MALS to* u clowntrii'tn op Zon ï>A& okkoipur FOS Park - Rode Roos 0-2 Werkloos zijn en verder studeren JEUGDATELIER AREND je^cjddifeJier ak dt nacMt yi5-OOn- Dubbele uilsluiting werklozen NU NOG DICHTER BIJ JOU IN DE BUURT! GuiforeJe Ctixlfoalt Axtsf ert VJAAR Stedelijk "TRETOEhlTRuM dritslok}£tn..5\ - /Wsf /kXöH*- voorotrkoop ka^Soi 150 lle Bal Raadslid Louis Saerens IN MOZAMBIQUE STERVEN KINDEREN VAN HONGER. ZUID AFRIKA WEET WAAROM. 000-0000074-74 Overwinning zonder glans Soc. Trefpunt 't Brughuis, Werf 1, Aalst nodigt uit: Mevrouw en Raadslid Louis Saerens nodigen u en uw achtbare familie uit op het op zaterdag 3 oktober 1987 in zaal Breughel, Steenweg op Aalst, Moorsel Muzikale verzorging: Orkest Vocation Veertiendaagse tegen haat en geweld S.J. DE VALKEN - S.P. AALST CENTRUM Voorwaarden Studies Benefietkunstavond Teledienst Praatavonden U.S.S.R. Vredeshuis Duur vrijstelling Sportinitiatie De symboliek van de Middeleeuwen Tentoonstelling Gemeenteraad 111111-knalavond V ol wasseneducatie Heropening Netwerk Video-avonden Tentoonstellingen Netwerk 2 - 25 September 1987 - «Voor Allen» Op zaterdag 26 september 1987 te 20 uur Braderij BELOTTING met 2500 fr. vooruit en beker Mare Galle. Op zondag 27 september 1987 te 11 uur APERITIEF - BRADERIJCONCERT met de harmonie Hand aan Hand. Ge volgd door inhuldiging vlag soc. Trefpunt 't Brughuis. Wij rekenen op uw interesse 1 rosper Van Der Schueren Anita Segers Voorzitter Secretaris Deuren: 21u30. Werkloos zijn en verder studeren: dat kan. Vanaf februari 1985 kun nen volledig uitkeringsgerechtigde werklozen onder bepaalde voor waarden vrijstelling van stempel- kontrole verkrijgen om verder te studeren. Om hiervoor in aanmerking te ko men moet de werkloze: 1. vrijgesteld zijn van militaire dienstplicht; 2. de studies of de leertijd sinds minstens 24 maanden beëindigd hebben en in de loop van 24 maan den 312 vergoede of daarmee gelij kgestelde volledige werkloosheids- dagen bewijzen, ofwel in de loop van de 48 maanden voor de aan vang 624 vergoede of gelijkgestelde volledige werkloosheidsdagen be wijzen. Gelijkgesteld met vergoede volledige werkloosheidsdagen gel den ondermeer de dagen van te werkstelling als tewerkgestelde werkloze, BTK, DAC-er of de da gen waarvoor vrijstelling van stem- pelkontrole bekomen werd om het eerste jaar van een opleiding tot ondernemingshoofd te volgen en in het eerste jaar geslaagd zijn. De vrijstelling van stempelkontrole kan bekomen worden voor lessen, studies of beroepsopleiding die Volgens de ABW-werklozen- werking krijgen niet alle werkzoe kenden werkaanbiedingen van de RVA. De Rijksdienst voor Ar beidsvoorziening heeft voor de ar-- beidsbemiddeling zijn werkzoeken- denbestand verdeeld in 2 katego- rieën: R. en G. Officieel staat kode G voor 'gewestelijk' of werklozen die aanbiedingen krijgen vanuit het gehele Vlaamse land. De werkzoe kenden met een R-kode krijgen uitsluitend regionale aanbiedingen van de arbeidsbemiddeling. De vol gende kategorieën zijn onderge bracht in R-kode: vrijgestelden van stempelkontrole, langdurig werklo zen, DAC, BTK, oudere werklo zen, deeltijds werklozen, medisch ongeschikten. Door de RVA-selek- tie kunnen deze werklozen het wel vergeten nog aan de bak te komen. Voor de werklozen van lange duur is het dubbel erg: als ze binnen Vanavond vrijdag 25 september om 20 uur houdt Teledienst Aalst in de gebouwen van de Generale Bank aan de Nieuwstraat 20 te Aalst een benefietkunstavond met klassieke gitaarmuziek door het Trio Acht tien, voordracht door Kris Yserbyt en expressie door kunstgroep Al- kuone. De toegangsprijs bedraagt 250 fr. en 200 fr. voor C.J.P.