Gouverneur schorst ondergrondse parkings Aalst Samen sterk >gg ARRONDISSEMENTEEL SP/CSC-GEZINSFEEST "VOOR ALLEN" ZONDAG 10 SEPTEMBER 1988 BEVEGEMSE VIJVERS ZOTTEGEM Je beste buurman mi: u I Nationaal SP-Congres Gemeenteraadsverkiezingen politiek luik 3 b 1 De gouverneur van Oost- Vlaanderen heeft de gemeen teraadsbeslissing van Aalst (5 juli) geschorst om aan de Hopmarkt en Graanmarkt ondergrondse parkeergarages op te richten. In totaal zou den daar ca. 650 wagens een plaats vinden. Tegen deze ge meenteraadsbeslissing is fel geprotesteerd door de SP-op- positie bij monde van raads lid Roger D'Hondt. Zijn kri tiek, die grotendeels door de gouverneur is bijgetreden, alsmede de talrijke opmerkin gen van de andere fraktiele- den, werden aanvankelijk door de CVP-PW meerder heid halstarrig weggestemd. De gouverneur heeft er even wel anders over geoordeeld. Volgens hem houdt de beslis sing een schending in van de wet. Hij gaat ervan uit dat het in concessie geven van de bouwwerken niet nauwkeurig is omschreven. Dit alles dient te gebeuren op basis van een degelijk bestek, terwijl de duur van de concessie de 50 jaar niet mag overschrijden. Ze kan slechts worden ge gund na een algemene of be perkte offerteaanvraag. In ge val van beperkte aanvraag dient er publiciteit te worden gevoerd. Volgens de gouver neur is de wettelijke procedu re niet gevolgd en moet het schepencollege het dossier verder uitwerken vooraleer het aan de gemeenteraad voor te leggen. Hieronder laten wij de toespraak van gemeen teraadslid Roger D'Hondt volgen. Kommentaar bij het bouwen van ondergrondse parkeer plaatsen Het dossier dat ons wordt voorge legd is zeer onvolledig en broos. Het laat volgens mij niet toe de ontwerpbeslissingen van het sche pencollege in haar geheel te aan vaarden. De aanleg van parkeersilo's kan inderdaad bijdragen tot de moder nisering van het stadscentrum, toch moeten vooraf een aantal criteria in overweging worden genomen. Het volstaat mijns inziens niet om een advertentie te plaatsen in een bouwkroniek. De schaarse gege vens die daarin aan de mogelijke exploitanten werden aangereikt hebben wellicht de interesse van wege ondernemingen voor deze projekten niet gestimuleerd. Dat er nu reeds over het principe moet worden gestemd met toevoeging van de mogelijke exploitant veront rust mij enigszins. Evenzeer de principiële belofte om een erfpacht voor de duur van 99 jaar toe te kennen. Ik ben van oordeel dat deze beslis sing slechts kan genomen worden na het opstellen van een stede bouwkundig dossier, een prognose van de exploitatiegegevens, een mi lieu effecten rapport en een ver- keersdossier. We mogen onze be slissing niet lichtzinnig nemen. Wa re het niet beter geweest om voor afgaandelijk aan het publiceren van de advertentie een aantal estheti sche en financiële criteria vast te leggen. Ik vraag mij af of het zelfs voor grote bouwbedrijven mogelijk is binnen het bestek van enkele maanden een degelijk doorgronde kosten-baten analyse te realiseren. Over de eventueel geraamde kost prijs, al dan niet ten laste van de privé-partner, wordt met geen woord gerept. Ik stel vast dat in het voorstel dat u prefereert ten minste twee bedrij ven aktief bij de realisatie worden betrokken: enerzijds de opdracht gever en latere exploitant (N.V. Imwo) en anderzijds de'aannemer van de bouwwerken, wie het ook weze. Hebt U nagegaan of wij hier te doen hebben met een initiatief nemer die het hoofd kan bieden aan onverwachte economische en financiële moeilijkheden. Heeft de firma welke U voorstelt referenties