FRPf-KPRP HFR7FIF HAAL 2de Criterium- kaarting S.P. Mere ingericht bij onze leden (I) Jaarlijks eetfestijn Naar een efficiënter gemeentelijk beleid: een visie voor de toekomst Info-Folder Herzele verschenen 1' Schepen in zijn hemd Socialistische gepensioneerdenbond Maandelijkse kaarting CSC Voorde Groepsuitstap naar Antwerps Sportpaleis SP/CSC Pollare SP Denderleeuw Open Info- en debatavond «De Sociale Zekerheid in discussie» Avondfeestmarkt, keramiek- fototentoonstelling als kermisingrediënten te Appelterre CSC Appelterre Avondfeestmarkt Tentoonstelling keramiek werk F ototentoonstelling Jf mWlÊMlêÊm Jf JSs& Jf Jf CSC Ninove Muzikaal en gastronomisch kaffee 4 - 25 September 1987 - «Voor Allen» Inrichters: de Socialistische partij afdeling Mere Start telkens te 20 uur stipt, inleg 50 fr., vooruit 2.500 fr. 5de kaarting: op 25.9.1987 waar? BIJ... in café Telstar (Oost dorp) verantwoordelijke S.P.: Ghijsens Eric 6de kaarting: op 9.10.87 waar? Café La Paloma bij Paula. Verantwoordelijke S.P. Van den Steen Jozef 7de kaarting: op 23.10.1987 waar? Café bij Van Impe (Julia). Verantwoordelijke S.P.: De Maer- telaere Pierre 8ste kaarting: op 6.11.1987 Waar? bij Lea (café Bombeeck). Verantwoordelijke S.P.: Patrick Van Cauter. 9de kaarting: op waar? bij Patricia en 'tes nen jon gen. Verantwoordelijke S.P.: De Maertelaere Etienne 10de kaarting: op.... waar? bij Eddy (café Panderosa) In het recente en verdere verleden is ons gemeentelijk bestel maar al te dikwijls de kortzichtige dagjes- politiek aan bod gekomen: van een aantal van onze dorpspolitiekers konden wij moeilijk ook meer ver wachten: zijn een aantal onder hen immers tot beter in staat? Of zij zich nu prins ener deelgemeente of bendeleider of verslaggever uit klein Chicago noemen: van de laat ste kunnen wij aannemen dat hij zijn tekortkomingen bij momenten beseft - de bende volgt immers niet altijd zijn leider -, terwijl het zelf bewustzijn onzer prins schril af steekt tegen hetgeen men van ie mand, die zichzelf kroont, mag ver wachten: inzet, waardigheid, bewij zen zijner kunde. Zijn het in het wielerpeloton meestal ook niet de zwakkelingen die in geval van ver lies naar een drogreden zoeken of klacht neerleggen bij de wedstrijd jury omdat zij hun verlies niet kun nen verkroppen of het alleszins wil len verdoezelen. Wij mogen ons echter niet blindsta ren op de (besmettelijke?) ziekte, die de laaste jaren de gemeente bedreigt: kortzichtigheid, enggees- tige pleziertjes uit de enge politieke kringenO onze mandatarissen, ook al zijn sommigen er misschien aller gisch voor, dienen zich preventief op te stellen: voorkomen is beter dan genezen. Laten wij echter de jeugdzonden vergeten en onze blik vestigen op de doelstellingen, die wij voor de toekomst vooropstellen: uit de fou ten van het verleden kan men - indien de wil aanwezig is - terecht Verantwoordelijke S.P.: Van de Velde Camilla. Opmerking: Het bestuur heeft ge tracht elke andere kaarting uit de weg te gaan, maar dat is altijd niet mogelijk vandaar onze verontschul digingen moest er een kaarting sa menvallen met één of andere akti- viteit. Leden en sympathisanten van alle welkom op een van bovenvermelde kaarting, de ontbrekende datums zullen eerstdaags worden medege deeld. Opgelet: Prijsuitreiking op 5 de cember 1987 te 21 uur in het Oud- Gemeentehuis te Mere Het bestuur Uitslag Kaarting 12.09.87 1. De punt Maria 4036 2. Roelandt Gaston 3983 3. Van de Meersche Maria 3901 4. Eeckhout Maria 3885 5. Govaert Alfons 3489 6. De Bruecker Albert 3428 7. Ottoy Maria 3407 8. Van De Velde Rene 3402 9. Van De Velde Rene 3402 10. Fleurinck Albert 3373 veel leren. In het