S.P.-leden opteren voor opstellen modellijst Een kaatsbaan voor Eendracht Ninove Rumoer in Aalst Vergadering Arrondissementeel SP- Bestuur Jongsocialisten veroordelen gruwelijk optreden van Israël Federaal SP-Steunfnnds gemeenteraadsverkiezingen SP-Arrondissementsfederatie Aalst Gemeenteraadsverkiezingen van 9 oktober te Zottegem Centrumlaan 100, Draagt uw steuntje bij! Wie volgt hun voorbeeld? Ruim 150 leden waren aan wezig toen voorzitter Roger Serbruyns op vrijdagavond 4 maart 1988 om 20.30 uur de algemene statutaire ledenver gadering van de Zottegemse SP-afdeling voor geopend verklaarde. Hij verheugde zich over de talrijke opkomst en, na een vluchtige blik op de agenda, merkte hij op dat deze algemene ledenvergade ring de eerste van 1988 was en bovendien ook de kans bood om nog even het schitterende resultaat van SP-Zottegem met de voorbije parlements verkiezingen van 13 decem ber 1987 te memoreren. Verkiezing helft bestuur Administratief verslag door Etienne Uytterhaegen De dagorde van de zitting van 3 maart 1988 vermeldde niet minder dan 68 punten. Enke le daarvan kondigden zich aan als delikatematerie ter wijl enkele anderen het wer den tijdens de zitting zelf. Financieel verslag door Marleen Haelterman Donderdag 17 maart 1988 om 20 uur Café "Bij Slech", Ninovestraat te Haaltert (Terjoden) Agenda: 1. Goedkeuring verslag dd. 20.01.1988 2. Politieke toestand (inleiding: J. Timmermans) 3. Financiën 4. Gemeenteraadsverkiezingen 5. Allerlei-rondvraag Oe Voorzitter De Secretaris W. Vernimmen C. Vancoppenolle Leden die wegens een of andere omstandigheid geen uitnodiging zouden ontvangen, worden verzocht bovenstaande als zodanig te beschouwen. Het nationaal bureau van de Jongsocialisten heeft met wal ging gekeken naar beelden van CBS over folterende Is raëlische soldaten. De Jong socialisten veroordelen eens te meer het gruwelijk optre den van het Israëlisch leger in de Bezette Gebieden. Eerste bijdragen: - Willy Vernimmen 5.000 fr. - Marc Galle 5.000 fr. - Herman De Loor 5.000 fr. - Jacques Timmermans 5.000 fr. - Gracienne Van Nieuwenborgh 1.000 fr. Voorlopig totaal: 21.000 fr. Bijdragen worden ingewacht op rekeningnummer 000-0525448-96 van de SP-Arrondissementsfederatie Aalst, Houtmarkt 1 te 9300 Aalst. Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeninjfnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Vrijdag 11 maart 1988 50° jaargang nr. 11 Weekblad van de S.P. Terwijl de Vlaamse S.P. nog bene den het gemiddelde van 25% blijft, wist de partij in het kanton Zotte gem immers als rekordscores te laten noteren 28,96% voor de Pro vincie, 32,11% voor de Kamer en 38,75% voor de Senaat. Dit laatste resultaat is vanzelfspre kend tot op grote hoogte het gevolg van het fungeren op de lijst van Zottegems SP-burgemeester Her man De Loor persoonlijk en daar om bracht voorzitter Roger Ser bruyns dan ook meteen aan diens adres hulde en dank, en dit als tolk van de hele Zottegemse afdeling en als tolk van de socialistische aktie in het algemeen. Verder wees hij erop dat onze afde ling alweer geschiedenis heeft ge maakt, want voor het eerst beschikt de Egmontstede nu ook over een SP-senator van eigen bodem. Voorzitter Roger Serbruyns sprak vervolgens de hoop uit dat dit suk- ses de aanloop mag zijn tot een even grote overwinning die nu onze opdracht is voor de nakende ge meenteraadsverkiezingen van 9 ok tober 1988. De rechtstreekse verkiezing van de voor de helft uittredende bestuurs leden met stemrecht was het eerste punt van de agenda: 12 gezellinnen en kameraden waren uittredend, evenveel dienden herkozen te wor den. In het totaal werden 19 kandidatu ren ontvangen, doch het partijbe stuur stelde voor de 7 kandidaten die niet rechtstreeks zouden verko zen worden, toch met adviesgeven- de stem te laten zetelen in het nieuwe bestuur, dit - uitzonderlij- kerwijze - met de verkiezingen van 9 oktober in het vooruitzicht: hel pende handen zullen er immers steeds*tekort zijn. Op één onthou ding na, hechtte de vergadering haar unanieme goedkeuring aan dit voorstel. Dan werd gestemd. Na telling zou later op de avond blijken dat de volgende gezellinnen