BURGEMEESTER MINNEBO KRIJGT HOOFD CADEAU Burgemeester Maurice Minnebo SP passende wijze gehuldigd Park ketjklfö&etban Park fHeöen on jiastrrl Korrespondenten «Voor Allen» Doriksveld - Torensveld: HOFSTADE Bal Mare Galle Socialistische Gepensioneerdenbond Anoniem Positieve reactie van Burgemeester Minnnebo Zondag 27 september a.s. vindt onze eerste aktivltelt plaats na het verlof. Allen op post In het Volkshuls. Culturele Centrale Hofstade Tentoonstelling Seniorenbond kijkt in de huisapotheek Vergadering partijbestuur Believe kopij binnen te brengen ten laatste dins dagmiddag. De teksten wel ke later toekomen zullen dan de volgende week ver- schiinen. Afdeling Lede Tussen het Doriksveld en het Torensveld loopt de Torens beek. Reeds meermaals zijn ver schillende aangelanden er zich bij mij komen over be klagen dat de Torensbeek een open riool is geworden waar ze heel wat stankhinder van ondervinden en een reeël ge vaar betekent voor de talrijk spelende kinderen. Dienstbetoon Kd. Mare Galle S.V.V. bestuur Gijzegem uit de startblokken! Niet te vergeten! 2e C.S.C. Avondmarkt opnieuw een schot in de roos! «Voor Allen» - 25 september 1987 - 3 Lepra, het leeds progressief ak koord, staat voor een groep men sen die met akties a la Greenpeace speldeprikken willen uitdelen om gemeentelijke verantwoordelijken wakker te schudden opdat die zich zouden gaan bezig houden met wat de bevolking raakt en de verloede ring van het Kasteel en het Park zijn daar zeker op zijn plaats. Le pra blijft voorlopig wel anoniem ondermeer omdat hun aktiemidde- len niet 100% legaal zijn. Om die spandoek op te hangen moesten ze de omheinende muur over en naar we vernemen werden ze bijna ge snapt door de conciërge die er dan ook als de kippen bij was om de spandoek te verwijderen en de rijkswacht ter plaatse te sturen. Het blijft uitkijken naar verdere akties. Volgens Kd. Maurice Minnebo Vervolg van blz. 1 ligt zijn standpunt terzake nauw aanleunend aan deze van Jong socialisten en werkgroep LE PRA. Concreet verklaarde hij: «Er is enkel nog ruimte voor een BPA en daarbij moet de stich ting parkgrond ter beschikking stellen van de gemeente voor een symbolische frank. Met betrek king tot de reeds gevoerde on derhandelingen met de stichting was de burgemeester van oor deel dat deze op een te brede basis blijven verlopen en dat de verantwoordelijken nog teveel rond de pot blijven draaien als het gaat om principiële beslis singen. Anderzijds schaarde Kd. sche pen Edwin Brantegem zich ter gelegenheid van een openbaar debat rond deze zaak en waarin hij optrad als woordvoerder van de SP achter het eisenplatform waarvan hoger vermeld sprake. Adriaan VERMEERSCH Het «geschenk» dat de SP-afdeling Lede en de burgemeester niettemin aangenaam verraste: het begin van tot een oplossing leidende onderhandelingsronde? Zoals u wellicht al weet vindt op zaterdag 10 oktober a.s. het Bal van Mare Galle en de S.P. plaats in de Keizershallen. Dit jaar zal het befaamde orkest van Henk Van Montfoort ten dans spelen. Langs deze weg een oproep aan onze leden en sympathisanten om zo talrijk mogelijk aanwezig te zijn. Kaarten aan 100 fr. te bekomen bij: kd. Eddy Dierickx en kd. Francois Schockaert. Mon Wellekens Op 6, 7 en 8 november stellen volgende arbeiders-kunstenaars tentoon in zaal de Rode Roos, Blektestraat 41 te Hofstade. De Groot Felix, Breckpot Richard, Van Extergem Simon, Liesaerde Julien, Goedvriendt Mariette, De Smedt Henry, Simoens Pol, De Meerleer Felix, Vidy Laura, Meert Jan en Leyman Raoul. Beeldhouw- en houtsnijwerken, schilderijen en tekeningen zullen er te bezichtigen zijn. Vooropening: op vrijdag 6 novem ber a.s. om 20 u door Mare Galle. Uren: zaterdag van 15-20 u; zondag van 10-11 u en van 14-19 u. Iedereen welkom. Toegang vrij. Eddy Dierickx Is uw huisapotheek een onbewuste gifkamer? Wat hoort er inderdaad niet in? Risico's voor op bezoek komende