Nationale SP-Raad voorzitters en secretarissen met nieuwjaarsreceptie Programma Datumwijziging vergadering Federale Stuurgroep 'Politieke A<tie' Een rooie nieuwjaarsbrief f "Voor Allen" - 7 januari 2000 3 Woensdag 19 januari 2000 (19-23 uur) Brabanthal, Researchpark Haasrode/Leuven 'Het nuttige koppelen aan het aangename...' Het veelbesproken millenni umjaar 2000. Een nieuw era in het verschiet, ook voor de SP. Voor de Partij dan ook de ideale gelegenheid om de Voorzitters en Secretarissen van alle SP-Afdelingen en een aantal andere partijverant woordelijken uit te nodigen op de inmiddels reeds traditie ge worden Nieuwjaarsreceptie van de SP. Je feestelijkheden gaan dit jaar door op woens dagavond 19 januari 2000 (drank en hapjes pas vanaf 20 uur na het werk, statutaire za ken vooraf dit vanaf 19 uur). Parlementairen moeten dit maal driedubbel werken: sta tutaire verplichtingen, vóór en achter de toog als basiswerk nadien. Die avond zijn er immers een aantal werkzaamheden te ver vullen. Vandaar dat de recep tie gekoppeld wordt aan een Raad van Voorzitters en Se cretarissen. Je stemgerechtig de leden van dit organisme (Afdelingen met minimaal 50 leden) dienen zich te bekom meren om: - de verkiezing van een natio nale secretaris, m.a.w. de situ atie van secretaris waarne mend Hedwig Van Roost al dan niet te bevestigen; - de aanduiding van de finan ciële en deontologische com missie van de SP. alsook van de PES-delegatie; - de oprichting, erkenning of bevestiging van de componen ten en de nevenorganisaties en de stemming over de samen werkingsovereenkomsten (J.S., S.V., C.S.C.-Vormings werk, S.C.S.) Konkreet programma en ti ming in kaderstukje elders op deze pagina. Hoe dan ook een boeiende en gezellige avond in het ver schiet vooraleer definitief van start te gaan met de campagne van de gemeente- en provin cieverkiezingen. Tot slot nog een oproep tot on ze federale afdelingsvertegen woordigers met en zonder stemrecht: de activiteit is wel iswaar niet direct bij huis, maar probeer er toch te zijn. De federatie legt geen ge meenschappelijk (busvervoer in, maar misschien kan wel aan carpooling gedaan wor den. Hopelijk tot dan! C.V. 19u00: Opening van deRaad 19u05: Voorstelling kandidaat-Nationale Secretaris Woordje uitleg bij de te verkiezen commissies 19u20: Afsluiting geheime stemming Toelichting bij de samenwerkingsovereenkomsten met de neven organisaties CSV - JS - CSC-vormingswerk - SCS) 19u55: Stemming componenten en nevenorganisaties 19u58: Bekendmaking uitslagen geheime stemmingen 20u00: Einde Rad - start Nieuwjaarsreceptie Toespraak Patrick Janssens 23u00: Einde 'festiviteiten' Wegens niet te missen andere agendaverplichtingen van enke le werkgroep-coördinatoren wordt de bijeenkomst, voorzien voor zaterdag 15 januari e.k., verschoven naar een latere da tum in casu zaterdag 5 februari 2000. Plaats en aanvangsuur blijven onveranderd: Volkshuis Zottegem om 14 uur. Allicht biedt deze termijn ook nog de kans aan een aantal SP-Afdeling die het tot op heden niet deden een of meerdere afgevaardigden voor dez federale stuurgroep aan te duiden. En uiteraard blij ven individueel geïnteresseerde militanten van harte welkom. Een seintje aan het Federaal SP/CSC-secretariaat volstaat. Alle leden krijgen te gepasten tijde nog een uitnodiging in de bus. C.V. Geraardsbergen, 1 januari 2000 Beste lezer, 1999 was voorwaar geen goed jaar. Nooit voorheen kreeg de SP zo'n pak slaag in verkiezingen. We