Arrondissemenleel SP-Congres stelde kandidatenlijsten samen SP-Federatie Aalst huldigt Paul Van der Niepen Eensgezind en vol overtuiging naar de verkiezingen Kandidatenlijst Kamer Kandidatenlijst Senaat Kandidatenlijst provincieraad mr was 20.15 uur toen de voorzitter, Roger Serbruyns, de massaal bijgewoonde le denvergadering in het Volks huis op vrijdag 6 november voor geopend kon verklaren. Op verzoek van kd. Willy De Bock werden de geplande sta tuutswijzigingen verdaagd naar een volgende vergade ring, dit wegens het minder geschikte ogenblik (net voor de verkiezingen), voorts om diverse organisatorische redenen. ZOTTEGEM Suksesrijke algemene SP-ledenvergadering Nadat een Arrondissementeel SP-Bestuur reeds op zaterdag 31 oktober de grote trekken van de lijstvorming had be sproken en inzage kreeg van de bij het federaal sekretariaat ingediende kandidaturen, diende vervolgens de beslis sende stap gezet. Die kwam er vorige zaterdag, nadat de verschillende afdelingen in de loop van de week reeds alge mene ledenvergaderingen ge houden hadden. Een bom volle zaal van het Ninoofse Volkshuis was getuige van diskussies en stemmingen omtrent de steeds op een fede raal congres amendeerbare modellijst. Met zijn allen vooruit Lijstvorming Na méér dan veertig jaar mili- teren heeft uittredend senator Paul Van der Niepen afscheid genomen van het nationale politieke forum. Effectieven 1. Galle Mare (Aalst) 2. Timmermans Jacques (Ninove) 3. De Leeuw Rudl (Denderleeuw) o.v. 4. Wicheler Jan (Geraardsbergen) 5. Franceus Sylvain - (Zottegem) 6. De Graaf Jacqui (St.-Lievens-Houtem) Plaatsvervangers 1. Van der Maelen Dirk (Geraardsbergen) 2. Van Nieuwenborgh Gracienne (Aalst) 3. Stalpaert Laurent (Zottegem) 4. Timmermans Rik (Haaltert) 5. Van Melckebeke Etienne (Herzele) 6. Meuleman Jacqueline (Erpe-Mere) Effectieven 1. De Loor Herman (Zottegem) 2. Ronse-Oudenaarde 3. Monsieur Eddie (Aalst) 4. Ronse-Oudenaarde Plaatsvervangers 1. Van Hende Serge (Herzele) 2. Ronse-Oudenaarde 3. Coppens Frans (Denderleeuw) o.v. 4. Ronse-Oudenaarde 5. Van Rossen Agnes (Geraardsbergen) 6. Ronse-Oudenaarde District Aalst 1. Pijck Freddi (Aalst 2. Brantegem Edwin (Lede) 3. De Meerleer Dirk (Aalst) 4. Callebaut Hubert (Erpe-Mere) 5. Saeys Matthieu (Aalst) 6. Van Temsche Palmyre (Aalst) 7. Bogaerts Sylvain (Aalst) 8. Galle Mare (Aalst) District Zottegem-Herzele 1. Eeckhout Rudy (Haaltert) 2. Van Herzeele Dirk (Zottegem) 3. De Smet Noël (Herzele) 4. Boeykens Dirk (St.-Lievens-Houtem) 5. Van Den Bossche Freddy (Zottegem) District Geraardsbergen- Ninove 1. De Chou Freddy (Geraardsbergen) 2. Van Den Stockt Werner (Denderleeuw) o.v. 3. Schorreet Alfons (Ninove) 4. Reuse Denise (Geraardsbergen) 5. Kieckens Jan (Ninove) SP-Arrondissementsfederatie Aalst Vergadering Arrondissementeel SP-bestuur De hoofdbrok van de verga dering werd ongetwijfeld ge vormd door de uiteenzetting over de politieke toestand door burgemeester-volksver tegenwoordiger Herman De Loor. Een samenvatting van deze uiteenzetting willen wij daarom onze lezers geenszins onthouden. V Herman De Loor over de nationale politieke toestand L De enige Redaktie - Administratie - Publiciteit Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst vrijdag 13 november 1987 49e jaargang nr. 44 Weekblad van de S.P. Vooreerst verwelkomde voorzitter Willy Vernimmen de talrijke aan wezigen en riep op tot eendracht binnen de socialistische beweging, nationaal en federaal, omdat enkel op deze manier een halt kan toege roepen worden aan zes jaar reactio nair roomsblauw beleid. Voor onze federatie is het nu duidelijk dat er vernieuwing komt bij de lijstvor ming. Nu uittredend