Laatste begroting van VLD/CVP-coalitie te Zottegem Kerstfeest VFSG-Hofstade SP-Gepensioneerdenbond Vrienden Ondereen Gijzegem Ledenfeest SP Wortegem-Petegem 8 7 januari 2000 - "Voor Allen" Tijdens zijn laatste vergade ring van 1999 besprak de ge meenteraad de begroting 2000. De SP-fractie bij monde van Dirk Van Herzeele, Roger Van Cauwenberge en Herman De Loor, leverde enerzijds kritiek op het gevoerde beleid, maar verklaarde zich anderzijds verheugd omdat het de laatste begroting betreft van de huidi ge VLD/CVP-coalitie voor de verkiezing van 8 oktober 2000. CAO Kelchtermans Mensen die zich enigszins met de politiek bezighouden, we ten dat een kiescampagne lang voor de eigenlijke verkie zingsdatum op gang komt. Het is dan ook logisch dat in deze begroting uitgekeken wordt naar de electorale initia tieven van de huidige meer derheid. In die context maakt de SP- fractie zich dan ook zorgen over het uitblijven van de uit betaling van de gelden voor zien voor de toepassing van de CAO Kelchtermans. Van geen enkele werkgever zou geduld worden dat deze zijn contractuele verplichtin gen, gebaseerd op de CAO, gedurende twee jaar niet zou uitvoeren. Zowel in de privé- als in de openbare sekcor zou dit tot so ciale onrust, zelfs tot syndica le acties leiden. Voor de stad Zottegem liggen de zaken niet anders! Wanneer de personeelsleden thans met akties dreigen, is dit de volledige verantwoorde lijkheid van de huidige meer derheid. Men kan inderdaad niet straffeloos de rechten van de werknemers aan zijn laars lappen. Het is dan ook mis plaatst een electorale show te moeten opvoeren door de CAO Kelchtermans te gaan onderschrijven, maar tegelijk de personeelsleden te laten wachten - gedurende een lan ge periode- op hun centen. Dit is niet meer fatsoenlijk. Ofwel worden de gelden nog niet uitbetaalddoor het ge knoei en het gebrek aan beleid van de huidige meerderheid ofwel heeft deze achterstand een diepere betekenis, t.t.z. dat met de uitbetaling wordt gewacht tot vlak vóór de ver kiezingen van 8 oktober om toch maar een goede beurt te maken. Een nieuwe sporthal? In de begroting 2000 is een bedrag van 50 miljoen voor zien om een nieuwe sporthal op te richten. Dit initiatief kwam nog niet eerder ter spra ke op de gemeenteraad en is dan ook een donderslag bij heldere hemel. Op het ogenblik dat de stad nog belangrijke financiële in spanningen moet leveren en dat met het Sanitary-project een enorm financieel initiatief werd begonnen, is het niet verstandig een bedrag van 50 miljoen te gaan uittrekken voor de bouw van een nieuwe sporthal. Dit is een louter electoraal initiatief, gepaard gaande met onbedachtzame gevolgen voor de komende werkingsjaren. Wil dit zeggen dat de SP tegen accommodatie is voor de ver schillende sportverenigingen? Absoluut niet! Het enige wat de SP vraagt is dat voorafgaandelijk een on derzoek wordt ingesteld naar de noden van de sportvereni gingen, naar de financiële mo gelijkheden van de Zottegem- se stadskas en - zeer belang rijk- dat ook wordt onder zocht welke alternatieven kunnen aangewend worden. Wat met de sociale sektor? De stad Zottegem ontvolkt lichtjes, hiervoor bestaan meerdere redenen. Ongetwij feld is één belangrijke ervan de prijs voor de huisvesting. Dure gronden, dure huizen, hoge huurprijzen, enz... bren gen een ongunstig woonkli maat mee. Bovendien is het zo dat de tewerkstelling in grote mate een mobiliteit vereist. Is Zottegem immers geen be langrijke pendelstad Hoe veel mensen nemen dagelijks de trein naar Brussel, Gent, of zelfs naar Antwerpen Velen werken echter ook op plaatsen die men moeilijk met het openbaar vervoer kan be reiken, bijvoorbeeld de indus triezone van Zaventem, al waar een tewerkstelling het bezit van een auto noodzake lijk maakt. Op die manier worden jongere gezinnen tweemaal gestraft. Enerzijds worden zij gecon fronteerd met een niet gemak kelijke mobiliteit - waaraan wij als stad Zottegem relatief weinig kunnen doen - maar anderzijds moeten toch zware inspanningen geleverd wor den met betrekking tot de huisvesting. Op dit punt kunnen wel initia tieven genomen worden: so ciale huisvesting, sociale wo ningbouw, enz... De