Het jaar 2000... het magis<he jaar in Denderleeuw VDAB-werknemersopleidingen voorjaar 2000 V.F.G.-De Anjer Ninove Een prijs buiten concurrentie Tien dagen ITALIAANSE RIVIERA ADRIATICA "Voor Allen" - 7 januari 2000 11 Op zondag 19 december, was het terug verzamelen geblazen voor onze leden. Deze keer zijn onze verwachtingen sterk over troffen. Niet minder dan 166 deelnemers waren afgezakt naar zaal De Roos voor het Kerstfeest. Na verwelkoming door de voorzitter, gaf volksvertegen woordiger Jacques Timmer mans een korte uitleg over het politiek gebeuren. Als provinci aal vertegenwoordiger gaf Swa Luyts een overzicht van de ko mende activiteiten voor 2000. Eens te meer mogen wij fier zijn op onze werking. Op natio naal niveau zijn wij de sterkste federatie wat betreft ledenaan tal en werking. Toch mogen wij niet op onze lauweren rusten. Het jaar 2000 word dan ook een belangrijk jaar. Er is dan ook een ledencampagne ge start. Elk van ons heeft in zijn familie en kennissenkring nog de mogelijkheid om eventueel leden aan te trekken. Alleen door een sterke federatie kun nen wij onze stem laten horen, in het belang van minder-va- liden, langdurig zieken en ge handicapten. Tot slot gaf de voorzitter nog het jaarprogram ma van onze afdeling en werd het bestuur bevestigd met een warm applaus. Hij dankte ook alle aanwezigen voor hun ver trouwen in onze twee afdelin gen: het V.F.G. en De Anjer. Na de koffie en het kerstgebak, werd de dansvloer vlug her schapen in een mierennest. Het verrassingsoptreden van Bo en Philippe was terug iets van de bovenste plank. Het hoeft dan ook niet te verwonderen dat hun optreden op een daverend applaus kon rekenen. Na lang wachten, kon eindelijk de gast uit de hoge noorden zijn intrede doen. Ook deze keer had de ho ge gast voor verrassing ge zorgd. Hij was trouwens verge zeld van de Kerstvrouw. In zijn eigen pittige en speelse toe spraak begroette hij de aanwe zigen, ook de bestuursleden ontsnapten niet aan zijn met smaak gekozen dankwoorden. Het was een bedoening van je welste om de verrassing en het kerstgeschenk uit te reiken. Hoewel het wat later uitliep dan gewoonlijk, keerde iedereen te vreden en voldaan huiswaarts. Nog een woord van dank aan het provinciaal secretariaat en alle bestuursleden voor hun in zet. Nu met volle inzet en opti misme gaan wij de toekomst te gemoet. Alvast tot ziens! Politiek gesproken zal dit ze ker voor de gemeenten en de provincies het jaar van de waarheid worden. Het jaar van de verantwoording over de al dan niet geleverde prestaties over het al dan niet ingevuld hebben van de beloftes gedaan de voorbije zes jaar. Inderdaad in het jaar 2000 gaan we naar de stembus. We kiezen een nieuwe provincieraad op nieuw voor zes jaar. Deze pe riode van zes jaar is niet onbe langrijk. Voor een vrij lange periode worden de machtsver houdingen vastgelegd binnen de gemeente. Het zal dus aan u en uw kinderen zijn om te oordelen of er in onze ge meente goed werk werd gele verd of er sociaal gehandeld werd. Voldeed deze beleids- ploeg aan de verwachtingen of bent u er niet mee akkoord. Is de geldverkwisting die ons leidde tot een enorme ge meenteschuld goed te praten? Waren alle uitgevoerde punten wel in overeenstemming met het gepresenteerde verkie zingsprogramma? Hebben wij als plaatselijke SP afdeling goed weerwerk geboden van uit de oppositie? Vragen waar op het antwoord beslissend zal zijn voor de komende ge meenteraadsverkiezing. Wil je dat de komende zes jaar de SP mee in het beleid zit? Indien hierop uw antwoord ja is dan zullen wij als partij elk partij lid nodig hebben om vrienden en kennissen te overtuigen om voor de SP te kiezen bij de ko mende gemeenteraadsverkie