en kamera den voortaan voor de periode van twee jaar in het bestuur zullen zetelen: Eddy Beke, Marien Bert, Christ De Loor, André De Vleeschouwer, Roger De Vos, Marleen Haelterman, Alfons Roe- landt, Etienne Uytterhaegen, Fren- cy Uytterhaegen, Willy Van den Bossche, Carine Vekeman en Cari- ne Ysebaert. De volgende gezellinnen en kame raden worden eveneens opgeno men in het bestuur, dit enkel met raadgevende stem: Marleen Andries, Laurent Claus, Guy De Vos, Cyrilla Ketsman, Roelandt Robert, Van den Neste Michèle, Van Doorselaere Rudy. Traditiegetrouw werd het admini stratief verslag ingeleid met een overzicht van de presenties op ver gaderingen van het afdelingsbe stuur en op die van het uitgebreid uitvoerend bestuur. In het totaal telt de S.P.-afdeling Zottegem nu 781 leden. Begin 1982 waren er dat slechts 296, wat dus een groei met niet minder dan 485 eenheden ten op zichte van toen inhoudt. In het centrale afdelingsbestuur ze telen ook door de wijken vertegen woordigde leden, dit naar rato van 1 bestuurslid per 50 aangesloten leden. In het totaal levert tit 18 gezellin^ nen en kameraden op die door hun wijkbestuur op het centrale afde lingsbestuur afgevaardigd zijn. Over de 5 Zottegemse wijken ziet de verdeling er als volgt uit: Erwe- tegem, Godveerdegem, Sint-Go- riks-Oudenhove, Sint-Maria-Ou- denhove: 3 afgevaardigden; Gro- tenberge, Leeuwergem, Oomber- gen: 2; Strijpen: 3; Centrum 4 en Het amusantenkaatsplein te Ninove Reeds vóór de zitting werd het nodige animo gekreëerd door de aanwezigheid van een uitgebreide groep "Amusanten" die hun wen sen (eisen?) voor het behoud van hun kaatsterrein tussen de Fontein straat en de Dender te Okegem kwamen duidelijk maken met span doeken. In een aparte bijdrage van kd. Jacques Timmermans leest U over de houding van de SP terzake die door hem werd verwoord. In dit tumult ging de kalme "aktie" verloren van het echtpaar Vander- veken-Thielemans uit Meerbeke met hun dochtertje die via een "open" brief aan de raadsleden steun vroegen tot het realiseren van een veilige oversteekplaats voor voetgangers en fietsers aan de Ring ter hoogte van de Nederwijk. Op deze aangelegenheid komen wij bij een volgende bijdrage zeker terug. Deze raadszitting was ook geken merkt door: - een nieuwe onenigheid tussen de beide koalitiepartners rond de wij ziging van een artikel in de prin ciepsovereenkomst tussen de H. Hartkliniek en het OCMW en - een "slechte afspraak" tussen de koalitiepartner omtrent de benoe ming van twee kleuteronderwijze ressen. Lees door pag. 3 Velzeke, Elene: 6. Wat de abonnementen op ons Weekblad Voor Allen betreft, no teert Etienne Uytterhaegen voor 1987 10 abonnees meer dan in 1986. Toen waren er 400, in 1987 410 dus. Hij deed ook een oproep nog mas saler ons weekblad te propageren en zeker het jaarlijks feest van Voor Allen op de 3de zondag van september, alweer in de Bevegem- se Vijvers ingericht, niet uit het oog te verliezen. 1988 wordt vanzelfsprekend een belangrijk jaar: de gemeenteraads verkiezingen staan voor de deur. Etienne Uytterhaegen riep dan ook op dat de wijken maximaal hun werking zouden ontplooien en dat de aktiviteiten optimaal centraal zouden gekoördineerd worden. Uitschieter in het financieel verslag van Marleen Haelterman was an dermaal de opbrengst van het bal van de burgemeester en de manda tarissen, maar ook de uitgaven ge maakt naar aanleiding van de voor bije parlementsverkiezingen, zodat de eindkonklusie voor de hand ligt dat ook dit jaar het bal van burge meester en mandatarissen een groot sukses moet worden, willen wij op een behoorlijke manier naar de verkiezingsslag van 9 oktober kunnen trekken. Dit zesde bal van burgemeester en mandatarissen vindt binnenkort plaats in de Beve- gemse Vijvers, meer bepaald op 2 april a.s. Lees door pag. 4 De C. V. P. -Groot-Aalst is gesplitst in twee lijsten. Wij i ons niet in te laten met de interne problemen van een andere partij. In de geschiedenis van onze plaatselijke afdeling is het ook niet altijd rozegeur geweest. Gelukkig hebben we er een passende oplossing aan kunnen geven. De C. V. P. -Middenstand, onder leiding van