senator Paul Van der Niepen de beslissing nam niet langer kandidaat te lopen (Paul werd later gehuldigd - onderstaand meer daarover), krijgt een jongere generatie nieuwe kansen. Hij druk te daarbij de hoop uit dat de "ver liezers" na mogelijke beslissingen bij stemmingen, zich zouden blij ven inzetten in de verkiezingsstrijd. In een gloedvolle sterke politieke toespraak beklemtoonde uittre dend volksvertegenwoordiger Mare Galle dat premier Martens zich al licht zal misrekenen voor het ge plande verder zetten van zijn kon- servatief beleid. Volgens de recent ste opiniepeilingen zouden SP en PS samen in het land de grootste politieke fraktie vormen, hetgeen nooit eerder is gebeurd. De SP zou in Vlaanderen zo'n 25 a 26 procent van de stemmen halen (gemiddel de), maar onze federatie moet mits een sterke elektorale campagne en de waardevolle kandidaten een be duidend hoger percentage halen. De arrondissementsfederatie Aalst is nu reeds de tweede sterkste in Vlaanderen voor de Kamer, ook de Senaat scoort hoog, maar we moe ten aan de nationale en andere federale partijinstanties tonen dat we ondanks deze schitterende uit slagen in het verleden nog tot véél meer in staat zijn. Het komt er dus op aan de bevolking te sensibilise ren dat er wel degelijk een socialis tisch alternatief beleid op alle ter reinen van het maatschappelijk le ven mogelijk is. Eerlijkheid is daar bij een must. Zowel het lijsttrekkerschap voor de Senaat, na het afhaken van Paul Van der Niepen, als voor de Kamer werd niet betwist. Mare Galle (Ka mer) en Herman De Loor, die meteen een overstapje maakt, wer den bij overdonderend handgeklap aangeduid. De federatie kan dus eens temeer bogen op elektoraal uiterst waardevolle kopmannen. De tweede plaats bij de effektieven op de Kamerlijst vereiste echter twee stemmingsrondes. Uiteinde lijk haalde Jacques Timmermans het op Dirk Van der Maelen en Rudy De Leeuw. Voor het overige werd er gestreefd naar een zo breed mogelijke regionale verspreiding onder de kandidaten. In bijlage vindt men de volledige lijsten, ook die voor de drie distrikten bij de provincieraadsverkiezingen. Geen verrassingen bij de distrikten Aalst en Geraardsbergen: lijsttrekkers Freddi Pijck en Freddy De Chou zijn "oude" ervaren ratten in het provinciale politieke werk. Wel een nieuw gezicht als kopman voor het distrikt Zottegem, in de persoon van de Haaltertse advokaat en ge meenteraadslid Rudy Eeckhout. Bij het ter perse gaan diende de afdeling Denderleeuw wel intern nog een en ander qua kandidaturen te regelen, vandaar de vermelding "onder voorbehoud". Ook de plaats van eerste opvolger voor de Senaat (en uiteraard de volgende plaatsen) liggen nog niet definitief vast: de makkers van Oudenaarde- Ronse hebben daarbij ook nog wat in de pap te brokken. In ieder geval dient volgende week het geheel van de lijstvorming afgerond. Chris Vancoppenolle Federaal Secretaris Voor de eerstkomende parlements verkiezingen verkoos hij zich niet langer kandidaat te stellen en de fakkel over te laten aan iemand van een jongere generatie. Paul kan met fierheid terugblikken op een lange carrière in de beweging in ruime zin, politiek, syndicaal en mutualistisch, zelfs sportief als vroegere nationaal secretaris van de socialistische tafeltennisfedera- tie. Het was trouwens in die nog zeer jeugdige hoedanigheid dat Willy Vernimmen hem voor het eerst ontmoette. De federale voor zitter had het dan ook over hun lange gezamenlijke inzet, over hun gemeenschappelijk dienstbetoon en hun jarenlange vriendschap. Paul doorliep alle rangen: van ge woon militant en bestuurslid naar federaal bestuurslid (een der lang ste uit de