De SP staal garant voor een echt herstelbeleid!!! Binnen in - Blijft niet aan de kant staan Met z'n allen vooruit! STEM 5DCIDLI5T Draag uw steentje bij Op 20 oktober viel de rege ring Martens VI over het dos sier Happart. Sindsdien jam meren Martens en Verhof- stadt voortdurend hoe spijtig dit is voor de continuïteit van het herstelbeleid. Alsof zij geen schuld hebben aan de val van de regering. Nochtans hebben CVP en PVV het pro bleem Happart geschapen door hem als burgemeester te benoemen. Zij hebben de voorbije jaren een oplossing steeds maar verdaagd en de rechtsstaat geweld aange daan... om Martens in het regeringszadel te houden. Het Happart-probleem verdoezel de bovendien de sterke onenigheid die reeds maanden binnen de meer derheid bestond: over de fiscale hervorming, over de verdere sane ring van de overheidsfinanciën, over abortus, enz... Er zit duidelijk grote sleet op de CVP-PW-coalitie in het algemeen en op de huidige regering in het bijzonder. Herstel... hoezo? Met z'n allen vooruit Hof stade een smerige uithoek; pag. pag. 2 Feest met warme schotel te Erpe-Mere, pag <5 De geheime zitting te Ninove, pag. 6 Egmontstede laureaat Projekt Groene Lente 1987', pag. 5 Industriebeleid West- Europa, pag. 7 De laatste zes jaar heeft men de arbeidersklasse veel doen inleveren, terwijl toch het pa tronaat steeds beter en winst gevender zaken deed. Men moet dus niet spreken van een rechtvaardige verdeling van de lasten van de crisis. Herman De Loor, Volksvertegenwoordiger. Kiespropaganda voeren kost geld.veel geld. Waar andere partijen met miljoenen goochelen, moeten wij het met beperkte middelen stellen. Voor een efficiënte campagne en overbrenging van onze eisen is uw financiële steun broodnodig. Stort uw bijdrage op p.r. 000-0525448-96 van de SP-Federatie Aalst, Houtmarkt 1 te 9300 Aalst Kameraden, elke steun - hoe klein ook - is welkom in de strijd Red&ktie - Administratie - Publiciteit Houtmarkt 1, 930O AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningnr 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Vrijdag 27 november 1987 49° jaargang nr. 46 Weekblad van de S.P. Van het herstelbeleid waar de hui dige meerderheid het zo graag over heeft, is weinig te merken. Martens beloofde indertijd in zijn regerings verklaringen absolute voorrang aan de werkgelegenheid... nou ja, be kijk de daarenboven gemanipuleer de werklozenstatistieken maar eens, volgens het budget momen teel zo'n 550.000. Het begrotingste kort zal eind 1987 vele miljarden hoger zijn dan door de regering voorgehouden wordt. Een hypo theek op het werk van de volgende regeringen en op de inspanningen van een hele volgende generatie. De fiscale druk nam onafgebroken toe. De averechtse herverdeling, de sociale ongelijkheid en de zichtbare verarming waren de laatste jaren nimmer zo groot. Nochtans beloof de Martens een sociaal rechtvaardi ge verdeling van de inspanningen, met bescherming van de minstbe deelden... We zitten dus nog altijd in de fameuze tunnel, waarvan men ons reeds in 1985 het einde had be loofd. Erger nog, het einde van die tunnel verwijdert zich zienderogen. De recente beurscrash, de slechte economische vooruitzichten en de groeiende ongelijkheid zijn zoveel tekenen aan de wand dat de neoli berale recepten geen oplossingen bieden voor de economische en maatschappelijke problemen. De Vlaamse socialisten hebben met tal van haalbare voorstellen reeds overduidelijk aangetoond dat er wel degelijk een ander, écht her stelbeleid, afgestemd op de moge lijkheden en behoeften van de hele bevolking, mogelijk is. De SP wenst immers de bevolking niet tegen elkaar op te zetten, en een beperkte groep te begunstigen op Mare Galle: hoeft zijn inzet voor ons aller welzijn nog enige toe lichting? Opnieuw lijsttrekker voor de Kamer. de rug van de grote meerderheid, zoals de laatste jaren maar al te frekwent het geval was. Een écht en eerlijk herstelbeleid betekent voor de SP: er met z'n allen op Herman De Loor: de laatste jaren uitgegroeid tot een politi cus van formaatmaakt de over stap naar de Senaat. vooruitgaan. De ploeg kandidaten voor de SP uit onze federatie Aalst staat garant voor een korrekte uit