kader van wat voorafgaat meen ik de laatste jaren een bevoorrechte «tribuneplaats» te hebben bezet, in die zin dat ik de politieke dans en besluitvorming, als geen één binnen onze partij heb gevolgd en meegemaakt zonder ook maar één belang of reputatie in het achterhoofd, maar met als lei draad een combinatie van het nutti ger aan hetgeen het socialisme aan genaam zou moeten zijn. In het licht van deze stelregel en mede mij steunende op een techni sche kennis van materie, die wij uit interesse en allerlei ervaring is bij gebleven heb ik het aangedurfd in een beperkt aantal artikels een overzicht te geven van een aantal gemeentelijke belangrijke domei nen. Het zgn. economisch principe wordt daarbij zoveel mogelijk ge huldigd: met de gegeven middelen een beter (maximaal) resultaat beogen. In Denderleeuw is men in elk geval op verschillende ons bekende do meinen nog ver van een maximale efficiëntie: de voor handen zijnde elementen worden verre van opti maal benuttigd of is dit juist de bedoeling van het gemeentelijke politiek bestel? Wij, socialisten mogen daar alles zins niet intrappen en trachten de ons vaak onterecht toebedeelde re putatie met kracht van ons af te stoten. Mark De Zitter Voorzitter SP-Denderleeuw-Cen- trum Naar aanleiding van de wan deldag vorige week zondag - overigens een groot succes met zo'n 800 deelnemers, werd ook een info-folder uit gegeven, waarin in een eerste deel een pak nuttige adressen werden opgenomen, de voor naamste bezienswaardighe den van (Klein) Herzele en ook de wandelroute «weemo- lenspad« is er in opgenomen. De oplage is 7500 exempla ren, zodat ieder gezin in Her zele een exemplaar kan krij gen. De gids is ook ter be schikking in verschillende toeristische centra van onze provincie. Het ligt in de be doeling dat ook andere deel gemeenten aan bod komen via zo'n info-folder. Deze folder bevat een historische beschrijving van het Schepenhuis, de burcht, de Sint-Martinuskerk, de molen te Rullegem, de Molen Ter Rijst, een voorstelling van het Herzeels bier De Rijck en het Pa- tersbier van Sint-Lievens Esse, ver der nog wat kijkplaatjes uit de oude doos (de Statie, de St.-Rochuska- Het wordt stilaan een mooie traditie dat de oktoberkermis te Appelterre wordt ingezet met een avondfeestmarkt en verder wordt verrijkt met een tentoon stelling of andere festiviteiten. Avondmarkt De plaatselijke C.S.C.-afdeling or ganiseert nu reeds voor de achtste maal ter gelegenheid van de kermis een avondfeestmarkt. Deze gaat door op vrijdag 2 oktober aanstaan de vanaf 16.30 u in de verkeersvrije 't Angereelstraat. De kopers op de markt ontvangen per aankoopschijf van 100 fr. een gratis lot, waarmee kan deelgenomen worden aan een tombola met waardevolle prijzen. Verder is er voor de kleinsten een ballonwedstrijd met meer dan 5.000 fr. prijzen. De krachtpatsers komen om 20 uur in actie, want dan wordt aan café Jempi de start gege ven aan een wedstrijd koordtrek- ken begiftigd met 6.000 fr. prijzen. Deze wedstrijd wordt in tegenstel ling met voorgaande jaren evenwel uitsluitend voorbehouden voor ploegen uit Appelterre. Keramiek- en fototentoonstelling Eveneens op vrijdag 2 oktober gaan vanaf 16 uur de deuren van de zaal Jempi open voor een gemengde kunsttentoon stelling. Voor dit evenement sloegen C.S.C. Appelterre en de plaatselijke foto- en diakring Fodiak de handen in mekaar. Fodiak pakt uit met een selectie van ongeveer 75 foto's, zowel in kleur als zwart-wit van volgende auteurs: Patrick en Jean-Pierre Bauwens, Hedwig D'Haese- leer, Petra Gailly, Edwig Van- pel, de dreef). Verder is er een wandelkaart van het twee molen spad en een soort administratieve