Volksverzet groeit in El Salvador Nationaal bureau Jongsocialisten veroordeelt Israëlische terreur CVP-scheurlijst te Aalst Binnen in NIET VERBETEN! Vrijstelling stempelkontrole schoolverlaters O.C.M.W.Aalst Patrick Jacobs De C. V. P. -P. V. V. -meerder heid heeft het zaterdag 23 januari 1988 aangedurfd om een perskonferentie te organi seren over het ontwerp van het nieuwe rustoord en over de aangekochte scanner van het type CAT-SCAN. De S.P.-V.U.-frakties van de O.C.M.W.-raad, die bij de voorbereiding van deze show-konferentie niet betrok ken werden, reageerden met een alternatieve persnota. Ontwerp nieuw rustoord Bergstijgen nu ook te Aalst, pag. 2 Aalst dient te voorzien in meer goedkope sociale woningen, Ypag. 2 \Zottegems k bibliotheekbeleid scoort l.hoog, pag. 3 De geheime zitting van iCentrumlaan 100 te Ninove, pag. 4 .C.S.C. Ninove winnen Ieerste wedstrijdavond Ivan het 13' kwistornooi, fPag- 4 Wordt Krakelingenfeest gedegradeerd tot \karnavalgebeuren te IGeraardsbergen? pag. 5 De Scanner Een Europarlementaire delegatie trok naar El Salvador, hier in FMLN-gebied: de parlementaire delegatie verbroedert met een "muchacho", een uitgebreide reportage over El Salvador op pagina's 6 en 7. Toen we met zijn allen op 13 december naar de stembus trokken wisten iedereen dat interne moeilijkheden binnen de CVP-familie aan de basis van al de moeilijkheden lagen. Het nationaal bureau van de Jongsocialisten veroordeelt met klem de terreur en de moorden van de Israëli's op de Palestijnse bevolking in de bezette gebieden. Redaktie - Administratie - Publiciteit Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 083/70.51.51 Postrekeningnr000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Vrijdag 29 januari 1988 50" jaargang nr. 5 Weekblad van de S.P. Het schaamtegevoel voorbij Reeds jaren is er in Aalst nood aan een vervangend rustoord voor het afstandse St. Lieven en voor de meer dan 200 bejaarden die op de wachtlijst staan. De S.P. heeft dan ook steeds aan gedrongen op een vlugge afhande ling van het administratieve bouw- dossier; wij herinneren ons de interpellaties van Kd. Roger D'Hondt terzake: - hij heeft gewezen op de nood zaak om de grond die bestemd werd voor de bouw van het rusthuis (aan de Albrechtlaan), vrij te ma ken van de pachtrechten die er op rusten; - hij pleitte voor het nemen van de princiepsbeslissing tot het bouwen van een rusthuis. Het principe om een rusthuis te bouwen werd wel aanvaard door de C.V.P.-P.V.V.-meerderheid, doch tot op heden hebben zij nog geen enkele effektieve inspanning gele verd om de grond ter beschikking te stellen voor de bouw van het rusthuis. Waarom dan de perskonferentie? Welnu, in het jaar van de gemeen teraadsverkiezingen moet de meer derheid wel met «iets» naar buiten komen, zij zijn daar op een allesbe halve fraaie wijze in geslaagd: de meerderheid heeft een ontwerp laten tekenen door Arch. Blan- ckaert, zoon van een C.V.P. - OCMW. -raadslid daarmee is dus weer gebleken dat de C.V.P.-P.V.V.-meerderheid in elk geval de familie-banden in eer herstelt. Het ontwerp zelf omvat woonblok ken, bestaande uit flats voor paren en alleenstaanden, een ergo-thera piezaal (voor lichaamsoefeningen), een ontspannings- en een medita tieruimte; over de gebruikte materialen (be ton en/of stenen), alsmede over de kleur (-en), kon nog geen uitsluitsel gegeven worden hetgeen allemaal logisch is daar nog niet met zeker heid vaststaat waar het rusthuis zal komen... Het moest O.C.M.W.-voorzitter Goossens van het hart dat het O.C.M.W. einde 1976 als eerste een scanner heeft aangevraagd, doch dat op die vraag nooit werd ingegaan; toen zou de scanner in Aalst een primeur geweest zijn, tevens werd hij toen praktisch gratis ter beschik king gesteld. Thans zal de scanner 30 miljoen kosten aan het O.C.M.W., meer de interesten op dat bedrag; de opbrengsten van de scanner zul len evenwel uitsluitend toekomen aan de dokters die met de scanner werken... Schepen De Maght vond het niette genstaande deze verbijsterende vaststelling gepast om het O.C.M.W.