Hoe is het gesteld met de criminaliteit te Zottegem? 't Is géén cafépraat "Voor Allen" - 21 januari 2000 9 Even nader bekeken! De plaag van de fiet sendiefstal Actieplan rijkswacht en politie Carnavalfeest VFSG-Zottegem CC De Brug Zottegem Sinds een zevental jaren be staat en functioneert in de Eg- montstad een preventieraad. Het is trouwens bij beslissing van de gemeenteraad van 21 september 1992 dat op ver zoek van de toenmalige minis ter van Binnenlandse Zaken, Louis Tobback, een stedelijke consultatieve preventieraad werd opgericht, met de bedoe ling advies te verlenen inzake het veiligheidsbeleid en de criminaliteit te bestuderen en tegen te gaan. Gezien de veelheid van oorza ken die ten grondslag liggen aan de criminaliteit, is het trouwens noodzakelijk deze op gemeentelijk vlak aan te pakken, want veiligheid is ze ker niet alleen de zaak van de politie en rijkswacht. Om alle facettenvan de criminaliteit te kunnen behandelen, wordt op het lokale vlak een beroep ge daan op medewerkers uit zeer verschillende sectoren, zoals ondermeer de politie en rijks wacht, ruimtelijke ordening, sociale zaken, onderwijs, jeugd en vrije tijd. In het verleden werd er im mers vastgesteld dat er soms weinig vooruitgang geboekt werd in de lokale strijd tegen de criminaliteit, omdat al deze sectoren afzonderlijk hande len en hun werkzaamheden slechts zelden of gebrekkig op lekaar afstemden. Vandaar dat de gemeentebesturen verzocht werden in te staan voor de uit werking en uitvoering van een geïntegreerd gemeentelijk vei ligheidsbeleid en initiatieven te nemen om de preventiewer king te stimuleren en te coör dineren. Zottegem geniet zeker niet de trieste faam onveilig te zijn. Dit neemt niet weg dat in de Egmontstad kleine criminali teit tiert. Zo werden in 1999 een 20-tal zedenfeiten (ver krachting, aanranding op de eerbaarheid en exhibitionis me) gepleegd. Voor 108 vecht partijen werd procesverbaal opgemaakt en er hadden 1 moord en 7 zelfmoorden plaats. Voor het gebruik van verdo vende middelen en drugs wer den 56 personen geverbali seerd. Diefstal blijft wel de grootste plaag waar de Zotte- gemse bevolking mede wordt geconfronteerd. Zo werden er 186 diefstallen van kleine za ken gepleegd, 61 gewone en 122 zware diefstallen. Daar enboven werden er 26 brom fietsen ontvreemd, 147 fietsen en 6 diefstallen van personen auto's. Voor vandalisme en opzettelij ke beschadigingen werden 152 P.V.'s opgesteld, alsook voor 10 brandstichtingen. Tenslotte werden 34 personen in overtreding genomen voor openbare dronkenschap, wer den 25 overtredingen vastge steld op de Stedenbouwwet, 15 overtredingen inzake ge luidshinder en 5 betreffende de dierenbescherming. Het station van Zottegem is centraal gelegen. Dagelijks komen er aldaar 10.000 reizi gers. De piekuren zijn van 05.00 tot 09.00 uur en van 16.30 uur tot 19.00 uur. Een gedeelte van deze reizi gers komt met de fiets of bromfiets. Voor hen zijn er twee fietsstalplaatsen voor zien, één langs de Mussely- straat en één langs de Broeder Mareslaan. De stalplaats in de Musselystraat is volledig af gesloten met één in- en uit gang en is geïntegreerd in het stationsgebouw. Deze in de Broeder Mareslaan bestaat uit een houten planken afsluiting De Vlaamse Federatie van So cialistische Gepensioneerden afdeling Zottegem nodigt zijn leden uit op donderdag 3 fe bruari 2000 voor het jaarlijks 'Carnavalfeest' met algemene ledenvergadering en voor dracht in het Volkshuis, Markt 8 te Zottegem. Aanvang om 15 uur. Programma - voorstelling jaarprogramma 2000 - koffie en boterkoeken - dansmuziek We zetten onze feestneus op en trekken ons carnavalpak aan. Iedereen die verkleed is heeft prijs. We verwachten al onze leden en ook verkleed! Gelieve uw inschrijving te be vestigen voor 1 februari 2000 bij Pol in het Volkshuis. met een dak boven. Het geheel is open en men kan er aan langs alle kanten. Het station van Zottegem is gelegen in een uitgangsbuurt. Er zijn aldaar 14 herbergen en 2 frituren. De herbergen en frituren worden druk bezocht en geven een bijkomende per- sonenbeweging die niet kan geschat worden. Naast het station van Zotte gem is eveneens een stelplaats voor autobussen van 'De Lijn'. Deze zorgen ook voor een aanvoer van personen die de winkelstraten van Zotte gem aandoen. Het aantal fietsendiefstallen blijft stijgen, met pieken op zaterdag (15,2%), zondag (19,6%) en maandag (15,8%). Bij het bekijken van het uur kunnen we stellen dat de late voormiddag (10 - 13 uur) en de late namiddag (16-19 uur) naar voren komen. In de komende maanden zal de rijkswacht en de politie een actieplan ontvouwen om de fiets- en bromfietsendiefstal len tegen te gaan, door: - de bezitters van fietsen en bromfietsen en sensibiliseren over het belang van het mar keren van hun voorwerpen en bij stalling deze beter te bevei ligen; - trachten te bekomen dat de stelplaatsen beter overzichte lijk zijn en mensvriendelijker worden; - met haar aanwezigheid in de omgeving van het station er voor te zorgen dat een deel van het onveiligheidsgevoel verdwijnt. Wij hopen dat zij resultaat zul len boeken! De CC De Brug afdeling Zottegem, Herzele, St.