Een ander pénsioenbeleid De SP: Uw beste buur!! ARRONDISSEMENTEEL SP/CSC-GEZINSFEEST "VOOR ALLEN" ZONDAG It SEPTEMBER 1988 BEVE6EMSE VIJVERS ZOTTEGEM UI Nationaal SP-Congres Gemeenteraadsverkiezingen politiek luik SP-Arrondissementsfederatie Aalst Vergadering arrondissementeel SP-bestuur ®1K M Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053 70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-31 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1. 9300 Aalst Donderdag 15 september 1988 om 20 uur Lokaal «Germinal», Markt te Herzele Agenda: 1. Goedkeuring verslag dd. 06/07/1988. 2. Verslag Uitvoerend Bestuur dd. 02/09/1988. 3. Politieke toestand (inleiding: J. Timmermans) discussie ontwerpmotie. 4. Gemeenteraadsverkiezingen. 5. Feest «Voor Allen». 6. Allerlei-rondvraag. De Voorzitter, De Secretaris, W. Vernimmen C. Vancoppenolle Leden die wegens een of andere omstandigheid geen uitnodiging zouden ontvangen, worden verzocht bovenstaande als dusdanig te beschouwen. Kaarten te bekomen bij federale SP-secretaris Chris Vancop penolle (wel vooraf seintje geven op 053/70.51.51 of 054/ 33.00.00). De socialistische aanpak drukt reeds een eerste stempel op het beleid! Niet dat er grote omwentelin gen op til zijn... voorlopig wordt de kat nog uit de boom gekeken. Maar, en dat is toch belangrijk, socialisten praten niet over ommekeer, zij doen het. Bij de besprekingen van de begroting werden de minstbe deelden in onze samenleving eindelijk gevrijwaard. Ge daan met de liberale bespa ringen op de sociale uitkerin gen. Zij worden vervangen door sociale correcties Drie van die correcties betref fen de gepensioneerden en de kandidaat-gepensioneerden Hierna volgt een woordje uitleg. Verhoging van het mini mumbedrag De minimumbedragen van de pen sioenen voor werknemers zullen in het raam van een meerjarenplan driemaal met 2% worden ver hoogd. De eerste van die verhogin gen zal op 1 januari 1989 ingaan. Pas op! De Rijksdienst voor pen sioenen zal deze verhoging automa tisch toepassen voor de gepensio neerden die: - het gewaarborgd minimumpen sioen nu reeds ontvangen; - een aanvraag hebben ingediend, maar die nog geen beslissing heb ben ontvangen. Om te weten of u het gewaarborgd minimumpensioen ontvangt, neemt u uw pensioenbeslissing. Hierop staat uitdrukkelijk vermeld of u aan de voorwaarden voldoet en of het minimumbedrag werd toegekend. Ieder gepensioneerde die aan de huidige index meer ontvangt dan 312.700 fr. per jaar (gezinsbedrag) of 250.233 fr. per jaar (alleenstaan de) heeft geen recht op de verho ging van 2%. Hetzelfde geldt voor de weduwen en weduwnaars waar van het pensioenbedrag hoger ligt dan 246.031 fr. per jaar. Indien uw pensioenbedrag lager is dan de vermelde bedragen, neemt u uw pensioenbeslissing en leest u ze even na. Mocht u dan toch nog vragen hebben, kan u hiermee reeds terecht op de kantoren van Bond Moyson, A.B.V.V. en bij onze socialistische mandatarissen. Gewaarborgd inkomen voor bejaarden Het gewaarborgd inkomen voor be jaarden wordt als aanvulling aan de Met het kiezen van deze slogan heeft de SP een grote verantwoordelijkheid op zich genomen. Een goede buur moet immers over veel kwaliteiten beschikken. Hij heeft respect voor ieders mening, zijn en goed; hij reikt graag een helpende hand, staat klaar met raad en daad, heeft een visie op zijn omgeving en richt zich op de mens. Dit alles is ook steeds het streven van de SP geweest. De SP wil daarom