Dossier verbeteringswerken aan Rodestraat vervolgt administratieve weg 3.000 werklozen en bruggepensioneerden betogen in Brussel <VVV( mm Naar meer mens-zijn Aandacht - Aandacht - Aandacht - Aandacht Gemeentelijke SP- concentratie Zottegem CSC-Vormingswerk Gewest Aalst Kadervorming "Arrondissementele industrieparken en tewerkstelling" W ommÉI Zaterdag 28 mei 1988 van 9.38-13 u. Vooruit, St.-Pietersnieuwstraat 23 te Gent IS} Vrijdag 27 mei 1988 50' jaargang nr. 22 Weekblad van de S.P. De Rodestraat: even voorstellen Gemeenteraadszitting van 23 december 1987 Het Provinciale advies T5T riolering gebeurt in betonbui- zen met een diameter van 40, 50, 70 en 80 cm met meegaande inspektie- putten, waterslikkers en aanslui tingen. Konklusie Zaterdag 4 juni 1988 (9u30-12u30) Volkshuis, Houtmarkt 1 te Aalst G€MKNlïRAADSVrRKfF2lNGEN *9 OKTOBER 1988 INGEN 9 OKTOBER 1988 Programma: - Officieel gedeelte met toespraken door Gilbert TEMMERMAN en Karei VAN MIERT. Toelichting «SP-Manifest Gemeenteraadsverkiezingen». - Animatie door komisch duo «De Twee Wezen» en Argentijnse zang- en dansgroep. - Twee politieke café's rond thema's: 1recyclage huisvuil - cultuur en sport 2. verkeersveiligheid - openbaarheid van bestuur (medewerking van senator-burgemeester Herman DE LOOR). - Info-stands. - Voorstelling SP-Campagne en regieboek. Een must voor alle SP-kandidaten, afdelingsverantwoordelijken en belangstellenden!! Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053 70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 19300 Aalst Het is in de Egmontstede lang geen geheim meer dat de huidige bestuurskoalitie waarop vooral onze S.P.- mandatarissen schepen Fred dy Van den Bossche, Lau rent Stalpaert en Sylvain Franceus o.l.v. burgemeester Herman De Loor een socia listische stempel hebben we ten te drukken, alles in het werk stellen om het plaatse lijke wegennet te verbeteren. Heel wat wegenis- en rioleringspro- jekten zijn reeds afgewerkt of nog aan de gang. Denk bv. aan de Doolbosweg te Velzeke en aan de beruchte Paddestraat, waar de keien inderdaad letterlijk aan het rollen zijn. Tal van projekten in andere deelge meenten stonden of staan vandaag de dag op het getouw. Zo werden ontwerpers aangesteld voor de Ragestraat, de Potaarde- straat, de Meersstraat, de Lippen- hovestraat, alsmede voor de aanpa lende straten van deze laatste weg te Elene; ook voor de Ledeberg straat. Voor sommige van deze projekten werden de ontwerpen reeds goed gekeurd en wordt nu enkel nog gewacht op de betoelaging door de hogere overheid. In deze bijdrage willen wij het even hebben over de Rodestraat te God- veerdegem, slechts één van de tien tallen voorbeelden van wegen die op de Zottegemse lijst van de te herstruktureren wegen staan. De Rodestraat verbindt de Twee- kerkenstraat (Godveerdegem) met de Wijnhuizestraat (Erwetegem). Het is een smalle en vooral sterk kronkelende weg. De vele asfalt- herstellingen verraden dat de weg reeds in het verleden meer dan eens aan oplapping toe was. Bovendien ontbreekt er elke vorm van riole- riung. Het rioolwater dient er zijn weg te zoeken via open grachten. Dit als sfeerbeeld, waaruit genoeg zaam mag blijken, dat de Rode straat lang geen weg meer is die beantwoordt aan de eisen van de hedendaagse verkeersveiligheid en van het hedendaagse woonkom- fort. Op 23 december 1987 besliste de Zottegemse gemeenteraad het ont werp voor het