kleinkinderen? Geen nood, kd. Vera Claes van CSC- Vormingswerk nationaal legt het u allemaal fijntjes uit in een rijk ge documenteerde uiteenzetting «Uw huisapotheek, een gifkamer?» ter gelegenheid van de eerstvolgende koffietafel van onze seniorenbond. Deze grijpt plaats op zondag 27 september 1987 om 14u30 in het Volkshuis, Blektestraat 41 te Hof stade. Naar loflijke traditie zijn koffie en gebak gratis en' nadien kunnen de mannen kaarten en de vrouwen een partijtje bakschieten. Dus allen op post, na de lange vakantieperiode verwachten we al onze leden. Met deze nodigen we u van harte uit op de vergadering van het par tijbestuur op vrijdag 2 oktober 1987 om 20 uur. AGENDA: - voorbereiding tentoonstelling - algemene ledenvergadering - gemeenteraadsverkiezingen - aktiviteitenkalender. De Voorzitter W. TROCH. p/a Blikstraat 15 9310 LEDE Met deze sticker voerde CC Lede enige tijd geleden actie rond kasteel en park. Kd. Maurice Minnebo de eerse so cialistische burgemeester van Lede. Een evenement dat uiteraard niet onopgemerkt kon voorbijgaan bin nen de geledingen van onze bewe ging aldaar. Een passende huldi ging was dan ook aangewezen. Dat gebeurde op vrijdag 11 september laatstleden in een voor de gelegen heid bomvolle zaal «Riva». Ver melden we ook nog dat de SP- federatie Aalst, via de aanwezig heid van voorzitter Willy Vernim- men en secretaris Chris Vancoppe- nolle, hun gemeende waardering uitdrukten voor de inzet en de vruchtbare uitoefening van deze taak in het vooruitzicht van de eerstvolgende gemeenteraadsver kiezingen van Kd. Minnebo. Verleden week brachten we reeds verslag van de huidetoespraken van SP-zijde. Maar ook de andere par tijen binnen het Leedse politieke forum bleven niet afzijdig op deze avond. Onderstaand volgt eerst de schriftelijke neerslag van de felici taties van oud-burgemeester Alfons Grepdor, woordvoerder namens de Leedse Democraten Heer Burgemeester, In naam van de L.D. en in mijn persoonlijke naam, als vriend, wens ik U van harte proficiat, burgemees ter Minnebo, met uw benoeming. Gedurende het 11-jarig bestaan van de fusie Lede zijt U de 4' burgemees ter die aantreedt. Als er iemand is wie het burgemees terschap van Lede op heden toe komt, is het zeker aan U mr. Minnebo. Uw voordracht gedaan door een meerderheid van de gemeenteraads leden, volledig volgens de regels van de erlijke democratie, in overeen stemming met de wil van de kiezers, want met 1803 behaalde stemmen bij de laatste gemeenteraadsverkiezing, de meeste stemmen na mijzelf, zijt u wel een aanvaardbare burgemeester voor Lede, zowel door vriend als door tegenstaander. Geboren en getogen in de dorpskom van Lede, de echte Leedse mentaliJ teit bezittend, met Uw vele jaren ervaring, zijt U een borg voor het Leedse bestuur. U zijt bekwaam door uw eigen lo gisch denken, Lede te besturen, ons eigen landelijk milieu en onze eigen gemeenschap veilig te stellen, tegen over de soms opdringende voorge schotelde beleidsvormen van aan Lede vreemde beleidsorganen. Reeds 27 jaar ononderbroken in de gemeenteraad zetelend, hebt u van uit de oppositie of de meerderheid, Lede helpen uitbouwen tot een scho ne gemeente. Steeds als socialist zetelend in het gemeentebestuur, waart ge toch ruimdenkend bereid, vriend of an- dersgezinde ten dienste te staan. Uit weiden over al uw activiteiten is onbegonnen werk. Van kindsbeen af hebt u de liefde voor Uw dorp en dorpsgenoten meegekregen, wij kennen u als gete kend door «Uw joviale omgang» en «Uw ten dienste staan» van de be volking. We zijn dan ook vereerd en blij u bij deze gelegenheid te mogen begroe ten als 1' burger van Lede maar evenzeer als verdienstelijk burger van Lede. Ook R. De Paepe, 1ste schepen, had er namens zijn partij, de PW, aan gehouden onze partijgenoot op passende wijze in het zonnetje te te zetten. Hij deed dat in volgende bewoordingen: Mijnheer de Burgemeester Graag wil ik vandaag