De Rode Burcht te Denderleeuw «Het Achturenhuis» in een nieuw kleedje 4 Nog geen definitieve oplossing, maar er komt toch helerschap Het wordt de hoogste tijd! CSC Vormingswerk Gewest Aalst i.s.m. Socialistische Vroowen The Honey's Rijksweg Zottegem - Oudenaarde Kadervorming «Gemeentebeleid in socialistisch perspectief»: «OCMW-problematiek en sociaal beleid» U I T N O D I Herman De Loor Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053 70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Op 1 maart 11. werd, na reno vatiewerken, het gloednieuwe Achturenhuis geopend. Op vrijdag 11 maart werd het café officieel heropend met vanaf 20 uur «potje dek» en een gratis drink. De voorzitter van de coöperatief Rudy De Leeuw, was in naam van zijn bestuur terecht fier om na ongeveer twee jaar onderhandelen het café voor heropend te ver klaren. Hier volgen enkele passagages uit de toespraak van Rudy: «Beste Vrienden, Zonder overdrijven en in alle be scheidenheid durf ik te stellen dat we samen vandaag een stukje ar beidersgeschiedenis schrijven. Allen die daaraan hebben meege holpen, meegeschreven, meege werkt wil ik in naam van het be stuur en in het bijzonder in naam van onze nieuwe uitbaters Me vrouw Noëlla Van Den Eynde en Dhr. Frans Fleurinck van harte welkom heten! Inderdaad wij schrijven hier een stukje arbeidersgeschiedenis, een stukje socialisme. Lees door pag. 4 si Ook hapjes. De invalswegen naar Zotte gem hebben niet ten onrechte een slechte reputatie: ze zijn verkeersonveilig, zelfs levens gevaarlijk, zoals reeds bewe zen werd door een aantal on gelukken met dodelijke af loop in 1987. Toch buigt de huidige Zottegemse bewindsploeg zich reeds vanaf 1983 noest en onverdroten over dit pro bleem. Ten gevolge van de nationa le besparingsplannen is echter heel wat naar de koelkast verwezen. Het blijft dan proberen om met kleinschalige ingrepen en herstel lingswerken toch maar de nood te lenigen. De Zottegemse Rijke straat is daar een goed voorbeeld van. Vooral dank zij de persoonlij ke inzet van senator en Zottegems burgemeester Herman De Loor zal nu ook hier een voorlopige oplos sing uit de brand kunnen worden gesleept. De Rijkestraat, rijksweg nr. 354: een oud zeer Rijksweg nr. 354 Zottegem - Hore- beke - Oudenaarde is voor velen lang geen onbekende meer. Nadat het gedeelte van deze weg op het grondgebied van Zwalm gemoder- nizeerd was, bleef immers geduren de een zestal jaren een klein stukje van dat gedeelte onafgewerkt. Op 4 juni 1982 wist Herman De Loor evenwel na veel inspanningen te bekomen dat de nodige werken zouden worden uitgevoerd. Reeds vóór de winterperiode 1982 was men zover: het modernizeren van het gedeelte van rijksweg nr. 354 op het grondgebied van Zwalm was een definitief feit geworden. De Rijkestraat 1987-88: een schande Al spoedig bleek echter dat de problemen van de weggebruikers van rijksweg nr. 354 slechts voor een deel opgelost waren. Talloze nieuwe klachten liepen im mers binnen. Tussen 1984 en 1987 publiceerde de lokale pers talloze foto's van spek- takulaire ongevallen aldaar. De vele bochten van de Rijkestraat maken het de fietsers en automobi listen immers niet gemakkelijker en overzichtelijker. Vooral het fiets pad ligt zeer ongunstig ten opzichte van het tegemoetkomende verkeer. Bij dat alles komt dan nog dat de bewuste weg vooral tijdens de spits uren zowel door auto's, fietsen als lijnbussen zeer d.uk wordt gere den. De weg fungeert dus werkelijk als pendelroute in de echte zin van het woord. Daarbij komt nog dat de plotse overgang van het gemo- dernizeerde gedeelte te Zwalm op de Rijkestraat een soort koude douche-effekt teweegbrengt. Lees door pag. 4 Na méér dan 100 dagen regimecrisis vraagt de man in de straat zich toch af: «Hoe lang kan dit allemaal duren?». Zoals een recent onderzoek nu al aantoont denkt de gewone man nu véél meer aan de problemen van de doorsnee Belg, nl.de enorme werkloosheid, de pensioenen, de sociale zekerheid, enz. Het communautaire gedoe gaat voor hem voorlopig de ijskast in. Voor velen is het duidelijk dat de sleutelpositie enerzijds ligt bij de CVP en anderzijds bij de PS. Voorzitter Spitaels ligt niet ver van de volstrekte meerderheid en wil wellicht deze positie behouden, maar moet zeker omzichtig omspringen met het fenomeen «Happart». Eén misstap ter zake kan immers terug een «Waalse partij» in het zadel helpen. De CVP zit echter minder komfortabel. Indien zij ook nu faalt kan zij wellicht voor de eerste maal sedert 1958 ook misbaar voor een regering zijn. De rechtervleugel wordt levensgevaarlijk voor de CVP althans volgens de gedane verklaringen, en helt over naar een partij die hun beter uitkomt, nl. de PVV. De CVP moet toch goed beseffen dat een coalitie met de socialisten meteen betekent dat zij een groot stuk van hun beleidsvisie zullen moeten laten varen. De SP is zeker niet zinnens zomaar in een regering te stappen om het beleid van de CVP uit te voeren, de fouten van het verleden kunnen niet op rekening van een nieuwe coalitiepartner geschreven worden. De CVP heeft in het verleden met veel brio trouwens het middenveld beheerst. Zij staat nu voor verscheurende keuzes mede dankzij hun vroeger beleid en onnoembare toegevingen aan de PW. Honderd dagen loos gebabbel brengen nog geen verandering, maar lang kan de democratie deze situatie niet meer dragen. Willy Vernimmen, Lid van het Europees Parlement. Zaterdag 23 april 1988 van 10 tot 16.30 u. Volkshuis, Markt 15 te Geraardsbergen M.m.v. - mandatarissen Julien Lefevre, Eddy Dierickx, Laurant Stal- paert - OCMW-secretarissen Albert Saeys en Roger Van der Putten Special gueststar: Manfred Janssens Deelname 100 frank (broodmaaltijd en documentatiepakket inbegrepen) inbegrepen). Inschrijven vooraf, schriftelijk of telefonisch, op het geweste lijk CSC-secretariaat (053/70.51.51 of 054/33.00.00 's avonds). Een must voor alle kandidaten op de SP-lijst en belangstellen den! Burgemeester - Senator en SP-Mandatarissen zaterdag 2 april 1988 Cafetaria Bevegemse Vijvers Zwembadstraat Zottegem Toegang: 120 fr Voorverkoop: 100 fr Aanvang: 21 uur mm mmi Vrijdag 1 april 1988 50* jaargang nr. 14 Weekblad van de S.P Z'C:t*rULi INGEN 9 OKTOBER 1988 HM HHi

Voor Allen | 1988 | | pagina 1