zingen. Alleen als de huidige meerderheid niet aan 13 zetels komt, kunnen we mee het be leid van de komende zes jaar bepalen. Alleen dan kan men niet zonder de SP verder. Re denen om voor de SP te kie zen zijn er genoeg. De talrijke artikels die ik voor Voor Allen schreef en de uitgaves van en kele Voorwaartsen hebben duidelijk bewezen dat het zo niet verder kan maar jullie, partijleden, moeten ons hierbij helpen. Zonder jullie hulp gaat het niet!!! Nog dit. Dat de verkiezings strijd is begonnen mag duide lijk blijken uit de initiatieven die genomen werden door de huidige meerderheid. De meerderheid nodigt alle nieu we inwoners van de gemeente uit om kennis te komen maken met de huidige beleidsploeg. Een lovenswaardig initiatief alleen worden de oppositie partijen niet uitgenodigd, geen SP op de ontvangst. Nog een verkiezingsstunt? Alle werk nemers van de gemeente en het OCMW worden getrak teerd op een 'millennium-di ner' (geef toe de 2000 wordt gebruikt en misbruikt langs al le kanten). Elke werknemer wordt getrakteerd op 1000 BEF bij deelname. Kostprijs voor deze gratische verkie zingspropaganda: eerst een drietal (SP-)arbeiders ontslaan uit het gemeentepersoneel en dan x 1000 BEF uitgeven door ons als gemeentebelas ting betaald. Maar al dit politieke geweld mag zeker een fijn, boeiend maar vooral vreugdevol 2000 niet in de weg staan. Dat wens ik jullie alvast samen met de ganse SP ploeg. Firmin Verbrugge De VDAB-Training en Oplei ding in de regio Aalst en Ou denaarde pakt in het voorjaar 2000 opnieuw uit met speci fieke opleidingen voor werk nemers. Het betreft vooral opleidingen in de sfeer van PC-toepassin- gen, meer bepaald Acces 97, WIN 95, Word 97, Exel 97 en Powerpoint 97. De cursus wordt gevolgd in een zelfstudie-opleiding (Open Leren-systeem) waar bij de cursist/werknemer in overleg met de werkgever en de instructeur, kan kiezen op welk tijdstip zij/hij de oplei ding volgt. In onderling over leg wordt ook de opleidings duur bepaald. Daarnaast zijn gelijkaardige modules voorzien voor 'inter- bedrijfsopleiding' op vraag van de werkgever. Deze oplei ding loopt op vaste dagen en uren met een vast programma en gaat door onder klassikale vorm. In het T&O-centrum Dender leeuw, Steenweg 355, komt Windows 95, Word 97 basis, Excel 97-basis en Powerpoint 97 aan bod (9-16 uur). Win dows 95, Word 97-basis, Exel 97-basis en Internet staan op het programma van T&O-cen trum Oudenaarde, Bevere straat 11. Voor informatie over data, uren en prijsaanvraag kunnen geïnteresseerden terecht bij Zeno Schepens op het num mer (055)33.10.71, fax (055)33.10.79 of e-mail: zschepen vdab.be. VDAB-openingsuren Vanaf 1 januari wijzigen de openingsuren bij VDAB-Zot- tegem. Op maandag, dinsdag, woens dag en vrijdag kunnen de werkzoekenden bij de consu lenten terecht in de namiddag van 13.30 tot 16 uur. In de voormiddag werken de consulenten enkel op af spraak. De WIS-palen staan doorlo pend ter beschikking van 8 tot 16.30 uur voor online inschrij ving, herinschrijving, een aan bod van duizenden jobs en een brede waaier van opleidings mogelijkheden. Driesterrenhotel Vanni in Misano (voorbij Rimini) Volpension Uitstappen naar Florence, San Marino, Ravenna Autocar Annulatieverzekering Dit alles voor 14.800 BEF (in tweepersoonskamer) Toeslag single 2.850 BEF. Vertrek Vanuit Zottegem en Aalst, op donderdag 25 mei Terug Zaterdag 3 juni Organisatie Culturele Centrale ABVV Links Bergop - BBTK Gepensioneerd Actief - BBTK - Cultuur. Inschrijven 9300 Aalst, BBTK Vorming Cultuur - Houtmarkt 1 9620 Zottegem, CC Links Bergop - H. Van Herzeele, J. Lootenslaan 22. Telefoneren 09/360.18.36 maandag- en donderdagvoor middag 053/76.78.78

Voor Allen | 2000 | | pagina 11