een klein woordje zeggen omdat ik mij geluk kig voel met Uw benoeming tot Burgemeester van Lede. Wanneer ik met U kennis heb gemaakt bij de fusie heb ik U onmiddellijk weten te waarderen gezien ik in u de ware, vriendelijke en volkse vriend heb ontdekt. Ik ben er dan ook van overtuigd dat door Uw benoeming de gemeente een ware volkse vriend als burge meester heeft gekregen. Namens het gemeentebestuur en me de in naam van al onze inwoners, hou ik eraan onze nieuwe burge meester van harte en zeer oprecht te feliciteren. U benoeming als burgemeester is terecht de bekroning van Uw werk en het streven in Uw politieke loop baan. U wist zich als ambtenaar hoog op te werken en uw grote doelstelling te bereiken namelijk, steeds ten dienste staan van Uw volk. Wat ons allen diep treft, Mijnheer de Burgemeester, is Uw eenvoud in de omgang met Uw medemensen, Uw diepe bezorgdheid voor de «kleine man», Uw dagelijkse inzet van 's morgens tot 's avonds voor iedereen benadrukken. Als schepen van openbare werken en als zeer goede vriend wil ik bij deze viering u en uw politieke vrien den van harte danken voor de steun en de medewerking die ik heb gekre gen. Ik hoop met u in die zin nog vele jaren te kunnen samenwerken en wens u nogmaals veel succes toe. bevoegde schepen van Openbare Werken met de vraag erover te waken dat de betrokken maat schappijen de koliektor zouden aanleggen. In bijlage vindt u het positieve antwoord van schepen A. De Maght waaruit men kan opmaken dat zij er al over waken dat de verplichtingen zullen nageleefd worden. Een pittig detail: de voorzitter van het directiecomité van de Intercom- muflale Land van Aalst is de Hof- KABINET VAN DE SCHEPEN VAN OPENBARE WERKEN EN RUIMTELIJKE ORDENING T«l (053) 7711 11. 233 RVH/VL/H.O.W.RIOL. 1.267 9300 Aalst, 1 6 SEP. 1987 Aan de Heer Eddy Dierickx Raadslid van het O.C.M.W. Hof te Wachene 2 9308 Hofstade-Aalst Waarde Heer, Betreft Torensbeek te Hofstade Uw brief van 3/9/87 De problematiek van de loking van afvalwaters in de Torensbeek te Hofstade is mij zeer goed bekend. Er werd trouwens enige tijd terug aan de Technische Dienst opdracht gegeven de desbetreffende mogelijkheden te onderzoeken en te toetsen aan de verplichtingen die destijds in de bouwvergunning ("Veilig Wonen") en de verkavelingsvergunning ("Land van Aalst") waren vervat. Ik zal U alleszins van de genomen beslissing terzake inlichten. Met de meeste hoogachting, de Schepen van Openbare Werken a en Ruimtelijke Ordening, A. DE MAGHT - AELBRECHT sadrs» Stadtbaatuur van Aalat. Grota Marlet 3, 9300 Aalat Teneinde klaarheid te krijgen in deze onverwikkelijke kwestie ging O.C.M.W.-raadslid Eddy Dierickx op speurtocht naar de bouwvergun ning van de Intercommunale Land van Aalst en de bouwmaatschappij Veilig Wonen, de respectievelijke eigenaars van de gronden op het Torensveld en het Doriksveld. Na enig speurwerk kwam hij tot de vaststelling dat in hun bouwvergun ning de voorwaarde was opgelegd om aldaar in de Torensbeek een koliektor (grote rioolbuis) aan te leggen. Uiteraard zouden hiermee alle problemen van de bewoners zijn opgelost. Eddy Dierickx schreef op 3 septem ber 11. hierover een brief aan de stadenaar Marcel Lorie (PW-ge- meenteraadslid) die moest toch be ter weten. Tevens kan men zich afvragen waarom de voorzitter van de CVP-jongeren woonachtig op het Doriksveld en die in een recen te publicatie toch beweert dat hij daar al zoveel verwezenlijkt heeft, bij zijn partijgenoten in Veilig Wo nen (CVP-strekking) ter zake nog niets heeft kunnen bereiken. Geen woorden maar daden. Voor de rest wensen we aan zijn modder- campagne niet deel te nemen. Wij werken verder op onze eigen manier en houden er een andere stijl en niveau op na. Willy Merckx, Lid Stedelijk Feestcomité. nuf ai» Zondag 27 september 1987 is er dienstbetoon van Kd. Mare Galle in het S.P. lokaal «De Dreef», Stationsstraat 100 te Gijzegem en