De inzet van 13 december 13 december... belangrijke afspraak Zottegemse stedelijke boekenbeurs groeit verder 3 51 I -P £o< Zijn de verkiezingen belangrijk? Wat stelt de SP voor Chris Vancoppenolle Federaal Secretaris Schepen Van den Bossche aan het woord Kedaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-31 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Vrijdag 4 december 1987 49* jaargang nr. 47 Weekblad van de S.P. iKottertraot 17] kV In iedere kiesstrijd tracht men de bevolking ervan te overtui gen dat de komende verkie zingen uitermate belangrijk zijn. We moeten er ons echter vol komen van bewust zijn dat heden ten dage de propagan da beheerst wordt door de bedrijfswereld (het kapitaal). Vooral de PVV en CVP ont vangen miljoenen en miljoe nen om te spenderen aan affi ches, folders en gadgets... Een progressieve partij als de SP heeft deze inkomsten uiteraard niet. (We laten ons bovendien niet omkopen door het groot-kapitaal.) Met onze propaganda moeten we het derhalve over een andere boeg gooien. Het volstaat niet te verkon digen dat de komende verkiezingen belangrijk zijn en dat de SP de beste oplossing heeft, zonder daar enige motivering aan vast te knopen. Laten we ons daarom de vragen stellen: Over de periode van 6 jaar CVP- PW-regering groeide het aantal werkzoekenden met 230.000... De regering tracht dit enorme aan tal te verdoezelen door allerlei kunstgrepen uit te vinden. Met ver valsingen lost men evenwel de werkloosheid niet op! Wanneer U in 1981 nog 100 fr. verdiende houdt U er in 1987 nog 82 fr. aan over. Dit betekent een verlies aan koopkracht van 18%, voor zover u uw job niet heeft verloren. Zes jaar lang was inleveren de boodschap. Weddetrekkenden en werklozen, gepensioneerden, kleine zelfstandigen, mindervali- den... hebben zwaar moeten inle veren. De inleveringsmaatregelen waren er nochtans niet voor iedereen. Banken, holdings en groot-kapitaal zagen enerzijds hun winsten met miljarden groeien en kregen ander zijds omvangrijke fiskale cadeaus. Vooral onder invloed van een ex treem-rechts figuur als Jean Gol werden zes jaar lang pogingen on dernomen om de demokratische rechten en vrijheden van de bevol king af te breken en terug te schroeven. Het antwoord is duidelijk. Men moet geen ekonomie gestudeerd hebben om te beseffen welk ramp zalig beleid werd gevoerd door de CVP-PVV-regering. De belangrijkheid van de komende verkiezingen vergroot nog als we vernemen dat de CVP en PW van plan zijn door te zetten op de ingeslagen weg. CVP en PVV willen verder de be volking uitzuigen, het kapitaal be- voordeligen (en komen daar zelfs openlijk voor uit...). Zij willen te rug naar de jaren 1900, jaren van mensonwaardige ellende en uitbui ting!!! Eerst en vooral zal een regering met de SP een regering zijn zonder raketten. Daarnaast gaat bij de socialisten steeds een bijzondere zorg naar tewerkstelling en koopkracht. Om de tewerkstelling te bevorde ren dringt zich een ernstig bestu deerde en becijferde arbeidsduur vermindering op. Het werk moet worden verdeeld en eenieder moet een kans krijgen. Hieraan moet een rechtvaardig be lastingssysteem gekoppeld worden, waarmede onder andere een eind moet worden gesteld aan de 250 miljard fiskale fraude per jaar. Tevens zijn het herstel van de index en een ernstige prijzenkontrole prioriteiten. Om nog enigszins de schijn te red den, heeft de PVV opnieuw een oude slogan opgerakeld, nl. de zo genaamde belastingsvermindering. Ik meen dat we hier te doen hebben met één der grootste leugens aller tijden. Wie herinnert zich de PVV-belofte, zes jaar geleden? De belastingbeta ler in elk geval. Nooit hebben de lage inkomsten meer belastingen moeten betalen. Wanneer de CVP en PVV na 13 december opnieuw een meerder heid zouden kunnen vormen, zul len weerom jaren van onheil op de bevolking terechtkomen. 1987 is tot nog toe een rampenjaar geweest, zeker op het politiek vlak. De a-sociale afbraakpolitiek moet een halt worden toegeroepen. Tegenover het liberale volksbe drog, zet de SP een eerlijk alterna tief. De SP heeft alle steun nodig om verdere rampen te vermijden. Dan kzij een socialistische overwinning kan het tij gekeerd worden. Daarnaast moeten we in ons arron dissement onze drie socialistische parlementszetels beschermen om verder - op alle niveau's - een vin ger in de pap te behouden. Stop de waanzin! CVP-PVV, weg ermee Dirk Van Herzeele De ploeg Martens is "plat" gereden Het hoeft geen verder betoog dat 13 december 1987 zonder twijfel één van de belangrijkste data wordt in de na-oorlogse politieke geschiedenis van ons land. De redenen hiervoor liggen voor de hand. Na zes jaar CVP-PVV-bewind zullen de kiezers kunnen oordelen over deze neo-liberalistische politiek. De CVP was immers de socialisten beu. De 'blauwe versnelling' van Verhofstadt en Co vormde hoe dan ook een kans waarop