geschiedenis van de fede ratie, onafgebroken sinds 1953), ACOD-secretaris, gemeenteraads lid, burgemeester van Dender leeuw, volksvertegenwoordiger en senator. Bij de verkiezingen van 1981 haalde hij trouwens een voor de SP nooit gezien aantal voorkeur-» stemmen als lijsttrekker voor de Senaat. Nu ook heeft Paul met waardigheid afscheid genomen in het belang van de partij waar hij zich zijn hele carrière en dat zonder de moeilijkheden (federaal en lo kaal) uit de weg te gaan voor inzet te. De huldiging na afloop van het federaal congres van vorige zater dag was dan ook oververdiend. Naast talrijke gelukwensen mocht hij een prachtig geschenk ontvan gen en ook zijn echtgenote, Alice, die hem al die jaren trouw bijstond, werd in de rode bloemetjes gezet. Begrijpelijk dan ook dat Paul ont roerd de aanwezigen dankte voor deze huldeblijken. Van zijn kant hoopte hij allen nog vaker te ont moeten in de toekomst bij diverse afdelingsactiviteiten en tenslotte wenste hij alle kandidaten en afde lingsmilitanten een strijdbare ver kiezingscampagne mét een uitste kend resultaat. (c.v.) u/ CÏN Ja, de enige uitweg is dat de socialisten medezeggè krijgen nadat ze gedurende jaren hebben moeten toezien hoe ons land op zijn kop werd gezet door de CVP-PSC en de PW-PRL. Overal de chaos, de verwildering, de beurs daalt zienderogen met de spaarcentjes van honderdduizenden die zich hebben laten strikken, gebrek aan beslissingsmacht over onnozele dingen zoals Happart, de inlevering die tot niets gediend heeft, de vernedering van de mensen die ambtenaren of bediende zijn, de vernedering van allen die leven van hun arbeid, enz., enz. Ja, met de socialisten was ook onmogelijk geweest wat Coens het onderwijs heeft aangedaan. We hebben uitstekendè,lijsten met uitstekende kandidaten. We hebben in onze federatie toevallig zelfs heel veel goede kandidaten. We hebben dus de wind in de zeilen, ledereen zet zich in voor ons gezamelijk doel: winnen om de plaats in te nemen die de SP toekomt. Mare Galle, lijsttrekker kamer Vrijdag 13 november 1987 om 20 uur Volkshuis, Houtmarkt 1 te Aalst Agenda: Verkiezingen 13.12.1987 (n.a.v. Federaal Congres) Aanwezigheid van alle leden aanbevolen Herman De Loor begon zijn be toog met het toelichten van de redenen van het struikelen van Martens VI, waarvan de echte oor zaak wel niet enkel Happart zal zijn geweest. Veeleer dient rekening gehouden te worden met de gewel dige verdeeldheid binnen de PSC- rangen, waar Deprez, Michel, No- thomb en Maystadt niets aan het toeval overlaten om elkaar naar de kroon te steken. Ook binnen de CVP heerst groot ongenoegen. Zo neemt de syndikale vleugel van de CVP niet langer dat het herstelbe leid bijna volledig op de rug van de zwakken is verlopen. Vergeten wij immers niet dat in België ca. 600.000 mensen beneden de armoe degrens leven, wat erop neerkomt dat 1 op 15 Belgen niet over een menswaardig inkomen beschikt. Ook nog de verdere federalisering lijkt niet van een leien dakje te verlopen: zo vreest de PSC in Wal lonië (ten onrechte) dat de PS al daar het'onderwijs zal monopolize- ren; in Vlaanderen vreest de SP op haar beurt (terecht) dat het rijkson derwijs verder zal verloederd worden. Onverantwoord is alleszins dat men de brave Belgen, nu op 13 decem ber e.k., dus behoorlijk voortijdig, naar de stembus stuurt. Wat een verkwisting van energie en een fi nancieel verlies bovendien! Een simpele regeringswissel ware alles zins een veel eerbaarder oplossing geweest. Maar goed, voor het lesje dat Martens de PSC heeft willen leren, zullen alle brave Belgen dan maar opdraaien. Lees door pag. 5 met z'n allen vooruit

Voor Allen | 1987 | | pagina 1