SPROKKELS Europa moet Haider stoppen S-Sport Federatie Standpunt :ledereen aan het web 2 4 februari 2000 - "Voor Allen" wenst aan te werven Sportte<hnis<h medewerker Taken Contract VOOR ALLEN uit de Kamer verzameld door Dirk Van Der Maelen Identificatie S-Sport is een seniorensportfederatie, erkend en gesubsidieerd door de Vlaamse Overheid, meer bepaald het Bloso en is nauw aanleunend bij de Vlaamse Federa tie van Socialistische Gepensioneerden en de Socialistische Mutualiteit. Door de snel groeiende evolutie en bloeiende werking van onze federatie zoeken wij een sporttechnisch medewerker. Organiseren van sportactiviteiten voor senioren Uitbouwen en opstarten van nieuwe sportclubs voor senioren Opvolgen en begeleiding kwaliteitszorg in de sportclubs Uitbouw sporttechnische en administratieve kaderopleiding sportclubs en afdelin gen Administratief werk m.b.t. activiteiten en opdrachten, leden- en clubadministra tie... Meehelpen aan de uitbouw van de interne en externe communicatie Uitbouwen recreatieve competities, meerdaagsen en sportkampen voor senioren Uitwerken samenwerkingsprojecten en internationale projecten seniorensport. Voorwaarden Opleiding: Regent Lichamelijke Opvoeding Kennis van Windows, Word, Excel, Acces, internet en e-mail zijn een pluspunt Goede communicatieve en leidinggevende eigenschappen Sociale vaardigheden Bereidheid tot avond- en weekendwerk Beschikken over een rijbewijs B onbepaalde duur (proefperiode van 6 maanden) voltijds onmiddellijke indiensttreding niet cumuleerbaar met andere betaalbare betrekkingen tewerkstellingsplaats: Nationaal secretariaat S-Sport (Brussel, nabij centraal sta tion), gekoppeld aan veldwerk in de regio's loonbaremaovereenkomstig kwalificatie Sollicitatiebrief met c.v. vóór 21 februari 2000 sturen, faxen of mailen naar S-Sport Federatie T.a.v. Mevr. Martine LEMONNIER Nationaal secretaris, Sint-Jansstraat 32,1000 Brussel Tel: 02/515.02.55 - Fax: 02/514.22.05 E-mail: s-sport@socmulbe Voor meer informatie kan u terecht op het telefoonnummer 02/515.06.12 Maatschappelijk zetel De Malanderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) Administratie-Publiciteit De Malanderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) (fax 055/21.03.04) Redactie De Malanderplein 7 - 9600 Ronse Verantwoordelijke Uitgever Herman DE LOOR (Federaal Voorzitter) Hoofdredactie Chris VANCOPPENOLLE (Federaal Secretaris) Redactiesecretaris Jonny Lampens Teksten Alle teksten dienen ten laatste op maandagmiddag de week van verschijning, op het secretariaat ingediend. De Hoofdredactie houdt zich ten allentijde het recht voor bijdra gen in te korten of aan te passen, zonder aan de essentie van de tekst te raken. Genaamtekende bijdragen vallen volledig on der de verantwoordelijkheid van de steller. De regeringsvorming in Oosten rijk wordt door de andere Euro pese Lidstaten met argusogen ge volgd. De Belgische regering waar schuwde reeds voor de mogelijke regeringsdeelname van de ex treemrechtse partij van Jörg Hai der. De fractie van de Europese socialisten zijn een handtekenin genactie begonnen om Haider te stoppen. De vrijheidspartij (FPÖ) van Haider behaalde bij de verkiezin gen in oktober vorig jaar 27 pro cent van de stemmen en werd daarmee de tweede grootste par tij van Oostenrijk. De vorige co alitie van socialisten (SPO) en christen-democraten (ÖVP) kreeg zware klappen. De rege ringsonderhandelingen duren nu zo lang omdat het moeilijk is om een meerderheid te vinden zon der de FPÖ. De recente gesprek ken tussen de ÖVP en de ex treemrechtse partij van Haider wekt in Europa veel ongerust heid. Bij monde van premier Guy Verhofstadt en minister van Buitenlandse zaken Louis Mi chel dringt België erop aan een speciale Europese ministerraad samen te roepen. Ook andere landen formuleerden dergelijke eis. De delegatie van Europese socia listen in het Europese halfrond verzamelen handtekeningen om de onderhandelingen met Hai ders partij halt toe te roepen. An ne Van Lancker: 'Als Europese socialisten kunnen we deze zaak niet zomaar laten passeren. Als socialisten dragen