dit van 11.30 u tot 12 u. F.D.R. Sinds 1 september 1987 werd uit eindelijk met een S.V.V. afdeling gestart in de gemeente Gijzegem, die net als alle andere S.V.V. afde lingen al proberen om een uitstra lende werking te kennen. Het bestuur werd verkozen en be staat uit: - Voorzitter: Gez. Paula De Schrijver, Denderweg 37; - On dervoorzitter: Gez. Jacqueline Ver speet, Molenhoekweg 27; - Secretaris: Gez. Palmyre Van Temsche, Steenweg op Dender- monde 50; - Penningmeester: Gez. Madelei ne Vermeiren, Drapstraat 39; - Bestuursleden: Gez. Jeannine Van den Broeck, Berkenlaan 33; gez. Jeanine Lievens, Steenweg op Aalst 53; gez. Carine Van de Putte, Lege weg 33; gez. Raymonda Goet- vinck, Stationsstraat 100; gez. Nelly Van Bremt, Lindenlaan 15; gez. Julienne Van Malderen, Dender weg 38; gez. Danielle Van de Per- re, Mimosastraat 53. Als eerste aktiviteit plannen wij een modeshow van winterkleding voor kinderen en volwassenen die zal plaats hebben op vrijdag 16 oktober 1987 te 19.30 u en waar schijnlijk in de feestzaal van de Rijksbasisschool, Meersstraat te Gijzegem. Indien er gezellinnen zijn die even eens aktief wensen mee te werken aan de verdere uitbouw van de S.V.Vr-afdeling Gijzegem, kunnen zij steeds kontakt opnemen met één van de hierboven vermelde bestuursleden. F.D.R. - Bal Kd. Louis Saerens, Moorsel op zaterdag 3 oktober 1987 in de Zaal Breughel. - Bal Kd. Mare Galle, Volksverte genwoordiger, op zaterdag 10 okto ber 1987 in de Keizershallen te Aalst. - Kaarten voor de hierboven ver melde bals kunnen bekomen wor den bij Kd. Frans De Rybel, Ber kenlaan 33, 9308 Gijzegem of bij een van de andere S.P. bestuurs leden. F.D.R. Met de schrik in het hart, voor wat betreft het wisselvallig weer, en optimistisch, voor wat het aantal ingeschreven marktkramers be treft, nl. 96 ingeschrevenen, waarvan er toch een 60-tal aanwe zig waren, begonnen wij aan onze 2C.S.C. Avondmarkt te Gijze gem, waarmee de S.P. Gijzegem meer dan ooit in de kijker kwam te staan. Als voornaamste aanwezigen noteerden wij de Kden en Gez. Mare Galle, Freddi Pijck, Roger D'Hondt, Eddy Monsieur, Dirk De Meerleer, Willy Vernimmen, Chris Van Coppenpolle, Herman Van Herzeele, Simone Poppe, Eddie Dierickx, Willy Merckx, Gracienne Van Nieuwenborgh, Yannick Van der Speeten, Patrick De Smedt, enz... Vanuit de stad Aalst waren de HH. Willems, Schepen van Midden stand, Jaak Spitaels en Van Cauter van de Economische Dienst, aan wezig. Omstreeks 19.30 u weerklonken de muzikale noten van 't Gijzegems Klein Muzieksken die in Tirolerkle- dij aanstonds aan de avondmarkt een andere gedaante gaf en de sfeer in een positieve zin liet verlopen. De massa stroomde toe en er waren handen te kort aan onze verbruiks- stand om de dorstigen aan een verfrissing te helpen, die net als vorig jaar opnieuw te klein scheen te zijn. Dankzij de helpende handen van de Kden. Adhemar Baeyens en Michael Van Hauwermeiren, waar voor wij hen langs deze weg van harte bedanken, verliep alles toch nog in een goede verstandhouding bij de moeilijkheden die zich voor deden bij het bierschenken. In naam van het ganse C.S.C. bestuur Gijzegem danken wij de agenten Breckpot en Wailly, alle aanwezi gen, helpers enz..., die van deze avondmarkt opnieuw een groot feestfestijn gemaakt hebben en ho pen ook volgend jaar op hun aan wezigheid en diensten een beroep te mogen doen. Alsook danken zij de familie Nor- bert en Yvonne Eemans voor het bereidwillig laten beschikken over water en electriciteit voor onze sa nitaire wagen en de Kd. Gez. Gustaaf en Paula Van Geit voor de plaatsing van onze verbruiksstand. Opnieuw hadden de afwezigen on gelijk en verwachten wij nu reeds iedereen volgend jaar op vrijdag 9 september 1988 op onze 3= C.S.C. Avondmarkt, wat opnieuw een ini tiatief is van de S.P. Gijzegem in het kader van de komende gemeen teraadsverkiezingen (9 oktober 1988). F.D.R.

Voor Allen | 1987 | | pagina 3