REGIONAAL Overzicht SP werking 1999 te Denderleeuw Belbus weldra in Geraardsbergen 8 21 januari 2000 - "Voor Allen" Tijdens de vergaderingen van demaand januari werden de eerste lijnen vastgelegd voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2000. Zo werd er gespro ken over de basisprincipes om lijst te lopen en hoe verrui mingskandidaten kunnen toe treden. In de maand februari werd het dossier van de 21 pun ten voor de 21 ste eeuw 'Europa afwerken' onder de loupe geno men! Onze plaatselijke partij voorzitter Firmin Verbrugge diende bij het hoofdstuk Euro pa en onderwijs een amende ment in dat prompt werd aan vaard. Het betrof hier het ver ruimen van de burgerzin via een aantal europese uitwisse lingsprojecten teneinde uit de kennis van de culturen elkaar beter te leren begrijpen. Zo werd ondermeer door hem ge steld dat: Europa is de poort op morgen, onderwijs onze enige toekomst en beiden vormen ze de basis van de tewerkstelling van de vlaming voor de komen de jaren. Naar het einde van de maand toe lanceerde het fede raal bestuur de verkiezingslijs ten voor de Kamers en het Vlaams parlement. Voor onze afdeling zouden Sonia en Geor ges deelnemen. Februari was ook de maand dat onze voor waarts een aanklacht bracht over de gemeentelijke begro ting voor 1999. Een boodschap die duidelijk door de inwoners van Denderleeuw begrepen werd en zorgde voor heelwat discussies. Voor de maand Als alles zijn normaal verloop kent, hebben vanaf 1 mei de in woners van de Oudenbergstad de mogelijkheid zich te laten ver voeren door één van de twee bel bussen die de vervoermaatschap pij De Lijn hen ter beschikking stelt. Eveneens goed nieuws is er voor onze 65-plussers, zij mogen vanaf 1 april in gans Vlaanderen gratis met de bus of de tram. Mobiliteit Geraardsbergen wordt voor Mal- degem, Aaltert, Ninove en Sint- Niklaas, de eerste stad in Oost- Vlaanderen waar de nieuwe bel bussen zullen rijden. Het project maart was een debatavond ge reserveerd. Over de mogelijk heid om via startbanen mensen een kans te geven zich te inte greren werd door de plaatselij ke afdeling een open debat ge organiseerd voor alle ge" nteresseerden. Op nationaal SP vlak werd diezelfde maand de SP lijst voor Europa vrijgege ven samen met het kiescontract waarvan men heelwat ver wachtte tijdens de komende verkiezingen. Tijdens de maand maart werd heelwat energie gestoken in de voorbe reidingen van de verkiezingen. De 1 mei viering die hierop volgde werd volledig in het ka der van het kiescontract met de burger geplaatst. Plaatselijk werd geopteerd voor een eet festijn op 1 mei naast de klas sieke kaartingen te Welle en te Iddergem. Alle manifestaties werden een succes. Dit alles liet al vermoeden dat er voor Denderleeuw een fijne uitslag in de lucht hing. Later zou de verkiezingsuitslag dit bevesti gen. In tegenstelling met het zwakke resultaat voor het kan ton kwam Denderleeuw daar zeer goed uit. Sonia en Georges hebben zeker hieraan verdien ste maar het vermoeden dat de Denderleeuwse bevolking er stilaan genoeg van krijgt van deze gemeentelijke coalitie zit hierin eveneens verscholen. De maand mei kenmerkt zich met de start van de stuurgroep ge meentelijk structuurplan. Me teen stijgt ook de verkiezings- kadert in de initiatieven van mi nister Stevaert om de mobiliteit van bejaarden en mindermobie- len te verbeteren. Elke inwoner van de stad en de aanpalende woongebieden van Deftinge, Steenhuize en Dender- windeke krijgt recht op een mi nimumaanbod aan openbaar ver voer. In de week zal het mogelijk zijn om een beroep te doen op twee vervoerdiensten per uur tussen 6u-9 u. en 16u-19 u. en één vervoerdienst per uur tussen 9u-16 u. en 19u-21 u. Ook op za terdag wordt één vervoerdienst per uur gegarandeerd. Elke reiziger deelt telefonisch twee uur voor het vertrek aan de dispatching van de vervoermaat- koorts en worden de laatste schikkingen getroffen. Met spanning worden de verkie zingsuitslagen besproken en geanalyseerd. Na het verwer ken van de bittere uitslagpil kondigt zich de verkiezing van een nieuw SP voorzitter aan. Zoals reeds