gids van de gemeentelijke diensten. Hoewel dit brochuurtje een ver dienstelijke poging is om Herzele bij zijn eigen bevolking en anderen bekend te maken, toch even een proeve van positieve kritiek, die, zoals vermeld in de inleiding - steeds welkom is. Als het de bedoe ling is om de bezienswaardigheden bekend te maken dan is het merk waardig te noemen dat er zo vluch tig gepasseerd wordt aan het park en kasteel, nochtans een zeer waar devol geheel, ook had er wel wat aandacht af gekund voor andere waardevolle architectuur, denken we maar aan diverse historische platanenrij? ook bijvoorbeeld de sociaal-historische interessante ou de trambedding mis ik. De histori sche beschrijving bij de monumen ten blijft overigens steken aan de oppervlakte, anekdotiek en is soms zelfs verre van duidelijk. Tot slot dit: het nog aanwezige natuur schoon in Herzele komt nagenoeg niet aan bod. Nochtans heeft Herzele heel wat troeven op dit vlak. Met deze bro chure zijn er mijns inziens duidelijk kansen gemist. Volgende keer beter. DVM der Eist, Freddy Vanderroost, Johan Van Durme, Freddy en Nathalie Van Hecke, Yves Van Holsbeeck, Luc Van Landuyt en Sabine Van Puyenbroeck. Deze jonge ploeg van amateur fotografen geeft op een soms verrassende wijze een kijk op alledaagse, maar ook minder alledaagse dingen. De bezoekers kunnen geduren de de ganse duur van de ten toonstelling gratis deelnemen aan de wedstrijd: «Beste foto gekozen door het publiek», waarmee verschillende mooie prijzen te winnen zijn. C.S.C. Appelterre organiseert terzelfdertijd een tentoonstel ling keramiek met werk van Ivan Van Londersele, een jonge kunstenaar uit Kerksken. Hij kreeg zijn opleiding aan de Aal- sterse Academie voor Schone Kunsten en hij weet op een expressionistische manier zijn gevoelens vast te leggen in my sterieuze figuren die een sfeer van geheimzinnigheid, ironie, droom en werkelijkheid uitstra len. In totaal zijn een 45-tal werken van deze beloftevolle kunstenaar te bewonderen. Vermelden we nog dat beide tentoonstellingen verder open blijven op zaterdag 3 oktober van 18 tot 21 uur en op zondag 4 oktober van 15 tot 20 uur. De toegang is uiteraard gratis. Een uitstapje naar Appelterre met de komende kermisdagen is dus beslist een aanrader. Hedwig D'Haeseleer, Voorzitter C.S.C. Reinigingsdienst - Selectieve ophaling Oktober 1987 - Papierophaling Donderdag 15 oktober 1987 - Nino- ve II Vrijdag 16 oktober 1987 - Ninove I - Pollare Maandag 19 oktober 1987 - Okegem Dinsdag 20 oktober 1987 - Ninove IV Woensdag 21 oktober 1987 - Nino ve III Donderdag 22 oktober 1987 - Ap pelterre - Eichem - klein Outer Vrijdag 23 oktober 1987 - Voorde - Aspelare Maandag 26 oktober 1987 - Den- derwindeke - Lieferinge Dinsdag 27 oktober 1987 - Meerbe- ke - Neigem Woensdag 28 oktober 1987 - Outer - Nederhasselt. Met uw glas kan u steeds terecht in de glascontainer welke geplaatst is op het Paul De Montplein te Ninove. Om herbruikbare materialen af te geven kan u terecht in het contai nerpark gelegen in het Industrie park van Ninove, Pamelstraat-Oost nr. 435 rechtover Eurogalva, iedere werkdag van 16.00 uur tot 18.00 uur en iedere zaterdagvoormiddag van 09.00 uur tot 13.00 uur. Zondag 4 oktober 1987 Met: - een kijk achter de coulissen van het Sportpaleis - bijwonen wedstrijd in kader van de Zesdaagse - kennismaking met renners Begeleiding: Frans Soetaert (wielrennersverzorger) Bijeenkomst aan lokaal Bond Moyson te Voorde om 17 uur; de verplaatsing gebeurt met eigen wagens. Zaterdag 3 oktober 1987 van 18 tot 22 u. Zondag 4 oktober 1987 van 12 tot 15 u. Café Bospadde, Pollarebaan te Pollare Op het menu steaks met diverse