Nieuwe kindergemeenteraad te Geraardsbergen De coalitie voelde zich ongemakkelijk in Erpe-Mere 8 4 februari 2000 - "Voor Allen" Op 15 december 1999, werd de laatste kindergemeenteraad van deze legislatuur geïnstal leerd. Inmiddels is deze raad reeds voor de 2de maal bijeen geweest op 19 januari 2000. In deze kindergemeenteraad zijn een 6-tal scholen van on ze stad vertegenwoordigd nl.: BSGO Dender, Klim Op Zandbergen, Vrije Basis school Ophasselt, Hunnegem, Sint-Catharinacollege Moer- beke en Onkerzele. Na de gezamelijke eedafleg ging, de verkiezing van de Schepenen en het goedkeuren van het huishoudelijk regle ment kon de raad van start gaan. Deze kindergemeente raad staat onder Voorzitter schap van de echte Burge meester (Freddy De Chou) of de Schepen voor de Jeugd (Eric Spitaels). De eerste punten op de agenda gingen over Openbare Wer ken. Er waren vragen om het weg dek van de Vloerzegemstr., Ninoofsestr., Steenstr., en Brugstr. te herstellen. Het verwijderen van kiezelste nen op de Edingseweg, en er waren klachten over het hou ten voetpad van de Dender- brug, waarvan sommige plan ken te grote spleten vertonen. Het wegspoelen van zijkanten van bermen na regenval wordt ook hier aangeklaagd. Er wor den meer fietsstallingen ge vraagd in het stadscentrum en nog een paar scholen vroegen nieuwe zeebrapaden, in de Kattestraat en aan de kerk te Onkerzele. Aan de kerk te On kerzele wordt na het slopen van het Pannenhuis, een par king aangelegd en zal er een zebrapad komen richting kerk. De volgende punten gingen over Verkeersveiligheid. De vraag naar vluchtheuvels en verkeersdrempels komt in iedere Kindergemeenteraad terug, ook deze maal is dit the ma terug aan de orde. Er werd de kinderen opmerk zaam gemaakt dat dit niet al tijd de goede oplossing is, daar verkeersdrempels nogal veel geluidsoverlast veroorza ken. Meestal vragen dan ook die genen die ze eerst aanvroegen, ook, om ze terug te verwijde ren. Op plaatsen zoals in de deelgemeenten is de verkeers overlast aan de scholen ve- perkt tot op- en afhalen van de kinderen. Het zijn vooral de ouders die deze verkeersoverlast veroor zaken, door hun kinderen ab soluut aan de schoolpoort te willen afzetten en ze nadien terug ophalen en door het wachten voor de schoolpoort het verkeer in de knoei ge raakt. Op de vraag in bepaalde stra ten alleen eenrichtingsverkeer toe te laten, werd er opmerk zaam gemaakt dat eenrich tingsverkeer de snelheid doet toenemen. Het thema fietspaden is ook terug aan de orde. Het zijn vooral op de gewestwegen zo als de doortocht te Ophasselt en de Groteweg te Overboela- re alsook de Guilleminlaan waar de kinderen vinden dat er een afbakening zou moeten zijn tussen de rijweg en het fietspad. Er werden allerlei voorstellen geformuleerd, van paaltjes zetten tot het aanleg gen van een groenzone tussen rijweg en fietspad. Bovendien zeggen de kinderen dat de zo ne 50 te Overboelare niet veel zin heeft, de automobilisten weten reeds waar de rijks wacht staat wanneer er kon- trole is, zij staan er altijd op dezelfde plaats. De voorstel len om lichten te plaatsen aan de Verbondenstraat heeft geen zin, daar er dan nog meer ge luidshinder zou zijn voor de omwonenden. Ook plateau's worden op een gewestweg ge weigerd. De Groteweg te Overboelare is inderdaad een probleem, vooral het gedurig voorbijko men van camions, meestal met aanhanger, geeft niet alleen la waaihinder maar er is een enorme luchtverplaatsing wanneer deze gevaarten voor bijkomen, alleen reeds daar om ligt het fietspad inderdaad veel te dicht bij deze gevaarlij ke steenweg. Er is voor de Groteweg een studie bezig gekoppelt aan MER-rapport (Milieu-Effec ten-Rapport) om inzicht te krijgen hoe men aan deze situ atie een oplossing kan geven, daar hij het volledig openstel len van de A8 nog meer over last verwacht wordt op deze Gewestweg. Het wildparkeren van auto's op de voetpaden in de binnen stad wordt ook terug aange klaagd. De kinderen willen graag dat er meer kontrole komt hieromtrent, de burge meester bevestigde dat er in de nabije toekomst 2 politieagen ten aangeworven worden om aan deze problemen een op lossing te geven. Bij het thema Jeugd, werden terug verkeerskvrije straten gevraagd om te kunnen spe len. In bijna iedere deelge meente werd een straat ge noemd die daarvoor in aan merking kon komen (dit vol gens de kinderen). Ook werden terug een paar speelterreinen gevraagd, doch het probleem van deze speel pleinen is nog steeds het van dalisme, de Kindergemeente raad stelt dan ook voor een paar volwassenen-vrijwilli gers aan te duiden voor het be waken van de speelpleinen. Een tekenwedstrijd organise ren vinden de meesten een must, doch dit zou beter in het algemeen georganiseerd wor den en niet per