Burgemeester Minnebo krijgt hoofd cadeau Start- en landingsbaan aanleiding tot felle discussie op Zottegemse raad Mijntjes vegen a over de zee... Verheugend nieuws voor de hoptelers! LEDE SP-Arrondissementsfederatie Aalst Uitgebreid Arrondissementeel SP-bestuur SP-Arrondissementsfederatie Aalst 1000 vragen bij het opstellen van het Gemeentelijk Programma Woensdag 7 oktober 1987 om 20 uur Volkshuis, Houtmarkt 1 te Aalst Federale politieke vormingsavond ter voorbereiding gemeentelijk kiesplatform en specifieke afdelings programma's Zo schrijf je een goed gemeentelijk programma. Spandoek Park in verval Eisenplatform Openbare Werken Openbare verlichting Willy Vernimmen, Europees Parlemenstlid. Redaktie - Administratie - Publiciteit Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Vrijdag 25 september 1987 49* jaargang nr. 37 Weekblad van de S.P. Ter gelegenheid van zijn huldiging als burgemeester ontving Mauri ce Minnebo uit handen van Jongsocialisten-afgevaardigde Adriaan Vermeersch het mooi verpakt hoofd van Augustijn, eigenlijk meer de brokstukken ervan. Een symbolische maar terechte actie. Uiteraard mag uit de titel niet afgeleid worden dat on ze vriend burgemeester Mau rice Minnebo nog niet over dat attribuut zou beschikken. Neen, het gaat over een heus geschenk, maar dan wel een met ernstige achtergronden en doelstellingen. Bloemstuk Ter gelegenheid van de receptie hem aangeboden door de SP van Lede, werd hem een mooi bloem stuk van rode anjers en rozen over handigd, bloemstuk dat was opge bouwd rond de bijna «archeologi sche» resten van een hoofd. Het betrof twee aan elkaar geplakte stukken van de met mijter getooide kop van een beeld van Sint Augus- Vrijdag 2 oktober 1987 om 20 uur Zaal Bond Moyson, Sportstraat 1 te Denderleeuw (ach terzijde Achturenhuis) Ter voorbereiding van het nationaal politiek SP-actualiteits- congres van zaterdag 10 oktober te Leuven. Te amenderen ontwerptekst wordt u te gepasten tijde bezorgd en zal anderzijds integraal gepubliceerd worden in Voor Allen van vrijdag 02.10.1987. Op deze vergadering zijn dus ook bestuursleden van afdelingen/ onderafdelingen welkom; leden van het federaal bestuur die geen uitnodiging mochten ontvangen worden verzocht bovenstaande als dusdanig te beschouwen. De Voorzitter Willy Vernimmen De Secretaris Chris Vancoppenolle l>e socialisten hechten traditiegetrouw bijzonder veel belang aan het programma dat ze bij verkiezingen aan de bevolking voorleggen. De gemeenteraadsverkiezingen van 1988 zullen op deze regel geen uitzondering maken. Een S.P. programma steunt op een grondige analyse van de behoeften, de noodzakelijke prioriteiten en een verantwoord gebruik van de beschikbare middelen. Geen holle leuzen of ijdele beloften, maar een gefundeerde keuze, die binnen het raam van de gemeen telijke autonomie en mogelijkheden haalbaar is. Om onze afdelingsverantwoordelijken by het aftasten en afwegen van opties voor de vele beleidsproblemen die zich op het gemeentelgke vlak stellen by te staan en hen bij het maken van en uiteindelijke programmakeuze te helpen, werd een bundel samengesteld van 1.000 en meer vragen, die peilen naar een socialistisch gemeentebeleid. Wy hopen dat het voor onze S.P.-programmaschryvers een nuttig instrument zal zyn. Frank Beke, directeur van het Vormingscentrum H. Vos Instituut (de politieke vormingsinstelling van de SP) en gemeenteraadslid te Gent, geeft deskundige toelichting Een must voor de afdelingsverantwoordeiyken! tinus. Dat beeld stond ooit midden op een eilandje in de vijver van het Park van het Kasteel van Mesen gelegen in volle dorpskern van Le de, kasteel dat echter volop in ver val is. Dit prachtig cadeau, waar hij naar eigen zeggen zeer tevreden mee was, werd hem aangeboden door twee organisaties, enerzijds betaal den de Jong Socialisten de schaal en de bloemen en anderzijds werd het hoofd bezorgd door de aktie- groep LEPRA Deze aktiegroep LEPRA lukte die zelfde avond een opgemerkte stunt. LEPRA (leeds progressief ak koord) slaagde erin om vrijdag nacht 11 september een reuzegroot