Jacques Timmermans zet schepen Desprets in zijn hemd ZOTTEÊtM Egmontstede weldra vijf wachthuisjes aan bushaltes rijker BEKENDMAKING 2' OPROEP VRIJWILLIGE BRANDWEER IserinNinove wel een beleid Ruimtelijke Ordening en Stedebouw Algemene Ledenvergadering Tijdens de laatste gemeen teraad hield Kd. Jacques Timmermans een harde inter pellatie over het "beleid" inzake Ruimtelijke Ordening en Stedebouw, en de totaal onwettelijke, willekeurige en daardoor ongelijke behande ling van de betrokken burgers op dat vlak. Hieronder vol gen de voornaamste elemen ten van zijn tussenkomst die brandhout maakte van de ar gumenten van schepen De sprets. Reinigingsdienst Wie elke dag van de openbare busvervoerdiensten gebruik maakt, weet schuilhuisjes aan bushaltes naar waarde te schatten. Stedelijke overheid voert enquête uit Andere gunstige adviezen CSC/SP-Wijkclub Velzeke-Elene Toneelkring Ontvoogding 0p zondag 8 november 1987 van 11 tot 15 uur en van 17 tot 20 uur organiseert de SP-Wijk- klub Velzeke-Elene in samen werking met toneelkring Ont voogding een mosselfestijn in de stadszaal, Provinciebaan 115 te Zottegem-Velzeke (C.O.C.). Er is keuze tussen: - mosselen met boerenbrood - kip met fruit en kroketten Prijs: 250 fr. voor volwasse nen, 150 fr. voor kinderen be neden de 12 jaar. Gelieve vooraf uw kaarten te bestellen bij de bestuursleden om ons toe te laten de nodige schikkingen te treffen voor een vlot verloop. De knoop doorgehakt 0p 17 en 18 november is het zover! Dringende oproep aan alle leden van de SP-Groot- Herzele SP-Afdeling Zottegem Vrijdag 6 november 1987 om 20 uur Volkshuis, Markt 8 te Zottegem Voorwaarden Stage en opleiding «Voor Allen» - 6 november 1987 -5 «JOCCWW Met de veropenbaring van een nieu we miskleun inzake Stedebouw - het bouwen van een nieuwe wo ning in de Kluisweg zonder vergun ning - kan ik slechts herhalen dat er op gemeentelijk vlak - geen beleid gevoerd wordt inza ke ruimtelijke ordening en stede bouw - zelfs geen bestuur optreedt inza ke ruimtelijke ordening en stede bouw, m.a.w. de toepassing oplegt en kontroleert van op hoger vlak vigerende wetten en besluiten - er met andere woorden duidelijk met twee maten en twee gewichten wordt gewerkt en dus met twee soor ten stedebouw: Een stedebouw voor de brave burger en een stedebouw voor de durver en dezen die de weg weten Dat was ook de politieke besluitvor ming bij mijn interpellatie van 25 ju ni jl. Sedertdien heeft de "bevoegde" schepen nog niets geleerd of komen thans op dezelfde manier behandel de dossiers door toevallige omstan digheden aan de oppervlakte? Ik heb niet de tijd en ook de wil ontbreekt mij trouwens om een was lijst van mistoestanden op te speu ren, maar ik ben er van overtuigd dat al wat thans boven water komt, slechts het topje van de ijsberg is! In het konkrete geval van de nieuw bouw aan de Kluisweg werd door de schepen van ruimtelijke ordening en de Stedebouw nogmaals fenomenaal geblunderd Ik heb het dossier ingekeken en ik weet dat de schepen een reeks ele menten ter verontschuldiging zal in roepen: - het in 1980 verleende stedebouw kundig attest nr. 2 voor bedoelde eigendom: - de reeds in de jaren '60 gereali seerde woningen in de Parklaan; - het niet verderzetten van de proce dure einde 1978 inzake de definitie ve goedkeuring van het B.P.A. Over dit laatste element behoud ik mij straks het recht voor, bij even tuele diskussie, hierop terug te komen. Als ik zeg fenomenaal geblunderd, dan wijs ik hiervoor de volgende feiten aan: 1. bij de weigering door Stedebouw Er is geen ophaling van huisvuil te Appelterre-Eichem (klein-Outer) en van grof- en huisvuil te Ninove III op woensdag 11 november 1987. De ophaalronden worden ver plaatst naar donderdag 12 novem ber 1987. Ophaalbeurt op verzoek: Voor de ophaling van handels-, industrie- en grof vuil op verzoek kan U steeds terecht op de Dienst Openbare Werken, P. De Mont- plein 10 te 9400 Ninove, tel.: 054/ van de afwijking van bedoeld B.P.A., zoals door het Schepencol lege geadviseerd, diende deze bouw- weigering onmiddellijk betekend