Federaal Congres is niet echt Federaal Congres c J EDITORI AAL REGIONAAL Wat is er in Oostenrijk gaande? "Voor Allen" - 4 februari 2000 3 Op het eerste zicht misschien een eerder eigenaardige titel. Maar inderdaad, het Federaal Congres van dinsdag 25 janu ari 11. in een bomvol (er waren om en bij de 250 militanten opgedaagd) Zottegems Volks huis is wat het administratieve luik, de mist ingegaan. De verkiezing van zowel voorzit ter als ondervoorzitters werd sessie die verdaagd (na de ge meenteraadsverkiezingen?), zodat Herman De Loor mo menteel het mandaat verder zet. Ook de beleidsopties-nota werd verwezen naar bespre king op een eerstvolgende vergadering van het Federaal SP-Bestuur. Cruciale vraag was: heeft het voorzitterschap al dan niet een doorslaggeven de rol in de positie van de SP- Zottegem voor de gemeente raadsverkiezingen? Een aan het congres voorafgaande tus senkomst vond dat effectief, maar het tweede interventie aspect om de verkiezingen uit te stellen (de kandidaten zou den niet gekend zijn) worden we persoonlijk toch wat te gortig: ruim anderhalve week voordien waren alle afdelings voorzitters en -secretarissen over de kandidaturen inge licht. Een en ander zegt dus ook iets over informatiedoor stroming naar de bestuursle den. Weg dus de federale 'ver nieuwingsoperatie' (nieuwe voorzitter, nieuwe opties) aan de vooravond van de lokale en provinciale verkiezingen. Wat gebeurde er dan wel op het Congres? Gelukkig een zeer interessante politieke dis cussie met een resem, vaak zeer pertinente vragen aan ge legenheidsspreker, nationaal SP-Voorzitter Patrick Jans- sens. Ook hij zal zich allicht de voorgenomen nieuwjaars- speech anders gezien hebben. En dan tot afronding daveren de 'Internationale' en de re ceptie. Voor de rest... come and see next time. C.V. Op donderdag 17 februari 2000 om 20 uur in het jeugd centrum 'De Kouter', Middel- kouter 10 te Haaltert organi seert het gemeentebestuur een info-avond met als thema 'Staat uw mazoutketel reeds op groen'. De aanwezigen zullen in ken nis gesteld worden over wat er moet gebeuren en wanneer de ondergrondse- en boven grondse mazouttanks moeten in orde zijn. Op deze info-avond krijgt u zeker antwoord op de volgen de vragen: - Wat moet er gebeuren? - Wie kan mij hierbij helpen? - Aan wie moet ik dat mel den? - Wanneer moet de tank in or de zijn? - Ben ik verzekerd bij proble men? - Enz... Voor verdere inlichtingen kan u steeds terecht op het ge meentebestuur van Haaltert - Dienst Leefmilieu, tel. 053/85.86.00, binnenpost 605. Roger De Clippeleire Een ouderwetse 'Internationale' zonder muziek maar uit volle borst meegezongen. Na het spervuur van vragen was een nieuwjaarsattentie aan P. Janssens best op zijn plaats. SP Federatie Aalst-Oudenaarde-Ronse Zaterdag 5 februari 2000 om 14 uur Volkshuis, Markt 8 te Zottegem Vergadering Federale Stuurgroep 'Politieke Actie' Begeleiding: - Dirk Van der Maelen en - Chris Vancoppenolle Alle afdelingsverantwoordelijken op post; individueel geïnteresseerde militanten blijven van harte welkom. Wat er zich de laatste weken in Oostenrijk aan het afspelen is met de regeringsvorming, na de parlementsverkiezingen van 3 oktober 1999, dient met alle kracht door de Westerse landen te worden tegen gegaan. Wij zijn ook verheugd dat ons land hierbij het voortouw neemt en dat de Belgische regering Europa verzocht heeft zich te buigen over deze regeringsvormen, waar de ex treemrechtse Oostenrijkse Vrijheidspartij (FPO), onder lei ding van Jorg Haider, tracht een coalitie op de been te brengen met de conservatieve OVP. Na de mislukte coali tiebesprekingen tussen de Sociaal-Democratische partij (SPO) en de Oostenrijkse Volkspartij (OVP), die sinds on geveer dertien jaar onafgebroken het roer in handen heb ben, heeft de OVP zich tot Jorg Haider gewend om coali tiebesprekingen aan te vatten. Het is toe te juichen dat, naast ons land, ook de Israëlische premier Ehud Barak, de politieke leiders van Frankrijk, Duitsland en Spanje heeft opgeroepen om mee te werken aan een internationaal front om te beletten dat zo'n rege ring tot stand komt in Oostenrijk. Vergeten we immers niet dat nog niet zo lang geleden Haider de 'efficiënte tewerk stellingspolitiek' prees van Nazi-Duitsland en verklaarde dat 'de slachtoffers van de concentratiekampen zich schul dig gemaakt hadden aan misdaden Ook voorziet het politiek programma van deze extreem rechtse politieke formatie dat de Oostenrijkse grenzen dicht moeten voor alle buitenlanders, dat asiel enkel mag voor zij die echt vervolgd worden, dat vreemdelingen dienen uitge wezen en dat het principe 'Oostenrijkers eerst', in alles en nog wat aan bod moet komen. Naast deze politieke stellingname en actie van een aantal belangrijke landen in Europa, zou het goed zijn dat ook de burgers hun afkeer laten blijken door hun vakantie niet door te brengen in Oostenrijk, alwaar toerisme een belang rijke bron van inkomsten is. Vergeten we bij deze gang van zaken trouwens niet dat ook Hitler via democratische verkiezingen in de jaren 1930 in Duitsland aan de macht kwam en zijn Nazi-partij nadien een wereldbrand ontketende! Zover mag het zeker niet meer komen en daarom dient tij dig en eensgezind te worden opgetreden. Herman De Loor Info-avond rond mazoutketels in Haaltert

Voor Allen | 2000 | | pagina 3