I Raad van Progressief Beleid SP-Aalst Het Millennium- 3 Koningenfeest Ninove-Centrum V.F.G. De Anjer Ninove Wijkdub Henri Philips opnieuw van start Aalsters dierenasiel opnieuw bedreigd "Voor Allen" - 21 januari 2000 11 De raad van progressief beleid (RPB) zoekt naar manieren om te wegen op de inbreng van de SP in belangrijke stadsdossiers en begint met het Sociaal Im pulsfonds (SIF). Sociaal Impulsfonds De deelnemers van de RPB worden gedocumenteerd, on derzoeken het mechanisme van het decreet, leren het stadsbe- leidsplan en de inbreng van de SP kennen. Ze worden aange moedigd om deel te nemen aan het open overleg dat start vanuit het Steunpunt Welzijn. Als deze fase rond is, wordt het mogelijk om de dialoog met de actoren op het veld en met de verantwoordelijken van de SP aan te gaan. Een zinnige inbreng doen tegen het moment van evaluatie en bijsturing in 2002 wordt de uit daging. Mobiliteit De stad zoekt oplossingen voor het mobiliteitsprobleem en komt hierbij uit op knappe SP- voorstellen én op de verrassend frisse kijk op de stationsomge ving van 2 jonge urbanisten. In de RPB willen wij dat alles bekijken, meedromen over het leefbaar maken van de stad. Een uitspraak doen over con crete, realiseerbare conclusies die de stad in de toekomst ge zond, aangenaam en werkbaar voor eenieder maken moet mo gelijk zijn. Integratie en gelijke kan sen De verantwoordelijkheid van de stad voor gelijke kansen aan alle bevolkingsgroepen is een volgend thema. We beginnen met het onthaal- en integratie beleid: er is een ontwikkeling aan de gang met een wijzigen de opname van verantwoorde lijkheid door het stadsbestuur. Als u geïnteresseerd bent in het RPB-overleg, hou dan de Voor Allen in de gaten: de ver gadering van de RPB wordt in volgend nummer aangekon digd en u bent welkom. Van 'gevestigde waarden' in de SP wordt in de RPB luister bereidheid, steun en dialoog verwacht. Als u echt wil meewerken: geef dan een seintje om de verga derdocumenten te krijgen. Tel. Leni 053/77.17.66 na 19 u. Zaterdag 8 januari 11. organi seerde de S.P. Ninove-cen- trum haar traditionele Drieko ningenfeest voor de kinderen van 3 tot 12. We mogen er eens te meer prat op gaan dat dit terug een bijzonder ge slaagde happening was. Ondanks een kleine tegenval ler met de inschrijvingen vooraf, waren er toch nog een 60-tal kinderen die, te horen aan hun soms oorverdovende reakties, een zeer prettige na middag hebben doorgebracht! De poppenkast was opnieuw van een zeer hoogstaand ni veau, en daarom kunnen wij nu al aankondigen dat we in 2001 doorgaan met deze per former. De tekenwedstrijd in de kate- gorie 3 tot 7 jaar, werd gewon nen door Evelien Van Neder- velde (5 jaar) die beloond werd voor haar artistieke aan- leg, bij de 8 tot 12-jarigen was dit jaar de 9-jaar jonge Elien Van Gijseghem de verdiende winnares van harte proficiat aan biede winnaars! Nieuw dit jaar was de ver- kleedwedstrijd in de bijpas sende driekoningensfeer, en werd dus voor de eerste editie gewonnen* door Lynn Corne- lis (10 jaar). Dat deze jonge dame artistieke nijgingen heeft staat als een paal boven water, want vorig jaar werd zij de eerste winnares van de te kenwedstrijd voor de tweede kategorie, ook aan Lynn een oprechte proficiat! Tot slot wil ik nog alle mede werkers bedanken voor hun ij ver. In het bijzonder wil toch wel de kameraden Dina Van den Brempt en William Segers vermelden die bijna een ganse dag pannekoeken hebben ge bakken? Dit zowel voor de kinderen als ouders en mede werkers! En dat ze lekker wa ren dat hebben we gemerkt als alles verorbert was! Bedankt Dina en William! Tot volgend jaar, of iets eerder op ons jaarlijks eetfestijn opl zaterdag 1 en zondag 