REGIONAAL SP Geraardsbergen in diepe rouw Dirk Van der Maelen en Martine Boelaert nodigen uit naar het Worldshake-weekend in Geraardsbergen Zitdag Donald Van Belleghem "Voor Allen" - 4 februari 2000 7 Onverwacht en met groot on begrip bereikte ons het be richt van het plotse overlij den van een trouwe SP-mili- tant, Georges Heyman was niet meer. Georges was actief in tal van culturele-, sociale en politie ke verenigingen. Zaterdag 29 januari nam de Socialistische gemeenschap en tal van vrienden en ken nissen afscheid van Georges. Hieronder drukken we inte graal de afscheidsrede af van Erwin Franceus. Maandagavond 24 januari hebben wij op een onmense lijk plotse wijze een trouwe SP militant Georges Heyman verloren. Georges was pas 47 jaar. Hij was actief lid van het SP-afdelingsbestuur Schendelbeke, het partijbe stuur en het federaal bestuur. Niettegenstaande dat hem nog geen maand geleden door vrienden, kennissen en collega's een gelukkig en vooral GEZOND nieuwjaar was gewenst heeft het niet mogen zijn. Georges was voor mij een goede militant, steeds bereid om te helpen, een trouwe, naaste medewerker, maar vooral... een goede vriend. Bijna dagelijks, werkdag of weekend zagen of spraken wij met elkaar. Hij had zijn principes waarvan hij geen afwijking toestand, noch voor anderen maar vooral ook niet voor zichzelf. Hij was eerlijk en rechtuit. Hij had de capaciteiten van een generaal, maar was tevreden met de rang van kolonel. Je wist wat je aan Georges had. De dag van vandaag, spijtig genoeg, zeer zeldzame eigen schappen. Het sociaal impulsfonds heb ben wij samen opgebouwd van nul tot wat het vandaag is. Voor Georges was het SIF zijn tweede kind. Hij was er zo trots op. Dit kan nu niet meer. Torenhoog boven alles stond Georges zijn zoon Jens. Jens zal niet alleen een goe de vader missen, maar voor al een toeverlaat en een in tense raadgever; zijn 'papa'. Ik weet evenwel dat Georges ervoor gezorgd heeft dat hij, zij het slechts gedachten, nooit zijn zoon zal verlaten. Jens weet trouwens nu reeds ook heel goed wat hém te doen staat. Het was voor iedereen een schok, een immense schok. Zo unfair... Namens de hele SP-gemeen- schap wil ik langs deze weg ons diep medeleven betonen aan zijn familie en dierbare vrienden. Georges, wij zullen je bege leiden, niet naar je laatste rustplaats, maar naar je nieuw vertrekpunt. Uw as zal, zoals je het zelf wou, ver strooid worden over de weide en de wind zal je zachtjes meedragen naar al die plaat sen waar je zo vaak over sprak en (ongezien) wou aan wezig zijn en vooral waar jij uw zo begeerd gevoel van vrijheid nooit zal verliezen. Georges, wij zullen je mis sen. 7156 dagen hebben we samen doorgebracht, samen gebouwd, aan iets groots, iets moois, samen hebben we de funderingen gegoten, kortom de basis gelegd. Enkel de afwerking, die ontbreekt nog, maar, je weet, steeds kon je op me rekenen, en dat zal nu niet anders zijn. Ik zal de afwerking voor mijn rekening nemen. En weet, het wordt mooier, mooier, dan dat je ooit had durven dromen. Jens In het kader van de Worldsha- ke-actie, een gezamenlijke ac tie van een aantal derde wereld organisaties, plant Wereldwer king Geraardsbergen in samen werking met de Stedelijke Werkgroep voor Internationale Samenwerking een 'Fairtrade Expo' in zaal De Reep te Ne- derboelare. Het is de bedoeling om onder de slogan 'Eerlijke handel kan de kloof dichten' en onder de vorm van een aantal uiteenlo pende activiteiten en een ten toonstelling de mensen te laten kennis maken met eerlijke han del. Op vrijdagavond zullen uw volksvertegenwoordiger Dirk Van der Maelen en uw schepen voor ontwikkelingssamenwer king Martine Boelaert aanwe zig zijn op het praatcafé. Verder bevelen zij u ook vol gende activiteiten ten zeerste aan: Fairtrade Expo In het kader van Worldshake is het in februari de beurt aan de Wereldwinkels om hun uitda ging uit te werken. Onder de slogan 'Eerlijke Handel kan de kloof dichten' gaan de we reldwinkels, via een brooddo- zenactie de uitdaging aan om 