noodzakelijk over de modernisering van de tactische vrede SP/CSC Arrondissementsfederatie Aalst IK HEB MIJN ZEG GEHAD wordt gerenoveerd Jacques Timmermans woordvoerder S.P.-Kamerfraktie inzako landsverdediging Weer waterellende te Geraardsbergen (Goeferdinge) Tweejaarlijks administratief - arrondissementeel congres politiek V?- ZONDER RAKETTEN ^uulturele Centrale Aalst Georges Debunne van zijn boek leb mijn zeg gehad In de Kamercommissie van de Buitenlandse Zaken onder voorzitterschap van Jean Gol, interpelleerden oud-minister de Donnea (PRL), F. Vermeiren (PVV) en H. Van Dienderen (Agalev) over het standpunt dat Minister Guy Coëme terzake had. ingenomen op het NAVO-topberaad te Scheveningen. Als woordvoerder van de S.P.-Kamerfraktie steunde hij de Minister van Landsverdediging en de regering, die thans voor het eerst dergelijke beslissingen voor discussie vatbaar stellen, daar waar dit vroeger «in de coelissen» werd geregeld (herin ner u het NAVO-dubbelbesluit bij de installatie van de kernraketten Hierbij de tussenkomst van onze vriend Jacques Timmer mans. De modernisering van de tactische kernwapens Zaterdag 17 december 1988 om 13.30 u. Volkshuis, Markt 8 te Zottegem Agenda: 1. Welkomstwoord (J. Timmermans) 2. Arrondissementeel werkingsverslag 1986-1987 (C. Vancoppenolle) 3. Financieel verslag (F. Vandenbossche) 4. Verkiezingen: - Arrondissementeel SP-Bestuur - Arrondissementele SP-Voorzitter - Leden Algemene Raad 5. Nationaal Congres: - Nationaal werkingsverslag (M. Galle) - Amendementen ontwerpresolutie - Nationaal voorzitterschap - Federale kandidaturen Partijbureau en Administratieve Commissie 6. Slottoespraak nieuwe Voorzitter Elke militant wordt op dit belangrijk werkingscongres verwacht. Ontwerpresolutie op binnenblad. Inleiding door Herman Van Herzeele Donderdag 22 december 1988,19.30 u. Feestzaal Volkshuis, Houtmarkt 19300 Aalst. f&tcHTÏóe Zohschoe*&p/6 Het Zottegems Strijpenstraatje, officieel de Ledebergstraat, is een van de weinig nagenoeg intakt gebleven gezellige woon buurten waar kleinschaligheid nog steeds troef is. Het vormt, naast de Meire, de verbinding tussen Zottegem- Centrum en Strijpen. Reeds sinds mensenheugenis ligt het wegdek van deze straat er evenwel zeer erbarmelijk bij. Putten en verzakkingen zijn er dan ook'schering en inslag. Vaak diende burgemeester Herman De Loor dan ook een ploeg van de stedelijke dienst Openbare Werken te laten uitrukken om de hoogst nodige herstellingen te laten uitvoeren. Zo werd in de loop van de voorbije zomer het wegdek nog met een nieuwe laag asfalt verstevigd. Toch drong zich een duurzame oplossing op en de Zottegemse S.P.-mandatarissen (burgemeester, schepenen en raadsleden) waren er alweer de eersten bij om hiertoe de nodige stappen te doen en de gemeenteraad op 23 december 1987 een princieps beslissing te laten nemen teneinde het renovatiedossier op te starten. De gemeenteraad van 23 december 1987 Het voorontwerp Zo zal de nieuwe Ledebergstraat er in de toekomst uitzien Redaktie - Administratie - Publiciteit: Houtmarkt 1, 9300 AALST - Tel.: 053 70.51.51 Postrekeningnr. 000-0952464-21 Maandabonnement: 50 fr. - Jaarabonnement: 600 fr. Verantwoordelijke uitgever: Willy Vernimmen, Houtmarkt 1, 9300 Aalst Vrijdag 16 december 1988 50' jaargang nr. 49 Weekblad van de S.P Op de bijeenkomst van de Nucleai re Plangroep (NPG) van de NA VO, in Scheveningen op 27 en 28 oktober jl.namen de ministers van defensie van het Atlantisch Bond genootschap kennis van het rapport van de High Level Group over ondermeer de modernisering van de kernwapens met een bereik van minder dan 500 km.' Een beslissing werd niet genomen. België teken de, bij monde van Minister Coëme, voorbehoud aan bij dit rapport. De Belgische regering is nu niet over tuigd van de noodzaak van een moderniseringsbesluit en wenst ter zake het NAVO-rapport over de Westerse