uitvoeren van wege nis- en rioleringswerken aan de Ro destraat zijnde buurtwegen nrs. 4 en 5 bis goed te keuren, dit ten bedrage van 23.982.280 ffr, B.T.W. inbegrepen. De werken zullen gegund worden bij wijze van openbare aanbeste ding. Ook werd beslist de hoogste mogelijke toelage (60% vanwege het Ministerie van de Vlaamse Ge meenschap) aan te vragen. Volledigheidshalve dienen wij te vermelden dat reeds op de gemeen teraad van 10 december 1985 de principiële goedkeuring was gege ven om de verbeteringswerken in het stedelijke programma op te nemen. Het hele dossier diende dan voor beoordeling doorgestuurd te wor den naar de Provinciale Diensten. Reeds op 5 april 1988 hechtten deze diensten hun goedkeuring aan de hoofdlijnen van het ontwerp, dat opgemaakt was door het ontwerp bureau Gemeentedienst van België. Konkreet betekent dit dat de be staande verhardingen en wegaan- horigheden zullen worden opge broken. Er komt een rijwegverharding in asfalt op een breedte van 4 m. De weggoten worden uitgevoerd in beton, de opritten worden aange legd in betonstraatstenen. De uitvoeringstermijn van de wer ken wordt op 140 werkdagen ge bracht. Goed nieuws voor de bewoners en gebruikers van de Rodestraat! Na de Provincie, vertrekt het dossier nu naar de Vlaamse Gemeenschap, dan volgen nog enkele formalitei ten en de zaak is rond. Vooraleer men zover kon komen, diende evenwel heel wat werk ge daan te worden. Vooral onze S.P.- mandatarissen - en daar kunnen wij terecht trots op zijn - hebben daarin meer dan hun steentje bijge dragen. Laten wij hopen dat de bevolking van de Egmontstede dit goed beseft en er op 9 oktober voor zorgt dat onze mandatarissen dit voorbeeldi ge beleid alleszins kunnen verder- zetten! Inleidingen: Mathieu SAEYS adviseuï GOMOV) Werner VAN DEN STOCKT (lid Directiekomitee Intercommunale Land van Aalst) Jacques TIMMERMANS (Volksvertegenwoordiger) Debat Documentatiemateriaal Een must voor alle gewestelijke SP/CSC-verantwoordelij ken en belangstellenden Op 19 mei 1988 betoogden oudere werklozen en bruggepensioneerden in Brussel voor een hogere werk loosheidsuitkering en volwaardig pensioen op 60 jaar. Het gewest Aalst kon een 100 man sterke dele gatie naar de manifestatie sturen. De door het A.B.V.V. georgani seerde betoging, werd voorafge gaan door een meeting in het Paleis voor Schone Kunsten, dat barstens vol zat. Lucien Van Espen (afge dankt délegué van de ondertussen gesloten kopergieterij V.T.R. in Machelen) en Renée Van den Berg (aktief in het werklozencomité van Charleroi) schetsten de problema tiek en formuleerden de eisen. Het A.B.V.V. stelt klare eisen: 1. Alle werklozen met 20 jaar be roepsverleden moeten vanaf 50 jaar 60% van het vroegere brutosalaris krijgen. 2. Volwaardig pensioen op 60 jaar, de gelijkstelling met het laatstver diende loon moet behouden blijven. 3. Iedereen moet de mogelijkheid krijgen om op 55 jaar op brugpen sioen te gaan. De eisen zijn opgenomen in het wetsvoorstel van Jef Sleeckx (S.P.). A.B.V.V.