Bij ons tast u niet te diep in uw beugel 5? i Vermijd een hap in uw budget Orthodon.hoe Procedure Voor wie Vanaf dit jaar geven wij naast de gewone terugbetaling van de kosten een extra vergoeding van 10.000 frank voor gebitsregulatie bij tieners. "Voor Allen" - 4 februari 2000 5 Een verkeerde stand van de tanden kan voor verschillende problemen zorgen. Het gebit kan niet zo goed functioneren en kan daardoor moeilijkheden veroorzaken met de uit spraak, de spijsvertering of zelfs de ademhaling. Een orthodontische behandeling kan hiervoor een oplos sing bieden. Orthodontie is de wetenschap die de groei van de kaken en de ontwikkeling van het gebit bestudeert, begeleidt en behandelt. Orthodontie voor de leeftijd van 14 jaar (de kaken en tan den zijn dan nog steeds in volle ontwikkeling) geeft het beste resultaat: mooi gevormde tanden, waardoor uw zoon of dochter zich veel beter zal voelen. Een orthodontische behandeling duurt meestal twee tot drie jaar. Met behulp van beugels corrigeert de tandarts de stand van de kaken en van de tanden en kiezen. Alle leden van Bond Moyson die voor hun 14 jaar toestem ming hebben gekregen voor een orthodontische behande ling en die in orde zijn met de bijdrage voor aanvullende verzekering hebben recht op de tussenkomst. Voldoet u aan de voorwaarden? Dan is het handig om te weten dat u de behandeling mag laten voortzetten na de leeftijd van 14 jaar. En dat u de behandeling zelfs mag laten starten na die leeftijd. 1Men moet een document "aanvraag om tegemoetko ming voor geneeskundige verzorging voor orthodonti sche behandeling", dat u krijgt van de tandarts, bezor gen aan de adviserend geneesheer van het zieken fonds. 2. Als de adviserend geneesheer een bericht van goedkeu ring gegeven heeft, mag men de behandeling starten 3. Met een getuigschrift van verstrekte hulp van de tandarts krijgt men van het ziekenfonds een eerste schijf van 5.000 frank. 4. Na 12 maanden behandeling stuurt het ziekenfonds de patiënt automatisch een document van voortgezette behandeling. Dit document moet ingevuld worden door de tandarts. 5. Met dat document krijgt men bij het ziekenfonds een tweede schijf van 5.000 frank. Indien u na 1 januari 1999 gestart bent met de behande ling en u zet ze voort in 2000, dan hebt u enkel recht op de tweede schijf van 5.000 frank. dr Loop eens langs bij uw ziekenfonds bel 09 364 98 1 1 surf naar onze website www.socmut.be de stuur een e-mail naar orthodontie@socmut.be

Voor Allen | 2000 | | pagina 5