Achturenhuis Denderleeuw trekt een nieuw rood kleedje aan Veel aandacht voor veiligheid bevolking te Zottegem Willy Claes, de «bruggen bouwer Binnen in Vergadering Arrondissementeel SP-bestuur Sluiten en heropenen Verkeerspark maakt stad kindvriendelijker en verkeersveiliger Snelheidsduivels, opgelet: het radaroog waakt Oefenterrein operationeel Woensdag 20 januari 1988 om 20 uur Volkshuis, Geraardsbergsestraat 119 te Ninove Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningnr000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Vrijdag 8 januari 1988 50' jaargang nr. 2 Weekblad van de S.P Wie nog een glimp wil opvan gen van het oude Achturen- huis zal zich moeten haasten. Op 6 januari 1988 werd aan gevangen met de herinrich tingswerken, waarvan we al len hopen dat ze het café zullen omtoveren in een rian te en volkse herberg. Aan deze investeringsbeslissing gaat een lange geschiedenis vooraf. Via langdurige onderhandelingen met verschillende brouwerijen en bierhandelaars werd in de Raad van Bestuur gekozen voor het ver der zetten van de samenwerking met de brouwerij Safir. Argumenten hiervoor waren: de continuiteit, de traditie, de gunstige voorwaarden, deels de streekge bondenheid en vooral de kwaliteit van het aangeboden produkt. Bij gans deze onderhandelingsron de waren steeds heel de bestuurs raad en de commissarissen betrok ken. Telkens een beslissing diende genomen te worden, werd de be- stuursinstantie van de coöperatieve juridisch en technisch bijgestaan door schare kameraden, waarbij toch een bijzonder woordje van dank mogen richten tot de vrienden meester R. Coppens, Erik Witter zeel en Marcel Van Den Steen. Welke investering staat er nu voor de deur? De grote financiële kost ligt bij het herinrichten van het café zelf. Deze verbouwingswerken om vatten: het aanleggen van nieuwe elektriciteitsleidingen en waterlei dingen, het vernieuwen van de ver warmingsinstallatie, het leggen van een vloer, schilder- en behangwerk- eri, schrijnwerkerij... Het nieuwe interieur moet het café een aanblik geven, die riant, volks en aantrekkelijk overkomt. Uiter aard kan dit opzet slechts gereali- zeerd worden mede door de hou ding en bediening van de toekoms tige geranten: de heer Frans Fleu- rinck en mevrouw Noëlla Van Den Eynde. De 1' fase, herinrichting van het café, zal om en bij het miljoen kosten. Daarnaast zal ook het sanitair in een fris kleedje gestoken worden. Nadien hopen we nog een financië le inbreng van ong. 300.000 fr. te vinden, ten einde het dak van de zaal Achturenhuis te herstellen. 'Een dak boven ons hoofd' is een beeld dat alle rechtgeaarde socialis ten zal blijven achtervolgen. Droom en daad mogen echter niet mijlen ver van mekaar blijven liggen. Het Achturenhuis heeft verschil lende vette en magere jaren achter de rug. Reserves zijn er niet achter gebleven? Alleen de vernieuwingsgeest, de creativiteit en de bijzonder harde hard in het voordeel van de socialistische beweging onder handelingen hebben de bovenge schetste investeringen mogelijk gemaakt. Met onverdroten inzet en een drachtig moet elkeen binnen de bestuursinstantie van de coöpera tieve de ingeslagen weg verder zet ten. Dan alleen kan deze financiële en politieke operatie tot een goed einde worden gebracht. Op 1 maart moet de klus geklaard zijn en wordt het café heropend. Aan de uitbaters, ganse familie Van Thienen - Ruysseveldt en in het bijzonder aan 'Hildeken', nu Hilde, zeggen we: dank, hartelijk dank! Rudy De Leeuw Voorzitter S.M. Achturenhuis Jammer genoeg bevinden zich jaarlijks een massa kin deren onder de verkeers slachtoffers. Vanaf eind 1987 wordt in de Egmontstede evenwel alles in het werk gesteld om de Zotte- gemse schoolgaande jeugd zo behoorlijk, zo aanschouwlijk en zo praktisch als maar mo gelijk is, verkeersopvoeding bij te brengen. De idee om een verkeerspark in het Zottegemse aan te leggen, bestond reeds geruime tijd. In de schoot van de Zottegemse Gezinsraad, waar van S.P.