vroeger aangekon digd stopt Fred Erdman ermee. Uiteindelijk zou er maar één kandidaat opdagen om deze post over te nemen. De nieuwe voorzitter wordt Patrick Jans- sens. Tijdens de maand septem ber wordt et hard gewerkt aan de opzet van ons eetfestijn. Een nieuwe formule, het SP fami liefeest, werd uitgetest. Het op zet kan best beschouwd wor den als een succes. In de maand oktober worden de eerste effec tieve schikkingen genomen ter voorbereiding van de gemeen teraadsverkiezingen. De statu taire bepalingen worden nage keken, ene ontwerp voor kandi datuurstelling wordt ontworpen en een finale inschrijfdatum wordt gesteld. Kandidaturen worden verwacht tegen 1 de cember 1999. Aan Georges die door het bestuur gevraagd werd de lijst te trekken werd na het afsluiten van de kandidaturen gevraagd de best mogelijke lijst samen te stellen. Georges aanvaardde deze op dracht en tegen de volgende al gemene vergadering wordt enig resultaat verwacht. Ondertus sen werd er nog een voorwaarts uitgegeven waarin ondermeer de JSun bevragingsenquête bij schappij De Lijn de plaats van de op- en afstappen en het gewens te uur mee. De belbuscentralist geeft de reiziger dan het juiste doortochtuur. De belbussen, groot een twintig tal plaatsen, rijden enkel op vraag en zullen toegankelijk zijn voor rolstoelgebruikers. De maximumafstand tussen de wo ning van de reiziger en de halte bedraagt 750 m. We krijgen dus een gevoelige uitbreiding van het aantal halteplaatsen en de belbus zal ook komen op plaatsen waar nu geen openbaar vervoer be staat. Momenteel is men een aantal bijkomende halteplaatsen in alle deelgemeenten aan het onderzoeken. De belbus zal on- de jeugd lanceerden. Wij ver heugen ons ten zeerste dat heel wat jonge mensen onze rangen in het partijbestuur zijn komen vervoegen. Zwak punt in onze organisatie blijft CSC. Hopelijk komt hieraan een einde vol gendjaar en zullen er CSC ma nifestaties opgezet worden. Kiezen voor kunst staat trou wens te trappelen om naar Den derleeuw te komen. Tot daar het overzicht. Nu de directe na bije toekomst. Het is overdui delijk dat de vorming van de lijst, het aanmaken van het ver kiezingsprogramma en het voe ren van campagne heelwat energie gaan vergen en span ningen niet zullen uitblijven. Als afdelingsvoorzitter, zelf be trokken bij deze gemeente raadsverkiezingen, hoop ik dat getwijfeld een belangrijke on dersteuning van de handels- en centrumfunctie van Geraards bergen worden. De belbus is niet gratis. De ge bruiker betaalt aan De Lijn het tarief van een gewone busrit, de stad moet niets bijpassen. 65-Plussers Wel gratis vervoer krijgen de in woners van de stad die 65 jaar en meer zijn. De burgemeester on dertekende zopas in dat verband de overeenkomst met De Lijn. Aan de stad kost deze overeen komst niets, tenzij de kosten no dig voor de aankleding van een aantal halteplaatsen op zijn iedereen bestuurslid, partijlid of sympathisant zich achter de eendracht van deze voor onze afdeling zo belangrijke strijd zou blijven scharen ongeacht de moeilijke momenten die er zeker zullen komen. Alleen eendrachtigheid kan leiden tot de overwinning. Een overwin ning die zich zal vertalen in be leidsverantwoordelijkheid op gemeentelijk vlak alleen en slechts alleen als de huidige meerderheid gebroken wordt. Daar hoop ik op, dit is de wens voor 2000. Lezer van dit artikel, beste par tijlid, ook u kan hieraan bijdra gen! Ook op u rekenen we om ons allen te samen de overwin ning te bezorgen! Firmin Verbrugge grondgebied. Het initiatief dat eveneens past in het streven van de minister naar een betere mobiliteit, werd vorig jaar met inzet bepleit door volks vertegenwoordiger Dirk Van der Maelen. Het is naar timing, het eerste in de regio, een gevolg van het zeer vroeg afsluiten van het mobiliteitsconvenant tussen het Vlaams gewest, de stad en De Lijn. Einde februari of begin maart 2000 krijgen alle 65-plussers hun reispas toegestuurd. Het geeft hen de mogelijkheid om vanaf 1 april overal in Vlaande ren gebruik te maken van de bus, de belbus en de tram. Freddy DE CHOU

Voor Allen | 2000 | | pagina 8