veiligheidsbehoefte in de jaren negentig af te wachten. Het Belgische voorbehoud werd geno tuleerd. Deze houding van de regering heeft onze volledige steun en sluit aan bij de tekst van het regeerakkoord Erratum Een kleine vergetelheid in het hoofdartikel van vorige week m.b.t. de zuivering van de Den der. Buiten onze wil verdween de naam van interpellant kd. Jacques Timmermans uit de bij drage. Ere wie ere toekomt, vandaar deze kleine rechtzet ting. («Parallel met de onderhandelin gen over de konventionele wapens, moet een aanvang worden gemaakt met ontwapeningsonderhandelin gen over de korte afstandswapens. De regering is van oordeel dat gelijktijdig vooruitgang moet wor den geboekt op beide domeinen»). Zij is geïnspireerd door de toene mende ontspanning in de wereld en de nieuwe situatie die na het INF- akkoord is gecreëerd. Bovendien heeft de Sovjet-Unie, in de marge van de voorbereidende gesprekken over het Conventional Stability Talks (vervolgconferentie MB FR), laten verstaan dat «asymetrische reducties» (van troepen en wapens) voortaan acceptabel zijn. Bijgevolg mag binnenkort op het vlak van de onderhandelingen over conventio nele wapens aanzienlijke vooruit gang worden verwacht. Dat in de zelfde conjunctuur ook de korte afstandswapens over de onderhan delingstafel gaan, is een zaak van politieke wil en concrete voorstel len. Onnodig te zeggen, dat voortij dige initiatieven m.b.t. de SNF mo dernisering de kansen van beide onderhandelingen - conventioneel en tactisch-nucleair - behoorlijk zou hypothekeren. Het wezen van de zaak is, dat de Oost-Westverhoudingen o.a. op militair vlak opnieuw moeten wor den geëvalueerd. Na het INF-ak- koord heeft de NAVO alleszins nood aan een nieuw veiligheidscon cept. Volgens plan zal dit concept De raketten zijn terug naar afzender maar er kan nog meer... De SP maakt eveneens voorbehoud inzake de modernisering van een aantal andere kernwapens. («Global Concept») in het najaar haast. Wij zijn overigens van me- van 1989 ter tafel liggen. ning dat een parlementair debat Tot zolang is één SNF-modernise- terzake absoluut noodzakelijk is. ringsbesluit op zijn minst over- Tijdens het weekend van 3 en 4 december 11., viel er zeer veel regen. De Dender stond op een alarme rend peil en vele weilanden en velden liepen onder water. De brandweerdiensten werden op geroepen om op verschillende plaatsen, tussen te komen voor ver stopte buizen en riolen of voor ondergelopen straten, die moesten vrijgemaakt worden voor het verkeer. Het slechte onderhoud van grach ten, beken en riolen was opnieuw oorzaak van veel ellende voor de omwonenden en de weggebruikers. In Goeferdinge, aan de Zarlar- dingsestraat was het ook weer raak. De straat stond voor de zoveelste maal onder water en er waren weer halsbrekende rijkunsten nodig om met je wagen te passeren. De mees- ten maakten een omweg maar en kelen maakten kennis met de diep te van een gracht. Al jarenlang heeft ons achtbaar gemeenteraadslid en partijgenoot Lucien Walraet, tot in den treure, gewezen op de knoeierij met de duiker van de Molenbeek, op die plaats, en op het slechte of hele maal niet-onderhouden ervan. Toeslibbing veroorzaakt, bij hevige regenval, permanente waterover last. De verantwoordelijke Schepen van Openbare Werken en de stadscon- ducteur werden verschillende ma len geïnterpelleerd of aangeschreven maar van enige coördinatie tussen die twee is er geen spoor. De om wonenden, maar ook de andere weggebruikers zijn het stilaan beu aan het worden en steken opnieuw een vermanende vinger op en eisen een oplossing. We weten zeer goed dat in de paar weken voor 9 oktober, alles moge lijk was en dat een massa steenslag, asfalt en nog veel ander materiaal rondgevoerd werd en dat er zelfs werken op privë-terrein werden uit gevoerd. Daar echter waar het algemeen belang moet gediend worden en gezorgd moet worden voor de