Op 26 april 1988 gaan de kasseien van de Paddestraat voorgoed aan het rollen No Nukes 1 MEI-OPTOCHTEN Volksvertegenwoordiger Jacques Timmermans Orkest"The Friends Collection" Binnen in M EI Zottegem Aalst lO.OOu. Geraardsbergen 14.30 u. Ninove 17.30 u. Zaterdag 16 april om 21 uur Feestzalen De Redding Geraardsbergsestraat 119, Ninove Kaarten in voorverkoop100 fr. Aan de ingang130 fr. Rudy De Leeuw Ondervoorzitter K ^5"7 -P £00 Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053 70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Reeds herhaaldelijk hebben wij het dossier van de verbe- teringswerken aan de beruch te Paddestraat te Zottegem- Velzeke onder de aandacht van onze lezers gebracht. Komt ze er? Komt ze er niet? Dit waren de meest prangen de vragen die de mensen van de streek en de Paddestraters zelf sinds een aantal jaren niet meer loslieten. Slag om de Paddestraat Vaak was de Veizeekse Padde straat in het verleden het onder werp van verhitte diskussies, niet het minst in politieke krijgen. Na een hardnekkige strijd haalden de voorstanders van de klassering en de herkasseiing het. Plaatselijke groenjongens lieten zich hierbij niet onbetuigd. Kapitaal was de definitieve klasse- C.S.C. Faluintjes op Spaanse toer, pag. 2. Geraardsbergen blijft in de Top 5, pag. 5 Het Ninoofse industriepark, kosten en baten, pag. 6 Modeshow Europa is meer, pag. 4 Volkshuizen te Aalst, deel 3: wijklokalen en wijkclubs, pag. 7 Memorandum aan de formateur, pag. 5 De leefmilieuproblematiek, Pag. 8 Dit vertrouwde beeld zal weldra tot het verleden behoren ring door Mare Galle, toenmalig minister. Vanaf het aantreden van de SP-VOP-koalitie waren het vooral burgemeester Herman De •Loor en schepen van Onderwijs, Kuituur en Landbouw Freddy Van den Bossche die een erezaak maak ten van de korrekte afhandeling en bespoediging van het hele Padde- straat-dossier. De kogel door de kerk op 1 september 1987 Naar schone Zottegemse SP-VOP- gewoonte werden tal van inspraak vergaderingen terzake gehouden. Onze Zottegemse SP-mandataris- sen bleven beuken op de admini stratieve molen en... hun doorzet ting werd bekroond toen hoofd- ingenieur-direkteur J. Demuynck (voor de gemeenschapsminister) het licht op 1 september 1987 defi nitief op groen zette door respek- tieve tussenkomsten van 4.245.000 fr. en 9.238.000 fr. toe te kennen voor de werken. Inmiddels had reeds de firma N.V. Aswebo te Drongen-Gent de wer ken toegewezen gekregen. N.V. Aswebo Voor de stad Zottegem is het alvast financieel zeer interessant dat de werken volledig ten laste vallen van het Ruilverkavelingskomitee Bale- gem, dat inmiddels met grote ruil- verkavelingswerken aan de Vei zeekse akkercomplexen is be gonnen. Op 30 maart 1987 bleek dat de firma Aswebo de laagste inschrij ving had gedaan met een bedrag van 23.438.243 fr. Daar de N.V. Aswebo over speci fieke middelen zoals kasseiersploe- gen, een bet oncentrale in de omge ving, enz. beschikt en niet met onderaannemers werkt, kan zij ge makkelijk de hele klus kombineren met o.m. werken in de aangrenzen de gemeente Balegem. Op 26 april is het zover In een brief van 8 april 1988 deelde het bestuur van het Ruilverkave lingskomitee het Zottegemse Kol lege mee dat de werken, overeen komstig art. 3 van de bouwvergun ning d.d. 11 maart 1987 voor het uitvoeren van wegenwerken in de Paddestraat en Molenbos, defini tief een aanvang zullen nemen op 26 april 1988. Besluit: eind goed, al goed. Zeer goed nieuws voor de inwoners van de Paddestraat, voor de vele natuurwandeiaars en voor de dui zenden wielerfans, want hun "Ron de" zal Velzeke volgend jaar wel licht weer kunnen aandoen. Hartelijk proficiat en dank aan de SP-VOP-koalitie en in het bijzon der aan onze SP-mandatarissen burgemeester Herman De Loor en schepen Freddy Van den Bossche, die nu zeker wel de toekomst zullen ingaan als dé helden van de Padde straat! Katte*'o Een jarenlange droom wordt misschien eindelijk waar: geen verdere uitbouw van de kernenergie. Er blijft natuurlijk tegenstand: Het uitrustingsplan '85-95 voor de elektriciteitssektor is aan herziening toe. CVP en PS sluiten bij herziening van dit plan de nukleaire optie niet op voorhand uit. Dat blijkt uit de regeringsonderhandelingen. De PSC van Deprez, Maystadt en Co is nóg behoudender. Zij pleiten enkel voor een aktualisatie van het bestaande plan. Voor de Waalse partijen wegen de belangen van AC EC en de tewerkstelling in Henegouwen zwaar door. Begrijpelijk maar niet helemaalterecht. De uitbouw van wervelbed- of kleine, omschakelbare centrales kan evenzeer de toekomst van ACEC veilig stellen. Op exportgebied komt onze electro-industrie dan zelfs beter in de markt te liggen. Tal van landen wijzen kernsplitsing nu al af als energieverwekker. Wie zal straks dan nog kerncentrales nodig hebben? Er wordt ook duidelijke taal gesproken: VU en SP vinden een achtste nukleaire centrale (N8) ronduit onverantwoord. Ook Agalev, maar zij staan buiten de krijtlijnen van het onderhandelingsveld. Norbert De Batselier heeft in de "zevende dag" de CVP- staatssekretaris voor energie, kleur doen bekennen. Aerts' uitspraak "we zijn geen voorstanders van de N8" kan ons wind in de zeilen geven om de keuze voor kernenergie nog meer sociaal onaanvaardbaar te maken. Het blijft natuurlijk waar: het gesjoemel van Knoops (PRL) met de Franse kernindustrie heeft onder Martens V de Belgische Staat opgezadeld met een schade-claim van meer dan 10 miljard. Toch mag dit ons niet verhinderen om eindelijk een milieuvriendelijk energiebeleid uit te stippelen. De SP heeft gekozen: "Neen aan de N8" en "rationeel energieverbruik" zijn geen holle slogans meer. Onze partij bewandelt de "derde weg"! De diskussie over de afbouw van de kernparken kan beginnen. Vrijdag 15 april 1988 50' jaargang nr. 16 Weekblad van de S.P BAL II

Voor Allen | 1988 | | pagina 1