Socialistische reeds vruchten te Zottegem regeringsdeelnami af voor het ri jksom e weri derwi bt is Je beste buurman Verkiezingsstrijd dient nu effectief ingezet WEEKBLAD AnRONDISSEMENTEEL SP/CSC-GEZINSFEEST "VOOR ALLEN" FEEST VOOR ALLEH ZOMPIG 18 SEPTEMBER 1988 BEVEGEMSE VIJVERS ZOTTEGEM Boekenmarkt! Speciale verkoop van een paar duizend tweedehandsboeken aan 20 fr./stuk OPTREDENS SPORTDEMONSTRATIES REUZE-BARBECUE STREEKSPECIALITEITEN ATTRACTIES 3 S H p SP-Arrondissementsfederatie Aalst Vergadering Arrondissementeel SP-bestuur Een oud zeer Zottegems initiatief De aanhouder wint Zottegemse rijksscholen opgenomen in bouwplanning 1989 Donderdag 15 september 1988 om 20 uur Eindelijk is het zover: de strijd die voor de nieuwbouw van de Zottegemse R.B.S.- scholen te Bevegem werd ge voerd, heeft vruchten afge worpen. Deze nieuwbouw wordt immers opgenomen in de bouwplanning voor 1989. Dit hoopvol nieuws werd op 18 augustus 1988 door staats- sekretaris voor Onderwijs Luc Van den Bossche meege deeld aan senator en Zotte- gems burgemeester Herman De Loor, die persoonlijk reeds jaren ijvert voor een betere infrastruktuur ten be hoeve van de Zottegemse rijksscholen. Reeds in 1961 werden de gesprek ken begonnen met het oog op de bouw van een wijkschool op de terreinen aan de Welzijnstraat en de Lyceumstraat. Enkele jaren la ter werd dan een volledig bouwpro gramma voor een rijksbasisschool en een rijksmiddenschool goedge keurd, maar van de konkrete reali satie kwam niets terecht. Als over gangsoplossing werd destijds geop teerd voor het in gebruik nemen van een oude fabriek en het oprich ten van een aantal prefab-paviljoe nen. Intussen was dat geheel afgetakeld tot een hoop verkrotte en vermolm de gebouwtjes en... tot een school zonder perspektief en uitzicht op modernisering en vernieuwing. In 1984 werd door de R.M.S. Zot- tegem een aanvraag ingediend voor het vernieuwen van de schoolge bouwen. Een van de stuwende krachten ach ter dit initiatief was kd. Roger Ser- bruyns, voorzitter van de schoolge meenschap en tevens partijvoorzit ter SP-Zottegem. Deze had reeds kunnen bekomen dat minister Coens op 9 januari 1985 de vernieuwing van het ge noemde complex op de bouwlijst had geplaatst. Op 4 juni 1985 lanceerde Zotte gems burgemeester Herman De Loor een eerste parlementair offen sief teneinde spoed te zetten achter deze voorgenomen vernieuwing. Meer bepaald wou hij van minister Coens vernemen in welk stadium het bouwdossier zich toen bevond, welke voorzieningen voor de R.B.S. en R.M.S. in het bouwdos sier opgenomen waren, welke faze- ring van de werken voorzien was, welke bedragen in de investerings programma's 1985 en volgende ja ren voorzien waren, wanneer de eerste faze zou aanbesteed worden en welke herstellingswerken nog gepland waren aan de afgeleefde paviljoenen gedurende de over gangsperiode. Uit het antwoord van de minister bleek dat in het goedgekeurde bouwdossier voor de R.B.S. voor zien was in de uitbreiding met drie grote en vier kleinere klaslokalen, een mediatheek en een aantal ad ministratieve en aanverwante lokalen. Voor de R.M.S. werd in de nieuw bouw voorzien van drie grote en één kleiner klaslokaal, een weten schapsklas, een lerarenkamer, een mediatheek en een aantal aanver wante lokalen. Voor de R.M.S. en de R.B.S. sa men werd ook de bouw van enkele gemeenschappelijke lokalen opge nomen: een polyvalente hall, een refter, een keuken en bijhorende dienstlokalen. Minister Coens deelde ook mee dat de aanbesteding in december 1985 zou opgestart worden. Op 25 april 1986 bleek van dit alles niets terechtgekomen te zijn. Daar om riep Herman De Loor minister Coens andermaal op het matje. De aanbesteding was er immers niet gekomen. Het nieuwe antwoord van de minis ter trok meteen een lelijke streep door de rekening van al wie het meent met het rijksonderwijs in Vlaanderen. Letterlijk kreeg Her man De Loor het volgende mede gedeeld: "De in het kader van de besparingspolitiek van de regering ingeschreven kredieten voor inves teringen inzake scholenbouw in 1986 laten vooralsnog niet toe der gelijk werk aan te besteden en het krediet vast te leggen." Dit konkrete Zottegemse geval toonde duidelijk aan dat niet alleen de bezuinigingen op het personeel