I Eensgezind en vol overtuiging naar de verkiezingen Filmvoorstelling "The Jewel of the Nile Bond Moyson Geraardsbergen viert zijn jubilarissen wm -VrV'A Aktiviteiten in 't Uilekot Film "The Jewel of the Nile" Algemene SP-Ledenvergadering Vlaamse Zwemweek 1987 in Stedelijk Zwembad "Bevegemse Vijvers" C.S.C. Haaltert SP-afdeling Haaltert Maandag 16 november 1987 om 20 uur Café Olympia, te Haaltert/Ede Agenda: - goedkeuring verslag vorige vergadering - goedkeuring afdelingsstatuten - verkiezingen 13.12.1987 - gemeenteraadsverkiezingen Allen op post! *1 Een projektie op Zottegem: sluiting OCMW-ziekenhuis een katastrofe Onze propaganda voor 13 december 1987 Nog geen fusie Oudenaarde- Aalst voorde Kamer van Volksvertegenwoordigers Vooruitzichten en oproep De modellijst C.S.C. Cinéklub Zottegem Zaterdag 21 november om 20u15 in auditiezaaltje van de Muziekschool, F. Bogaertstraat 12 te Zottegem met Michael Douglas en Kathleen Turner Inkom: 50 fr. Leden: gratis CSC-Velzeke Toneelopvoering: "Gevaarlijk Snoepgoed door Toneelkring Ontvoogding Velzeke Zaal COC, Provinciebaan 115 te Velzeke Inkom: 100 fr. SP/CSC Erwetegem - Godveerdegem - Oudenhove Groot Geutelingenfestijn SP-Wijkafdeling Centrum OP zaterdag 28 november organiseert SP-Wijkafdeling Centrum een Groots Sinterklaasfeest. Voor de kinderen van 3 tot 12 jaar zijn er (gratis) prachtige geschenken. Schrijf daarom in in het Volkshuis van Zottegem (voorwaarde: één van beide ouders moet lid zijn van SP- Wijkafdeling Centrum), ledereen is welkom op de koffietafel, deelname in de kosten: 60 fr. Begin: 15 uur Remember Vijgen na Pausen Frontaal En nu aan de slag Sociaal Dienstbetoon Dirk Van Herzeele (Sekretaris SP) «Voor Allen» - 13 november 1987 -5 «ww9ecece9e6ee9ee««88»9e9ee98es999S Na een zes maanden lange reis rond de wereld op een luxueus zeiljacht, komen Jack (Michael Douglas) en Jean (Kathleen Turner) aan op de Franse Rivièra. Jack wijdt zich met overgave aan de geneugten van het "dolce farniente", terwijl Joan zich stilaan zorgen begint te maken over haar schrijverstalent. Zij zit reeds drie maanden over haar deadline en weet met moeite nog iets uit haar pen te halen. En plots - zoals dat steeds in haar romannetjes ge beurde - duikt uit het niets een woestijnprins op met een fantas tisch aanbod: hij heeft haar uitver koren om de legende te reconstrue ren van het Juweel van de Nijl, een stuk van onschatbare waarde dat hij in zijn bezit heeft. Joan, die sinds haar heldhaftige belevenissen met Jack het avontuur in het bloed heeft gekregen, kan aan de verlei ding niet weerstaan. Jack is niet zo gelukkig met haar plotse vertrek maar weigert haar - uit eeuwige koppigheid - te vergezellen. Reeds vlug blijkt dat er een geurtje hangt aan de hele juwelenaffaire en Joan ontpopt zich daarbij als een lastige getuige. Vooraleer men erin slaagt haar uit de weg te ruimen, komt Jack haar ter hulp. Ook al wil hij dit niet meteen toegeven: hij is er, net zoals vijand Ralph (Danny De- Vito) uit het vorige avontuur, enkel op uit om het begeerde juweel te bezitten. Jacks egoïsme en eigen zinnigheid zullen erg op de proef gesteld worden. Want tenslotte blijkt het om een eigenaardig kleinood te gaan. De film is het logische vervolg op het succes van "Romancing the Sto ne" waarin hetzelfde trio het pu bliek opnieuw meesleept in het in tense plezier van het ietwat oubolli ge avonturengenre met zijn helden van vlees en bloed, zijn ideale dose ring van actie, komedie en romance en zijn pittige dialogen, die je de absurditeit van bepaalde situaties helpen vergeten. Deze film is te zien op vrijdag 20 november om 20u30 stipt in zaal Jeugdheem te Haaltert. Ter gelegenheid van hun huwelijksjubileum ontvingen onderstaande leden het bezoek van een Bond Moyson-afvaardiging. Deze bracht hen naast de gelukwensen, de traditionele geschenken en bloemen. Wij wensen alle