-Lie- vens-Houtem organiseert op zaterdag 29 januari 2000 vanaf 12.30 uur in het volks huis, Markt 8 te Zottegem haar jaarlijks nieuwjaars etentje met op het menu: warme beenhesp met warme groentenkrans en kroketjes. De deelname bedraagt 350 fr. Inschrijven kan tot maan dag 24 januari 2000 bij de bestuursleden en bij Pol in het Volkshuis. Iedereen is hartelijk welkom! De laatste gemeenteraadszitting van 1999 werd het O.C.M.W.-budget 2000 goedgekeurd. De Stad draagt 129 miljoen BEF bij in de zeer specifieke opdracht en plicht om voor iedere inwoner van het grondgebied de financiële nood te ledigen en elkeen een menswaardig bestaan te verlenen. Daarenboven vergen een kwantitatieve opvang in de rusthuizen, de maaltijd bedeling en de poetsdienst aan huis belangrijke financiële middelen, omdat deze prestaties geleverd worden tegen een sociaal verantwoorde prijs. Niet onbelangrijk tenslotte zijn ook de projecten voor sociale huisvesting, de service-flats te Denderwindeke en te Ninove-Centrum en uiteindelijk de reno vatie van het gebouw 'De Coomanmet kantoren voor de O.C.M.W.-adminis- tratie en 18 sociale huurwoningen. Speciale aandacht vraagt de opvang van politiek vluchtelingen, die in ons tand verdeeld worden per gemeente volgens een spreidingsplan. Op dit ogenblik zijn op die wijze 146 dossiers van politiek vluchtelingen aan Ninove toegewe zen wat staat voor 263 personen. Door hen in Ninove een woning aan te bieden bewijzen wij dat de nodige in spanningen werden gedaan om de politieke vluchtelingen die ons zijn toege wezen ook effectief hier te huisvesten, want dan gelijk staat met een 100% te rugbetaling van de verstrekte steun. Deze mensen die zich in ons land aanbieden omdat zij in hun land van oor sprong gevaar lopen voor hun leven of dat van hun gezin worden in derge lijke situaties dikwijls misbruikt door huisjesmelkers en mensensmokkelaars, die met vage beloften fortuinen verdienen op de rug van goegelovigen en zo de enorme toevloed aan asielzoekers onnodig aanwakkeren of ook nog het in de media overdreven opvoeren van vastgestelde of zelfs vermeende misbruiken. Het Vlaams Blok deed dit opnieuw in de gemeenteraad, maar kreeg lik op stuk door duidelijk het bewijs te leveren dat de Ninoofse belastingsbetaler slechts in totaal een miniem deel 1,5 miljoen BEF) ten laste neemt. De bestaande riolering in de Bevrijdingslaan en de Centrumlaan te Ninove is ondiep gelegen, waardoor de afvloeiing niet vlot verloopt en aanleiding geeft tot aanslibbing van de buizen. De riolering van de Centrumlaan dient steeds meer vuilvracht op te vangen, zodat het noodzakelijk is meer helling te geven aan de riolering en binnen de wetgeving omtrent de code van goede praktijk tevens een gescheiden stelsel aan te leggen. Het oppervlaktewater zal worden afgeleid naar de Dender en het afvalwater zal worden afgeleid richting Graan markt met aansluiting op de bestaande collector. De. Kaardeloodstraat zal terzelfdertijd worden voorzien van een afzonderlijke leiding, teneinde de oppervlaktewaters van het woonproject Breevast-lmmobi- lière Groeningen, af te leiden naar de nieuwe dienstleiding van de Centrum laan. De riolering van de Centrumlaan komt hierdoor dieper te liggen, zodat de rio lering Marktstraat en de Graanmarkt eveneens dient aangepast te worden. De NV Aqua fin werd voor het investeringsprogramma 2001 belast met de aanleg van de collector Graanmarkt te Ninove. De Stad Ninove maakt hiervan gebruik om hier eveneens een gescheiden lei dingsstelsel aan te leggen en verfraaiingswerken uit te voeren aan de Graan markt, de Marktstraat en de Lange Muntstraat. Zowel het aanpassen van de riolering in de Centrumlaan als deze van de Graanmarkt zijn opgenomen in het investeringsprogramma van het subsidiëringsjaar 2000 van de Vlaamse Milieumaatschappij. De NV Aquafin en de Stad Ninove zijn van oordeel dat de werken en de op dracht in het algemeen belang dienen te worden samengevoegd. Voor de dek king van de studiekosten werden voldoende kredieten ingeschreven in de be groting, dienstjaar 2000. De gemeenteraad keurde dan ook de wegenis- en rioleringswerken in de Be vrijdingslaan, Centrumlaan, Kaardeloodstraat, Marktstraat, Lange Munt straat en Graanmarkt goed, teneinde de opdrachten van de NV Aquafin en de Stad Ninove te combineren. Om te voldoen aan de parkeerbehoeften in het stadsdeel Biezenstraat-Station- straat wordt op een gedeelte van de oude begraafplaats rond de O.L-Vrouw- Kerk van Ninove een parking aangelegd. De aanleg zal in fasen uitgevoerd worden en in een eerste fase zal de onder grond met dolomiet verhard worden en vervolgens zal het geheel verfraaid De kostprijs voor de aanleg van de dolomietverharding wordt geraamd op 1.427.316,-BEF, BTW incl., terwijl de kostprijs voor de aankoop en het aan planten van 15platanen geraamd wordt op 196.020,- BEF, BTW incl. Jacques TIMMERMANS

Voor Allen | 2000 | | pagina 9