Tewerkstelling en industriële bedrijvigheid in Denderleeuw Wij willen er Z II clliO 1 op vooruit >1 öaan Draag uw steentje bij SP klaar voor de verkiezingen SP-Arrondissementsfederatie Aalst Arrondissementeel SP- verkiezingskongres Nationaal SP- Verkiezingscongres 10de Fakkeltocht voor de Vrede Binnen in "1 11 L Bericht voor de plaatselijke korrespondenten Denderleeuw is in de eerste plaats bekend om zijn station. Duizenden pendelaars maken er dagelijks gebruik van en kwamen zich in onze ge meente vestigen. Het is dan ook niet verwonderlijk dat Denderleeuw de dichtstbe volkte gemeente is van Oost- Vlaanderen. Dat laatste moti veerde een aantal (grootwa renhuizen zich in onze ge meente te vestigen. De distri- butiesektor is met vestigingen van Delhaize Kasteelstraat en A. De Cockstraat), Aldi, Tacos, Unie en een aantal familiebedrijven qua tewerk stelling en omzet dan ook een faktor van belang in Dender leeuw. De teloorgang van de voedingsindustrie Egmontstede weldra 5 wachthuisjes aan bushaltes rijker!.laat het maar beginnen sneeuwenpag. 5 Het hutsepotfestijn was een overdonderend sukses te Overboelare. men is nog steeds bezig winden te laten, pag. 4 Er is nog geen sneeuw, maar het is toch al iets kouder.wat te denken van een skivakantie, Pag. 8 De Helse Trein en hier wordt duidelijk niet de T. G. V. bedoeld, pag. 7 VY Willy Vernimmen tegen dieselauto's, pag. 6 Van Globus tot showbusiness fViict Van VI k 1 Kiespropaganda voeren kost geld.veel geld. Waar andere partijen met miljoenen goochelen, moeten wij het met beperkte middelen stellen. Voor een efficiënte campagne en overbrenging van onze eisen is uw financiële steun broodnodig. Stort uw bijdrage op p.r. 000-0525448-96 van de SP-Federatie Aalst, Houtmarkt 1 te 9300 Aalst Kameraden, elke steun - hoe klein ook - is welkom in de strijd Zaterdag 7 november 1987 om 14 uur Volkshuis, Geraardsbergsestraat 119 te Ninove Agenda 1. Politieke toestand (inleiding W. Vernimmen) 2. Lijstvorming 3. Verkiezingsprogramma (inleiding M. Galle) 4. Allerlei 5. Huldiging senator Paul Van der Niepen Gezien de belangrijkheid van de agenda is de aanwezigheid van elke strijdbare militant een must Zondag 22 november 1987 van 10 tot 13 uur Auditorium Q (zaal A), VUB, Pleinlaan 2, Brussel Deelnemers worden verzocht zo spoedig mogelijk hun naam over te maken aan federaal SP-sekretaris Chris Vancoppenolle. Op dinsdag 10 november 1987, op de vooravond van de Wapenstilstand van 11 no vember (1914-1918) roepen Vre des huis en VAKA Aalst jongeren en volwassenen van onze kernwapenvrije stad op om deel te nemen aan de 10de Fakkeltocht voor de Vrede. Wegens de feestdag van 11 november dient de kopij één dag vroeger op het kantoor te zijn. We verwachten de artikels ten laatste op MAANDAG 9 NOVEMBER om 14 uur. De kopij welke later toekomt zal de week daarop verschijnen. Er zal hier geen enkele uitzondering op gemaakt worden. De eindredaktie Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningur 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Vrijdag 6 november 1987 49' jaargang nr. 43 Weekblad van de S.P. Minder bekend wellicht is dat Den derleeuw in de voorbije decennia ook voor een niet onbelangrijke industriële tewerkstelling zorgde. Zo wisten na de Tweede Wereld oorlog twee kleine Denderleeuwse bedrijven uit de voedingssektor een belangrijk segment van de markt waarop ze opereerden te verove ren. In de Veldstraat was er de vestiging van de familie De Wever, bedrijf dat met zijn sauzen en inge legde groenten vlug een belangrijk deel van de Belgische markt wist in te nemen en op een bepaald mo ment zelf een serieuze export be gon te krijgen. Schaalvergroting en een gebrek aan bedrijfskapitaal om een aantal noodzakelijke investe ringen te doen - het probleem van zovele familiebedrijven - brachten het bedrijf in moeilijkheden. Uit eindelijk werd het bedrijf overge nomen door de (multi)national Campbell die zelf een aantal gelijk aardige bedrijven (o.m. Devos- Lemmens) controleerde. Geïnves teerd werd er niet en het werd zeer De vroegere rokerij van Globus werd verbouwd tot een warenhuis. De rest van de gebouwen krijgt een bestemming als film- en TV-studio, feestzaal en stapelruimte (wvds) vlug duidelijk dat Campbell alleen geïnteresseerd was in het marktaan deel en de merknaam van De Wever. Medio 1981 sloot het bedrijf dan ook de poorten. Momenteel huist in de vroegere bedrijfsgebouwen de containerfirma Van Roy, een fami liebedrijf dat aan herlokatie toe was. Een gelijkaardig verhaal valt te vertellen over Globus. Deze Den derleeuwse rokerij en inleggerij werd een goede