de CVP haar machtsmonopolie in Vlaanderen kon stabiliseren. Maar tot welke prijs? De rij der werklozen werd nog steeds langer. Het bedrag der Rijksschuld bereikte vandaag een peil dat elke verbeelding tart. De belasting en para-fiskale druk bleven stijgen en werden bovendien op een onrechtvaardige manier "herschikt". De prijzen der noodzakelijke levensmiddelen swingen nog steeds de pan uit. Energiebehoeften blijven vandaag haast onbetaalbaar spijts de enorme koersdaling van de Amerikaanse dollar. Inleveren zogezegd voor iedereen, doch meestal zeer zwaar voor de kleintjes, was en blijft de boodschap van deze regering. Niet te verwonderen dat het spook der nieuwe armoede angstwekkend ronddwaalt. De gewone man of hij loon- of weddetrekkende is of een vervangingsinkomen geniet, evenals de kleine zelfstandige, zijn de grootste slachtoffers van het huidige bewind. Gelukkig nadert 13 december met rasse schreden, waarop al dezen de rekening zullen kunnen presenteren. Het is klaar en duidelijk dat de CVP-PW na de devaluatie van onze frank, na de uitholling van onze koopkracht door manipulatie van de index en andere zaken, na de ontvetting, niet van de Staat doch wel van de gewone burger, na het volmachtenbeleid, na de ongeoorloofde militaire verspilzucht en noem maar op zeker niet langer het bewind in handen mag houden. Het zou katastrofaal zijn voor de bevolking. De rijken zullen nog rijker worden en de armen nog armer. Vandaag leeft in de brede lagen van de bevolking de wil dat het tij moet keren. Wij zijn er dan ook van overtuigd dat de "gepluimde" bevolking zich deze keer niet zal laten misleiden door allerlei holle beloften en slogans van de CVP en PVV. Langs deze weg richten wij bijgevolg een algemene oproep aan de ganse bevolking om deze keer voor de Vlaamse Socialisten te stemmen. Zij ijveren voor WERK, VREDE en RECHT\'AARDIGHEID.en staan borg dat bij een eventuele regeringsdeelname de belangen van de gewone man opnieuw voortreffelijk zullen worden behartigd. De klok zal in plaats van achteruit opnieuw vooruit worden gezet. Partijgenoten, militanten, vrienden en sympathisanten, laten wij nog een allerlaatste inspanning doen in de komende dagen.en dan met z'n allen vooruit.op weg naar een socialistische overwinning op zondag 13 december. Op initiatief van Freddy Van den Bossche, schepen van on derwijs en cultuur, werd vier jaar geleden gestart met een stedelijke boekenbeurs. Bescheiden begonnen, groeit deze boekenbeurs jaar na jaar verder uit tot een van de be langrijkste kulturele gebeurte nissen in de Egmontstede. Het was dan ook met plezier dat Etienne De Clercq, als voorzitter van de Commissie van Advies, met uitgebreid cijfermateriaal kon aan tonen dat zowel de onderwij sge- meenschap (in 1987 met meer dan 2.200 leerlingen aanwezig op de vele lezingen met Vlaamse jeugd schrijvers) als de bevolking massaal inspeelt op de dienstverlening van de openbare bibliotheek. Door schepen Van den Bossche werd op deze evolutie gewezen tijdens zijn officiële openingsrede. Ter informatie van onze lezers ge ven we hierna de belangrijkste pas sages van zijn toespraak weer. "Bij de officiële opening van een stedelijke boekenbeurs past het even stil te staan bij de gezond heidstoestand van onze stedelijke openbare bibliotheek. Het minste dat men desbetreffend kan zeggen is dat het goed, om niet te zeggen zeer goed gaat. Sinds de bibliotheek in 1983 in het Egmontkasteel werd gehuisvest is zowel het aantal boeken, het aantal lezers als het aantal uitleningen exponentieel toegenomen. Een evolutie die zich trouwens nog steeds verder zet. In tegenstelling tot wat allerlei ministeriële cultuur enquêtes ook mogen rapporteren, wordt te Zottegem bewezen dat een doelbewust beleid, gesteund cp voldoende financiële, menselijke en materiële middelen, in staat is een groot deel van de bevolking aktief te betrekken. Wanneer meer dan 20% van de bevolking lezer is en blijft van de bibliotheek, wanneer vele honder den leerlingen de cursussen in het stedelijk kunstonderwijs volgen (en dat ondanks allerlei financiële drempels die ons van bovenaf wor den opgelegd), wanneer het nieuwe archeologisch museum voor Zuid- Oost-Vlaanderen na amper één jaar werking reeds meer dan 10.000 bezoekers mocht verwelkomen, dan durven we hier tegelijk stellen dat de miljoenen die Zottegem jaarlijks in de culturele sektor in vesteert, verantwoord en vooral nodig zijn. Belangrijk is daarbij te kunnen vaststellen dat (onder socialistische druk) het kultuurbeleid een essen tieel onderdeel vormt van het ste delijk beleid. Wij hopen als socia listen dat dit beleid ook in de toe komst op een konsekwente wijze zal verdergezet worden. Naast de politieke beleidsplanning spelen in het stedelijk kultuurge- beuren uiteraard nog vele andere elementen mee. Lees door pag. 7

Voor Allen | 1987 | | pagina 1