spandoek van 7 meter op te hangen hoog aan wat overblijft van het Kasteel van Mesen. In witte letters op een rode achtergrond was het woord «SCHANDE» te lezen. De aktiegroep LEPRA protesteer de hiermee tegen de huidige toe stand waarin het domein zich be vindt. De gebouwen zijn dermate in verval dat restauratie zonder fe nomenale kosten onmogelijk is ge worden. De gebouwen (of een gedeelte daarvan) hadden indertijd nuttig gebruikt kunnen worden. Omwille van jarenlange besluiteloosheid en een afwachtende houding is de ge meente er nog altijd niet in ge slaagd dit potentieel prachtig do mein tot openbaar nut aan te wenden. LEPRA meent ook dat de eige naars, een stichting die ouder is dan de belgische staat, door het stellen van hoge verkoopsvoorwaarden ook niet vrijuit gaan. Als er nu aangestuurd wordt op een gedeelte lijke verkaveling, dan moet de ge meente daar financieel ook goed uitkomen en prioritair toezien op het behoud van het park. LEPRA eist dan ook: 1. dat iets aan de staat van het domein, een echte SCHANDE, ge daan wordt en dat voorlopige maat regelen genomen worden tot het behoud van het Park (LEPRA wil het geluid van kettingzagen niet horen) 2. dat een bijzonder plan van aan leg doorgaat waarbij een akkoord bestaat over: A. het gratis verwerven van het Park in ruil voor de verkaveling van het hoogst gelegen gedeelte, de kant van de Kasteeldreef B. de heraanleg en opkuis van het Park bekostigd door de eigenaars met een deel van de opbrengst van de verkaveling C. het openstellen van het Park voor de leedse gemeenschap D. een kosten/baten onderzoek over de mogelijkheid om op het domein een polyvalente zaal (in- doorsportzaal die ook voor socio- kulturele aktiviteiten kan gebruikt worden) in te planten. Vervolg op blz. 3 De vakantieperiode zit er weer op en de Zottegemse gemeenteraad toog vorige week maandag opnieuw aan de slag. Bij de meerderheid (SP- VOP) bleef de stoel van Etienne Stautemas (VOP) onbezet en bij de oppositie kwam zoals steeds Frans Van de Meulebroucke (CVP) niet opdagen en ook zijn partijge noot Willy De Roover stuur de deze keer zijn kat De stoelen voor het publiek waren evenwel allemaal be zet, er stonden zelfs toeschou wers recht, want omtrent de vraag tot de aanleg van een start- en landingsbaan voor zweegvliegtuigen en lichte motorvliegtuigen zou de CVP een nummertje opvoeren. En dat toneeltje kwam er ook maar zoals nadien zou blij ken tot schade en schande van diezelfde CVP. Bij de aanvang van de zitting vroeg CVP-er Vandenholen in het verslag van vorige ver gadering de redenen te willen vermelden waarom hij door de burgemeester tot de orde geroepen werd. Hij meent dat het best is dat het Zottegemse nageslacht precies weet hoe hij zich heeft aangesteld en gedragen tijdens de raadszit ting. Hij vindt dat zijn uitlatingen nog niet zo verkeerd waren (ge moet maar KULOl hebben)! De agendapunten betreffende openbare werken werden in snel tempo afgehandeld en kregen de goedkeuring van de voltallige raad. Dit was het geval met de verwervin gen van gronden voor de wegenis- werken aan het Eeckhout, de Ra gestraat, het Kronegem en de En gelstraat, met het ontwerp van het rioleringsplan (deel twee) op de Buke, met de onderhandse aan koop van een perceeltje grond je gens het OCMW met het oog op de ontsluiting van het woonuitbrei- dingsgebied Tweekerkenstraat en met de uitbreidingswerken aan de stedelijke basisschool te Erwete- gem (bouw van een polyvalente zaal). Op de Knutsegemstraat is er nog een deelweg dat niet voorzien is van openbare straatverlichting. Ook met de verbindingsweg van het Vogelzang naar het overdekt zwembad Bevegemse Vijvers is dit het geval. De raad stemde in om aldaar openbare verlichting aan te brengen. CVP-er Van Wambeke drong bij die gelegenheid nogmaals aan om de openbare verlichting opnieuw Vervolg op blz. 7 CENTRALE K rtlertraot Na een paar weken van relatieve stilte (voor de storm?) op het politieke toneel begint het in dit 'leuke landje' weer aardig te rommelen. Blijkbaar is deze regering met haar hooligan-mentaliteit niet