aan de aanvragers; 2. het dienstbetoon aan belangheb benden bestond er dan in de be roepsmogelijkheid bij de Heer Gou verneur en Bestendige Deputatie daadwerkelijk te steunen, gelet in derdaad op de nog bestaande ano malie; 3. deze nieuwbouw willens nillens zonder vergunning te laten starten en gedogen dat deze nieuwbouw quasi volledig werd afgewerkt. Vraag blijft gesteld -r ook sedert mijn vorige interpellatie - hoe dit alles kan in een Stad als Ninove? De schepen van Stedebouw en Ruimtelijke Ordening blijft de blun ders opstapelen en "konkelfoezen". Ik starte deze tussenkomst met een politieke konklusie, maar waar blijft het standpunt van het schepen kollege, de meerderheid en in het bijzonder de CL en/of PVV-fraktie op deontologisch vlak? Trouwens, Mijnheer de Burgemees ter, op U persoonlijk, berust een driedubbele verantwoordelijkheid: - als voorzitter van het schepencol lege; - als eerste en voorname vertegen woordiger van de CL-PW-verko- zenen in de Raad; en - tenslotte en niet in het minst als hoofd van de politie, die hier even eens totaal in gebreke bleef bij het toezicht op de bouwwerken en de vereiste vergunningen. Na deze interpretatie van Jacques Timmermans kwam schepen De sprets uitgebreid aan het woord om het verloop en de procedure van de verschillende bestaande BPA's in Ninove toe te lichten. Zijn naast- de-kwestie- en nietszeggende tekst werd evenwel in een wederwoord van Jacques Timmermans totaal van de tafel gevaagd. In zijn tweede tussenkomst trou wens stelde Jacques duidelijk de politieke verantwoordelijkheid van de Burgemeester, de CL-fraktie en vooral de manier van politiek be drijven aan de kaak. Petrus Deprets bleef hierop het ant woord schuldig en het was duidelijk dat - buiten een poging van Minister Waltniel om even te nuanceren - de CVP-PW en CL-kollega's hem niet durfden te verdedigen. Integendeel, sommige kollega's applaudisseerden voor de tussenkomst van Jacques. Enkel burgemeester Cosyns weerde zich even, omdat hij aangevallen was als hoofd van de politie én als kopman van de CL-fraktie. Hij kon natuurlijk enkel stellen "dat hij van niets wist voor 22 september". Wat dan te denken over de kollegialiteit in het schepenkollege? Hoe-dan-ook bleef hij evenwel ver antwoordelijk als burgemeester voor het niet optreden van de politie. 33.43.36, ook tijdens de vakantie maanden. De dienstverlening wordt Verricht tegen betaling van 400 fr./m3. - Met uw glas kan U steeds terecht in de glascontainers welke geplaatst zijn in iedere deelgemeente. - Om herbruikbare materialen af te geven kan U terecht in het Con tainerpark gelegen in het Industrie park te Ninove, Pamelstraat-Oost 435. Vanaf het aantreden van de huidige koalitie is het steeds een bekom mernis van de Zottegemse SP-man- datarissen geweest, ervoor te zor gen dat het komfort van de talrijke reizigers en gebruikers van het openbaar vervoer, die voor een groot deel pendelaars zijn, zoveel mogelijk verzekerd wordt. Zeer binnenkort zullen op het grondgebied van de Egmontstede alweer een vijftal nieuwe wach thuisjes aan bushaltes worden inge plant. Meer bepaald op 17 en 18 november e.k. zal de plaatsing van deze wachthuisjes een feit zijn ge worden. Het heeft de stedelijke overheid echter heel wat moeite gekost eer het zover is kunnen komen. Vooral het uitstippelen van verantwoorde inplantingspunten is een hele klus op zichzelf geweest. In de loop van de voorbije jaren werden immers maar al te veel en al te uiteenlopende aanvragen inge diend met het oog op het plaatsen van wachthuisjes. Om voldoende klaarheid in de si tuatie te brengen, besloot de stede lijke overheid van 16 oktober 1985 tot 15 januari 1986 een grondige enquête te laten plaatsvinden. Ten eerste diende deze enquête aan het licht te brengen waar de huidige opstapplaatsen voor busvervoer zoal gesitueerd zijn, hoeveel hokjes reeds aanwezig zijn én in welke mate van die diverse opstapplaat sen wordt gebruik gemaakt. Per ex-deelgemeente leverde de en quête het volgende beeld op: - Elene: 4 opstapplaatsen, 1 hokje; - Erwetegem: 8 opstapplaatsen, 4 hokjes - Godveerdegem: 3 opstap plaatsen; - Grotenberge: 4 opstapplaatsen; - Leeuwergem: 3 opstapplaatsen; - Oombergen: 6 opstapplaatsen; - St.