EUROBAL WILLY VERNIMMEN bond mouson Het is moeilijk tie binnen te komen De Morgen Progressief dagblad voor Vlaanderen EG-onderdanen moeten uren in de rij staan Bekendmaking Zaterdag 3 oktober 1987 Jean MONNET en zijn vernieuwd orkest Norma HENDY GASTVEDETTEBART KAELL Beurtrol week-end dienst van de thuis- verplegingsdienst De eens om hun gastvrijheid en opendeur-politiek in Euro pa beroemde Verenigde Sta ten zijn kennelijk wat voor zichtiger geworden met het binnenlaten van vreemdelin gen. Dit bleek onlangs uit een schriftelijke vraag van de Duitse Europarlementariër Horst Seefëld die van de Eu ropese Commissie wilde we ten wat zé daar aan ging doen. Stad Zottegem Voorwaarden ZAAL MARBOL Markt 15, 9500 GERAARDSBERGEN Voorverkoop10O fr. Kassa150 fr. Stage en opleiding 8 - 25 september 1987 - «Voor Allen» Sektor Herzele: Truyen Annie, tel. 053/ 62.46.84. Sektor Ronse: Van der Gheynst Eliane, tel. 055/21.63.98. Vanderhaegen Stefan, tel. 055/ 21.77.79. Sektor Oudenaarde: Van der Heyden Bernadette, tel. 091/83.51.25 De Wiest Ria, tel. 055/31.44.98. Sektor Zottegem: De Winter Erna, tel. 055/ 49.82.13. Sektor Aalst: De Croock Bea, tel. 053/ 77.16.33. Sektor Denderleeuw: Van Isterdael Marie-Paule, tel. 053/67.02.10. Sektor Ninove: De Cremer Martine, tel. 054/ 32.14.34. Sektor Geraardsbergen: Sienaert Jeanine, tel. 054/ 41.54.48. Sektor Brakel: De Muyter Lucie, tel. 091/ 60.03.84 Deneyer Annie, tel. 054/ 41.85.97. Sektor Erembodegem: Verleyen Karine, tel. 053/ 77.59.59. Week-end van 26.9 en 27.9.87: Verpleegster van wachtdienst: De Tollenaere Christine, oproe- pnummer 091/60.13.95. Uit de vraag van de heer Seefaldt bleek dat de Europese toerist er heel wat voor over moet hebben om te kunnen gehieten van alle technologische heerlijkheden van de nieuwe wonderwereld. Om Dis neyland, Time Square of de gokpa leizen van Las Vegas te kunnen aanschouwen moet men net als bij luilekkerland eerst door de rijste brijberg. In dit geval bestaat die berg uit een strenge paspoort- en visumcontrole. Dit maakt, aldus de heer Seefeld, dat reizigers uit de EG-landen soms tot vier uur in de eindeloze en bedompte gangen van de Kennedy-luchthaven staan aan te schuiven. Verscheidene mensen zijn daarbij al van hun stokje ge gaan. Volgens de heer Seefeld moet de Commissie hiertegen krachtig protesteren en als dat niet helpt Amerikanen die naar Europa komen van hetzelfde laken een pak geven. Volgens commissaris De Clercq, die namens de Commissie ant woordde, wordt alle ellende ver oorzaakt door het feit dat EG- burgers een visum moeten hebben om de VS binnen te komen. Dit is niet eerlijk want Amerikanen die naar de EG-landen komen hebben geen visum nodig. Aangezien de Gemeenschap echter op het gebied van visa nog geen gemeenschappelijke politiek heeft, heeft de Commissie op dit gebied ook geen bevoegdheden. De Com missie maakt echter van de gele genheid gebruik om erop te wijzen dat het opheffen van de controles aan de binnengrenzen gepaard moet gaan met de uitvoering van een dergelijke politiek. Ook moet er dan een richtlijn komen voor de coördinatie van bestaande regelin gen inzake verblijfsvergunning, toegang tot het grondgebied en toe gang tot arbeid die van toepassing zijn op onderdanen van derde lan den. In 1988 denkt de Commissie ,met een voorstel te komen voor een richtlijn omtrent visa die dan vóór 1990 door de Ministerraad