-pas en Plus 3-pashouders. Informatie en kaarten in voorverkoop op het Teledienst-sekretariaat, Withuis straat 3, 9300 Aalst, tel. 053/ 77.61.61. Volgende maand organiseert Pact in «De Bathyscaaf» aan de Meule- schettestraat 74 te Aalst twee praat avonden over de aktuele toestand in de Sovjet-Unie. Op donderdag 8 oktober aanstaande spreekt akteur Dirk Van Vaerenbergh over zijn jongste Russische reiservaringen en op donderdag 29 oktober spreekt RV-hoofdredakteur Jef Turf over de recente 'glasnost' en 'perestroi- ka' hervormingen in de USSR. De praatavonden vangen telkens aan om 20 uur. De toegang is gratis. Op zondag 27 september aanstaan de, om 11 uur, spreekt Lut Goossens, verantwoordelijke voor het dagverblijf Touter-Tandem te Antwerpen in het Aalsters Vredes huis aan de Esplanadestraat 8, over jeugdbescherming in Vlaanderen. De toegang is vrij. Het Aalsters Vredeshuis is dagelijks, behalve op maandag, open van 12 tot 15 uur, vrijdag en zaterdag van 12 tot 24 uur en zondag van 11 tot 16 uur. voornamelijk vóór 17 uur worden gegeven, regelmatig worden bijge woond en die door de staat inge richt of gesubsidieerd worden. De opleiding moet zijn hetzij van een hoger niveau dan de lessen die reeds werden gevolgd, hetzij een gelijkaardig of verwant niveau, waarvoor reeds een diploma werd bekomen, hetzij lessen van een la ger of gelijk niveau, die door de werkloze reeds werden gevolgd, op voorwaarde dat deze studies tot het hoger onderwijs behoren. De vrijstelling wordt verleend voor een duur van 14 maanden. Telkens de kandidaat slaagt wordt deze pe riode mits voorlegging van attest aan het gewestelijk RVA-kantoor verlengd tot maximum twee maand na de duur van de gekozen oplei ding. De vrijstelling wordt slechts éénmaal toegekend en wordt inge trokken van zodra niet meer wordt voldaan aan voornoemde voor waarden. Opgelet: tijdens de periode van vrijstelling blijft de werkloze be schikbaar op de arbeidsmarkt en moet hij ingaan op elke arbeidsaan- bieding van de RVA. Tevens wordt de duur van de vrijstelling in aan merking genomen voor de toepas sing van artikel 143 inzake de lang durige werkloosheid. welbepaalde termijn geen werk vin den, kunnen zij via artikel 143 automatisch- worden uitgesloten Deze regeling is volgens de ABW- werklozenwerking dan ook ronduit cynisch te noemen op een ogenblik dat de regering de mond vol heeft over plaatsing en motivatie van moeilijk plaatsbare werklozen (het aantal langdurig werklozen schom melt rond 57 procent van het volle dig aantal werklozen) terwijl de Rijksdienst voor Arbeidsvoorzie ning zelf voor die bepaalde katego- rie werklozen een vergeetput heeft gekreeërd. Het ABW wijst er ten slotte op dat deze werklozen door de aanzienlijke vermindering van de uitkeringen - tussen 1981 en eind 1986, gemiddeld 162 fr. per dag, 23,6 procent, van 685 fr. naar 523 fr. - reeds fors hebben ingele verd. (LDM) Jeugdatelier «AREND» organi seert elke zondagnamiddag tussen 14.00 u. en 17.00 u. aktiviteiten voor jongeren tussen 4 en 14 jaar. Vanaf 4 oktober 1987 starten wij onze werking weer! En in een nieuw lokaal weliswaar. nog dichter bij jou in de buurt!! Waar? Paviljoen nabij sporthal op Rozendreef te Aalst. Wat doen wij zoal? Knutselen, uitstappen, feestje bou wen, toneelexpressie, play-back, mime, muzikale expressie, week end aan zee, spelnamiddg en 1001 