5 UIII Tl II IR hier geen Jaarlijks Groot SP-bal Een dagje theater in Antwerpen Nieuw Ensemble RaamTeater Sm tbr JL m w^mJsÊfm Lay-out Orkest: Michel Charmant en zijn ensemble Disco-bar: Marcial D'Hondt CSC Vormingswerk gewest Aalst Drukke weken voor de federale militanten Het Belgisch autowegenvignet monster van Loch Ness! W. Vernimmen voorstander van herwaardering beroep tandtechnieker en tandprothesist Het wekelijks toemaatje SP-Groot Ninove Heropening café «Volkshuis» Cultuurpagina Sirt Woensdag 7 oktober 1987 Volkshuis, Houtmarkt 1 te Aalst Kader vormingsavondSocialistisch gemeentebeleid: Vormingsprogramma's en initiatieven CSC Studiekring Geraardsbergen Info- en discussie-avonden: gemeentebeleid in Socialistisch Perspectief - dinsdag 29 september 1987: financieel beleid - dinsdag 20 oktober: huisvestingsbeleid en ruimtelijke ordening - dinsdag 10 november: sociaal beleid - dinsdag 1 december: cultureel beleid en onderwijs - dinsdag 15 december: sport, jeugd en toerisme Een documentatiepakket wordt voorzien CSC Studiekring Zottegem Videomontage: «Joes voor jongeren» Programma Programma SP-Arrondissementsfederatie Aalst Uitgebreid arrondissement SP-Bestuur Federale kaderavond ter voorbereiding van gemeentelijk kiesplatform en programma Deelname nationaal SP-congres: de politieke actualiteit Arrondissementeel SP-Congres: De sociale zekerheid 5. Vrijdag 27 november 1987 om 20 uur Volkshuis, Markt 15 te Geraardsbergen Arrondissementeel SP-bestuur leden werkgroep S.Z. Jongsocialisten Federatie Aalst Vrijdag 25 september 1987 om 20 uur Volkshuis, Markt 8 te Zottegem Federaal Congres Het Europees Parlement tegen de invoering van het Belgisch autowegenvignet van Mare Galle «Voor Allen» - 25 september 1987 - 5 Namens het Bestuur en de SP-mandatarissen van de SP-Groot Ninove hebben we het genoegen U en Uw familie uit te nodigen op het: Zaterdag 17 oktober 1987 om 21 uur Feestzalen «De Redding», Geraardsbergsestraat 123 Ninove. Deuren om 20 uur. Toegang: 120 fr., 100 fr. (V.V.K.) Gezelligheid - bar - tombola J. Timmermans Secretaris U. Verekens, M. Janssens SP-Fractieleiders J.L. Franchet Voorzitter De nieuwe uitbaters Juliette en Rufin Arijs en kinderen nodigen U vriendelijk uit op de officiële opening op Zaterdag 3 oktober 1987 vanaf 19 uur Een hapje en een drankje worden u aangeboden en luister- en dansmuziek wordt verzorgd door: D.J. Marcial D'Hondt Café Volkshuis, Geraardsbergsestraat 119 - Ninove. Op woensdag 11 november 1987 kunt u met het S.I.R.T. naar het theater. Wij reserveren die dag voor u een aantal plaatsen in het Raamtheater op 't Zuid in Antwerpen om er de voorstelling van het stuk ^Verha len uit het Weense woud» vanOdön von Horvath in regie van Walter Tillemans bij te wonen. In de hoofdrollen vinden we Luc Philips, Julienne De Bruyn, Bert Andre, e.v.a. Begin van de voorstelling: 20 uur - Einde: 22.45 u. Maar op woensdag 11 november 1987 begint ons «dagje theater» al veel vroeger! Om 16 uur worden we opgewacht door mensen van het Nieuw Ensemble Raamtheater. Zij leiden ons rond door het Raam theater op 't Zuid, dat pas sinds september 1986 door het gezel schap wordt gebruikt. Zij schetsen, o.m. aan de hand van authentieke foto's, het ontstaan en de groei van het gezelschap. Maar tegelijkertijd leren wij ook hoe een theater technisch functioneert: hoe wordt een decor opgebouwd, hoe worden klank en belichting ver zorgd, hoe verlopen de repeti- ties...7 Dat alles en nog veel meer wordt ons onthuld door mensen uit het vak. Ons Kijkje achter de coulissen wordt afgerond met een interview met Walter Tillemans zelf, naast artistiek leider en directeur, de gro te bezieler van het Raamtheater. Lesgever: Frank BEKE (directeur Vormingscentrum