw kenmerk MG/LP/19025 Ons kenmerk '155.311/RAD.019 Bijlagen Bm"" Stad AALST (Hofst.de) Kruispunt N41 - Tetbeke - H. Consciences Craat. Type van installatie Driekleurige verkeerslichten. Geachte Heer Volksvertegenwoordiger, «ede det ik o„d£ departement" C°"*iSSie V°°r t _Van 2odra ik over het advies van deze Conmissie beschik rlat6n in te Uchten over het ««volg dat aan"eze af gelegenheid kan voorbehouden worden. Ik hoop, Geachte Heer Volksvertegenwoordiger dat deze voorlopige inlichtingen inmiddels van nu? kunnen zt]n Hoogachtend, De Minister, 1. Plaatsen driekleurige verkeerslichten aan kruispunt Rijksweg N 41 en Terbekenstraat De petitie waarbij de plaatselijke bevolking zich uitsprak tegen de huidige verkeersregeling en mas saal opteerde voor het plaatsen van driekleurige verkeerslichten werd overgemaakt aan de burgemeester en de bevoegde politiecommissaris. Op vraag van kd. Eddy Dierickx SÊP. °/ref6 37/6/LM/RVC Aan de Heer Eddy DIERICKX Raadslid O.C.M.W. Hof te Wachenestraat 2 9 308 HOFSTADE-AALST Betreft Storten afval Molenkouterstraat 15, Hofstede. Geachte Heer, Hoogachtend, De Burgemeester, M. DE KfRPEL. Wellicht vindt ook U het belangrijk om er goed gekleed bij te lopen? Waar vinden diverse kledingstuk ken hun oorsprong? Hoe komen modeontwerpers ertoe een bepaal de trend te lanceren? En welk ver band bestaat er tussen mode, socia le klasse en geschiedenis? Antwoord op al deze en nog veel meer vragen krijgt u via een gecom mentarieerde diamontage «De ge schiedenis van de mode door de eeuwen heen». SW-Hofstade or ganiseert deze niet te missen activi teit op zondag 20 september 1987 om 14u30 in het Volkshuis, Blekte straat 41 te Hofstade. Alvast tot dan! Met deze nodigen we u van harte uit op de vergadering van het par tijbestuur op vrijdag 2 oktober 1987 om 20 uur. AGENDA: - voorbereiding tentoonstelling - algemene ledenvergadering - gemeenteraadsverkiezingen - aktiviteitenkalender. De Voorzitter, W. TROCH. Is uw huisapotheek een onbewuste gifkamer? Wat hoort er inderdaad niet in? Risico's vopr op bezoek komende kleinkinderen? Geen nood, kd. Vera Claes van CSC- Vormingswerk nationaal legt het u allemaal fijntjes uit in een rijk ge documenteerde uiteenzetting «Uw huisapotheek, een gifkamer?» ter gelegenheid van de eerstvolgende koffietafel van onze seniorenbond. Deze grijpt plaats op zondag 27 september 1987 om 14u30 in het Volkshuis, Blektestraat 41 te Hof- stade. Naar loflijke traditie zijn koffie en gebak gratis en nadien kunnen de mannen kaarten en de vrouwen een partijtje bakschieten. Dus allen op post, na de lange vakantieperiode verwachten we al onze leden. L. OLIVIER. richtte volksvertegenwoordiger Mare Galle een brief aan de minis ter van Openbare Werken over deze kwestie; hierbij het antwoord. 2. Storten afval op het «Gooiken», Molenkouter Hierbij het schrijven dat Eddy Die rickx mocht ontvangen van de bur gemeester. W. TROCH Vervolg van pag. 1 schiedenis van deze man zou veel meer aan tijd kosten dan dat we hier vanavond hebben. Maurice, de eerste rode burge meester van Lede, was één van de vele krantentitels in het gewestelij ke nieuws. Een van de vele titels die mij tenzeerste aansprak. Als men de politieke loopbaan van de ze man ziet: 28, bijna 29 jaar, gemeentemandataris tot de fusie in de oppositie, sedert de fusie als schepen en nu als burgemeester. De bekroning van een generatie