andere dingen. Wie zijn wij? Wij willen een progressieve en open jongerenvereniging zijn waar iedereen zich thuisvoelt. Bij ons geen uniformtoestanden en mars muziek maar gewoon jonge mensen bezig met wat hun vandaag interes seert. Jongeren krijgen bij ons ook zelf inspraak bij het opstellen van de akti viteitenagenda De begeleiding De opvang wordt verzorgd door gebrevetteerde monitoren en ani matoren. Het inschrijvingsgeld voor een gans jaar bedraagt 150 fr. (inclusief ver zekering B.A.) INSCHRIJVINGS- INFONAMIDDAG 27 SEPTEMBER '87 Nieuw lokaal: Paviljoen Rozendreef (nabij sporthal) Op zondag 27 september 1987 orga niseren wij een inschrijvings- en infonamiddag. Je kan er vrijblijvend informatie verkrijgen. Je kan er kennis maken met de vernieuwde monitorenploeg of je meteen laten inschrijven! Dan krijg je meteen je lidkaart voor 87- 88. Iedereen is welkom! Kom ook eerfs een kijkje nemen! (Er zal mogelijkheid zijn om iets te drinken). Kontaktadres: De Backer Denis, Binnenstraat 6, 9300 Aalst Tel. 053/77.15.52 (alle dagen te bereiken) Volgende maand organiseert de stedelijke sportdienst van Aalst een aantal sportinitiatiekursussen voor beginners en gevorderden. Dames vanaf 16 jaar kunnen terecht in de sporthal Denderdal te Erembode- gem vanaf 14 oktober voor kursus- sen fitnessdance, konditieturnen (start in oktober) en aerobic (start 20 oktober). De kursusprijs voor de fitness-reeks bedraagt 850 fr. en 650 fr. voor konditiegym en aero bic. Op 12 oktober start in sporthal Denderdal te Erembodegem een initiatiereeks gemengd voor be ginners vanaf 13 jaar. Kostprijs 1.200 fr. In het stedelijk zwembad worden vanaf 17 oktober lessen kleuterzwemmen beginners, kleu- terzwemmen gevorderden en kleu terzwemmen vervolmaking gege ven. De kursusprijs bedraagt 700 fr. In de rijbaan Clerckenshof te Essene lopen vanaf 17 oktober kur- sussen paardrijden voor beginners en vervolmaking. Kostprijs 1.000 fr. Voor inlichtingen en inschrijvin gen kan men op werkdagen van 9 tot 12 uur terecht op het sekreta- riaat van de stedelijke sportdienst, Kattestraat 33, 9300 Aalst, tel. 053/ 77.11.11, toestel 282. In het kader van een reeks over de Middeleeuwen, georganiseerd door de Aalsterse Filosofische Kring, spreekt mevrouw Ingeborg D'Ho- ker op maandag 28 september aan staande in het Aalsters Vredeshuis aan de Esplanadestraat 8 over de symboliek van de Middeleeuwen. Informatie over de programmatie van de Aalsterse Filosofische Kring op tel. 053/78.68.44 na 19 uur. PARK waarschijnlijk wel één der zwakke broertjes in de competitie dit jaar, werd door RODE ROOS gedurende twee speelhelften op zijn doel gedrukt. Onze doelman Vanden Steen maakte één van zijn minst drukke zondagvoormiddagen door. Toch is RODE ROOS er nooit in geslaagd werkelijk uitgespeelde kansen te creëeren. Met twee doelpunten, één in elke speelhelft, heeft RODE ROOS af stand kunnen nemen, van een sterk maar goed verdedigend PARK. In de eerste helft was het Pascal De Sterck die via een prachtige lobbal onze jongens op voorsprong schoot. In de tweede helft nam Benny Schalck een kopstoot van Luc Maesschalck over en verdubbelde hiermee de voorsprong. PARK werd nog éénmaal gevaar- Op initiatief van het Aalsters Vre deshuis en de Vereniging Vlaamse Leerkrachten loopt in Aalst van 25 september tot 9 oktober een veer tiendaagse onder het motto: «Geen geweld op straat, geen haat in de straat». De 14-daagse tegen haat en geweld wordt op vrijdag 25 septem ber om 20 u in de Keizershallen