echtparen nog vele jaren gezond samen. r> De Moyer Georges-Maudens Marguerite, Nieuweweg 73, vierden op 26.8.1987 hun diamanten bruiloft Van de Putte Victor-Decock Denise, Zavelstraat 12 vierden hun gouden bruiloft op 31.10.1987 De Roy Leon-Bouvery Eléane, 10.9.1987 hun gouden bruiloft. Pachterstraat 17, vierden op Vervolg pag. 1 Uiterst bedenkelijk is het boven dien dat de 'tunnel' die Martens vroeger aanlegde en waarvan hij al evenzeer beweerde dat het einde ervan in zicht zou komen, nu hele maal vergeten is. Zonder veel pro test heeft de modale brave Belg de bittere pil geslikt. Het beleid van sociale afbraak mag zelfs voortge zet woorden, de 500.000 werklozen blijven, de inleveringen van de loon- en weddetrekkenden even eens, het ziet er zelfs naar uit dat de pensioenleeftijd ook voor vrouwen wordt opgetrokken tot 65 jaar. Waarom niet? Alles kan, alles mag! Het herstelbeleid van de huidige regering is dan ook alleen gericht geweest op de winst van de grote ondernemingen, die er via allerlei studie-bureau's en handige belas tingstechnici in slagen de belas tingswetten te omzeilen. Alleen voor de grote inkomens zal de aan gekondigde belastingsvermindering een weldaad zijn, voor de arbeiden de klasse integendeel worden het slechts kruimels. Geen wonder dat de "vrijheid" die de CVP-PW- bewindsploeg propageert, dan ook alleen neerkomt op een vrijheid die de sterken toelaat de zwakken uit te buiten en te onderdrukken. Ten gevolge van het ziekenhuisbe- leid van Martens-Dehaene e.a. dient de Zottegemse OCMW-kli- niek, de Dr. Goffaertskliniek, op 1 januari 1988 fataal haar deuren te sluiten. Een pure schande, bij de bedenking dat deze verzorgingsin stallatie vorig jaar nog 8 miljoen fr. winst maakte. Ten eerste heeft de sluiting van de kliniek katastrofale gevolgen voor de tewerkstelling. Ondanks het feit dat een deel van het personeel afvloeit naar het OCMW-Wetteren en naar de Zottegemse Sint-Elisa- bethkliniek, uiteraard een instelling met privé-statuut, worden een groot aantal andere personeelsle den bedreigd met het spook van de uitzichtloze werkloosheid. Naast dit eerste voorbeeld, waaruit duide lijk blijkt hoe lafhartig de overheid haar problemen afwentelt op de ondergeschikte besturen, zijn er nog talloze andere, te veel om op te noemen en dieper op in te gaan. De vervroegde verkiezingen van 13 december a.s. komen voor ons, socialisten, des te harder aan door dat wij ons geen buitensporige pro paganda bij onze kampagne kun nen veroorloven zoals onze politie ke tegenstrevers op hun beurt ech ter wel: onder Martens V is het immers mogelijk geworden geld te storten in (politiek georiënteerde) v.z.w.'s en het dan af te trekken vah zijn belastingen. Onze partij heeft zich steeds resoluut tegen der gelijke praktijken verzet en kan zich bijgevolg de barnumreklame niet permitteren die CVP en PW zich wel kunnen veroorloven. Alles wat wij ter beschikking hebben, is de opbrengst van de partijzegels, alsmede de afdrachten van onze mandatarissen op hun zitpennin- gen. Gelukkig is er voor de Eg- montstede nog de winst van het jaarlijks burgemeestersbal (vanaf 1983). Onze ware sterkte dient ech ter niet in geld haar vertaling te vinden: onze standpunten, onze ar gumenten, die wij van man tot man zullen uiteenzetten, integendeel wel. Een affiche voor je raam of een bord in je voortuin zijn uiter aard ook steeds welkom, want ze vormen belangrijke schakels in het zo noodzakelijke aanwezigheidsbe- leid dat wij net als de andere par tijen moeten voeren. Zoals reeds geruime tijd genoeg zaam bekend, stelt vooral de PVV alles in het werk om het werkter rein van haar voortrekker De Croo uit Brakel (Oudenaarde) uit te breiden tot Aalst. Niet zo slecht bekeken als je weet dat het man daat van de Aalsterse Van Renter- ghem nu bepaald geen uitstraling teweegbrengt om naar huis over te schrijven! De Croo's