250.000 mensen kennis te laten maken met eerlijke handel. Worldshake is een gezamenlij ke actie van een aantal derde wereldorganisaties zoals 11.11.11. Vredeseilanden, Broederlijk Delen, Wereldsoli- dariteit en de jeugdbewegin gen. In Geraardsbergen doen zij een extra inspanning met een Fairt rade Expo in zaal 'De Reep' te Nederboelare. Het programma ziet er als volgt uit: Fairtade Expo vanaf vrijdag 11 februari 13 u. tot maandag 14 februari 16 u. in Zaal 'De Reep' te Nederboelare. Vrijdagavond: opening van de tentoonstelling met drankje en praatcafé over eerlijke handel en globalisering (inl. Guido Cock). Vrijdagnamiddag vanaf 13u20 en maandag de ganse dag: rondleiding voor scholen. Zaterdagnamiddag: vanaf 14 u. 'op de koffie' met geleide be zoeken a.d. stands en de ten toonstelling. Zondagnamiddag: (h)eerlijk koken: kooklessen met uw producten (Quinua, palmhar ten, couscous). Vooraf inschrij ven bij De Taye, Volderstraat 203, tel. 054/41.52.83. De expo zelf bestaat uit twee delen: Enkele stands met de WW pro ducten met uitleg. Een interactieve tentoonstelling over Fairtrade. Deze tentoonstelling is interac tief, multimediaal en boeiend. Concreet gaat de tentoonstel ling over koffie, bananen en ca cao. Typische producten van boeren uit het zuiden voor con sumenten in het noorden. De tentoonstelling maakt het hele proces zichtbaar van productie over handel tot consumptie. En hoe de boer vaak slachtoffer is van dit handelsproces. Max. havelaar stelt ook alternatieven voor door bewuster en ecologi- scher te consumeren, werken we actief mee aan een betere wereld. 'Bewust consumeren' houdt natuurlijk niet op bij koffie, ba nanen en cacao. Je kan ook et hisch sparen of beleggen. En nog meer. Koffie is maar een voorbeeld. Interactief en multimediaal: u krijgt niet alleen een duidelijk beeld op productie, verkoop van koffie, bananen en cacao. In elke module geeft een aparte kaartprojectie u een andere kijk op de wereld. U hoort boeren en tussenhandelaars. Af en toe kijkt u naar uzelf, naar uw ei gen gedrag als consument. Verschillende media, actie en interactiemogelijkheden maken van 'Max havelaar fairtrade Expo' een levendige, boeiende tentoonstelling. Koffie: Correcte prijs voor kof fie? De module 'koffie' toont u de hele productiecyclus van bloem tot koffieboon tot en met het transport. Met een druk op de knop hoort u het verhaal van de boer. Kiest u voor bewust consumeren? U ziet meteen wat een correcte koffieprijs voor de boeren in het zuiden betekent. Bananen: bananen recht of kr om? Waarom Max havelaar zo veel belang hecht aan ecologie en arbeidsomstandigheden als het over bananen gaat? Foto's en maquettes, een radiografie van de bananenprijs en een we reldkaart waarop Amerika cen traal staat, maken u duidelijk wat er allemaal krom is in de wereld van de banaan. En hoe we dit samen recht kunnen trekken. Cacao: Eerlijk loon voor caca oboon! Ook het verhaal van de cacao geeft u een andere kijk op de wereld. Een verhaal van schulden, prijsschommelingen, afhankelijkheid van de beurs. Met een druk op de knop hoort u wat cacaoboeren doen met hun fairtradepremies. Max Havelaar: voor eerlijke handel. Een duidelijke video antwoordt op de tien meest ge stelde vragen over Max Have laar. U krijgt tips voor bewust, ecologisch consumeren en voor ethisch sparen of beleggen. De bewust consumerende mens is het voorlopige eindpunt van de menselijke evolutie. Voor geleide bezoeken: con tacteer Guido Sonck, 054/4133.97. Dirk Van der Maelen en Martine Boelaert hopen dat dit initiatief u zal aanspreken en heten u van harte welkom! Elke eerste zaterdag van de maand houd Donald Van Belleghem zich ter beschikking van par tijgenoten en de ganse Geraardsbergse bevolking voor het invullen van allerlei formulieren, eventuele werkgelegenheidsproblemen, bezwaarschriften, successierechten en sociaal tele foontarief. De zitdag gaat door in café Enigma, Nieuwstraat 2 te Gerraardsbergen van 10 tot 12 uur. Iedereen is wel welkom. I

Voor Allen | 2000 | | pagina 7