De uitslag Ontvolking Aalst zet door Doe het eens in de VOOR ALLEN Mandaten geconsolideerd: 3parlementairen en 5pro vincieraadsleden Eindejaarsvrijstelling stempelkontrole ■B?,4 Historisch evenement in de federatie: de SP wordt onbe twistbaar de sterkste politieke partij en overvleugelt met ruim 2.000 stemmen de CVP. Voor het overige een opmer kelijk status quo voor de SP: 0,3% voor de Kamer, 0,3% voor de Senaat of de exacte weergave van het "De Loor-effect"Het overstapje van de Zottegemse burge meester van Kamer naar Se naat besliste grotendeels over winst en verlies op de respek- tievelijke lijst. "Voor Allen" en de feestdagen Wegens de eindejaarsfeestdagen dient de kopij de volgende twee weken 1 dag vroeger in ons bezit te zijn! Korrespondenten gelieve erop te letten zeker ten laatste de MAANDAG vóór 14 UUR de teksten af te geven. Laat het gezellig wezen! Distrikt Aalst Distrikt Zottegem-Herzele Distrikt Ninove-Geraardsbergen De SP dankt iedereen die er toe bijgedragen heeft om van de Socialistische Partij de grootste partij in het arrondissement Aalst te maken! PARTIJ Kamer zetels 87 versch. '87 versch SAP/POS 0,5 0,3 KPB/PCB 0,8 - 0,4 Ecoio 2,6 0,1 3 - 2 CVP 19,5 -1,8 43 - 6 Agalev 4,5 0,8 6 2 RW 0,2 SP 14,9 32 PVDA/PTB 0,7 -0,1 PVV 11,5 0,8 25 3 VI. Blok 1,9 0,5 2 1 PS 15,7 2,0 40 5 PSC 8,0 0,1 19 - 1 VU 8,0 0,1 16 PRL 9,4 - 0,8 23 - 1 RAD-UDRT 0,1 -0,7 - 1 FDF 1,2 3 Blanco/ongeld. 6,6 - 0,8 Ieder jaar terug dienen we onze wensen plichtsgetrouw over te maken. Indien U ook tegen bepaalde personen niet wenst te spreken krijgt U van ons een kader van 2 kolommen op 5 cm of 2 kolommen op 10 cm. Dit evenwel tegen de prijs van 500 fr. of 1.000 fr. (ai naar gelang de grootte natuurlijk). Alzo steunt U het enige socialistisch weekblad in uw arrondissement en kunt U toch uw wensen uiten. Breng de maandag uw wensen binnen en de donderdag daarop verschijnen ze reeds. Inlichtingen: "Voor Allen", Houtmarkt 1 te 9300 Aalst. Telefoon: 053/70.51.51. vrijdag 18 december 1987 49' jaargang nr. 49 Weekblad van de S.P. Red&ktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekening^1'- 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst SP sterkste partij in het arrondissement Aalst De SP kwam alles bij elkaar geno men goed uit de stembusslag. We hebben in de aanhef reeds gewezen op het feit dat de SP de absoluut sterkste partij werd in het arrondis sement. Deze gebeurtenis kan niet genoeg onderstreept worden. Wat de Kamer betreft, behoudt de SP- federatie Aalst de tweede plaats in de rangschikking der beste arron dissementen voor de partij, slechts voorafgegaan door het bolwerk vari Willy Claes en Co, met name de federatie Hasselt - Sint-Truiden. Het verlies in het kanton Zottegem werd voor een groot stuk goedge maakt door de stijging met 2,5% in x het kanton Geraardsbergen. Dit kanton speelt haasje-over met Zot tegem in de lijst met sterkste SP- aanwezigheid, maar beiden zitten ver boven de kaap der 30 procent. Hoe dan ook, 27,1% als gemiddel de voor de Kamer blijft een presta tie. Het is trouwens moeilijker aan te winnen in een arrondissement met een reeds aanzienlijke score dan in zwakkere. Vergeten we geenszins dat de SP reeds in 1985 bijna 4% aanwon. De opwaartse trend van 1985 voor de Senaat werd verdergezet, welis waar niet zo