school. Dit ini tiatief werd reeds eerder geno men door het C.S.C., doch het is ons tot op heden nog niet gelukt dit te organiseren. Mis schien is dit iets voor de na bije toekomst met de hoop dat de kinderen er dan ook in gro te getale zullen aan deelne men. Er was ook het voorstel om een Cultuurdag in te richten, zoals er nu reeds een sportdag is op school. Men zou bv. kar naval kunnen vieren met alle scholen tesamen, ook de roe- feldag meer dan 1 maal per jaar inrichten vinden de kinde ren belangrijk. Milieu en Groen, steeds het zelfde liedje, dat er te weinig vuilnisbakken in de stad zijn, doch er werd opmerkzaam ge maakt dat de vuilnisbakken moeten gebruikt worden om lege papiertjes- of blikjes in te steken en geen plastieken zak ken met restafval. Misschien is de oplossing vuilnisbakken te zetten met kleinere openin gen waar maximum een blikje in kan. Er werd zelfs voorgesteld om camera's te zetten voor het be waken van overtredingen hier omtrent. Ook het sluikstorten aan de bosranden wordt terug aange klaagd. Er wordt voorgesteld een gro te opruimaktie te houden met alle scholen en de school die het meest verzamelt heeft, een prijs toe te kennen. Tot slot werd in de varia een aktueel probleem besproken nl. het huis aan de hoek van de Koppenhollestraat-Atembeke- weg. Hieromtrent werden reeds stappen ondernomen binnen de normale Gemeente raad. Daar alle eigenaars in het buitenland verblijven word dit een moeilijke procedure. In de bespreking van deze ver schillende thema's komt tot uiting dat de leden van de Kindergemeenteraad interesse vertonen voor de vele aspek- ten die in onze maatschappij aan bod komen. Als politica hoop ik van harte dat uit deze en vorige Kindergemeentera den in de toekomst echte poli tici zullen groeien, vooral de meisjes, die in deze huidige raad de meerderheid van de raadsleden vertegenwoordi gen hoop ik in de toekomst te rug te mogen begroeten als echte gemeenteraadsleden. Francine Van der Maelen Bij de bespreking van punt 3 betreffende het uitvoeren van de riolerings- en verbeterings- werken langsheen Vlekkem- dorp in de deelgemeente Vlek- kem en het vaststellen van het bijzonder bestek en de wijze van gunnen was het college verwonderd over de onthou ding van de SP fractie, want wij waren zinnens ons op al de punten van openbare werken te onthouden zolang er geen werk zou gemaakt worden van de problematiek waterover last. De rede van onthouding was gebaseerd op het feit dat on danks de vele miljoenen die kortelings zullen besteed wor den aan het uitvoeren van wer ken (95.530.294 BF) in de ge meente en dat er niets werd voorzien om de waterellende die zich de laatste maanden heeft voorgedaan te bestrijden door daadwerkelijke uitvoe ring van efficiënte werken. Wij zijn de mening toegedaan dat het college de plicht heeft om zo snel mogelijk werk te maken om de wateroverlast te voorkomen. De coalitie was hiermee niet gelukkig en probeerde allerlei uitvluchten te zoeken zoals: 'dit staat niet op de dagorde dus niet bespreekbaar' en 'dit wijkkt af van de dagor de dus blijft bij het punt' enz... Doch voerde de Schepen van openbare werken er onmiddel lijk aan toe dat hij een dossier klaar had (en toonde het zelfs) om meer uitleg te geven be treffende deze problematiek en indien wij dat wensen de gang van zaken door te nemen om te bewijzen dat zij reeds bezig zijn met dit probleem. Onze vraag was toen waarom heeft men geen punt voorzien op de dagorde om kennis te geven over de toekomstplan nen van het college en de reeds ondernomen initiatie ven? Waarop een antwoord volgde dat niet erg overtui gend klonk want het was vol gens hem nog te vroeg, ze wa ren nog niet ver genoeg gevor derd met het dossier, maar gingen er wel werk van ma ken. Wij vinden dat het toch maar normaal is om dit pro bleem voorrang te geven op alle andere uitvoeringswer- ken. Uiteindelijk hebben wij dan toch onze goedkeuring gege ven met de wens dat wij zo vlug mogelijk resultaten wil len zien. Een tweede punt waar wij niet akkoord konden gaan was de goedkeuring van het ontwerp voor het herinrichten van Aai- gemdorp, deelgemeente Aai- gem - Het vaststellen van het bijzonder bestek en de wijze van gunnen. Wij zijn niet tegen verbete- ringswerken of verfraaiings- werken doch wij wensen het prijskaartje eraan verbonden onverantwoord. Deze uitgave werd geraamd op 47.765.147 BF, dit lijkt ons toch wat over dreven als men bedenkt dat Erpedorp en Meredorp samen maar ongeveer 48 miljoen heeft gekost. Dit bedrag is van het goede te veel en wensen een meer so bere uitvoering of een sprei ding van de werken over een langere periode, maar ja dit jaar zijn het gemeenteraads verkiezingen dus!!!! Ra, ra, ra? Hubert Callebaut

Voor Allen | 2000 | | pagina 8