gewezen volksvertegenwoordiger Willems, komt op onder de benaming "Vrije Democraten"Willen ze op die manier wat stemmen afsnoepen van de Partij voor Vrijheid enz. en van ons, de sociaal-democraten? Hoe dan ook, we zullen... op 9 oktober zien, of de Vrije Democraten erin geslaagd zijn een paar zetels te verwerven. Wij denken dat dit het geval zal zijn. De huidige coalitie C. V. P. -P. V. V. die ons wij waren de enige winnaars in Aalst) in de oppositie heeft geduwd, heeft op dit ogenblik nog een nipte meerderheid (22 zetels op 41) maar na de verkiezingen zal normaal de S. P. de grootste partij zijn en zal ze toch kans hebben om de avond nadat de mensen zich hebben uitgesproken, met de anderen te spreken... althans, dat hopen we. Dat zal ook van die uitslag afhangen. In alle andere afdelingen moet nu dringend de basis worden gelegd van een door ons beïnvloed bestuur. Het is onze plicht aan de macht deel te nemen waar we dax kunnen omdat we uiteraard een beleidspartij zijn en trachten te voorkomen dat de zaken die de meerderheid van de mensen aanbelangen, nog erger zouden worden. Organisatie dringt zich op. De lijsten moeten onmiddellijk worden samengesteld. We hebben nu de kans om op lange termijn te plannen: manifestaties, plakploegen, drukwerken, enz.alles moet voor 1 juli klaarliggen want na de vakantie, op 1 september, start de campagne. We moeten in ons arrondissement een schitterende uitslag halen. Rumoer in Aalst, misschien rumoer ook elders, maar in geen geval mag er verdeeldheid zijn in onze rangen, nu niet en later niet. Laten we verder aan een "zeel" trekken, en dan zullen we een rijke oogst binnenhalen! Marc Galle Het is nu voor iedereen duidelijk dat het willekeurig breken van ar men, benen, handen en gewrichten geen excessen, maar regel zijn. Trouwens: de Israëlische regering heeft toegegeven dat deze gruwel daden behoren tot de officiële Is raëlische politiek om de «rust» in de Bezette Gebieden te herstellen. De reactie van de militaire over heid is dan ook meer dan hypocriet: nu worden vier soldaten die de armen en gewrichten van Palestij- nen braken met een steen, gearres teerd, terwijl reeds meer dan twee maanden willekeurige Palestij nen op dezelfde manier worden gefol terd. Helaas voor die Palestijnen was er geen cameraploeg die hun leed kon vastleggen. De Jongsocialisten eisen dan ook een duidelijke, onmiskenbare en verregaande veroordeling van deze Israëlische politiek. Zij eisen dat de Belgische Minister van Buitenland se Betrekkingen een protestnota indient bij de Israëlische regering. Daarenboven roepen zij de SP op om haar Europarlementairen aan te zetten tot het indienen van een voorstel tot veroordeling van Israël door het Europees Parlement. Ten slotte eisen de Jongsocialisten dat er in het kader van de Socialistische Internationale stappen onderno men worden tegen de Israëlische Arbeiderspartij en meer in het bij zonder tegen de «socialistische» mi nister van defensie, rechtstreeks verantwoordelijk voor het optre den van het Israëlische leger in de Bezette Gebieden, Yitzak Rabin. De socialistische beweging heeft een traditie in haar verdediging van de rechten van Israël. Dit mag haar echter niet blind maken voor de huidige onmenselijke politiek ge voerd door een zusterpartij. Het socialisme kenmerkt zich immers door het durven kijken in eigen boezem en eigen fouten kenbaar te maken. Daarom is het noodzake lijk voor de geloofwaardigheid van de socialisten dat ze zich nu onmid dellijk en onvoorwaardelijk distan tiëren van de hypernationalistische en racistische politiek van de Israë- liche Arbeiderspartij. Hierbij kan ze zich niet langer verschuilen ach ter de onvolledige en misleidende informatie van één Europarle mentslid. Immers: een internationale com missie van de Socialistische Inter nationale heeft met eigen ogen kunnen vaststellen wat reeds maan denlang door de media wordt be richt. Het rapport van deze com missie moet dan ook ten spoedigste besproken worden op het SP-bu- reau, zodat de partij én in het nationaal parlement én in het Euro parlement stappen kan zetten terzake.

Voor Allen | 1988 | | pagina 1