we vrijheid, democratie en respect voor de mensenrechten hoog in het vaan del. Dat zijn ook begrippen waar de Unie volledig achter staat. We kunnen dan ook niet lijdzaam toezienoe een partij die openlijk spreekt over racisme en anti-Eu- ropese stellingen inneemt in een Lidstaat van de Europese Unie besprekingen voert rond rege ringsdeelname. Met hun actie willen ze hun on genoegen en tegenkanting kracht bijzetten. Ook in de Kamer heeft Dirk Van der Maelen namens de SP-ffactie scherp de ÖVP veroordeeld om dat ze overwegen met de FPÖ een regering te vormen. Hij roept de regering op om een Europees cordon sanitair te leg gen rond de Oostenrijkse ÖVP- FPÖ-regering indien deze effec tief gevormd wordt. Deze week riep Van der Maelen zijn collega's op om in alle parle mentair internationale organen van OVSE en Raad van Europa de Europese Christen-democra ten op te roepen de ÖVP-parle- mentsleden uit hun fractie te sto ten. Als politiek secretaris van de SP - Aalst krijg ik geregeld te horen dat de SP zich ook op het Aal- sterse vlak meer als partij inhoudelijk moet profileren, los van het stadsbestuur. Vermits ik als politiek secretaris de taak heb voor inhoudelijke zuurstof te zorgen voor de politieke discussie, wil ik bij deze profilering dan ook mijn steentje bijdragen. Daarom zal ik geregeld in 'Voor Al len' standpunten innemen rond plaatselijke politieke thema's. Deze standpunten zijn enkel be doeld om de interne discussie te voeden en kunnen na interne discussie, indien het partijbestuur hiermee instemt, ook tot externe standpunten leiden. Deze standpunten zijn dan ook strikt per soonlijk en binden de partij niet. Op de recente top van wereldleiders en topindustriëlen in Davos werd veel aandacht besteed aan de uitbouw van de kennismaatschappij. Ondermeer het Internet speelt bij de uitbouw van deze kennismaatschappij een belangrijke rol Op de top in Davos werd benadrukt dat de invoering van nieuwe technologieën niet mag leiden tot een nieuwe vorm van sociale ongelijkheid tussen hen die met zaken als Internet kunnen werken en zij die dit niet kunnen. Deze nieuwe ongelijkheid is vandaag nog niet zo actueel, vermits Internet nog niet dagdage lijkse kost is voor veel mensen. Maar tegelijk, kan men zich niet permitteren om niet nu reeds stappen te zetten om deze nieuwe ongelijkheid te voorkomen. Want het Internet groeit ziender ogen. Hogergeschoolden en jongeren maken via hun studie of werk kennis met het Internet en gaan het meer om meer gebruiken. Nu heeft nog maar 10% van de Vlamingen een E-mailadres een Internet-postbus), maar dat zal de volgende jaren stijgen. Ook handel, het plaatsen van bestellingen via Internet zal toenemen. En vaak worden zij die deze 'nieuwe snufjes' niet ge bruiken, daarvoor ook financieel gestraft door bijvoorbeeld de banken. Wie zijn geld niet uit de muur haalt met een Bancontact-kaart maar zijn geld aan het loket afhaalt, moet meer betalen. Om iedereen die wil, jong of oud, arm of rijk, gelijke toegang te verschaffen, tot het Internet moet de overheid haar verantwoordelijkheid opnemen. Uiteraard is niet iedereen verplicht om met deze rage mee te doen, maar de mogelijkheid moet wel bestaan. Ook op gemeentelijk vlak zijn zaken mogelijk om het Internet te verspreiden, aan te moedigen en voor iedereen toegan kelijk te maken. De volgende voorstellen kunnen daarbij helpen: 1. Iedere inwoner van Aalst moet een gratis E-mailadres krijgen. Net zoals iedereen een post bus heeft. Dit is niet zo onmogelijk als het lijkt. De gemeente Kalmthout heeft reeds een der gelijk project gelanceerd in samenwerking met een privé-firma, een zogenaamde provider. Dit adres kostniets aan de inwoner en ook voor de gemeente was de kostprijs beperkt. 2. De stad moet voor initiatiecursussen Internet zorgen waardoor mensen de basisbeginselen van het Internet - systeem aanleren. 3. In de stadsbibliotheek is al een Internetaansluiting, maar ook in andere stadsgebouwen moet dit komen. 4. Via de Website van de stad, moeten documenten, vergunningen,... kunnen aangevraagd wor den.

Voor Allen | 2000 | | pagina 2