H. Vos-Instituut) Een must voor alle CSC-afdelingsverantwoordelijken Belangstellenden uiteraard van harte welkom In het kader van de actie «Kiezen voor Rood» organiseert onze afdeling vijf Volgende thema's worden behandeld: Alle bijeenkomsten gaan door in het Volkshuis, Markt 15 te Geraardsbergen Vrijdag 25 september 1987 om 20 uur Volkshuis, Markt 8, te Zottegem Toelichting: D. Van Herzeele Alle belangstellende welkom. In steden en gemeenten begint men zich stilaan voor te bereiden op de gemeenteraadsverkiezingen van 1988. Misschien bent u ook kandidaat op één van onze lijsten of bent u op één of andere manier actief betrok ken bij de verkiezingscampagne Dan krijgt u het binnenkort weer erg druk met het opstellen en ver spreiden van folders, brochures, af fiches, kranten enz... Een paar ba sistechnieken i.v.m. lay-out zullen dan zeker van pas komen, zodat u uw pamfletten, folders, brochures, affiches, kranten e.d.m. beter en efficiënter vorm kan geven. Tijdens ons vormingsweekend combineren wij theorie met prakti sche oefeningen, met het accent op het concrete gebruik. Ook aan het opbouwen van een stand en de presentatie van een tentoonstelling besteden we aandacht. Kortom, allemaal dingen die u - ook buiten de verkiezingscampagne - goed kunt gebruiken! 15 uur: Onthaal deelnemers-korte inleiding over het Nieuw Ensemble Raam theater in het café van het Raam theater op 't Zuid 16 u. - 17.30 u. Rondleiding in het Raamtheater op 't Zuid: kijkje achter de coulissen 19.30 uur. Samenkomst in het theatercafé 20 uur: Voorstelling «Verhalen Weense Woud» uit het 10.45 u. - 11.45 u. Korte nabespreking in het theater café. Zaterdag 7 november 1987 9.00 u.: aankomst - onthaal - koffie 10.00 u.: welkom en algemene in leiding 10.15 u.: theoretische inleiding lay-out van een folder, brochure, affiche, tijdschrift presentatie van een tentoonstel ling opbouwen van een stand 12.30 u.: middagmaal 13.30 u.: praktische oefeningen 15.00 u.: koffie 15.30 u.: praktische oefeningen 18.00 u.: avondmaal Zondag 8 november 1987 9.00 u.: ontbijt 9.30 u.: praktische oefeningen 12.30 u.: middagmaal 13.30 u.: praktische oefeningen 16.00 u.: koffie - evaluatie vor mingsweekend 17.00 u.: einde Alle inlichtingen S.I.R.T. Irene Van Humbeek Keizerslaan 13 1000 Brussel Tel.: 02/513.28.78 toestel 189. 1. Vrijdag 2 oktober 1987 om 20 uur, Lokaal Bond Moyson, Sportstraat 1 te Denderleeuw Ter voorbereiding van het Nationaal politiek actualiteitscongre* van 10 oktober. 2. Woensdag 7 oktober 1987 om 20 uur Volkshuis, Houtmarkt 1 te Aalst Inleider: Frank Beke (direkteurH. Vos-Instituut 3. Zaterdag 10 oktober vanaf 10 uur Cultureel Centrum Leuven 4. Zaterdag 24 oktober 1987 om 9.30 u. Volkshuis, Houtmarkt 1 te Aalst Ter voorbereiding van het nationaal congres, 1ste discussieronde Ter voorbereiding van het nationaal SP-congres «Sociale Zekerheid» 12-13/12/1987), 2de discussieronde. Agenda: - montage "Jobs voor Jongeren" - toestand afdelingen - verkiezing federaal bestuur Alle (actieve) JS'ers en SP-leden - 35 jaar worden verwacht Het hoekje van onze Europarlementair Op 15 september 1987 debateerde het Europees Parlement over het verslag Lalor (Irl.ED) i.v.m. de heffingen op het gebruik van wegeninfrastructuur. De timing van dit rapport was perfekt gezien het voornemen van de Belgische regering een autowegenvignet in te voeren. De verslaggever deed een beroep op de Europese Kommissie te zoeken naar andere financieringsbronnen teneinde de afschaffing van de tolheffing te bekomen. Diverse politieke fraktiewoordvoer- ders - waaronder socialistische, christen-demokratische, kommuni- stische en liberale - uitten hun ongenoegen i.v.m. het Belgisch autowegenvignet en verzochten de Europese Kommissie druk uit te