werken en zwoegen voor de SP als SP'er en voor de bevolking. Als iemand het verdiende burge meester te worden dan was het Maurice Minnebo en niemand an ders. Lede heeft onder zijn impul sen als schepen en door zijn bemid deling tentijde van het kabinet van Minister Mark Galle hier bij ons aanwezig, mooie vooruitgang ge boekt. De schepen van Openbare Werken kan daarvan getuigen. Want alles wat Maurisken aan Marksken vroeg voor Lede was in orde. Dus Lede was prioritair, zo wel bij Maurice als bij onze vriend Mark Galle. Zijn zuinig beleid als schepen van Financiën, zijn stipt toezien op bestellingen en uitga ven, heeft mede ertoe geleid dat Lede een bijzonder welvarende ge meente is. Dat het politieke schip in Lede niet steeds de kalme wate ren bevaart is een feit en aan ieder onder ons wel bekend. Doch met een rode burgemeester, bijgestaan door vijf schepen waarvan er dan nog eens twee rode zijn, is het de taak van onze partij samen met de eerste rode burgemeester te waken en te werken voor een waardig en degelijk beleid dat Lede sedert ja ren kent en nog zal kennen. Ik mag hier vooral nogmaals Adrienne niet vergeten, zij is beter dan een vrouw voor nen politieker. Maurisken wordt door haar gediend niet als nen burgemeester, maar als nen koning. En dat verschil is nog altijd hemelsbreed. Zij is voor Maurice een pracht vrouw! Tot slot wil ik besluiten met ieder een te danken hier aanwezig te zijn. En wens ik Maurice, namens de volledige SP-fractie, nog vele jaren toe van gezondheid en politieke werkzaamheid. Proficiat, Maurice! Volgende week volgen de schriftelij ke huides van onze coalitiepartners. SP-LEDE. De Culturele Centrale, afdeling Le de, organiseert op zaterdag 3 okto ber e.k. een heuse speleotocht. Onder begeleiding van een mede werker van de Vlaamse Vereniging voor Speleologie wordt een grot bij Namen bezocht, een 4 uur durende avontuurlijke tocht door de fascine rende wereld van stalagtieten en stalagmieten. In de grot heerst een gemiddelde temperatuur van 8°C en zal er al eens door het water moeten ge waad worden. Deelnemers zorgen daarom voor warme kledij die te gen een stootje kan (bijv. een over all) en rubberen laarzen of hoge schoenen. Droog ondergoed om na de tocht aan te trekken is ook geen overbodige luxe. De kostprijs van de tocht bedraagt 350 fr. (inbegrepen professioneel speleologiemateriaalverzekerin g Burgerlijke Aansprakelijkheid, deskundige begeleiding). Het vervoer naar de grot gebeurt met eigen middelen. Geïnteresseerden kunnen zich in schrijven bij de volgende bestuurs leden, bij wie tevens alle verdere inlichtingen kunnen ingewonnen worden: - Monique Lemahieu, Dwarsstraat 33, 9310 Lede Tel.: 053/80.58.85 - Danny De Couck, Vrijdagmarkt 3, 9310 Lede Tel.: 053/77.40.78 - Johan Dumortier, Blikstraat 15, 9310 Lede Tel.: 053/78.78.64 - Filip Van Zandycke, Openveld- straat 14, 9310 Lede Iedereen - ook mensen die niet onmiddellijk iets te zien hebben met C.C.