zijn slechts de vierde partij in Vlaanderen. Dit kwam hard aan bij u en bij mij. Toch traden we toe tot de paarsgroene regering omdat we erin geslaagd waren een aantrekkelijk sociaal programma te laten opnemen in het regeerakkoord. V heb ik in juli 1999 beloofd om alles te doen wat mogelijk was om dit so ciaal programma uit te voeren. Na zes maanden leg ik u de eerste resultaten voor invoering van de startbanen verhoging van het minimumloon verbetering van de werkloosheidsreglementering verhoging van de minimumpensioenen vanaf 1 juli 2000 verlaging kostprijs voor gezondheidszorgen Dit is alvast een begin. Maar ik beloof u, beste lezer, om het in 2000 niet hierbij te laten. Integendeel. Aan de regering zal ik samen met de kamerfractie vragen om in een hogere en rode versnelling te gaan werken aan de uitbouw van de actieve welvaartsstaat. In 2000 moeten we er met z'n allen op vooruit gaan, zeker zij die het minder goed hebben. Mijn bijzondere aandacht zal gaan naar de strijd tegen de uitsluiting. Werklozen en inactieven Voor de werklozen moeten de ingezette inspanningen voortgezet en voor invaliden en mindervaliden moeten nieuwe wegen bewandeld worden. Onderzocht moet wor den hoe zij terug, desgewenst halftijds, aan het werk kun nen en wel op zo'n wijze dat ze er financieel beter van wor den. Oudere werknemers Handen af van het brugpensioen. Het deeltijds brugpen sioen moet aantrekkelijker worden omdat het een goeie overgang vormt naar het rustpensioen. Maatregelen moe ten genomen worden om bruggepensioneerden terug aan de slag te krijgen zonder dat dit hun statuut, pensioenrech ten of uitkeringstoeslag aantast. Bestaansminimumtrekkers Het aantal werklozen daalt maar het aantal bestaansmini mumtrekkers blijft onrustwekkend hoog. Voor hun tewerk stelling wil ik me inzetten. Aan de arbeiders beloof ik graag mijn inzet om hen een be tere bescherming te verlenen. Stapsgewijs moeten zij de zelfde bescherming krijgen als bedienden. Als een eerste stap moeten in 2000 alle opzegtermijnen voor arbeiders verdubbeld worden. Daarenboven moeten arbeiders vanaf de eerste dag ziekte een uitkering krijgen. In 2000 moet ook werk gemaakt worden van de aanpak van stress. Het alsmaar groeiend tweeverdienersmodel, de eisen van hogere productiviteit en flexibiliteit, de files,... leiden ertoe dat alsmaar meer werknemers lijden aan de moderne ziekte van de strijd stress. Hiertegen bestaan geen tover middelen. Een kordate aanpak vergt maatregelen op diver se terreinen; de onderneming, gezinsdiensten, openbaar vervoer,... Op het sociale vlak zal ik mij inzetten voor de veralgeme ning van de vrijwillige vierdagenweek (met gedeeltelijke looncompensatie en behoud van sociale zekerheidsrechten en een recht op zorgverlof (voltijds of deeltijds, variërend van 3 maanden tot 1 jaar en met verhoogde uitkering). Tot slot zal mijn aandacht in 2000 gaan naar de belas tingshervorming. In dit kader zal ik me afzetten tegen de volledige aftrekbaarheid van restaurantkosten. De 10 mil jard dat dit de schatkist kost kan, als het van mij afhangt, beter gebruikt worden om de belastingdruk op de lage en middelgrote arbeidsinkomsten te verlagen. De blauwen wil len belonen wie duur gaat eten, wij de rooien willen belo nen wie voor zijn loon werkt. Tot zover, beste SP-militant, dit is wat ik V wens voor het jaar 2000 en waarvoor ik me zal inzetten. Uw parlementslid. Dirk van der Maelen V

Voor Allen | 2000 | | pagina 3