achterstand in de Egmont- stede, blijft op dit vlak bijzon der groot. Een inhaalbeweging is hier dringend en meer dan noodza kelijk! En de culturele sektor Op cultureel vlak is de organi satie van de culturele week het enige positieve feit. De mees te lofbetuigingen dienen hier bij gericht aan de vele culture le verenigingen die zeer ver dienstelijk werk leveren. Het is echter een ideale gele genheid om ook de aandacht van buiten Zottegem op ons te vestigen. Behalve het feno meen Marktrock, dat Zotte gem een enorme uitstraling bezorgt, richt men zich tijdens de culturele week vooral op de eigen bevolking. Dit is uiter aard niet verkeerd, maar het uitdragen van de faam van de stad Zottegem is in het geheel van de sociaal economische activiteiten ook een belangrijk gegeven. Om een klassiek concert te or ganiseren, of om een belang rijke tentoonstelling naar Zot tegem te halen, beschikken de culturele verenigingen even wel niet over de nodige mid delen en is er een taak wegge legd voor de Zottegemse over heid. Cultuur kan bijdragen aan de uitstraling van onze stad maar heeft ook een belangrijke op dracht op het vlak van de volksopvoeding. Verschillende studies hebben aangetoond dat de manier van wonen en leven zeer belang rijk is voor de economische welvarendheid van een stad of van een streek. Op zondag 19 december 1999 vierde de VFSG-afdeling Hof- stade zijn jaarlijks Kerstfeest. De talrijk opgekomen leden werd vooreerst een feestmaal tijd aangeboden en na de ge bruikelijke koffie met gebak werd overgegaan tot de be kendmaking van de winnaars van het kampioenschap kaar ten voor de mannen en het bakschieten voor de vrouwen. Kampioen bij de kaarters werd Frans De Cuyper met 19.778 punten. Frans kon door ziekte niet aanwezig zijn maar zijn broer mocht de tro fee geschonken door Eddy Dierickx in ontvangst nemen. Langs deze weg wensen we Frans een spoedig herstel toe. Kampioene bij de bakschie- ters werd Marie-Louise Van Goethem met 2.230 punten. Zij mocht uit de handen van voorzitter William de trofee en een geldprijs in ontvangst nemen. Vervolgens werd er overgegaan tot de volledige prijsuitreiking van de beide klassementen. Daarna werd het zo stilaan de tijd om eens flink de beentjes uit te slaan. Er werd flink ge danst en de ambiance zat er goed in. Rond 19 uur werd het stilaan tijd om afscheid te nemen, maar eerst werd aan alle aan wezige leden, in orde met hun ledenbijdrage, een kerstpakket overhandigd. Bij het afscheid werd hen prettige eindejaarsfeesten toe gewenst, een gelukkig nieuw jaar en vooral een goede ge zondheid in het nieuw jaar 2000. Nieuwe leden zijn nog steeds welkom in het jaar 2000. Willy Merckx De uitslagen en rangschikkin gen van onze maandelijkse bak- schieting en kaarting van de maand december 1999 Bakschieting Uitslagen 1Van Eetvelde Simone 720 2. Marcoen Louise 700 V.D. Bossche Celine 700 4. Everaert Mathilde 640 5. Bovyn Gilbert 620 Eindrangschikking 1Lewtschenko Olga 6310 2. Van Sande Christ. 6030 3. Van Zande Christ. 5710 Callebaut Celina 5710 5. Pilz Ruth 5690 Kaarting Uitslagen 1Van Wesemael Sim. 344 2. Dierickx Achiel 315 3. V. Driessche Ivonne 309 4. V.D. Velde Jacq. 296 5. V.D. Bossche Celina 270 Eindrangschikking 1. Dierickx Achiel 3498 2. Van Wesemael Sim. 3335 3. Hooge Domien 3263 4. Vereecken Roger 3222 5. Roelandt Lucienne 3198 De SP-afdeling Wortegem- Petegem nodigt al zijn leden uit op de Algemene Vergade ring en Ledenfeest met een gratis feestmaal op vrijdag 21 januari 2000 om 19 uur in de zaal van café 't Pleintje, Worte- gemplein (rechtover de kerk) te Wortegem. Op het feestmenu staat: - Aperitief van het huis - Cöte-a-l'os met groenten- buffet en frietjes - Koffie met likeur De agenda van de Algemene ledenvergadering ziet er als volgt uit: - Overzicht van het voorbije en komende jaar - Nieuws uit de SP-Federatie en de Nationale Politiek door Julien Verstraeten. U kan zich inschrijven bij Syl- vie Bauwens, tel. 055/30.21.19 of bij Daniël Paermentier, tel. 055/31.72.20 vóór 17 januari 2000. Ook niet-leden zijn welkom maar die betalen dan 800 frank deelnameprijs. We hopen u talrijk te mogen begroeten.

Voor Allen | 2000 | | pagina 8