-Goriks-Oudenhove: 5 op stapplaatsen; - St.-Maria-Oudenhove: 14 op stapplaatsen, 5 hokjes - Strijpen: 5 opstapplaatsen, 1 hokje; - Velzeke: 10 opstapplaatsen, 5 hokjes. Uit deze enquête bleek dat op een aantal plaatsen de wachtstrook het best kon verhard worden. Hier en daar kon ook worden opge merkt dat de bushalte onduidelijk gesignaleerd was. Op nog andere plaatsen was het duidelijk dat de hokjes netter kon den onderhouden worden. Inmiddels waren vooral een aantal aanvragen binnengelopen voor het plaatsen van nieuwe hokjes, meer bepaald te Sint-Goriks (Ten Bosse, Dorp), te Godveerdegem (kerk Godveerdegem en kerk Erwete gem), te Grotenberge (Leenstraat) en te Oombergen (Kottem). Nadat al de bovenstaande gegevens behoorlijk bestudeerd werden, bleek dat van de bovengenoemde aanvragen er slechts één voor guns tig advies in aanmerking kon ko men: die te Sint-Goriks-Oudenho- ve (Dorp), ook nog halte Ten Bos- se-Kruiswaterplein genoemd. Daar stapten bij de telling immers 24 personen per 1/2 dag op. Naast de halte te Sint-Goriks-Ou- denhove (Dorp) werden voor het inplanten van een wachthuisje eveneens gunstig geadviseerd: Er- wetegem (statie, gieterij, Smissen- hoek) en Sint-Maria-Oudenhove (Klemhoutstraat en Pijperzele-sta- tion). Vooraleer bij de N.M.V.B. (Natio-, nale Maatschappij van Buurtspoor wegen) een officiële aanvraag tot aankoop en inplanting in te dienen, moest met een aantal eigenaars en eveneens met het bestuur van Bruggen en Wegen al het nodige geregeld worden om de inplantings plaatsen te kunnen vrijmaken. In een minimum van tijd werd deze administratieve klus geklaard: op 4 december 1986 was alles op dat stuk in kannen en kruiken. Op 16 december 1986 kon dan de officiële aanvraag gericht worden tot het Ministerie van Verkeers wezen. Op 13 mei 1987 liet de Direkteur- Generaal van het Ministerie van Verkeerswezen (Bestuur van het Vervoer) de Zottegemse burge meester weten dat het dossier in dringende behandeling was gegeven. Op 12 juni 1987 deelde de Direk- teur-Generaal Herman De Loor zelfs mee dat het gebruikelijke on derzoek ingesteld naar aanleiding van het Zottegems verzoek tot op richting van vijf schuilhuisjes, gun stig was afgesloten. De bestelling van de bewuste schuilhuisjes werd op 27 mei door gestuurd naar de N.M.V.B., die voor de plaatsing zelf de konstruk- teur zou kontakteren. Op 15 juni 1987 berichtte de N.M.V.B. de Zottegemse burge meester dat de Minister van Ver keerswezen zijn akkoord had ver leend aan de genoemde plaatsing. Daar de stad wenste te opteren voor vijf schuilhuisjes van het type S II 1, betekende dit dat ze voor een totaal bedrag van 256.885 fr. (d.w.z. de verplichte stedelijke tus senkomst van 35%) in de toekomst over vijf nieuwe wachthuisjes aan bushaltes zou kunnen beschikken. Nadat het genoemde bedrag door de stad gestort was, dienden ook nog eerst de gedetailleerde inplan tingsplans naar de Gewestelijke Di- rektie van de N.M.V.B. ter goed keuring doorgestuurd te worden, wat op 16 september reeds geschied was. Op 28 oktober liepen op het Zotte gemse stadhuis een tweetal brieven met goed nieuws binnen. Hierin werd meer bepaald meegedeeld dat opl7 november e.k. zal worden overgegaan tot de plaatsing van de schuilhuisjes aan de Sint-Goriks- straat te Sint-Maria-Oudenhove, op het Dorp te Sint-Maria-Ouden hove en aan het station van Pijper- zele. Op 18 november is het dan de beurt aan de schuilhuisjes aan de Klem houtstraat en aan de Smissenhoek. Alleen moet de stad er nu nog over waken dat de respektieve terreinen waterpas gemaakt worden. Mooie vooruitzichten dus voor de gebruikers van het openbaar ver voer in de Egmontstede! Een mooie bekroning bovendien voor de talrijke inspanningen terzake die de Zottegemse overheid en vooral dan nog onze SP-mandatarissen op het genoemde vlak hebben gedaan! Alle leden van de SP-Groot-Herzele worden opgeroepen om deel te nemen aan een buitengewone algemene vergadering, die doorgaat nu vrijdag 6 november 1987 om 20 uur in zaal Floreal, Markt te Herzele. Op de agenda staan volgende punten: 1. Politieke toestand (verkiezingen op 13.12.1987) 2. Bespreking en goedkeuring kandidatenlijsten voor de pro vincieraad, kamer van volksvertegenwoordigers en senaat. 