uitgesproken als vorige keer, maar toch. Het kanton Zotte gem werd hier de onbetwistbare topper: met de bijna 39% der stem men wordt het kanton het tweede sterkste van Vlaanderen voor de SP. Enkel Nieuwpoort (Kd. Mom- merency) houdt Zottegem van de eerste plaats af. Vooral de CVP is in ons arrondisse ment kop van jut. Gemiddeld ver lies 3,5% voor de Kamer, 3,1% voor de Senaat (met Oudenaarde- Ronse). En niettegenstaande de barnum-reklame behaalt staatsse- kretaris Paula "Post" zo'n slordige 2.000 naamstemmen minder. Voor de SP behalen Mare Galle en Her man De Loor recordscores aan voorkeurstemmen: de lijsttrekker voor de Kamer méér dan 21.000, die voor de Senaat ruim 16.000. Van persoonlijke successen gespro ken. Belangrijk voor de SP is het behouden van de tweede Kamerze tel, nu reeds iedere keer sinds de verkiezingen van 1977. Jacques Timmermans heeft de strijdplaats dan ook met overtuiging én met resultaat verdedigd. Persoonlijk electoraal sukses van formaat was tevens weggelegd voor Eddie Mon sieur op de Senaatslijst en Dirk Van der Maelen (1ste opvolger Ka- merlijst). Geen enkele kandidaat viel trouwens uit de toon en ieder een kan terugblikken op een effi ciënte campagne en een knappe uitslag. Weinig nieuwe gezichten in de andere partijen. Hubert Van Wambeke, Jan Caudron, Willy Van Renterghem, nieuwkomer Ne- lis-Van Liedekerke (nieuwkomer, nou ja) wordt parlementair met amper 2.000 stemmen; alle andere CVP-kandidaten overtreffen dit summier aantal. Naar de Senaat gaan naast De Loor ook Louis Waltniel en Paula uit Haaltert. An- dré Geens (VU) uit Zottegem ver liest zijn zetel aan Elie Bockstael van de CVP maar zal allicht ge coöpteerd worden. Voor wat betreft de provincieraad gaat de SP in alle districten vooruit. De stijging varieert van 0,39% in het district Ninove-Geraardsbergen tot 0,99% in het district Aalst en 1,19% in het district Zottegem. Net zoals in 1985 behaalt de SP in het arrondissement vijf provincie raadsleden, evenwel met een ver schuiving binnen de distrikten door het grillige spel van de apparenter- ing. De derde zetel in het distrikt Aalst verdwijnt en gaat naar Ge- raardsbergen-Ninove. Pech voor Dirk De Meerleer gezien zijn prachtresultaat, maar ook neofiet in de provincieraad Jean-Luc Fran- chet deed het zeer behoorlijk. Niet vergeten dat Ninove drie kandida ten leverde. In dit laatste distrikt waren er ook leuke uitslagen voor certitude Freddy De Chou en lijst duwer Marie-Paule De Leeuw. Voor het distrikt Aalst gaan lijst trekker Freddi Pijck en nog een nieuwkomer, schepen Edwin Bran- tegem uit Lede, naar de provincie raad. In het laatste distrikt, Zotte- gem-Herzele, werd Rudy Eeckhout verkozen. Ook zijn uitslag zal hem ongetwijfeld veel voldoening schenken en zal voor de afdeling Haaltert vast en zeker een stimu lans zijn om op dezelfde knappe wijze de gemeenteraadsverkiezin gen in te gaan. Elders leest u nog bepaalde impres sies uit een aantal afdelingen, als ook alle uitslagen en naam stemmen.