ver keersveiligheid, blijven de inwo ners op hun honger zitten of met hun voeten in het water pladderen. De Schepen van Openbare Wer ken, kan misschien in de Gaver een roeibootje afhuren en bij de eerst volgende overstroming te Goefer dinge, vanaan café Pondorosa door de Zarlardingsestraat naar de kerk te Zarlardinge varen. Want anders komt hij toch nooit eens kijken. Alle gekheid op een stokje, de stedelijke overheid moet haar ver antwoordelijkheid opnemen en de ze ellendige toestand te Goeferdin ge oplossen. Inwoners die klachten hebben stu ren best hun grieven aan het Colle ge van Burgemeester en Sche penen. De S.P.-Goeferdinge en de manda tarissen blijven aandringen en ijve ren voor de defintieve oplossing van de reeds jaren durende wate rellende in de gemeente. Ook Goeferdinge verdient beslist beter!!! Daniël De Jonge odigt U van harte uit op de voorstelling door Toen ik op rust ging verscheen in De Standaard een karikatuur die mijn kop schetste als een zonsondergang op zee. Wilfried Martens, toen eerste minister, en vice-eerste minister Willy De Clercq keken van op het strand naar dit gebeuren en apprecieerden het zeer. Het was in hun ogen een heel geruststellend verschijnsel. Reeds in 1981 was de Ledebergstraat geklasseerd als waardevol dorpsge zicht aansluitend bij het centrum van Zottegem, meer bepaald bij koninklijk besluit van 22 mei 1981. Aangezien de wegverharding en ook de riolering in de Ledebergstraat zich in een uiterst slechte staat bevinden en gelet op het specifieke karakter van de Ledebergstraat als woonplaats, nam de Zottegemse gemeenteraad in zitting van 23 december dan ook effektief een princiepsbeslissing met het oog op het renoveren van de straatverharding en het aanleggen van riolering in de Ledebergstraat. Het Kollege van Burgemeester en Schepenen werd gemachtigd onder hands een ontwerper aan te stellen, wat prompt gebeurde. Op 16 juni 1988 liep op het Zottegemse stadhuis het door het Dender- mondse Studiebureau voor Wegen- en Bouwkunde - Ontwerpen B.V.B.A. (SWBO) aanvaarde voorontwerpkontrakt binnen. Het licht stond nu definitief op groen voor de dossierbehandeling van de werken. SWBO was aangeduid voor het opmaken van een ontwerp van wegen- werken, van rioleringswerken en van kunstwerken. Reeds op 9 december 1988 ontving het Zottegemse Kollege van Burge meester en Schepenen een eksemplaar van het bewuste voorontwerp, dat aan de goedkeuring van de eerstvolgende gemeenteraad zal worden onderworpen. Daar dit voorontwerp een volledige omschrijving bevat van de uit te voeren wegen- en rioleringswerken, leek het ons de moeite ten behoeve van alle Zottegemse geïnteresseerden de details ervan mee te delen. Na het opbreken van de verhardingen, kantstroken, straatkolken en dergelijke, wordt gestart met de grondverbetering en met de koolwater stofverhardingen. De rijwegverharding zelf wordt uitgevoerd in gekleurde betonstraatstenen, de kantstroken in grijze betonstraatstenen. Dit alles wordt gevat tussen gloednieuwe zijbermen. Met de rioleringswerken (buizen, putten rioolkolken), die een bedrag van 5.000.000 fr. zouden vergen komt men aan een totale kostenberekening van 11.570.000 fr.. te vermeerderen met 1.966.900 fr. B.T.W., wat ons aan een som van 13.536.900 fr. of afgerond 14 miljoen brengt. Vermelden wij ook nog dat in het projekt de renovatiewerken van de verbinding met de Meire (buurtweg nr. 27 bis) begrepen zijn. Het zoveelste bewijs dat de Zottegemse S.P. van de voorbije beleidsjaren gebruik heeft gemaakt om ook volle aandacht te schenken aan kleinschali ge, maar daarom niet minder belangrijke projekten en werken. In haar toekomstige oppositierol zal zij er overigens blijven over waken dat dit in de Egmontstede het geval blijft. Er mag worden verwacht dat deze werken in de loop van de eerstkomende jaren zullen worden gerealiseerd.

Voor Allen | 1988 | | pagina 1