oefenen op de Belgische regering opdat zij van deze tolheffing zou afzien. Willy Vernimmen protesteerde met klem tegen de invoering van een Belgisch autowegenvignet. Volgens hem is dit een diskrimi- natie t.a.v. de buitenlandse weggebruikers, is het in strijd met de door de Belgiscne regering onderschreven doelstelling om tegen 1992 de Europese binnenmarkt te verwezenlijken en tenslotte is de manier waarop de Belgische regering tewerk is gegaan allesbehalve, gezien zij geen voorafgaandelijk overleg pleegde met de Benelux- landen, laat staan met de overige EEG-Lid-staten. De argumenten die Minister Eyskens aanhaalde ter rechtvaardiging van' deze tol, noemde hij zinloos en cynisch. Over de echte reden voor invoering zwijgt de minister in alle talen. Het is inderdaad niets anders dan een financiële noodsprong om de nationale begrotings- nood zo vlug mogelijk te lenigen, helaas gaat dit alles ten koste van Europa, aldus Willy Vernimmen. Na aanvaarding van het hiernavol gend amendement, m.n. «betreurt ten zeerste het voornemen van de Belgische regering tot invoering van een tolheffing op de Belgische autowegen; doet een dringend beroep op de Belgische regering van dit voornemen af te zien, omdat het in de voorgestelde vorm diskriminerend werkt tussen ingezetenen en niet-ingezetenen, leidt tot extra grensbelemmeringen, een gevaarlijk precedent vormt en indruist tegen de doelstelling in 1992 een EG zonder binnengren zen te realiseren; verzoekt de Kommissie alle noodzakelijke stappen te ondernemen om de Belgische regering tot andere gedachten te brengen», werd het verslag Lalor goedgekeurd. Tijdens de bespreking van het verslag van dhr. Turner (VK, ED) pleitte Willy Vernimmen voor een wettelijke erkenning van het beroep van tandtechnici en tandprothesisten. Hij betreurde het dat de verslaggever in zijn rapport terzake geen duidelijk standpunt inneemt en opteert voor een studie i.v.m. de noodzaak van de erkenning van dit beroep. Volgens Willy Vernimmen is dit echter een tijdverspilling gezien deze aangelegenheid door hem reeds in aanhanging gemaakt werd bij het Parlement. Bijgevolg zijn studies terzake overbodig en beschikt men over een perfekt model, namelijk het Deens. Mede in het belang van de patiënt is het noodzakelijk dat aan de bestaande monopoliesituatie van de tand artsen iets gewijzigd wordt. Inderdaad, het gaat niet op dat de patiënten geen direkt kontakt hebben met de persoon die hun kunstgebit vervaardigt. Indien, dit het geval kon zijn, zou de patiënt niet alleen beter gediend zijn, maar zou hij ook aanzienlijk minder voor dit kunstgebit moeten betalen, aldus Willy Vernimmen. «Het democratische socialisme is geen dogma. Ojndat het geen einddoel beschrijft en omdat de doeleinden van gisteren morgen alweer belemmerd kunnen werken, moet het zichzelf steeds weer opnieuw definiëren. Het is niet gediend met blindelings-pragmatisch geploeter, evenmin met uitstapjes en vluchtroutes naar utopische contreien, wél met de eenheid van theorie en praktijk. Het zou de opleving kunnen betekenen van de Europese Verlichting en haar strijd tegen dogmatisme en onverdraagzaamheid. Geen communistische heilige kerkvader, geen kapitalistische olie-afgod mag worden ontzien, want het democratisch socia lisme kan niet zonder een permanente revisie van het bestaan de. Al duizenden jaren oud is het verlangen der volkeren naar vrijheid en gerechtigheid - de synthese van democratie en socialisme komt daaraan tegemoet, ik meen dat het onze taak is die synthese tot stand te brengen». Wie is de schrijver van deze tekst? Niemand minder dan de bekende Günther Grass, auteur ook van o.m. «De blikken trommel», «Het bot», «Uit het dagboek t van een slak».

Voor Allen | 1987 | | pagina 5