moet worden goedgekeurd. Euro focus 19/87 Het Kollege van Burgemeester en Schepenen deelt aan de belang stellenden mede dat bij de gewestelijke vrijwillige brandweer Zottegem de volgende betrekkingen vakant zijn: a) zes betrekkingen van brandweerman voor de hoofdpost en aanleggen van een wervingsreserve b) één betrekking van brandweerman bij de bijpost Sint- Lievens-Houtem en aanleggen van een wervingsreserve 1. Belg zijn. 2. a) voor de centrale post: woonachtig zijn in Zottegem binnen een straal van 3 km van de kazerne over de weg. b) voor de bijpost te St-Lievens-Houtem: woonachtig zijn in S.int-Lievens-Houtem binnen een straal van 3 km van de kazerne over de weg. 3. Van het mannelijk geslacht zijn, De voorwaarde wordt evenwel niet gesteld voor betrekkingen van ambulancier, aangestelde van het centrum 900 en administratief personeel. Tenminste 18 jaar en ten hoogste 35 jaar oud zijn. 4. Tenminste 1,65 m groot zijn voor het mannelijk personeel en l,55m groot zijn voor het vrouwelijk personeel. 5. Van goed zedelijk gedrag zijn. 6. In orde zijn met de dienstplichtwetten (voor mannelijke kandi daten). 7. Lichamelijk geschikt bevonden zijn ingevolge een geneeskundig onderzoek, verricht door de officier-geneesheer van dienst, of bij ontstentenis, door een door de gemeenteraad aangeduid genees heer. De kandidaten moeten zich onderwerpen aan proeven, aangaan de de lichamelijke gesteldheid. Deze proeven worden vastgesteld door de officier-dienstchef en afgenomen door een examencom missie, samengesteld door het Kollege van Burgemeester en Schepenen. De kandidaat: - mag geen enkel gebrek hebben dat onverenigbaar is met dienstvereisten; - moet een normale gehoorscherpte hebben, gepaard aan een degelijke gesteldheid van de evenwichtsorganen. Hij mag geen neiging hebben tot duizeligheid. 8. Tijdens de stageperiode moet de kandidaat de cursussen volgen ingericht door de v.z.w. Provinciale Brandweerschool van Oost- Vlaanderen. Hij moet het brevet brandweerman-vrijwilliger behalen om effectief in dienst te kunnen genomen worden. Onder de kandidaten die de gestelde voorwaarden vervullen wordt voorrang verleend aan de houders van brevetten uitgereikt in het kader van het door de Staat ingericht onderwijs inzake brandweer en aan de houders van een rijbrevet D. Het geneeskundig onderzoek is eliminerend en gaat elke selectie- proef vooraf. Niemand wordt tot de stage toegelaten tenzij hij aan de aanwer- vingsvereisten voldoet. De duur van de stage bedraagt één jaar. De stagiairs zijn ertoe gehouden de theoretische en praktische lessen te volgen welke te hunnen behoeve gegeven worden. De totale duur van die lessen bedraagt tenminste 60 uren. De opleiding omvat bovendien lessen inzake eerste zorgen. Er wordt een wervingsreserve aangelegd geldig voor drie jaar. De kandidaturen moeten bij aangetekend schrijven gericht worden aan de heer Burgemeester, Stadhuis, Markt 1, te 9620 Zottegem, uiterlijk op 15 oktober 1987 en dienen vergezeld te zijn van de volgende stukken: - curriculum vitae - bewijs woonst - uittreksel geboorteakte (X) - bewijs van goed zedelijk gedrag (X) - afschrift diploma's of getuigschriften. De met (X)- gemerkte stukken dienen slechts bij de aanstelling overgemaakt te worden. Namens het Kollege: De Stadssecretaris De Burgemeester, Eddy BEKE Herman DE LOOR m.*m mixt

Voor Allen | 1987 | | pagina 8