3. Kieskampagne Gezien het belang en de inzet van de verkiezingen van 13 december is de aanwezigheid van iedereen vereist. P.S.: De kaarten voor de barbecue van het feest "Voor ALIen" zullen die avond eveneens afgerekend worden. De Voorzitter, De Sekretaris, Noël De Smet Dirk Van Melkebeke Agenda - statuutswijzigingen - politieke toestand door burgemeester-volksvertegenwoordiger Herman De Loor - parlements- en provincieraadsverkiezingen - gemeenteverkiezingen - procedure Alle leden op post Het Kollege van Burgemeester en Schepenen deelt aan de belangstellenden mede dat bij de gewestelijke vrijwillige brandweer Zottegem de volgende betrekkingen vakant zijn: a) zes betrekkingen van brandweerman voor de hoofdpost en het aanleggen van een wervingsreserve b) één betrekking van brandweerman bij de bijpost Sint-Lievens-Houtem en aanleggen van een wervingsreserve. 1. Belg zijn 2. a) voor de centrale post: woonachtig zijn in Zottegem binnen een straal van 3 km. van de kazerne over de weg b) voor de bijpost te Sint-Lievens-Houtem: woonachtig zijn in Sint-Lievens-Houtem binnen een straal van 3 km. van de kazerne over de weg. 3. Van het mannelijk geslacht zijn. De voorwaarde wordt evenwel niet gesteld voor betrekkingen van ambulancier, aangestelde van het centrum 900 en administratief personeel. Tenminste 18 jaar zijn en ten hoogste 35 jaar. 4. Tenminste 1,65 m. groot zijn voor het mannelijk personeel en 1,55 m. groot zijn voor het vrouwelijk personeel. 5. Van goed zedelijk gedrag zijn 6. In orde zijn met de dienstplichtwetten (voor mannelijke kandi daten) 7. Lichamelijk geschikt bevonden zijn ingevolge een geneeskundig onderzoek, verricht door de officier-geneesheer van dienst, of bij ontstentenis door een door de gemeente aangeduid geneesheer. De kandidaten moeten zich onderwerpen aan proeven, aangaan de de lichamelijke gesteldheid. Deze proeven worden vastgesteld door de officier-dienstchef en afgenomen door een examenkom missie, samengesteld door het Kollege van Burgemeester en Schepenen. De kandidaat: - mag geen enkel gebrek hebben dat onverenigbaar is met dienstvereisten; - moet een normale gehoorscherpte hebben, gepaard aan een degelijke gesteldheid van de evenwichtsorganen. Hij mag geen neiging hebben tot duizeligheid. 8. Tijdens de stageperiode moet de kandidaat de kursussen volgen ingericht door de v.z.w. Provinciale Brandweerschool van Oost- Vlaanderen. Hij moet het brevet brandweerman-vrijwilliger behalen om effektief in dienst te kunnen genomen worden. Onder de kandidaten die de gestelde voorwaarden vervullen wordt voorrang verleend aan de houders van brevetten uitgereikt in het kader van het door de Staat ingericht onderwijs inzake brandweer en aan de houders van een rijbrevet D. Het geneeskundig onderzoek is eliminerend en gaat elke selek- tieproef vooraf. Niemand wordt tot de stage toegelaten tenzij hij aan de aanwervingsvoor- waarden voldoet. De duur van de stage bedraagt één jaar. De stagiairs zijn ertoe gehouden de theoretische en praktische lessen te volgen welke te hunnen behoeve gegeven worden. De totale duur van die lessen bedraagt tenminste 60 uren. De opleiding omvat bovendien lessen inzake eerste zorgen. Er wordt een wervingsreserve aangelegd geldig voor drie jaar. De kandidaturen moeten bij aangetekend schrijven gericht worden aan de heer Burgemeester, Stadhuis, Markt I te 9620 Zottegem uiterlijk op 31 december 1987 en dienen vergezeld te zijn van de volgende stukken: - curriculum vitae; - bewijs woonst; - uittreksel geboorteakte (X) - bewijs van goed zedelijk gedrag (X) - - afschrift diploma's of getuigschriften. De met (X) gemerkte stukken dienen slechts bij de aanstelling overgemaakt te worden.

Voor Allen | 1987 | | pagina 5