kompaan,, CVP'er Tant uit Kruishoutem (Ou denaarde) had daarom voorgesteld om reeds vanaf 13 december e.k. ook voor de Kamer van Volksver tegenwoordigers Aalst en Oude naarde samen te voegen (ter inlich ting: Aalst verkiest 6 volksverte genwoordigers, Oudenaarde-Ron- se 2). Steeds heeft de SP zich verzet tegen het doordrukken van dit al leszins unieke "elektorale" maneu ver van onze politieke opposanten. Gelukkig kon SP-senator De Smey- ter uit Ronse in extremis nog ver hinderen dat het nu reeds zover gekomen was. Volgens de opiniepeilingen hebben wij een vooruitgang van ca. 2% tegoed. Geen slecht uitgangspunt dus. De CVP zou slecht scoren, de libe ralen zouden stagneren, eventueel met kleine winst. Toch heeft Martens nu reeds het lef gehad aan te kondigen dat hij op nieuw alleen met de PVV wil scheepgaan. In dat geval zullen de SP en voorzeker de PS, die in Wallonië denkelijk 40% van alle stemmen zal krijgen, de voorgeno men grondwetsherziening (waar voor inderdaad een 2/3 meerder heid nodig is) resoluut boycotten. Het zal onze opdracht zijn vooral met de kracht van het woord onze kandidaten en onze standpunten te verdedigen bij de kiezer. Als wij erin slagen onze socialistische boodschap goed over te brengen zal Martens voorzeker niet langer het land zonder de socialisten besturen! Voorzitter Roger Serbruyns dankte Herman De Loor voor zijn uitvoe rige, korrekte en glasheldere uit eenzetting, dit namens de voltallige vergadering en ging vervolgens over tot het voorstellen van de modellijsten die op 7 november aan het Federaal Kongres voorgelegd werden. Voor de Kamer van Volksvertegen woordigers wordt Mare Galle op nieuw de lijsttrekker. De Zotte gemse schepen Sylvain Franceus zal fungeren op de lijst van de effektie- ven. Bij de plaatsvervangers zal schepen Laurent Stalpaert een plaats innemen. Voor de Senaat wordt het Herman De Loor, die - in het spoor van de wegens leeftijdsredenen afhakende Paul Van der Niepen - de lijst zal trekken. Eerste plaatsvervanger op die lijst wordt Serge Van den Hen- de, SP-schepen uit Herzele. De eerste plaatsvervanger voor de lijst van de Kamer van Volksvertegen woordigers gaat naar Dirk Van der Maelen uit Geraardsbergen. Voor de Provincie, waarbij de kantons Zottegem, Herzele, Haaltert en Sint-Lievens-Houtem één kiesdis- trikt vormen, ziet de procedure er evenwel anders en ook nieuw uit. Afgesproken werd een beurtrolsy steem in te voeren en de resultaten ervan naderhand te evalueren. Op 13 december ek. is Haaltert aan de beurt om de eerste plaats toegewe zen te krijgen, dan worden het achtereenvolgens: Zottegem, Her zele en Sint-Lievens-Houtem. Haaltert wordt vertegenwoordigd door Rudy Eeckhout, op de vijfde plaats, dus als lijstduwer, fungeert Zottegems jongste schepen Freddy Van den Bossche, zelf ex-provin- cieraadslid. De tweede plaats - en dit is voor Zottegem niet zonder belang - wordt ingenomen door haar poli- Zaterdagen 21 en 28 november 1987 om 19u45 Zondag 29 november 1987 om 17u30 Klucht in drie bedrijven door Max Andrea Zondag 15 november 1987 van 15 tot 21 uur Feestzaal "Amigo", Kruiswaterplein te Sint-Goriks- Oudenhove Iedereen welkom Op zaterdag 14 november draait v.z.w. 't Uilekot een sfeerbeeld van de voorbije vredesbetoging. Er zijn een honderdtal dia's te bekijken, verschillende foto's en persknip sels. De toegang is gratis. De deu ren staan wijd open: Groenlaan 39, Herzele. Op vrijdag 20 november kan je in 't Uilekot terecht voor de projektie van de film "De Man in het Wit", een kritische blik op het pausbe zoek van cineast S. Lejeune, die ook tekende voor de film "Het Zwarte Orkest". De film wordt gevolgd door een nabespreking met Roger Belderbosch, van het Huma nistisch Verbond en Bob Hancké van het onafhankelijk progressief tijdschrift Toestanden. De in- komprijs bedraagt 50 fr. en de avond wordt georganiseerd i.s.m. HV-Herzele. Leden