-schepen van Gezin Lau rent Stalpaert afgevaardigd sche pen is, werd volle vaart in het globale projekt gebracht. Dit gebeurde uiteraard in harmoni sche samenwerking met het Zotte gemse politiekorps. Hoewel reeds eerder van het mobiele verkeers park van de Zottegemse rijkswacht ten behoeve van de Zottegemse scholen gebruik kon worden ge maakt, mikten stedelijke overheid, gezinsraad en polifie reeds geruime tijd op de inrichting van een eigen, permanent verkeerspark als een blijvende hulp bij de lessen ver keersopvoeding. In het Zottegemse A.T.C. (Administratief en Tech- A.E. Bogaertop C. V. P. -lijst: koerswijziging in O.C.M.W. verslag, pag. 2. 13' Kwistornooi van Groot-Ninove, pag. 6 Dr. Van Heuverswijn: Megalomanie ten koste van stadsfinanciën te Geraardsbergen, pag. 4 De kerstman zit zowat overal in de Voor Allen; pag. 3, 5 en 6 Nieuwjaarswensen, pag. 8 Opgepast! Een verwittigd man is er twee waard. nisch Centrum) werd een verkeers- piste aangelegd die de leerlingen van de Zottegemse scholen moet toelaten meer vertrouwd te gera ken met het verkeersreglement. De aanleg van de piste kostte om en bij de 100.000 fr. en daar komen nog eens 12 juniorfietsen bij. De proeven zullen niet enkel be staan uit het reglementaire fiets- rijden. Ook voor voetgangers geldt immers het verkeersreglement. Bij het begin van de proef ontvan gen de kinderen elk vijf geldstuk ken. Begaan zij een overtreding, dan moeten zij voor hun verkeers- ronde een geldstuk als verkeers boete neertellen. Het ligt in de bedoeling van de Zottegemse overheid het verkeers park wekelijks van maandagmid dag tot vrijdagmiddag toegankelijk te houden voor schoolbezoeken, dit in afspraak met het politiekommis- sariaat. Als fietser en als voetgan ger zullen leerlingen uit kleuter- en basisonderwijs er via het afleggen van het cirkuit, aansluitend bij theoretische voorlichting en dia montage, in de praktijk worden vertrouwd gemaakt met situaties uit het dagelijkse verkeer. De Zot tegemse overheid hoopt ten stellig ste dat met dit ganse opzet zal worden bijgedragen tot een kind vriendelijker en verkeersveiliger leefgemeenschap. Vanaf 1 januari 1988 neemt de Zottegemse politie een nieuw geso fistikeerd radarsysteem in gebruik om snelheidsduivels op te sporen. Konkreet gaat het om een toestel van het merk The Directional, dat zowel kan worden gebruikt tegen over het tegemoetkomend verkeer als tegenover het wegrijdend ver keer en dat een onderscheid maakt tussen beide richtingen zodat iede re betwisting onmogelijk wordt. De snelheid waarmee het tege moetkomend verkeer nadert, kan reeds gemeten worden wanneer het voertuig zich op 200 a 300 meter van de plaats van meting bevindt. Zeker ligt het niet in de bedoeling van de Zottegemse politie en over heid repressief en enggeestig op te treden, wel wil men de veiligheid van de weggebruikers optimaal waarborgen. Van de Egmontstede wil men vooral een verkeersveilige stad maken. De diverse ongevallen met dodelijke afloop in het recente verleden hebben immers genoeg zaam aangetoond dat Zottegem dit in het verleden niet het geval was. Jammer genoeg moesten wij tot overmaat van ramp in het verle den vaststellen dat de nationale overheid ondanks de herhaalde tussenkomsten van Herman De Loor en zijn ploeg niets doet om het Zottegemse wegenprobleem uit de wereld te helpen. Het aangekochte toestel kost zo.'n 120.000 fr. en dit is het wel waard als men weet dat bij een eerste test bleek dat het grootste deel van de bestuurders zwierig zijn snelheids boekje te buiten gaat. Een verwittigd man is er in de toekomst dus twee waard! Vermel den wij nog dat het kwestieuze toestal kwasi onfeilbaar werkt. Vóór de ingebruikname werd het nog getest in het labo van prof. Van Bladel van de Gentse Rijksuniver siteit en bekwam het op 11 decem ber jl. een keuringsattest. Veel werk aan de winkel dus voor de Zottegemse politie en vooral opletten voor wie gewoon is met een "zware voet" te rijden! Vanaf 1 januari zal het radartoestel overal in de Egmontstede waken! De eerste helft van de maand ja nuari zal het nog bij