inzake het bouwen van parkeerga rages? Hebt u vooraf kontakt opgenomen met andere steden waar vergelijk bare projekten zijn verwezenlijkt? Hoe ziet zo'n exploitatiedossier er uit in andere steden? Ik meen dat hier een kluif is weggelegd voor onze juridische dienst. Heeft het stadsbestuur achteraf nog iets in de pap te brokken? Kunnen wij naar de exploitatie toe financiële eisen stellen? Uit het dossier blijkt dat u een volledige privatisering voorstelt. Het kan zijn dat die oplossing de beste is, maar ik denk dat wij principieel de bovengrond niet mo gen prijsgeven en overlaten aan de privé-sector. Ik vrees, al kan ik het principe van parkeersilo's bijtre den, dat we hier te doen hebben met een onverhoeds opgesteld dossier. De gemeenteraadsverkiezingen van 9 oktober naderen met rasse schreden. Vorig week-end werden de kandidatenlijsten officieel neergelegd. Met fierheid stellen we vast dat in elke gemeente of stad van het arrondissement een volledige S.P.-lijst werd ingediend. Overal in het arrondissement Aalst zal het nummer 10 prijken op de kiesbrief. Nergens treedt links of rechts van de socialisten een scheurpar- tij in de arena. Geen enkele andere partij kan een dergelijke prestatie voorleg gen. Als ondervoorzitter heb ik dit positief verloop actief kunnen meebeleven. Alle ploegen staan nu klaar. SAMEN STERK is ons beste motto. We willen immers de verkiezingen winnen. Samen met u allen ben ik hoopvol gestemd. In alle afdelingen zijn de rangen nu gesloten. Alle plooien werden glad gestre ken. Onze uitslag moet dan ook overtuigend zijn. Vrienden Partijgenoten, we mogen niets meer aan het toeval overlaten. Ons streefdoel is: morgen op zoveel mogelijk plaatsen bestuursverantwoordelijkheid dragen. Daarwaar het kan, streven we naar een volstrekte meerder heid. In twee afdelingen van de federatie is het niet denkbeeldig dat we de bestuursploeg van morgen zelf kunnen samenstellen. Niemand van de Voor-Allen-lezers zal het me kwalijk nemen dat ik hier tot slot een speciale oproep tot de kiezers van Denderleeuw richt. Het zou voor onze afdeling en trouwens ook voor de federatie prachtig zijn, wat we zoals 30 jaar geleden opnieuw zouden kunnen zegevieren. «Vrienden, beste kiezers... steek de S.P. een hart onder de riem. Maak uw keuze bekend. Kies voor de S.P. SAMEN STERK, voor de ploeg van de morgen». Rudy De Leeuw, Federaal ondervoorzitter. INGEN 9 OKTOBER 1988 Zaterdag 17 september 1988 om 10 uur Cultureel Centrum «De Singel» te Antwerpen Kaarten te bekomen bij federale SP-secretaris Chris Vancop- penolle (wet vooraf seintje geven op 053/70.51.51 of 054/ 33.00.00). Podiumaktiviteiten - Trommelkorps SKVV- Aalst - Jazzballet Faldess Lierde - Folkgroep Frontaal - Big Band St. Cecilia Den derleeuw - Gastoptreden Sylviane (Radio-TV-vedette). Doorlopende activiteiten - Reuze-springkasteel - Jeugdatelier - Ballonwedstrijd - Tentoonstelling Amsab - Tweedehands boekenver koop - Tombola - en talrijke kleinere attrac ties. Degustatie streekspecialiteiten - pannekoeken - mattetaarten - Faluintjes-koffie - streekbieren (Witkap, Ou den Zottegemse) - Vlaamse ft-ieten. Reuze barbecue vanaf 11.30 tot 19.00 uur. Sportdemonstraties - Cyclo-ball (Sport na Ar beid Gent) - Kunstwielrijden - Base-ball (Zottegem-Door- nik) - Hondendressuur. Redaktie - Administratie - Publiciteit Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053 70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1. 9300 Aalst Vrijdag 16 september 1988 50* jaargang nr. 36 Weekblad van de S.P. SP

Voor Allen | 1988 | | pagina 1