NI lan ifesi l vo or 1 lei C em be r V CTQK cT&Ê ABVV duimt voor de SP CO Binnen in Een historische gebeurtenis! MIJN KUN JÉT NIET DIE IS VOOR Vrijdag 11 december 1987 49* jaargang nr. 48 Weekblad van de S.P Een overval! Hoe komt u daarbij. Zij doen gewoon verder tot... 13 december. Red&ktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt X, 9300 AALST - Tel.: 053 70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Het anders aanpakken Het ABVV zegt daar volmon dig ja op. Ja, voor nieuwe werkgelegen heid, meer investeringen, een versterkte solidariteit. Maar dat vraagt een andere regeringspolitiek. En dus een andere meerderheid. Zo eenvoudig is dat. Eenvoud vraagt echter ook durf en duidelijkheid. De uitdaging is immers enorm. Nog nooit is een rechtse meerder heid zo lang aan de macht ge bleven. Nog nooit heeft een regering zo'n onrechtvaardig beleid gevoerd. Daarom is elke stem nu meer dan ooit van tel. Een stem voor een andere meerderheid. Voor een rechtvaardiger beleid. Daarom moet er nuttig gestemd worden. Daarom hebben de socia listische partijen elke stem nodig! Op 13 december kun je je stem verheffen tegen zes jaar ondoeltref fend beleid. Of noemt de huidige meerderheid het soms een sukses als ze: ons een tiende van onze koop kracht heeft afgenoemn, het aantal volledig werklozen boven het half miljoen heeft ge bracht, ons met een openbare schuld van 600.000 fr. per Belg heeft opge scheept of drie keer meer dan in 1981 ondanks alle cadeaus, de inves teringen nog niet het peil bereikt hebben van 1981, de belastingen en de sociale hef fingen sinds 1981 met 800 mil jard zijn gestegen... ondanks alle mooie beloftes. De beurskrisis heeft reeds velen de ogen geopend. De financiële we reld van renteniers en spekulanten heeft van deze regering op meer steun kunnen rekenen dan de wer kenden, de werklozen of de gepen sioneerden. Dit moet anders Op 13 december moeten we dan ook stemmen voor een opbouwend en rechtvaardig beleid. Met werkgelegenheid, groei en so lidariteit als hoofdthema's. Een beleid dat krachtig de strijd tegen de werkloosheid aanpakt, zo dat de kloof tussen werkenden en werklozen kleiner wordt. Samen met een versterkte groei en lagere intrestvoeten is dat trouwens de enige weg om de overheidsfinan ciën terug gezond te maken. We willen vooral een groei die de kwaliteit van ons leven verbetert. Daarom moeten we selektief zijn. Selektief ten voordele van de over heidsinvesteringen, onder meer in de bouw, het zuinig energiever bruik, het openbaar vervoer en een beter leefmilieu. Maar ook selektief ten voordele van de ondernemingen die echt investeren en zoeken naar nieuwe en betere produkten. Aalsterse junta gemeenteraad, pag. Ninoofse stadsbegroting 1988, pag. 6 Geeft Zottegemse SP opnieuw de toon aan, pag. 7 Toppunt van liberale arrogantie en schaamteloosheid, Pag. 7 De Faluintjes, en hier bedoelen we niet de jenever, pag. 3 D Selektief ook ten voordele van die initiatieven die de ekonomische en sociale ruggegraat van elk gewest versterken. Want in 1992 moeten we klaar staan om overeind te blij ven op de grote Europese markt. Zo'n Europese, nationale en regio nale toekomst bouw je niet alleen op. Daarvoor is solidariteit nodig. Ook daarover wordt op 13 decem ber beslist. Over de sociale zekerheid die het instrument bij uitstek moet zijn om de solidariteit tussen alle arbeiders en bedienden waar te maken. Dat betekent meer koopkracht voor de gepensio neerden, werklozen en invali den. Maar ook voor het recht op een volledig pensioen na 40 jaar werken en het behoud van het brugpensioen zal moeten gestre- ven worden. 1 Over de laaggeschoolden, jonge ren, vrouwen en migranten die zeker nu nieuwe kansen moeten krijgen om hun lot in eigen han den te kunnen nemen. 