in het rijksonderwijs, maar ook de andere besparingen zware gevolgen zouden hebben voor de kwaliteit en vooral voor de aantrekkelijkheid van het rijksonderwijs. Reeds op 27 juni 1988 benaderde Herman De Loor de nieuwe staats- sekretaris voor Onderwijs Luc Van Den Bossche. Hij beklemtoonde hierbij de stiefmoederlijke behan deling van het Zottegemse rijkson derwijs. Hij vroeg de staatssekretaris dan ook de Zottegemse bouwdossiers prioritair te laten behandelen en goed te keuren. Reeds op 18 augustus 1988 was de kogel door de kerk. Staatssekreta ris Van Den Bossche kon Herman De Loor en alle vrienden van het Zottegems rijksonderwijs gelukkig maken met de volgende woorden: "Met genoegen deel ik u mee dat de in rubriek vermelde school waarvoor u mij een nieuwbouw hebt aanbevolen, werd opgenomen in de bouwplanning voor 1989." De eerste schijf slaat op een bedrag van 22 miljoen frank (een deel van de totale kostprijs). Ongetwijfeld is dit zeer gunstig nieuws voor leerlin gen, leerkrachten en vrienden van het rijksonderwijs in de Egmont- stede! Alweer hebben onze SP-mandata- rissen bewezen dat zij geen woor den, maar daden voorstaan. De sleutel van een dynamisch, evenwichtig en pluralistisch beleid in Zottegem ligt dus enkel in hun handen! SP In het weekend van 10 en 11 september e.k. dienen de diverse lijsten voor de gemeenteraadsverkiezingen definitief neergelegd. Allicht worden de laatste handen gelegd aan de lijstsamenstelling - in talrijke afdelingen was alles al eerder afgerond - zodat de feitelijke campagne kan ingezet. Dag in, dag uit zal men opnieuw overspoeld worden door allerlei propagandamateriaal van partijen en individuele kandidaten. Persoonlijk opteerden wij steeds voor een themagebonden globale politieke campagne, maar aan de personalisatie van verkiezingen kan helaas niet meer ontkomen worden. Eén ding staat buiten kijf: opnieuw zal de SP zich niet bezondigen aan grootspraak noch al te gemakkelijke slogantaai. Mirakeloplossingen, ook op gemeentelijk vlak, bestaan niet meer. De SP heeft steeds de stelregel gehuldigd dat de sterke schouders de zwaarste lasten moeten dragen. De huidige regeringscoalitie toont aan hoe het moet en hoe de sociale afbraak, georganiseerd door de vorige conservatieve bewindsploeg, een halt kan toegeroepen worden. Daarom ook zijn deze gemeenteraadsverkiezingen zo belangrijk. U stemt niet alleen vóór de gemeente, maar ook vóór het beleid van de nationale regering. Volgens een recent uitgevoerde opiniepeiling zit de SP trouwens nog steeds in de lift en zou de CVP als sterkste partij in Vlaanderen zéér kort op de hielen zitten. Een extra stimulans dus voor een konsekwente socialistische opstelling én op gemeentelijk én op nationaal vlak. U, kiezer, als individuele burger, of als deelnemer in een groep van de samenleving, moet zich inzetten om een actieve rol te spelen in het bestuur van de gemeente. In de brede lagen van de bevolking moeten wij als socialisten de bewustwording stimuleren van de verantwoordelijkheid die wij allen dragen. De hoop voor een beter beleid en een betere toekomst kan enkel teruggevonden worden in een geïnspireerd, rechtvaardig socialistisch bestuur. Een sober en efficient beleid dringt zich op. Dit is een grote uitdaging voor de socialistische beweging en zij is trouwens de enige die ook een fundamentele oplossing kan brengen. Vertaald naar het gemeentebeleid toe betekent dat een bestuur op mensenmaat, waarbij de kwaliteit van het leven een primaire en bestendige zorg moet zijn. Het SP-programma staat garant om deze optie te realiseren in alle gemeenten. Om echter een socialistische deelname aan het bestuur te bekomen kan niet langer meer getalmd worden: de campagne dient met alle - weliswaar korrekte en milieuvriendelijke - middelen ingezet. De komende weken zijn opnieuw beslissend voor zes jaar gemeentebeleid. Aan de slag dus kameraden. Chris Vancoppenolle Federaal SP-Secretaris Plaats en agenda nader te bepalen Leden, noteer alvast deze datum mnomm Vrijdag 2 september 1988 50' jaargang nr. 34 Weekblad van de S.P. \S \K.otte«trocrt IJ j Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053/70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst

Voor Allen | 1988 | | pagina 1