vijftig jaar geleden opgericht door de familie Cornelis. Het bedrijf veroverde zeer vlug een deel van de markt en zorgde bijzon der in het "seizoen" (nieuwe ha ring) voor een ruime tewerkstel ling. Om het bedrijf nieuwe com merciële en financiële impulsen te geven vond er einde de zeventiger jaren een samensmelting plaats met Captain Byrd uit Bredene. Dit alles onder de kontrole van United Foods, een (multi)national, die op dit vlak een marktleider is. Zeer vlug verhuisden de viskonserven van Globus naar Bredene, terwijl bij Globus een rokerijafdeling op gericht werd en een gedeelte van de diepvriesproduktie van Olma werd overgenomen om direkt weer afge stoten te worden. Ondertussen werd de mayonaise-afdeling door verkocht aan De Korenbloem. De uitverkoop van Globus was hier mee een feit. De nieuwe direktie wachtte niet lang om de volgende stap te zetten: de sluiting van het bedrijf. Officieel omdat de bedrijfs verliezen te groot werden. Bewe ring die door vakbonden en perso neel sterk in twijfel werd getrokken gezien Globus een aantal goedlo pende produkten op de markt bracht. Op 27 december 1985 ston den de overgebleven 83 werkne mers van Globus - het tweede grootste bedrijf van onze gemeen te - op straat. Pikant detail: de merknaam Globus bleef op de markt. De geschiedenis van De Wever had zich herhaald. De gebouwen van Globus werden ondertussen aan twee kopers ver kocht. Unie kocht 1500 nv vloerop pervlakte van de gebouwen en 1200 nr grond. In augustus werd er een warenhuis opgestart. Het be drijf stelt een 20-tal mensen te werk. De rest van het Globus- komplex werd ingekocht door Tony De Schrijver, alias Tony Winter, Lees door pag. 3 Op zondag 13 december e. k. hebben, zoals allicht reeds overbekend, vervroegde parlementsverkiezingen plaats als gevolg van de val van de regering Martens VI over de zaak-Voeren. Er is nu wel een overgangsregering aangesteld, eigenaardig genoeg met precies dezelfde partners én evenveel scheepslui aan boord. Martens VII dus, bedoeld om de grondwetsherziening voor te bereiden. Hoewel.de roomsblauwe coalitie heeft met nochtans weloverwogen en gefundeerde amendementen van de SP hoegenaamd geen rekening gehouden. Maar op 13 december slaat het uur van de waarheid. De SP heeft niets aan het toeval overgelaten in de voorbereiding van deze vervroegde verkiezingen. Er zal in vergelijking met de zeer kapitaalkrachtige meerderheidspartijen een beperkte, maar daarom zeker niet minder doelkrachtige campagne gevoerd worden. Morgen, zaterdag, zal het arrondissementeel SP-congres de kandidatenlijst voor Kamer en Senaat en voor de drie provincie districten in definitieve vorm gieten, zodat vanaf begin volgende week de campagne ook effectief van start kan gaan. De afdelingen en kandidaten vernemen te gepasten tijde wel alle specifieke modaliteiten. Hoe dan ook, deze verkiezingen moeten uitmonden, net zoals in 1985, in een nieuwe socialistische overwinning; een zege behoort trouwens onbetwistbaar tot de mogelijkheden, en wordt zelfs realistischer ook door de persoonlijkheden van de respectievelijke kandidaten. Door een hechte blokvorming en door een geslaagde campagne kunnen wij als Aalsterse SP-federatie beslist mede bijdragen tot het breken van de meerderheid. We moeten er nu, méér dan ooit, van overtuigd zijn dat we duidelijk kunnen winnen. We moeten er echt in geloven. De komende weken zullen beslissend zijn om inderdaad het zes jaar durend neo-liberaal afbraakbeleid op allerlei terreinen een definitief halt toe te roepen. Chris Vancoppenolle Federaal Secretaris Om 19u30 vertrekken we vanop de Grote Markt met een brandende fakkel in de hand, teken van hoop. Hiermee willen de organisatoren de vredeswil van de bevolking kenbaar maken tegen de gevestigde hypo crisie. Meer dan ooit tevoren ervaren zij die met vrede bezig zijn dat niet de vredeswil het probleem is, wel de bedreiging door het militair indus trieel komplex (de wapensmeden). Met het geloof in eigen mogelijkhe den wil deze fakkeltocht uiting ge ven van de eigen onwankelbare vredeswil van de Aalsterse bevol king. Om deze reden en ook om de cynische onverschilligheid van be leidsmensen ten aanzien van de vredeswil aan de kaak te stellen, deze 10de Fakkeltocht voor de Vrede. - voor verdere ontwapening - voor een aktieve vredespolitiek van België - voor meer en een doelmatiger ontwikkelingsbeleid voor de derde wereld - voor internationale ontspanning, dialoog en samenwerking Na de voorziene korte toespraak op de Graanmarkt is iedereen welkom in het Vredeshuis. Vrede is meer dan geen oorlog...

Voor Allen | 1987 | | pagina 1