-Lede boven de 12 jaar is van harte welkom op onze aktivi- teit. 14.30 u.jeugdprogramma Toegang: 30 frank 20.00 u.: A vondprogramma De Schemerstad Toegang: 120 fr. voorverkoop, 150 fr. kassa De traditionele kaarting der gehan dicapten Mere kreeg toch nog 42 deelnemers aan de start. De man nen werden echter geklopt door onze Criteriumkaartster Eeckhout Maria die met meer dan 500 punten afstand nam van de tweede. Als derde eindigde Eddy Souffriau met een zucht achter De Troyer Frans die zes puntjes overhield en mooi tweede werd. Lauwereys Maria werd vierde en tweede dame in de het gezelschap. De mannen van het bestuur verga ten bijna Rene Triest die vijfde werd maar dat komt ervan als je, je naam op de verkeerde zijde invult. Volgende kaarting: op vrijdag 25 september in café Telstar (Oost dorp) te 20 uur. Eind goed alles goed en Esthere van 't Parapluken trok nog 75 fr. omdat haar uitslag te slecht was. Zo zie je maar dat je nog geld wint te Mere. Uitslag 1. Eeckhout Maria 4803 punten, 2. De Troyer Frans 4294 punten, 3. Souffriau Eddy 4238, 4. Lauwereys Maria 4097, 5. Triest Rene 4063, 6. Vonck Maria 3921, 7. Renneboog Germain 3815, 8. Van Impe Her man 3784, 9. De Cremer Georges 3751, 10. gelijk Minhoodt Arseen en Beeckman Florida 3718. De nieuwe voetbalcompetitie is twee speeldagen ver en het is dus tijd om eens te kijken welk vlees men in de kuip heeft bij de Groot- Haal tertse voetbalclubs. Gemakshalve gaan we het rijtje af van hoog naar laag Ondanks de aankoop van spelers met «haam» zoals doelman De Leu en Beloy, dus spelers die het klap pen van de zweep kennen, is de start van Denderhoutem al even katastrofaal als vorig seizoen. Nog sterker... al tijdens de eerste wed strijd werden niet minder dan drie (3) spelers uitgesloten!!! Men gaat zich het leven (voetbal) toch weer niet onmogelijk maken bij de scheidsrechters, zeker? Ondertussen bengelt men weer op een beschamende laatste plaats. Bij Racing Haaltert die het nu een reeks lager mag proberen was de start... veelbelovend, namelijk een 5-1 overwinning. Sommige supporters spraken na af loop van deze wedstrijd en... na hoeveel pintjes al van kampioen te spelen op één been!!! Spijtig genoeg voor deze mensen, trok men op het veld van Kruibeke aan het kortste eind en werd het 3-2, •zodat iedereen terug met beide Zaal Verbroedering - Stationsstraat 18 Aanvang: 21 uur - Deuren 2.30 u. INGANG: 100 F I. Vandegucht Paul, Schollaert Al- fons, Dedier Lucien, Gorteman Emiel, De Bolle Albert. II. Vanderweeën Jean, De Tandt Maurice, Van Snick Frans, Ophals Herman, Bosmans Rufin. III. Meert Ivan, Roels Theo, De Braeckeleer Petrus, Dhaeseleer Gentil, De Backer Petrus. IV. gelijk: Fonck Jan, Van Lon- derseele Frans, Vanderweeën V., Floru Florent, Anckaert Edmond! Van Schuerbeek Henri, Uytter- sprot Rufin, Van Nieuwenhove Frans, Cooman Jozef, Minner Ro ger, Verlee Omer, Wellekens Al- bert, Boriau Omer, Sorgeloos Jozef. Zoals men kon vaststellen vieren de boldersaktiviteiten in het Achtu- renhuis weer hoogtij. Een dikke proficiat aan de winnars en aan de anderen een kans op revanche op maandag 5 oktober a.s. Mare De Zitter We moesten het toegeven: we wa ren benieuwd wat de eerste bijeen komst van onze maandelijkse ge pensioneerdenbond in Cambrinus zou geven. Tenslotte kwam onze bond in de voorbije jaren bij ge brek aan lokaal nog maar om de drie maand samen. Het maande lijks afhuren van een zaal behoorde immers niet tot de financiële mo gelijkheden. Toen donderdagnamiddag bleek dat er voor de eerste samenkomst in Cambrinus al 50 van onze leden van onze gepensioneerdenbond present waren zaten de bestuursle den van de gepensioneerdenbond en de aanwezige SP-bestuursleden er met de glimlach van de grote dagen bij. De nu 20-jarige bond is dus nog altijd springlevend. Maria Van Schuerbeeck - voorzitster