-bestuur te feliciteren met deze gang van zaken; zij verklaarde dit nadat zij zich uitgestrekt had op de scanner, zou een scanner-onderzoek dan doch niet volledig onschadelijk zijn? Huidig verslag van de O.C.M.W.- showkonferentie kan niet anders dan bitter zijn. Het is inderdaad erg te ervaren dat een meerderheid, met een partij incluis die het O.C.M.W. niet goed WIL beheren, met receptie-luister twee dossiers voorlegt aan het publiek, hoewel zij bij de afhandeling van deze dossiers onovertrefbaar klungelt: het schaamtegevoel voorbij. Patrick Jacobs CVP: Arrogant en onverantwoordelijk Zoals verwacht zette een duidelijke politieke evolutie zich verder door: partijen met een afgetekend profiel en een solide ruggegraat gingen vooruit, halfgare en dubbelzinnige partijen boerden verder achteruit. Dit vertaalde zich in een ruime stemmenwinst voor de Vlaamse So cialisten (SP: 32.000 stemmen) en de PW. de CVP en de VU bleven zwalpen en/of zinken op een politiek woelige zee. Na de verkiezingen werd al heel vlug duidelijk dat de vorming van een nieuwe regering geen gemak kelijke opdracht zou worden: tegen de zin van al wat conservatief is in België werden de SP-PS de grootste politieke familie van het land. De CVP-PW-coalitie beschikt niet langer over een werkbare parle mentaire meerderheid. De interne cohesie binnen de regering Martens is kompleet zoek gezien de bikkel harde PSC-PRL ruzies... Vandaar dat het voor iedereen, Boudewijn I inbegrepen, duidelijk was dat alleen met de socialisten een regering kon (en kan) opgestart worden die efficiënt en stabiel zou kunnen werken. De aanduideing van eerst Guy Spi- taels en nadien Willy Claes als baanbrekers voor een regering met socialisten lag na de verkiezingen niet alleen binnen de verwachtin gen. Het was de logica zelf. Dat dit politiek project door het categorie- ke en arrogante «njet» van de C.V.P. ten aanzien van de socialis ten onmogelijk is, doet bij iedere verstandige mens de haren ten ber ge rijzen. Niet alleen omdat op die manier de afgeslankte C.V.P. nogmaals haar arrogant en ondemocratisch gelaat toont, maar ook omdat ze op deze manier de Belgische staat op de rand van of zelfs in het avontuur stort. De gevolgen op termijn van de nu reeds maandenlange onbestuur baarheid van België, door C.V.P.- toedoen, zijn niet te voorzien. Wei nig fraais valt te verwachten in de sector van de werkloosheid, de eco nomische evolutie, de credibiliteit van België in het buitenland... Geen mens kan voorspellen wat er nu de komende dagen en weken gaat gebeuren aangezien Martens, Swaelen en Co bijna elke werkbare regeringscoalitie onmogelijk heeft gemaakt. De S.P. staat klaar met een massa frisse, nieuwe en constructieve voorstellen om België eindelijk uit het slop te halen. De Vlaamse so cialisten zijn niet bereid anderen nogmaals te laten boeten voor de politieke prostitutie en onverant woordelijkheid van de C.V.P. Willy Vernimmen Mossel noch vis Wat gebeurt er toch allemaal in dit landje? De «Bende van Nijvel» houdt weer iedereen bezig. Het vuilste kernafval uit Duitsland wordt ongestraft naar Mol gebracht. De on-Vlaamse Generale Maatschappij trilt op haar grondves ten door het optreden van De Benedetti. De C.V.P. verliest stemmen aan de P. V. V. maar doet alsof ze gewonnen heeft. En Happart zit nog altijd in zijn zetel. En ondertussen moest Spitaels mislukken, mocht Claes niet slagen en wordt nog maar eens een «informateur» het pad opgestuurd. Maar wat sommige C.V.P.