1 Over de fiskale hervorming die de belastingen op de inkomens uit arbeid op een eerlijke manier moet verminderen. Dat kan door de dekumul van de in komens van man en vrouw of door de belastingen te verminde ren als je kosten hebt voor kin deropvang of verplaatsingsko sten van en naar je werk. Maar we moeten er ook voor zorgen dat er geen bijkomend gat in de begroting ontstaat, dat een voortdurende bedreiging zou vormen voor een dynamische openbare sektor, de sociale ze kerheid en het indexsysteem. Over een betere bescherming van de syndikale afgevaardig den, die zullen moeten instaan voor het behoud en de verster king van de syndikale rechten en vrijheden. Er staat dus veel op het spel. Daar om ook moeten de kommunautaire spanningen tot rust kunnen komen door de gewesten en gemeen schappen de bevoegdheden en de middelen te geven die ze nodig hebben om in volledige autonomie hun ekonomische en kulturele ont wikkeling te kunnen sturen. Voor zo'n koerswijziging is een ondubbelzinnige stem nodig. Een stem die duidelijk en nuttig is. Een socialistische stem. Een stem op de SP, nummer 7. André Vanden Broucke Voorzitter De laatste loodjes oft* Amper een paar dagen resten nog vóór de verkiezingen, laatste loodjes wegen vaak het zwaarst, zeker nu voor kandidaten en al degenen die ergens bij de campagne betrokken zijn. De opiniepeilingen zijn uiterst bemoedigend voor de SP. Niemand kan betwisten dat de SP, zeker ook in ons arrondissement, beschikt over een knappe ploeg kandidaten die weet wat ze wil. Ervaring gekoppeld aan jeugdig dynamisme, politieke brains naast dagdagelijkse veldwerkers, kameraden uit alle takken van de Socialistische Gemeenschappelijke Actie. Specifieke oogmerken voor onze federatie Aalst blijven het opnieuw binnenrijven van een tweede Kamerzetel (deze strijdplaats wordt thans verdedigd door Jacques Timmermans) en het eventueel verwerven van een bijkomend mandaat van provincieraadslid in een der drie arrondissementele distrikten. Voor de Senaat kijken we vol verwachting uit naar de resultaten van Herman De Loor, in onze eigen kontreien al een certitude, bij onze kiesburen van Oudenaarde-Ronse. Hoe dan ook, met kleppers van het elektorale formaat als Mare Galle en alle andere kandidaten die stuk voor stuk hun duit in het zakje doen, kan het voor de SP een uitzonderlijk mooie eindejaarsperiode worden. Als wij erin slagen Martens en Verhofstadt weg te stemmen; als wij er, na jaren eenzijdig inleveren, nu met zijn allen op vooruit willen gaan. Nog niet vaak stond er zoveel op het spel als voor de verkiezingen van overmorgen. Martens spiegelt de nog weifelende kiezers zekerheid voor. Aan de SP om die "zekerheid" te ontmaskeren als zijnde de zekerheid van de eindeloze tunnel. Inderdaad, stemmen voor CVP en PW betekent gegarandeerd verder inkomensverlies, stijgende werkloosheid, minder en duurdere openbare dienstverlening. De échte zekerheid heeft enkel de SP te bieden. Voor de meeste mensen is de zekerheid van inkomen bij werkloosheid, ongeval, ziekte, invaliditeit en pensioen echt van levensbelang. Het behoud en solieder maken van die, sociale, zekerheid is het levenswerk van de SP. De miljoenencampagnes van CVP efl PW kunnen die waarheid niet verdoezelen. Overtuig in extremis de weifelaars. Huis- aan-huis-bezoeken, gesprekken van man tot man, korte meeting-toespraken op de hoek van de straat in stad en dorp, het kost inderdaad tijd en energie, maar het is elektoraal veel rendabeler dan alle 20 m2-borden. Discuteer deze laatste dagen nog zoveel mogelijk met werkmakkers, vrienden en kennissen, op de trein, op het sportterrein, op café.overtuig de weifelaars van het grote gelijk van de SP. Er resten ong inderdaad nog maar enkele dagen om het ongeluksbeleid van Martens-Gol-Verhofstadt definitief van de kaart te vegen. De laatste loodjes wegen in deze strijd het zwaarst maar de voldoening achteraf zal ongetwijfeld des te groter zijn. Met z'n allen dus nog een paar dagen aan de slag. Cf/RIS VANCOPPENOLLE Federaal SP-secretaris

Voor Allen | 1987 | | pagina 1