n. w cetiitu P« Mi) Verkiezingen 13 december 1987 Extra-Editie Weekblad van de S.P Daarom: De kernramp in Tsjernobyl heeft vele ogen geopend. Het blinde geloof in de onfeilbare veiligheid van kerncentrales heeft sindsdien een flinke deuk gekregen. Niet dat wij paniekerig moeten doen. Wel dat wij nu moeten zorgen voor meer veilig heid naar het jaar 2000 toe. Voor ons betekent dit geen nieuwe bijkomende kerncentrale (de achtste) in ons land. Te meer dat wij nu reeds samen, met Frankrijk, verhoudingsgewijze, het meest nucleaire land ter wereld zijn. Dit betekent ook, naar de toekomst toe, bestaan de kerncentrales niet meer vervangen. Maar onze veiligheid, ons milieu en onze gezond heid worden nog op andere manieren bedreigd. Helaas is bij ons nog altijd mogelijk wat elders al lang niet meer kan. gedaan met hormonen en schadelijke stoffen in onze voeding geen afvaleiland voor onze kust niet langer storten van kernafval in zee drastische aanpak van de zure regen stoppen van gevaarlijke en vervuilende lozin gen in onze stromen en rivieren Met z n allen het jaar 2000 halen betekent voor alles de vrede vrijwaren. Dus evenwichtige ont wapening in Oost en West. En de kernraketten eindelijk weg uit ons land. Mooie woorden over de bescherming van ons leefmilieu - hoe goed bedoeld ook - volstaan hier echter niet. Men moet ze ook kunnen realiseren. En dat kan alleen een grote partij. De S.P. heeft niet alleen de wil maar ook de mensen om er ook werk van te maken. Leven en laten leven. Die volkswijsheid is ook de onze. Er met z'n allen op vooruitgaan, dat is inderdaad wat wij willen. En dit maakt het verschil met de politiek die de laatste jaren door CVP en PVV werd gevoerd. Een kleine groep werd er ongetwijfeld beter van. Goed voor hen. Maar dat maakt uw rekening niet. Daarom is het hoog tijd voor een rechtvaardiger en evenwichtiger beleid. Dat meer investeert dan speculeert. Daaraan meedoen is werken aan een toe komstgerichte economie. Dus ook aan tewerk stelling. En dat moet worden aangemoedigd. Dat ieders koopkracht verbetert. Na de zware inspanningen van de laatste jaren, mag dat ook wel. Het is nu uw beurt. Dat ook uw belastingen vermindert. Want wie actief is, hard werkt en eerlijk zijn inkomen aangeeft betaalt zich vandaag - meer nog dan voordien - blauw aan belastingen. Zo is het toch. Wij willen dat de komende jaren het herstelbe leid ten goede komt aan de brede lagen van de bevolking. Kortom: wij willen er met z'n allen op vooruit gaan. m/ Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 19300 Aalst t met z'n allen vooruit

Voor Allen | 1987 | | pagina 1