COPAL-tanks worden afgebroken Mfl ledereen klaar Je beste buurman Arrondissementeel SP/CSC-gezinsfeest "Voor Allen" opnieuw voltreffer pïcc I I WmmmL Niettegenstaande het minder aangename weertje - er vielen warempel zelfs enige regen druppels - groeide het feest "Voor Allen" - editie 1988 toch nog onverhoopt uit tot een waar succes. Onverhoopt inderdaad gezien de weers omstandigheden en ander zijds de talrijke lokale aktivi- teiten en verplichtingen, eigen aan de pre-electorale verkie zingstijd en dito -koorts. Toch waren er een 1500 fede rale militanten en sympathi santen present, en zij hebben het zich allicht niet beklaagd. Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053 70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1. 9300 Aalst Vrijdag 23 september 1988 50* jaargang nr. 37 Weekblad van de S.P M- v. m m - Dé dag nadert. Alle voorbereidingen zijn getroffen. De lijsten zijn ingediend. De laatste brieven worden verstuurd. De laatste franken worden geteld. De zenuwen van sommigen begeven het wel eens want ze weten dat het lot van de Partij ervan afhangt. Weinigen zien op een moeite om in het bestuur van hun gemeente via hun mandatarissen (of zichzelf) medebeslissingsmacht te krijgen of te houden. Liep er wel eens iets verkeerd? Dat gebeurt in de beste families. Maar op dit ogenblik zijn alle ogert gericht op onze eensgezindheid, onze gedisciplineerdheid, op de stipte uitvoering van de genomen beslissingen. De nationale partijleiding dringt erop aan dat onze mensen die zich inzetten, op een kleurige wijze zouden handelen. Geen vervuiling wordt geduld van een partij die zoveel aandacht besteedt aan het leefmilieu. Sla geen wonden, tegenover elkaar of andere partijen, die achteraf nog moeilijk geheeld kunnen worden. Met een glimlach en wat diplomatie kan men zoveel méér bereiken! En vergeet het niet: de solidariteit! Marc Galle Voor de derde achtereenvolgende, maal was het prachtige complex van de Bevegemse Vijvers te Zotte- gem het ideale decor voor het ge- zinsfeest van vorige zondag. De akkomodaties laten inderdaad een en ander toe qua organisatie, zelfs in geval van noodweer. Gelukkig kwam het niet zover want niette genstaande het eerder dreigende wolkendek bleef het de hele dag vrijwel droog. Enige accentver schuivingen waren er dit jaar wel in het organisatorische gebeuren (geen ochtendprogramma, in de namiddag nadruk op minder be kende sportdemonstraties), dan bleef het algemene opzet toch gros- so modo identiek aan de vorige jaren. Zo ongeveer voor elk wat wils, met uiteraard de reuze barbe cue als grootste attractiepool. Ruim duizend mensen schoven aan vanaf het middaguur voor een lekkere hap van de hete grill. En of die lekkere geroosterde vleessoorten smaakten! Ook verder konden hap jes gedegustcerd worden. Net zoals voorheen waren én de ovenverse mattetaarten én de Juul-pannekoe- De voorbije dagen zijn zeven van de beruchte COPAL-tanks afge broken en van het terrein verwij derd. Daarmee komt er schot in de af braak van de beruchte opslag plaats. Jarenlang hebben de omwo nenden gestreden tegen de bouw overtredingen, milieuhinder en procedures die het mogelijk maak ten dat Copal quasi illegaal werkte. Het dossier kwam in een stroom versnelling terecht toen Roger D'Hondt in de gemeenteraad van 27 oktober 1987 deze "schande'' aanklaagde en ook onthulde dat verschillende tanks duizenden liters van radio- en TV-vedette Svlviane. Zij swingde warempel over het ter rein met mandatarissen en militan ten onder het alziend oog van pla- tenruiter Tequila van Vloerzegent die voor de muzikale ambiance zorgde. Makker Brevnaert werd in middels omgeturnd van traditionele elektricien tot gelegenheidsfoto graaf. Afsluiter was de Dender- leeuwse big band Sint-C'eeilia met swingende melodieën uit het recen te en minder recente verleden, zan geres en crooner incluis. Een ge smaakt optreden. Vermelden we nog de voornaamste verontschuldigingen, de parlemen tairen Willy Vernimmen (congres verplichtingen) en Jacques Tim mermans (weerhouden in het bui tenland met een parlementaire commissie). Uiteraard een woord van gemeende dank aan aanwezi gen. medewerkende afdelingen en individuele militanten, met uiter aard een speciaal dankwoordje aan de vrienden van Zottegem voor hun bijzondere inspanningen l'llKIs VM Olt'KNOI t r Niettegenstaande het minder mooie weer waren ettelijke SP-militanten en sympathisanten present in het prachtige domein "Bevegemse Vijvers" te Zottegem ken (van het vuur op het bord) reeds in de late namiddag verzwon den. Drank was er uiteraard ook voldoende, boven in de cafetaria afwisselend gerund door de vrien den van Herzele, Sint-Lievens- Houtem en Zottegem. Tussendoor kon men mooie dingen winnen in een Sneltombola verzorgd door de dames en heren uit de militantenfa- milies Roelandt, Saeys en Van de Meerssche uit Aalst. Waren er nog honderden prijzen méér ter be schikking gesteld, ook deze zouden wel aan de man of vrouw zijn gebracht. A propos, waar bleven de druppels en het springkasteel? En dan de attracties. Kinderen wa ren te gast in het jeugd-atelier van M.J.A. voor knutselen, grimeren en meer van die leuke zaken. Bond Moyson had aldaar ook een portie ballonnen gedropt. Sport en spel- demonstraties in de namiddag: cy- clo-ball met de Belgische kampioe nen in deze behendigheidssport Motet-Convents als trekpleister. De knapen van "Sport na Arbeid" Gent kunnen inderdaad een en an der op de fiets. Verder sprongen, draafden en maakten de honden van de Zottegemse club kunstjes. Als nieuwigheid was er ook een base-ball-demonstratie tussen ploe gen uit Zottegem en Doornik. Po diumoptredens waren er o.m. van het Aalsterse SVV-trommelkorps in volle uitrusting, van de groep "Frontaal", een band waarin o.m. de Geraardsbergse SP-sckretari Mark llaelterinan akticf is, van zanger l.uk Van Lombeek en zelfs giftig afval bevatten. De gouver neur beval de onmiddellijke verwij dering door de gespecialiseerde fir ma Smet Jet. Vorige week werden de laatste resten van de 525.000 liter giftig afval bevattende tank weggehaald. Tot grote opluchting van de bevolking is de eigenaar gestart met de afbraak van de tanks. Zeven tanks van elk 25.000 liter afvalolie werden met speciale transporten weggevoerd (foto's). Roger D'Hondt blijft het dossier op de voet volgen tot de wettelijkheid in de Terjodense Copal-affaire is hersteld.

Voor Allen | 1988 | | pagina 1