geopend met een panelgesprek over geweld in de sport met mode rator BRT-journalist Alain Ko- ninckx en professor Urbain Claeys (Sporta-voorzitter), Jan Ceule- mans, Maurice Martens, Maurice De Schrijver, Dr. Reno Roeland, Carla Galle en Jan Wauters (BRT- radio sport). Op donderdag 1 okto ber aanstaande om 20 uur volgt in de stedelijke feestzaal een akade- mische zitting met kuituurschepen Borms, prof. Walter Leirman, prof. Jaap Kruithof, Luc Verstey- len (Anders Gaan Leven), muzi kaal omlijst door Jeugd en Muziek. Tijdens de veertiendaagse loopt in het Aalsters Vredeshuis tijdens de schooluren een foto- diatentoon stelling. In de Belfortkrypte aan de Aalsterse Grote Markt zijn van 2 tot en met 9 oktober momentopna men van geweld in de sport te bezichtigen. Op vrijdag 2 oktober en woensdag 7 oktober telkens om 14 uur wordt in bioscoop «Palace» aan de Schoolstraat «West Side Story» vertoond. De toegangsprij zen bedragen 80 fr. voor volwasse nen en 20 fr. voor kinderen. Ook worden aktiviteiten in de scholen opgezet zoals voordrachten, teken en opstelwedstrijden. Een video cassette met markante fair-play overtredingen is beschikbaar voor de scholen. Informatie over de 14- daagse tegen Haat en Geweld in het Aalsters Vredeshuis, aan de Esplanadestraat 8, tel. 053/21.33.00 en 053/77.03.39. Morgen zaterdag 26 september om 20 uur opent in «De Vesten» aan het Keizerlijk Plein te Aalst een tentoonstelling met werken van Si- doine Sonpart. De tentoonstelling is tot en met donderdag 29 oktober dagelijks te zien tijdens de ope ningsuren van «De Vesten» vanaf 10 uur. lijk via een vrijschop waar Leo Van Den Steen echter puik weg mee wist. Eén verzachtende omstandigheid voor RODE ROOS was wel het uitvallen van de twee spitsspelers Werner Huylenbroeck (gekwestst) en Geert Bombeeck (werkomstan digheden). Ondanks deze mindere wedstrijd voert RODE ROOS heden de rangschikking aan zonder verlies- punten. Doelpunten: 24 minuut eerste helft: Pascal De Sterck 0-1 14 minuut tweede helft: Benny Schalck 0-2. Volgende wedstrijd Rode Roos - Nieuw Hofstade 1/16 finales MTSA Beker Zondag 27 september 10 u. terrein Blauw Wit Zoekt U voor Uw kind een gezon de ontspanning! Wilt U dat het zelfstandig wordt! Heeft het nood aan vriendschap! Laat Uw kind dan lid worden van een jeugdbeweging! Dan zijn wij de Rode Valken en bieden Uw kind al die mogelijkhe den aan. Zij kunnen vanaf 5 jaar terecht bij ons tot de leeftijd van 16 jaar. Wekelijks houden wij onze bijeen komsten op zaterdag van 14 uur tot 17 uur in ons lokaal gelegen op de Houtmarkt 1 te Aalst. Daar ontplooien wij allehande akti viteiten zoals: - knutselen - spel en sport - en nog veel meer... Dit alles begeleidt door een moni toren-team. Om ons nog beter te leren kennen, brengen wij U een dezer dagen een bezoekje. Vriendschap. Mare Galle Volksvertegenwoordiger De Meerleer Dirk Provincieraadslid. Eddie Monsieur Gracienne Van Nieuwenborgh Patrick De Smedt Gemeenteraadsleden De monitorenploeg S.J. De Valken Op dinsdag 29 september om 19.30 uur volgt in de raadszaal van het Aalsters Belfort de maandelijkse gemeenteraadszitting. De volgende zittingen van de Aalsterse gemeen teraad in 1987 hebben plaats op dinsdag 27 oktober, 25 november en 15 december telkens om 19.30 uur. Morgenavond zaterdag 28 septem ber vanaf 20 uur wordt in de Aal sterse Keizershallen een 11.11.11.- knalavond opgezet met optredens van kunstgroep Alkuone, toneelve reniging 'Hoger op', Pact en de Chileense dans- en muziekgroep Tacora; en informatie over de Aal sterse ll.ll.ll.