garnering en rundstong. Elkeen van harte welkom. If Us? m Êmm mmmtSm ooswJ SP Denderleeuw Zaterdag 17 oktober 1987 van 18 tot 22 uur Zondag 18 oktober 1987 van 11.30 u. tot 20 uur Zaal «Verbroedering», Stationsstraat te Denderleeuw lste Groot SP-eetfestijn Menu a 280 fr.: soep, varkensgebraad, groenland vis/kipsaute, kroketten. Alle kindermenu's a 190 fr. Lekkerbekken komen zeker aan hun trekken. Maandag 12 oktober 1987 om 20 uur Zaal Bond Moyson, Sportstraat 1 te Denderleeuw Inleiding: Rudy De Leeuw Alle leden en belangstellenden welkom; er worden geen persoonlij ke uitnodigingen verstuurd. Reuze-kermisprogramma 1. Vrijdag 2 oktober 1987 vanaf 16.30 u. 't Angereelstraat (verkeersvrij) te Appelterre Met o.m.: - ballonwedstrijd (5.000 fr. prijzen) - gratis tombola voor de kopers op de markt (5.000 fr. prijzen) - wedstrijd koordtrekken (20 u., café Jempi) 2. Vrijdag 2 oktober 1987 vanaf 16 u. Zaterdag 3 oktober 1987 van 18 tot 21 u. Zondag 4 oktober 1987 van 15 tot 20 u. Zaal Jempi, Stationsplein van kunstenaar Ivan Van Londersele (Kerksken) 3. Vrijdag 2 oktober 1987 vanaf 16 u. Zaterdag 3 oktober 1987 van 18 tot 21 u. Zondag 4 oktober 1987 van 15 tot 20 u. Zaal Jempi, Stationsplein te Appelterre I.s.m. Foto- en Diakring Fodiak Appelterre en Ge- raardsbergen. Eigen werk van de leden. Gratis wedstrijd «Publiek kiest beste foto». Daar we nogal eens op 'gang' zijn voor allerhande zaken (te lang om op te sommen) kwamen we onlangs ten huize van iemand die het nog goed meent met wat er zo allemaal reilt en zeilt op onze gemeente. We kregen daar namelijk een brief onder ogen, uitgaande van de le Schepen, betreffende uitstel van legerdienst voor onze gesprekspart ner haar zoon. Met toelating en natuurlijk na het adres onleesbaar gemaakt te hebben publiceren we hier deze brief. ARRONDISSEMENT AALST PROVINCIE OOST.VIAANDEREN 9450 HAALTERT. HAALTERT Jonge Vriend, Hiermede heb ik het genoegen te melden dat ik heden bericht heb ontvangen, dat Uw aanvraag om uitstel van legerdienst werd ingewilligd. Ik verheug mij te mogen vaststellen dat onze en uwe inspanning tot dit gunstig resultaat heeft mogen leiden. Met vele gelukwensen en steeds tot Uwe dienst, le Schepen, H.De Schutter Wat denkt u daarvan beste leze(s)? Deze mensen kennen de 1' schepen alleen maar van naam, laat staan dat ze ooit op zijn diensten beroep zouden gedaan hebben!!!!! Als u het ons vraagt gaat deze man hier nogal zijn boekje te buiten. Zoals u kunt zien, gebeurd dat zogezegd dienstbetoon op papier van de gemeente; met andere woorden, met geld van de gemeenschap, nog anders: met uw en met mijn geld!?! Wie zei daar weeral dat de wereld behoord aan de durvers? Dit loopt werkelijk de spuigaten uit!!! Aangezien de oppositie te Haaltert maar bestaat uit... twee man en een paardenkop, zal deze zaak geruisloos afgevoerd worden... spijtig! Óp andere gemeenten zou dit SCHANDAAL aanleiding geven tot interpelaties tot en met klachten bij het Hoog Komitee van Toezicht. Men zou de bevoegde schepen eens in zijn hemd zetten, maar... te Haaltert niets van dit alles. Er zit niets anders op dan te wachten op betere tijden... Komen die er ooit wel??? Agent 007 Zaterdag 26 september 1987 om 20 uur Zaal «De Redding», Geraardsbergsestraat te Ninove Met: optreden van het zigeunertrio Laci LacatOS (Hongaars, Russisch, Weens repertoire op podium en aan tafel) degustatie van Franse wijnen, Belgische kazen, diverse charcute- rie, gebak en koffie Het aantal plaatsen is beperkt, dus graag snel inschrijven bij Urbain Verekens (tel. 054/33.92.79 - 02/210.51.60 tijdens kantooruren) of bij Georges Fe Ville.

Voor Allen | 1987 | | pagina 4