besturen van bovenaf, maar wil een beleid op mensenmaat. Dat betekent inspraak, rechtvaardigheid, de garantie op een efficiënt bestuur en bescherming van de zwaksten en margina len in de maatschappij. De SP kan dit verwezenlijken, zeker ook op gemeentelijk vlak. Er wordt zo graag verteld door Verhofstadt en Co., dat de SP geen koek gegeten heeft van management, dat ze verkwist, enz. De paar maanden regeringsdeelname van de SP tonen echter overduidelijk aan dat het tegendeel waar is. De SP bewijst dat ze, niettegenstaande de beperktheid van de middelen, sociaal rechtvaardig zal zijn. Door het rijksonderwijs waait een frisse wind, de belastingshervorming wordt vanuit een nader uit gangspunt doorgezet. Ook de kwaliteit van het leven wordt door de SP voorgestaan en ze werkt hard aan de verwezenlij king ervan. We hadden niet alleen een «groene» minister, in alle afdelingen zijn er militanten die zich honderd procent inzetten voor het leefmilieu. Anderen ijveren voor de minder bedeelden. Door een goede vorming en cultuurspreiding (bibliotheken, tentoonstellingen, socio-cultureel vormings- en ontwikkelingswerk,...) brengen weer anderen kennis, maat schappelijk inzicht, verrijking, zelfontplooiing en schoonheid. Wij allen hebben in deze verkiezingsstrijd de taak de kiezer hiervan te overtuigen. In sommige afdelingen zal dat moeilij ker gaan dan in andere. Maar het besef van solidariteit, van absolute hoop op verandering, moet ons allen de campagne laten voeren met meer overtuiging dan ooit. Wij geven elkaar daarvoor ook zeker afspraak op zondag 18 september e.k. te Zottegem. Dit moet een «rode zondag» worden voor de SP- federatie Aalst en haar 10 hoofdafdelingen. Dit feest moet het symbool worden van ons geloof in de overwinning en voor de inzet waarmee wij daarvoor willen ijveren. En zeg het de kiezer maar: «Een goede buur is beter dan een verre vriend». Gracienne Van Nieuwenborgh, Federaal Ondervoorzitter. minstbedeelde gepensioneerden betaald. Niet iedereen heeft er bij gevolg recht op. Bij de berekening van dit voordeel houdt men immers rekening met uw inkomsten uit uw roerende en onroerende goederen. Iedereen die thans het gewaar borgd inkomen bekomt, krijgt van af 1 januari 1989 een verhoging van 2%. Het bedrag dat hij geniet speelt hier dus geen rol! Verlenging van het brugrust- pensioen Wanneer een man op vervroegd rustpensioen gaat, moet hij defini tief 5% per jaar vervroeging op zijn pensioenbedrag laten vallen. Een man die op 60 jaar voor het pen sioen kiest, verliest dus definitief Vervolg op blz. 6 Podiumaktiviteiten - Trommelkorps SKVV- Aalst - Jazzballet Faldess Lierde - Folkgroep Frontaal - Big Band St. Cecilia Den derleeuw - Gastoptreden Sylviane (Radio-T V-vedette). Doorlopende aktiviteiten - Reuze-springkasteel - Jeugdatelier - Ballonwedstrijd - Tentoonstelling Amsab - Tweedehands boekenver koop - Tombola - en talrijke kleinere attrac ties. life-' Degustatie streekspecialiteiten - pannekoeken - mattetaarten - Faluintjes-koffie - streekbieren (Witkap, Ou den Zottegemse) - Vlaamse frieten. Reuze barbecue vanaf 11.30 tot 19.00 uur. Sportdemonstraties - Cyclo-ball (Sport na Ar beid Gent) - Kunstwielrijden - Base-ball (Zottegem-Door- nik) - Hondendressuur. INGEN 9 OKTOBER 1988 Zaterdag 17 september 1988 om 10 uur Cultureel Centrum «De Singel» te Antwerpen Vrijdag 9 september 1988 50* jaargang nr. 35 Weekblad van de S.P :-j» X

Voor Allen | 1988 | | pagina 1