in staat om - wanneer ze haar aangeboren incompetentie en innertie wil doorbreken - ook maar iets naar behoren te doen. We hoeven hiervoor, ter illustratie, maar te kijken naar de recente gebeurtenissen i.v.m. Voeren, Buyle en de B.R.T., SCK-Mol en het milieubeleid, Gol en het gevangeniswezen, Tindemans en de Belgische wapenhandel,... Daarnaast is er een zaak die mij persoonlijk, en met mij de ganse SP, bijzonder beangstigt, nl. het zenden van Belgische schepen en soldaten naar de Perzische Golf. Dat het hier om geen plezierreis gaat zal onderhand wel voor iedereen duidelijk zijn, doch over het 'waarom nu ook de Belgische regering schepen moest sturen' blijven tal van vraagtekens bestaan. Temeer daar deze regering kategoriek weigert - zoals in Nederland en Italië wel gebeurde - een parlementair debat te houden over deze zaak. Ergerlijk, niet alleen vanuit democratisch standpunt, doch tevens omdat het enerzijds het negeren van de Grondwet (o.a. art. 68) en anderzijds het CVP-Voertrauma nogmaals aan het daglicht brengt. Hypocriet is deze houding ook, omwille van de indirecte betrokkenheid van België bij het conflict tussen Iran en Irak. Vanuit België werden immers in het recente verleden onderde len voor het giftige mosterdgas geleverd aan Irak. Via de Belgische bedrijven FN en PRB werden op illegale wijze wapens verscheept naar Iran. Vandaag hebben de Belgische mijnenvegers als opdracht de door ons land mee aangerichte rotzooi te gaan op kuis en... Ongerust ben ik ook over het feit of deze regering er zich wel van bewust is dat ze met vuur aan de lont van een kruitvat is gaan spelen. De 3 Belgische schepen met hun bemanning van ruim 200 man gaan in dit militaire hoogspanningsgebied een bijna 100 schepen tellende internationale oorlogsvloot vervoe gen. Deze operatie in de Perzische Golf betekent positie kiezen in het Iraans-lraaks konflikt, een tot voor kort regionaal konflikt dat ook door Belgisch toedoen meer en meer geïnterna tionaliseerd wordt, met alle gevolgen en gevaren voor de ganse wereld vandien. Men steekt zijn nek ver uit, dat wel, doch welke ekonomische en politieke overwegingen aan de basis liggen van het Belgi sche optreden is tot op heden niet duidelijk gemaakt. Bedroevend is het ook nogmaals te moeten konstateren dat onze regering heeft toegegeven aan de Amerikaanse druk. Tot voor kort immers stond de Minister van Buitenlandse Betrek kingen, Leo Tindemans, op de Belgische en Europese neutra liteit in het konflikt. Vandaag slagen alleen Duitsland en Japan er in het been stijf te houden. De rest heeft zich eens te meer voor de kar van Reagan laten spannen (zoals dit eerder ook gebeurde met bv. de kernrakettenen dienen als pasmunt voor de binnenlandse politiek van de Amerikaanse president. Ooit waren we een onafhankelijk land, ooit streefde men ook hier meer openheid en democratie na, ooit had men in België respekt én vertrouwen voor de regeerders. Geef toe, men maakt het ons moeilijk vandaag. Tenslotte moet iemand aan Wilfried Martens en Co. eens dringend gaan vertellen dat mijnen wegvegen in Limburg helemaal niet te vergelijken is met mijnenvegen in de Perzische Golf... Er is een oud vlaams spreekwoord dat zegt: «De aanhouder wint». SP-Europees Parlementslid Willy VERNIMMEN zal wellicht hetzelfde gedacht hebben toen verleden week de nieuwe subsidieregeling ter stemming in het Euro pees Parlement werd voorgelegd. Men moet immers beseffen dat juist 7 jaar geleden voor de eerste keer dit probleem werd aangekaart. Met de regelmaat van een klok werd ieder jaar opnieuw dit probleem besproken. De huidige Minister van Landbouw heeft daarop inge speeld en een raadsbeslissing kunnen afdwingen die van enorm belang is. In de Landbouwcommissie van het Europees Parlement hebben zowel P. Marck als W. Vernimmen de zaak dan voor mekaar gebracht. De krant «De Standaard» noem de dit een verfijnd stukje politiek, of anders gezegd: grijze haren kunnen soms wel eens nodig zijn en van sluwheid getuigen. In ieder geval: «bedankt W. VERNIMMEN»! V.D.B.G.

Voor Allen | 1987 | | pagina 1