voering van de opties genomen in het vorige week unaniem goedge- Jacques Timmermans: de vroe gere federale SP-secretaris en Ninoofse schepen bekleedt de tweede strijdplaatsop de Ka mer; met ons aller inzet komt deze zetel opnieuw in het arron dissement Aalst terecht. keurde programma. Help hen dan ook mee de overwinning te behalen op 13 december: met z'n allen op nummer 7!!! C.V. willen er z'n allen op vooruit gaan De bedienden en de kaderleden werden dan nog eens speciaal ge troffen door de afbouw van de wettelijke bepalingen van het be diendencontract, vooral in verband met de ontslagprocedure. De huidi ge regering heeft het de patroon gemakkelijker en goedkoper ge maakt de bedienden en de kaderle den te ontslaan. Laat ons de zaken zeggen zoals ze zijn: de acties en de druk van het ABW betekenden wel een rem voor de regering, maar konden de regering nie tot een meer progres sief en sociaal beleid dwingen. Het ABW, spijts zijn zware inspannin gen, is er niet in geslaagd een politiek van meer tewerkstelling en meer zekerheid op te leggen. Er is meer. De conservatieven en de financiële milieus in dit land willen de langdurige crisis (en het feit dat daardoor veel arbeiders en bedienden angst hebben om hun job te verliezen) gebruiken om het ABW kapot te maken. Zo bestaan er concrete plannen om: - de bescherming van de vak- bondsdelegees af te bouwen; - de vakbonden rechtspersoonlijk heid te geven om aldus het orga niseren van vakbondsbetogingen en stakingen te bemoeilijken, dit met wettelijke middelen; - de vakbondsvrijheid aan banden leggen. Aldus wil het patronaat en de fi nanciële milieus, via de regering, het enige middel waarover de ar beidersklasse beschikt om zich te verdedigen - het ABW - kapot maken om daarna des te gemakke lijker de werkende mensen een po litiek van verarming te kunnen op leggen. Redenen genoeg dus om de huidige regering met alle middelen te be strijden. De verkiezingen van 13 december zijn een middel om met deze rege ring af te rekenen. Vandaar dat, om de redenen hiervoor aangestipt, er een samenwerking is tot stand gekomen tussen de Socialistische Mutualiteit, het ABW en de So cialistische Partij met het doel, na 13 december, het voortbestaan van de huidige regering onmogelijk te maken. Om u over het «waarom» en het «hoe» van dit opzet beter te kunnen inlichten nodigen we u uit op een Arrondissementele Militantenver- gadering georganiseerd door de So cialistische Gemeenschappelijke Actie en die zal plaatshebben op vrijdag 27 november 1987 in het Volkshuis tê Aalst, Houtmarkt - 2e verdieping, begin om 20.00 uur. Blijf niet aan de kant staan. Politie ke onverschilligheid in de huidige omstandigheden zal spoedig de ar beidersklasse duur te staan komen. We rekenen op U! Herman Van Herzeele, \n Onder deze slogan is de SP de verkiezingsstrijd ingetrt omdat we er inderdaad met z'n allen op vooruit willen gaan, en niet zoals het de voorbije zes jaar is geweest «een vooruitgang voor een beperkte groep van de bevolking». Inmiddels zou het voor eenieder wel duidelijk moeten zijn geworden dat het neoliberale herstelbeleid geen oplossing heeft gebracht voor het tekort aan arbeidsplaatsen, voor de onrecht vaardige verdeling van de lasten van de crisis en voor een werkelijke sanering van de openbare financiën. De Vlaamse socialisten beweren nochtans dat: - een daling van de werkloosheid haalbaar is mits een doelmatig sociaal-economisch beleid; - een belastingverlaging voor de actieven onmiddellijk kan worden doorgevoerd; - de sociale zekerheid gevrijwaard kan worden; - het overheidstekort effektief kan teruggedrongen worden, zonder een deflatiebeleid te voeren; - de vrede geen droom maar werkelijkheid kan worden. Daarom zou de werkende bevolking nu meer dan ooit moeten inzien dat er op 13 december a.s. geen andere keuze meer overblijft dan voor de SP te stemmen. Met andere woorden, een keuze voor een echt herstel, voor rechtvaardigheid, voor demokratie en voor solidariteit gericht op de toekomst. Als de socialisten de verkiezingen van 13 december winnen dan mogen we er op rekenen dat we weer met z'n allen er op vooruit zullen gaan.

Voor Allen | 1987 | | pagina 1