-projekten in Ruan da en Haïti met Aalsterse ontwik kelingshelpers Jan Kieckens en Ju liana Staels. De avond wordt gepre senteerd door Kamiel Sergeant. De toegangsprijs bedraagt 50 fr. Veel volwassenen in Vlaanderen gingen niet lang naar school en ondervinden daardoor moeilijkhe den. Deze sociaal achtergestelde bevolking heeft dan ook nood aan basisedukatie. Begin oktober start het Aalsters Edukatief Samenwer- kingsverbond 2 nieuwe reeksen. Opnieuw gaan leren, en 'Algemene vorming'. Voor deze projekten zoekt het E.S.V. nog vrijwillige lesgevers die bereid zijn gedurende het nieuwe schooljaar 1987-88 een groep volwassenen te begeleiden. Het E.S.V. organiseert een intro- duktiereeks. Vrijstelling van stem pelkontrole is mogelijk. Wie wil inschrijven voor de volgende kur- sussessies of wil meewerken aan de volwassenenedukatie kan tijdens de kantooruren terecht op het se- kretariaat van het Edukatief Sa- menwerkingsverbond in het Open Leerhuis aan de Parklaan 151 te Aalst, tel. 053/78.15.05. Komend weekend viert het Aal sters vernieuwd Netwerkcentrum aan De Ridderstraat 28 zijn her opening. Vanavond vrijdag 25 sep tember vaanf 20.30 u worden de feestelijkheden ingezet met een gratis aperitief en opening kunstga lerij en vernieuwd foyer. Morgen avond, zaterdag 26 september om 20.30 u staat een free-concert op het programma met Means to an End, Violent Mosquitos en The Heart Explodes. Zondagavond, 27 September om 20.30 u wordt de Monty Pythonfilm «The Life of Brian» vertoond. De toegangsprijs bedraagt 100 fr. aan de kassa en 80 fr. in voorverkoop en met korting. Organisatie Netwerk in samenwer king met de Aalsterse Filmklub Antrakt. Woensdag 30 september aanstaan de om 21 uur stait het Aalsters Netwerkcentrum aan De Ridder straat 28 een eerste video-seizoen vol muziek-, dans- kunstvideo. Op de eerste video-avond wordt «Einstürzende Neubauten» gepro- jekteerd. Op woensdag 7 oktober wordt «Videodröme» geprogram meerd en op woensdag 14 oktober volgt een vertoning van «Paarse regen». De toegang is gratis. Vanavond, vrijdag 25 september om 20 uur wordt het gerenoveerd Netwerkcentrum aan De Ridder straat 28 te Aalst officieel geopend. In het vernieuwde centrum werd een galerij en een tentoonstellings ruimte ingericht. In de nieuwe gale rij worden van vrijdag 25 septem ber tot en met donderdag 8 oktober Poolse filmaffiches vertoond, van 10 tot 27 oktober «Daniël Vrijdagh: Fireworks over Berlin (textielen en kartons), van 30 oktober tot 8 no vember politieke kunstaffiches van Klaus Staeck, persfotografie van 10 tot 19 november, van 20 november tot 3 december teaterfotografie en - affiches, van 9 tot 16 december onuitgegeven kinderboeken tijdens de boekenbeurs, van 28 december tot 19 januari 1988 «Graffiti in Paris» en van 15 januari tot en met 14 februari 1988 «Zeichnungen und Aquarelle der Deutschen Roman tik». De tentoonstellingen zijn da gelijks te zien vanaf 19 uur en op dinsdag en woensdagen vanaf 11.30 uur. Informatie tijdens de kantoor uren op het Netwerksekretariaat, tel. 053/78.89.81. /n Mozambique heerst waanzin. Mensen sterven er massaal door honger, door de oorlog die Zuid-Afrika er voert. Hier is dringend hulp nodig. Nu. Anders zijn we helemaal te laat. Geef Zuid-Afri- ka zijn zin niet! Schop een blok om en doe wat aan de honger. FONDS VOOR ONTWIKKELINGSSAMENWERKING FOS Grasmarkt 105 bus 46,1000 Brussel Vermeld bij storting: "Mozambique" t/

Voor Allen | 1987 | | pagina 2