van 't Uilekot en het HV betalen 40 fr. De avond gaat door in onze lokalen aan de Groenlaan 39. Frontaal is een kritische muziek groep met leden uit het Gentse en het Geraardsbergse. Zij brengen Nederlandse teksten met moderne muziek. Frontaal treedt op op za terdag 28 november vanaf 21 uur in t Uilekot. De inkom is gratis voor diegenen die één van de talrijk verspreide maandkalendertjes van 't Uilekot hebben bemachtigd. Als dat niet het geval is, kan je ze nog altijd gratis afhalen aan de Groen laan 39 te Herzele. tiek sekretaris, jurist Dirk Van Herzeele, een verkiesbare plaats bij de bedenking dat, mits een fikse vooruitgang in het kiesdistrikt, er via apparentering steeds een twee de provincieraadszetel in zit. Merken wij ook nog op dat kd. André De Loor een gevoelig plei dooi hield voor het steunen van kandidaten uit de kleine afdelingen zoals Sint-Lievens-Houtem en dat kd. Roger Roelandt op elke lijst graag een vrouwelijke kandidaat vertegenwoordigd zag (wat ook een feit zal zijn). Allen zullen wij, socialisten, ons best beentje voorzetten om er op 13 december e.k. het beste van te maken, dit gesterkt door ons eigen programma dat ca. 20 punten telt gevat onder de leuze 'De SP is klaar", eerder een manifest dan een programma in de echte zin van het woord, aldus voorzitter Roger Ser bruyns. Wie borden wil laten plaatsen, kan administratief sekretaris Etienne Uytterhaegen hier steeds van in kennis stellen. Allerlei inlichtingen en instrukties aan onze SP-leden volgen. Wat ook vaststaat is dat wij op 13 december een kordate en krachtige vuist zullen maken tegen de voortzetting van het afbraakbe leid van Martens en compagnie! Onze 36,4% voor de Kamer van Volksvertegenwoordigers, onze 30,5% voor de Senaat en onze 29,9% voor de Provincie (uitslagen 1985) kunnen en moeten alleszins de hoogte in. Zaterdag 14 november 1987 16.00-18.00 u.: Zwemmarathon voor zwemklubs, verenigingen (30') en gezinszwemmarathon (15'). Per ploeg/per gezin gedurende 30 minuten/15 minuten zoveel moge lijk lengtes afleggen, nadat eerst de zwemklubs zich onderling hebben gemeten. 18.30-19.00 u.: Officieel gedeelte: opening Vlaamse Zwemweek. hul diging winnaars zwemmarathon, in huldiging reuze keramiek van de hand van de Zottegemse Tekena- kademie, viering 750.000ste zwemmer. 19.00-24.00 u.: Tropisch zwemmen: met eet- en drankgelegenheid in een sfeervol ingericht zwembad bij een aangename watertemperatuur en vertoning van een film op groot videoscherm. Zondag 15 november 1987 10.00-12.00 u.: Brevet- en aperitief- zwemmen: alle brevetten kunnen gratis verkregen worden en boven dien krijgt men een gratis aperitief aangeboden bij een brevet lange afstand (500. 800 en 1500 m.) Dinsdag 17 november 1987 18.30-22.00 u.: Tropisch zwemmen met wedstrijd verkleed zwemmen. Om 21 u. zal de aanwezige jury de drie best verklede zwemmers be kend maken en een waardevolle prijs overhandigen. Ondertussen wordt op groot videoscherm een verrassingsfilm getoond. Woensdag 18 november 1987 14.00-17.00 u.: Zwemwedstrijd voor lager onderwijs, Zottegemse scholen Vrijdag 20 november 1987 19.00-22.00 u.: Schattenjacht: bij aangename sfeerverlichting wordt om het half uur schattenjacht ge houden. waarbij telkens één hoofd prijs en meerdere waardevolle troostprijzen te winnen zijn. Zaterdag 21 november 1987 14.00-18.00 u.: Sport in. op en om het water. Van 14.30 tot 16 uur wordt uitleg en demonstratie gege ven, waarna men zelf de volgende sporten kan proberen: windsurfen, kayak en zwemmen met duikers- flessen. Van 16 u tot 18 u wordt uitleg gegeven en naargelang de interesse een wedstrijd georganiseerd in wa terpolo, watervolley en onderwa- terhockey. Om de 15 minuten kan van sport worden gewisseld. Iedere tweede en vierde donderdag van de maand van 17u30 tot 19 u. in het Volkshuis te Zottegem. Markt 8.

Voor Allen | 1987 | | pagina 5