en mede stichter - stelde in haar inleiding trouwens een passende viering van dit jubileum in het vooruitzicht. Na de koffie met gebak bood de SP- Welle de aanwezigen een gratis consumptie en tombola "aan. Raadslid Werner Van den Stockt bedankte bij deze gelegenheid raadslid Jean Van der Weeën en Erik Van den Spiegel voor de ge schonken prijzen. In zijn korte toe spraak bedankte het SP-raadslid ook de uitbater van het lokaal voor de vriendelijke ontvangst en wees hij op het belang opnieuw een lo kaal te hebben dan nog in het centrum van de gemeente - waar men kan vergaderen en activiteiten kan organiseren. Raadslid Van Isterdael prees van zijn kant het bestuur van de gepen sioneerdenbond voor de jarenlange inzet en ging verder op zijn eigen onnavolgbare manier in op een aantal aspecten van de gemeentelij ke en nationale politiek. Daarna was het hek van de dam. De tafels werden wat opzij gescho ven en er werd gedanst en gezon gen tot een stuk in de avond. De volgende samenkomst van onze bond gaat door op donderdag 1 oktober. Iedereen welkom natuur lijk. Bij deze gelegenheid vergasten we de aanwezigen op versgebakken wafels en voorzien we natuurlijk opnieuw iets speciaals! Maandagavond hernam het sociaal dienstbetoon in café Cambrinus. Het dienstbetoon gaat elke 2dc en 4Jc maandag van de maand door en dit van 19.30 tot 20.30 u. m.m.v. de raadsleden Van den Stockt en Cop- pens. Een aparte gespreksruimte is voorzien. voeten op de grond stond... geluk kig zouden we maar zeggen. Sporting Ileldergem, nu een reeks hoger, na vorig seizoen op de laat ste speeldag kampioen te zijn ge worden had een start in mineur: 0-5 op eigen veld. Na de wedstrijd tegen Zelzate, terug een nederlaag met 3-1. Er is nog niet veel beter schap in het zicht. Temeer daar er dan nog twee (2) rode kaarten bij te pas kwamen, nl. voor Perreman en De Ryck. Voor zover we daar kun nen over oordelen is de transferpo- litiekolijkbaar niet zo gelukkig ge voerd. Als men sterspelers laat ver trekken zoals De Schrijver en Ver- leysen is dat vragen om moeilijkhe den of... niet?!? Bij Kerksken mag men zeker spre ken van een geslaagde start met drie punten op 4. Na op de eerste speeldag, en op eigen veld een gelijkspel te hebben moeten toestaan ging men verleden zondag, op het veld van de gedood verfde favoriet om kampioen te spelen, nl. S. Aaigem, winnen met 1-2. We zouden durven zeggen «chapeau» met deze prestatie. Zijn we dan toegekomen ,aan VC Ede. Na de pandoering op de eer ste speeldag, met liefst 5-1 verlo ren, is men er toch in geslaagd zich te hervatten tegen Mere. Winst 2-1. Gelukkig maar... voor het morele front!!! Als we nu de round-up maken van de vijf (5) groot-Haaltertse ploe gen, komen we op 7 punten van de te verdienen 20, of gezegd in schooltermen: 7/20 is gebuisd. Hopelijk hervat men zich... en kun nen we bij een volgend artikel wat meer de optimistische toer opgaan. Wat we natuurlijk van harte wen sen, of... wat dacht U??? Coppens Maurits De Bolster Philemon 3236, Mi- chiels Marnick 3089, De Bolster Jozef 3064, Van Daele Henri 2865 Ophals Herman 2842, Pressiaux Maurice 2804, De Geest Louis r^V?,n Schuerbeeck Henri 2254 De Rijcke Frans 2244, Geens ^are ^an Nieuwenhove rrans 2222, Meganck Roger 2179 Triest Marcel 1999. De volgende maandelijkse kaartine ga<H door op vrijdag 2 oktober Mare De Zitter

Voor Allen | 1987 | | pagina 3