2 april a.s. Guy Van Brantegem Moge dit jaar de verdere groei en bloei van onze federatie en afdeling zich verder zetten. Elke dag moeten wij waak zaam blijven voor het vrijwa ren van de verworven rechten van de gehandicapten, minder validen en langdurig zieken. Men wil nog even terug ko men op het kerstfeest. Wij wil len toch even vermelden, als- dat het aangeboden verras singsgeschenk aan de aanwe zigen, geen sponsering was, maar het resultaat was van ons geslaagd eetfestijn. We dan ken nogmaals alle medewer kers, zonder hun inzet was dit niet mogelijk. Nu de feestroes en het hysterisch gedoe rond de millenniumbug voorbij is, staan wij terug met onze beide voeten op de grond en in de dagelijkse activiteit. Onze we kelijkse samenkomsten op woensdagnamiddag zijn terug gestart. Op woensdag 2 febru ari is er de eerste voordracht. Wij hebben gekozen voor een actueel thema 'CO vergifti ging'? Elke winter zijn er tien tallen doden door dit gevaar lijk fenomeen. Dikwijls te wijten aan onvoorzichtigheid. Deze voordracht gaat door in de oude lokalen van Bond Moyson om 14 uur. Iedereen is welkom. In februari start ook het pro vinciaal sjoeltornooi voor 2000. De eerste wedstrijd gaat door te Zottegem. Zoals de voorbije jaren, rekenen wij op een talrijke opkomst. Naar buiten uit, moeten wij bewij zen dat iets dergelijks inrich ten nog mogelijk is, ondanks het feit dat het niet meer in aanmerking komt voor het sport, en kuituurdekreet. Onze afdeling zal hun beste kunnen moeten geven om de provin ciale wisselbeker in ons bezit te houden, dit in een fair play en sportieve geest. We zeggen alvast veel succes in een spor tieve geest. Ook onze zuster afdelingen wensen wij van ganser harte een sportief suc ces toe in dit tornooi. Alvast tot ziens! Er is ooit een periode geweest waarin de Aalsterse Socialisti sche Wijkclubs gouden tijden kenden. De laatste jaren ech ter is de werking ervan bij ve len verwaterd of afgegleden tot de status van belottersclub. Door gebrek aan vers bloed zijn sommige werkingen zelfs helemaal verdwenen. Een groot stuk sociaal kontakt in de buurt ging zo verloren. Het was dus meer dan de hoogste tijd om daar iets aan te doen. Eind december was het op ini tiatief van Johan Van Biesen verzamelen geblazen in café Den Appel om de wijkclub Henri Philips opnieuw leven in te blazen. Een aantal nieu we mensen werden aangetrok ken. De wijkclub zal jaarlijks een aantal socio-culturele acti viteiten organiseren. Nieuw - en ondertussen al een groot succes is gebleken- is de uit gave van een wijkkrant. Maandelijks zullen ruim 5.500 gezinnen zo op de hoogste blijven over het reilen en zeilen in hun onmiddellijke omgeving. Naast actueel nieuws is er o.a. een rubriek voorzien die een persoon uit de buurt 'in the picture' zet, een wedstrijd en een editori- aal. De nieuwe start van de wijkclub werd officieel inge klonken met een receptie op nieuwjaarsdag in het lokaal Den Appel. Op de foto een aantal van de initiatiefnemers. Het dierenasiel Sint-Hubertus is opnieuw bedreigd in het voortbestaan. Momenteel wordt door de diensten van Schepen De Meerleer en Schepen De Smedt druk ge zocht naar een mogelijke de finitieve oplossing. Feit is dat er pas onlangs duidelijkheid kwam in de voor een dieren asiel toepasselijke zonering (nl. KMO). De schepenen wensen bij het zoeken naar een oplossing nu ook ILVA te betrekken, omdat op deze wijze ook de aanpa lende gemeenten een inbreng kunnen doen. ILVA-voorzitter Mare Galle reageerde alvast positief. Onlangs ontvingen de betrok ken schepenen een delegatie van ongeruste sympathisan ten, waarbij een petitie voor het behoud van het asiel over handigd werd.

Voor Allen | 2000 | | pagina 11