een verwitti ging blijven, daarna zal men de "bon" opgaan. Rijd daarom voorzichtig en respec teer de verkeersborden. Op de parking van de Bevegemse Vijvers werd op zaterdag 19 decem ber het oefenterrein voor autorij lessen officieel geopend door bur- Lees door pag. 5 Na het afsluiten van PS-voorzitter Spitaels' informatieronde met het traditionele verslag aan de vorst van zijn verkennende gesprekken, deed de koning een nieuwe stap met het oog op de regeringsvorming: Willy Claes werd aangesteld tot «onderhan delaar», een bij ons weten onuitgegeven opdracht binnen de politieke geplogenheden van ons land. Zijn opdracht is tweezijdig: onderhandelen over een mogelijk regeringspro gramma met accenten op communautair en sociaal-econo misch vlak om vervolgens over te gaan naar het onderzoek van bepaalde regeringsformules om dergelijk, niet zo eenvoudig programma, te verwezenlijken. Een niet gemakkelijke opdracht voor Willy Claes, nochtans een politicus die al heel wat watertjes heeft doorzwommen. Zelf ziet hij deze taak als een soort «bruggenbouwer» tussen de diverse partijen om daarna inhoudelijk sterke fundamenten voor een stabiele regering te leggen. Een andere moeilijkheid is de afwezigheid van veel internatio nale noch binnenlandse financiële marges (zesduizend miljard schuld, een algemeen voorspelde conjunctuurdaling,...) om het werk op de lange baan te schuiven en eindeloze gesprekken te voeren zonder enig tastbaar resultaat. Voor de SP blijft het sociaal-economisch beleid absoluut prioritair, maar commu nautaire rust is hiervoor natuurlijk essentieel. Bijkomende moeilijkheid voor de onderhandelaar: de lijnrecht contradicto- rische opstelling van SP en PS in de zaak-Happart met alle gevolgen vandien. Kan hier een eerste stabiele brug geslagen worden? Het zou voor de cohesie binnen de eigen socialisti sche familie in de optiek van een eventuele regeringsparticipa tie ongetwijfeld vruchten afwerpen. Ook het zoeken naar adekwate regeringsformules is niet zo eenvoudig. In bepaalde persorganen werd melding gemaakt van de voorkeur van de koning voor een tripartite in eerste instantie, dit met het oog op de grondwetsherziening. Dit staat natuurlijk schril in tegenstelling met de conclusies van informateur Spitaels die een assymetrische coalitie, een socialistisch-liberale regering of een tripartite door zijn gesprekspartners als ofwel niet realistisch ofwel te onstabiel werden afgedaan. De enige coalitie die best rekening houdt met de verkiezingsuitslag en daarenboven kan bogen op een meerderheid in de twee gemeenschappen en in de drie gewesten is volgens de ex- informateur een roomsrode coalitie. Blijft uiteraard ook de voortzetting van de uittredende coalitie, maar zien sommigen uit CVP of PSC dat zelf wel zo zitten? Willy Claes laat zich bij het zoeken naar formules leiden door Spitaels' visie, in die zin dat volledige asymmetrie uitgesloten wordt, waarbij in de gewesten andere coalities dan in het nationale kabinet worden aangegaan. Veel hangt natuurlijk af van de houding van de CVP, maar die houdt zich voorlopig op de vlakte. Willy Claes is inmiddels noestig verder bruggetjes aan het slaan; de enige die momenteel met de grote schop zijn staketsels tracht te ondergraven is Dr. Wijnen, maar ja, had u iets anders verwacht? Voortdoen en niet omzien, Willy. Willy Vernimmen, Lid van het Europees Parlement. Agenda: 1. Nieuwjaarsboodschap, goedkeuren verslag vorige vergadering. 2. Federaal SP-voorzitterschap - mededeling. 3. Evaluatie verkiezingen: - Politieke toestand - Bespreking uitslagen - voorstel Uitvoerend Bestuur m.b.t. afd. Denderleeuw en Geraardsbergen. 4. Financiële toestand. 5. Statuten SP-afdeling Haaltert. 6. Allerlei - rondvraag. Na afhandeling van de agenda volgt een democratische Nieuwjaarsre ceptie. De Voorzitter, De Secretaris, W. Vernimmen c. Vancoppenolle Leden die wegens een of andere omstandigheid geen uitnodiging zouden ontvangen, worden verzocht bovenstaande als dusdanig te beschouwen.

Voor Allen | 1988 | | pagina 1