-voorzitter André Van den Broucke stelde in zijn speech dat de werklozen meer dan voor heen bij de werking van de vak bond moeten betrokken worden. «De nieuwe uitdaging bestaat erin om de werklozen overal, en op een volwaardige manier, te betrekken bij de besluitvorming, de standpun ten en de akties van de vakbond. Het kan de solidariteit tussen de aktieven en niet aktieven alleen maar ten goede komen». Sekretaris-generaal van het A.B.V.V,, Jean Gayetot, was in zijn waarschuwingen naar de nieu we regering bijzonder hard. «Voor nieuwe besparingen op de rug van de werklozen of in de sociale sektor, krijgt de. regering van ons een ongenuanceerd njet. Bovendien eisen wij dat de belofte in het regeerakkoord om het lot van de oudere werklozen te verbe teren, gekonkretiseerd wordt. En als dat niet dringend gebeurd, staan we hier binnenkort terug.» Na de manifestatie was de wil bij de oude re werklozen groot om terug te komen als aan de eisen niet voldaan wordt. «Nieuwe bezems vegen schoon». Deze regering heeft heel wat te vegen en er wordt kritisch afgewacht wat de SP zal verwezenlijken. Op elk gebied van het sociaal en economisch leven is er een «herstelbeleid» nodig, maar dan een herstelbe leid in de richting van een rechtvaardige (arbeids)verdeling, het heropbouwen van de sociale zekerheid, een herwaarderen van ons onderwijs, een eerlijke belastingsvermindering, het intomen van de macht die enkelen uitoefenen ten koste van het welzijn van velen. Solidariteit, altijd al het socialistisch be ginsel bij uitstek, is meer dan ooit het sleutelwoord tot een menswaardig bestaan voor allen. Een bestaan dat vrijheid inhoudt, niet de PW-vrijheid van de sterke om de zwakkere uit te buiten, maar de échte vrijheid van zijn: de mogelijkheid om zich als mens te ontplooien en zichzelf te zijn. Vrijheid impliceert respect en. het recht op een menswaardig bestaan. Daarom vochten de socialisten altijd al voor werk voor iedereen, omdat alleen werk kan leiden tot materialistische welvaart. Misschien is het nu het moment om ons hierover vragen te stellen. Werk voor iedereen kan alleen, via economi sche groei. Economische groei kan slechts via meer-produce- ren. Meer produceren kan slechts via grotere uitputting van de grondstoffen en gaat meestal gepaard met een grotere vervui ling van het milieu. Winst maken is hierbij immers het belangrijkste. En winst om de winst leidt tot andere excessen: ook wapens worden geproduceerd om de winst. Bovendien sluit dit soort «groei» alle menselijkheid uit: de ouderen, de zwakkeren, de net-niet-de-besten, worden als onproductief beschouwd en aan de kant gezet. Wie niet in het productiepro ces zit, verliest niet alleen zijn welvaart, maar ook zijn waardigheid. De derde wereld wordt verder leeggezogen en verdeeld door de waanzinnige Oost-West machtsstrijd. Kan er dan wel sprake zijn van «groei» als die ten koste gaat van het echte mens-zijn? Jaren terug, werd in die optiek al een oproep gedaan in het weekblad «Links», voor een «Recht op luiheid». Willy Claes heeft het nu in zijn boek «De derde weg» over een «realuto- pie», een streven naar meer evenwicht tussen mens en samenle ving. Wellicht wordt deze gedachte de uitdaging voor het socialisme nu! «Recht op arbeid» kan niet alleen betekenen het inschakelen in een productieproces dat alleen winst beoogt ten koste van wat dan ook, «Recht op arbeid» moet «Recht op luiheid» inhou den: (het voorrecht van de rijken!) zijn tijd en zijn leven zo zinvol mogelijk te kunnen inrichten, met alle kansen op een zo breed mogelijke ontwikkeling van zijn kennen en zijn kunnen. Alleen via een vernieuwde solidariteit is dit echt mens-zijn mogelijk. Het socialisme heeft nog veel werk voor de boeg! Gracienne Van Nieuwenborgh, Federaal Ondervoorzitter SP.

Voor Allen | 1988 | | pagina 1