-ers dan hadden ge wenst om de P.V.V. te sussen, zal gebeuren: de Vlaamse Regering dreigt te starten zonder de SP, de tweede grootste partij van Vlaanderen. Is het normaal dat een gewestregering een andere politieke samenstelling heeft dan de Nationale Regering? In een nor maal federaal land: ja; bij ons: neen. En waarom niet Omdat ons land niet federaal is. Men heeft de federalisering tegenge houden en aan de gewesten een minimum van bevoegdheden gegeven. Maar vooral: de wetgever van de gewesten is nog steeds dezelfde als die van het nationale. Met andere woorden, zolang de gewesten geen eigen verkozen raadsleden hebben, is het ongewenst dat de regeringen ervan een andere coalitie hebben dan diegene die in het Parlement de Nationale Regering steunt. Als men dat toch doordrijft, bewijst men dat het echte federalisme niet nodig acht en dat men met de gewestvorming zoals we ze nu kennen, een loopje neemt. De conflicten zijn nopit meer uit de lucht, ze zullen nog erger worden. Als men het schip niet vlug een roer geeft, zal het tegen de klippen verbrijzelen en zal ons land definitief onbestuurbaar worden. Ze zullen de CVP en de PVV dan zeggen: we hebben het allemaal niet geweten? Ze waren wel gewaarschuwd! En de kiezers ook! Mare Galle De Jongsocialisten vinden het on verklaarbaar dat een volk dat zelf de terreur aan den lijve heeft on dervonden, hiervan niets heeft ge leerd. Integendeel, de Israëli's pas sen op hun beurt eenzelfde terreur, die doet denken aan een bepaald regime van de jaren '30 en '40 in Duitsland, toe op de autochtone bevolking van Palestina. Sedert 1948 in Israël zelf en sinds 1967 in de bezette gebieden, worden Pale- stijnen als Untermenschen behan deld door een nieuw Herrenvolk. Dit is voor alle demokraten in de wereld een onaanvaardbare han delswijze. De Jongsocialisten steunen de PLO in zijn strijd tegen het zionisme omdat het de enige organisatie is die het Palestijne volk kan ver tegenwoordigen. De PLO, als oud ste verzetsorganisatie, heeft ver schillende malen laten blijken het wapen van de diplomatie tegenover de terreur te willen plaatsen. In dat licht roepen de Jongsociali sten de socialistische fraktie in het Europese parlement en jn het bij zonder de SP-Ëuroparlementairen Vernimmen, Boesmans en Van He- meldonck op, om tegen de wijzi ging van het samenwerkingsak koord tussen de EEG en Israël te stemmen. Daarenboven dringen de Jongsocialisten erop aan dat aan de Israëlische delegatie een protestno ta wordt overhandigd. De Jongsocialisten laken daarenbo ven de houding van de Belgische voetbalbond die in deze precaire periode het nodig vindt om in te spelen op de Israëlische propagan da en onze nationale voetbalploeg in Israël te laten spelen. Op de gemeenteraadszitting van 26.1.1988 werd door het Christelijk Middenstandsverbond een persno ta verspreid met de mededeling dat alle kandidaten uit de middenstand besloten hebben om de reeds inge diende kandidatuur voor de CVP- lijst (gemeenteraadsverkiezingen 1988) in te trekken. De persnota bevatte tevens een kopij van het schrijven van het middenstandsverbond aan de voor zitter van de CVP-afdeling Aalst, 'plteder oft ^aatoe^ 'Ge^enle waarin wordt uiteengezet hoe de middenstand door het ACW zou onderdrukt geweest zijn. Aangezien het vermelde schrijven mede-ondertekend is door de h. Ghisleen Willems, schepen, kan aangenomen worden dat de breuk met het middenstandsverbond poli tieke gevolgen zal hebben: een ei gen lijst behoort zeker tot de moge lijkheden. Vanaf 1 februari 1988 kunnen nieu we werklozen gedurende de eerste drie maanden van hun werkloos heid vrijgesteld worden van de da gelijkse stempelkontrole. De be trokkenen moetenbij hun aanvraag tot werkloosheidsuitkering het be wijs leveren dat ze gedurende de laatste zes maanden ofwel zonder onderbreking gewerkt hebben, of wel hun leger- of burgerdienst ver richt hebben. De vrijstelling geldt ook voor de schoolverlaters die op 28 januari jl. uitkeringsgerechtigd werden. Tot en met 30 april 1988 worden de schoolverlaters vrijge steld van de dagelijkse stempelkon trole. De jonge werklozen ontvan gen daarvoor een speciale stempel kaart bij de uitbetalingsinstelling, waarop zij dagelijks een «w» moe ten invullen. Tweemaal per maand, éénmaal in de periode van de 8e tot en met de 14e kalenderdag en één maal in de periode van de 22e tot de 28e kalenderdag dient de vrijge stelde werkloze zich aan te bieden bij de gemeentelijke stempelkon trole.

Voor Allen | 1988 | | pagina 1