^, Chris Vancoppenolle Mare Galle met een rekordaan- Jacques Timmermans: tweede tal naamstemmen opnieuw naar keer goede keer en van de strijd- de Kamer plaats op een Kamerzetel Herman De I nr,r echt schitterende wiiz? °P stapje van ur 1 een over- apje van Kamer naar Senaat Lijsttrekker Freddi Pijck is in- Edwin Brantegem na een erh middels een vaste waarde pen*etel te Lede nu ook de Provincieraad een in - vincieraad, R»dy ^^nteraads- Freddy De Chou, zowat "de df Hinoofse SP-voor- YTAVe™in ^t provinciale vincie'"»»' - meen vocaat en reeas 8 Hd te Haaltert man van de provincie", met een Z,tter Jean-Luc Francher opmerkelijke score opnieuw verkozen Bravo! Ondanks het stemmenverlies op de Kamerlijst in Zottegem, waar het burgemeesterseffect van 1985 zich naar de Senaatslijst verplaatste, hebben we een statusquo op enkele stemmen na kunnen bewaren. Ook andere perikelen zijn er niet vreemd aan dat we ons meer dan ooit hebben moeten inspannen. De resultaten zijn er. De voornaamste zijn: - de SP is de grootste partij van het arrondissement geworden, een historische gebeurtenis! - we behouden voor de vijfde keer sinds 1977 de tweede Kamerzetel - uw lijsttrekker van de Kamerlijst gaat ondanks oppositie met ongeveer 1400 stemmen vooruit, en uw lijsttrekker van de Senaatslijst heeft zich onmiddellijk opgetrokken tot een waardig opvolger van kd. Van Der Niepen. De onderhandelingen op nationaal en gewestelijk vlak zullen heel moeilijk zijn, wellicht de moeilijkste sinds 1830, aangezien de meerderheid in Wallonië een andere is dan die in Vlaanderen. Wat we echter niet kunnen aanvaarden is, dat sommige journalisten het Happart-probleem aan Guy Spitaels toeschrijven. We herhalen dat niemand anders dan Martens ook hieraan schuld heeft door Happart benoemd te hebben in plaats van ons wetsvoorstel te aanvaarden. Dit wetsvoorstel was (en is) DE ENIGE UITWEG Intussen een groet aan alle militanten die zich tijdens deze kampagne voorbeeldig hebben gedragen. Geen inspanning is hen te veel geweest. Zij kunnen met onze resultaten meer dan tevreden zijn! Marc Galle Volksvertegenwoordiger Op 30 juni 1987 telde groot-Aalst 76.846 inwoners tegenover 77.113 eind 1986, hetzij een daling met 267 eenheden. Andermaal weken meer Aalstenaars (1214) uit dan nieuwe inwoners (985). In 1985 telde Aalst 77.308 inwoners, en in 1986 nog 77.113. Vorig jaar waren er 155 sterfgevallen. Vier nationaliteiten zijn overwegend aanwezig in Aalst: 319 inwoners van Turkse nationali teit, 174 Marokkanen, 143 Span jaarden en 140 Nederlanders. Daarnaast telt Aalst 85 Fransen, 64 Britten, 54 Italianen, 33 Afrikanen, 28 Duitsers, 28 Aziaten, 18 Tune- siërs, 12 Polen en 12 Grieken. Ook zijn er 7 Noord- en 5 Zuid-Ameri kanen, 3 Ieren, 2 Joegoslaven en 2 Zwitsers, 1 Australiër en 1 Oosten rijker. In Aalst verblijven twee va derlandslozen en 2 personen van onbekende nationaliteit. Tot 30 juni 1987 werden op de burgerlijke stand van de stad Aalst 417 verzetsverklaringen tegen transplantatie van organen geregis treerd tegenover slechts 3 uitdruk kelijke toestemmingen. Bij afwezigheid van verzet of uit drukkelijke toestemming wordt de stilzwijgende toelating van de afge storvene wettelijk vermeld. Over de eerste zes maanden van 1987 werden 10 wettige adopties geno teerd en vierden 86 paren hun hu welijksjubileum: 72 gouden, 12 dia manten en 2 briljanten. (l.d.m.) Vandaag vrijdag 18 december is de laatste stempeldag van dit jaar. De volledig uitkeringsgerechtigde werklozen hebben vrijstelling van stempelkontroie vanaf maandag 21 december tot en met maandag 4 januari 1988.

Voor Allen | 1987 | | pagina 1