Ledenfeest van een Schot in de roos Met ATB naar Krakelingen Bond voor Progressief beleid VSFG-Hofstade "Voor Allen" - 18 februari 2000 7 Niet minder dan 155 leden en sympathisanten hadden inge schreven en waren aanwezig op ons ledenfeest, waarvoor wij een speciale MILEN- NIUMMENU hadden opge steld die er als volgt uitzag - Nieuwjaarsreceptie met kou de hapjes - Garnaalkroketten - Aspergeroomsoep - Kalkoenfilet met Archiduc- saus en kroketten - Koffie met gebak Ons gemeenteraadslid, Jaak Philips, had handen te kort om omstreeks llu45 iedereen welkom te heten en hen het al lerbeste toe te wensen voor het nieuwe jaar. Na het eten van de lekkere toastjes en het drinken van de koele schuimwijn en sinaasap pelen, waarna sommigen reeds een teveel aan promille hadden, was een kleine ver welkoming aan de dagorde. Kd. Philips schetste in een korte toespraak het belang van de komende gemeenteraads verkiezingen en lichtte het verloop van deze namiddag voor, wat door iedereen met alle plezier aanvaard werd. Bij het beëindigen van het hoofdgerecht hadden wij het genoegen de voorzitter van de S.P. Groot-Aalst, kd. Dirk De Pauw in ons midden te hebben die een korte uiteenzetting gaf Op zondag 30 januari 2000 had de eerste Algemene Ledenvergadering plaats. Na de verwelkoming en de nieuwjaarswensen van de voorzitter werd aan iedere aanwezige koffie met ge bak aangeboden. Daarna werd het voorbije jaar 1999 geëvalueerd en werd het kasverslag goed gekeurd. Ook het werkprogramma voor 2000 werd aan de le den voorgesteld. Daarna was het de beurt aan de maandelijkse kaarting en bakschieting. De uitslag gaf het volgende resultaat: Bakschieten: 1Maria Neetens 480 2. Marita Creutz 390 3. S. Van Den Brempt 360 4. S. Van Eetvelde 350 5. Agnes Van Der Vurst over de S.P. in de toekomst, de verruiming van de verkie zingslijst, meer jongere en vrouwelijke kandidaten en de hoop om na de verkiezingen opnieuw deel uit te maken van de bestuursmeerderheid van de Stad Aalst. Na deze tussenkomst werd er overgegaan tot het spelen en meezingen van de internatio nale wat door menigeen uit volle borst werd meegezon gen. Ondertussen was onze inter nationale all-round musicus zanger-animator André Baert en zijn dochter, zangeres Jo- lien, aangekomen en zorgden voor de gepaste achtergrond muziek bij de koffie en het ge bak. Als gastspreker hadden we Patrick De Smedt, Schepen van Openbare Werken uitge nodigd voor een toespraak over de recentelijke overstro mingen en de geplande verbe- teringswerken op het grondge bied van Groot-Aalst. De neerslag in december was het hoogst sinds 1833. Op 26 en 27 december viel 64 mm neerslag, dit is 8% van de nor male Belgische jaarneerslag en dus uitzonderlijk. Het Aalsters riool- en collec torstelsel heeft prima gewerkt. Alle voorkomende overstro- 330 Anita Collijns 330 Kaarten: 1. Jozef Bogaert 3.207 2. Jeanine Mertens 3.075 3. Louis Trogh 3.045 4. Frans De Cuyper 2.913 5. Achiel Dierickx 2.893 Na de prijsuitreiking werd aan iedereen een behouden thuiskomst gewenst en me teen al een afspraak ge maakt voor zondag 12 maart voor de volgende koffietafel. Noteer nu ook alvast in uw agenda de da tum van zaterdag 18 maart 2000 voor ons jaarlijks "Kop of Haring-festijn" met pellepetatten aan de zeer democratische prijs van 120 fr. Kaarten zijn te bekomen bij de bestuursle den. Tot dan Willy Merckx mingen ontstonden doordat de waterlopen, inclusief de Den der, de vloed niet of ternau wernood konden verwerken. De overstromingen bouwden zich langzaam op, naarmate de Dender en zijn zijbeken volliepen. Bovendien was er in deze periode een springtij, waardoor de afvoer naar de Dender extra werd vertraagd. De reden dat er geen drukpro- blemen op de riolen en collec toren waren, is dat de regen in die vier dagen (24-27 decem ber) vrij regelmatig en goed gespreid is gevallen. Er waren geen reusachtige pieken. Aalst heeft de rampperiode goed doorstaan. Een 25-tal ge bouwen liepen effectief onder, in Ninove waren het er 50, in Geraardsbergen 600. Geluk kig trad de Dender hier niet buiten zijn oevers, daarvoor zijn in Dendermonde en Den derbelle grote risico's geno men. De beperkte overstromingen in Aalst hebben alles te maken met de grote neerslag en een aantal oude overstromingsge bieden waarin in de zeventiger of tachtiger jaren gebouwd is. De waterloopbeheerders in ca- su het Gewest en de Provincie wordt gevraagd verder de de- bieten te beheersen en te behe ren zodat het onderlopen van woningen in de toekomst nog meer kan vermeden worden. Wanneer de volgende genera tie erin slaagt om geen regen water meer te lozen in de rio lering door het zelf voor her- bruik te bufferen en te herge bruiken, kan veel onheil voor komen worden. In dit verband is het van be lang erop te wijzen dat de stad onlangs een zeer belangrijke bouwverordening goedkeur de, die alle nieuwbouwers verplicht om hun hemelwater <e recupereren en te infiltre ren. Voor de bestaande huizen werd een subsidiereglement goedgekeurd. Wanneer het be stuur nauwlettend toeziet op de naleving hiervan, wordt dit in de toekomst de best denk bare garantie tegen overstro mingen. Iedereen weet dat problemen best bestreden worden aan de bron, in overstromingstaai heet dat het hemelwater zo vroeg mogelijk bergen en buf feren in regenwaterputten of in de bodem. Na deze toespraak, waarvoor wij schepen De Smedt van harte danken, verwelkomen wij eveneens O.C.M.W.-voor- zitter Eddy Dierickx, Schepe nen Gracienne Van Nieuwen- borgh en Patrick Jacobs (kd. Schepen Dirk De Meerleer was verontschuldigd, daar zijn eetfestijn van de voetbalploeg "Zeggen wat we doen en doen wat we zeggen" is de ambitie voor deze Raad, maar we zijn er (nog) niethet Sif-gesprek is uitgesteld nu staat het ver zamelen van gegevens voor de opmaak van het SP-program- ma voor de komende gemeen te- en provincieraadsverkie zingen vooraan op de agenda. Uitnodiging Als aangesloten lid van SP- Aalst of als inwoner van Aalst die het SP-gedachtengoed ge negen is, kunt u nu elementen (knelpunten, inzichten, erva ringen, voorstellen) inbrengen die nuttig zijn voor de opmaak van het SP-programma voor de gemeente- en provincie raadsverkiezingen U kunt ze schriftelijk doorge ven aan Patrick De Smedt, Schoolstraat 12, 9300 Aalst of De Rode Roos op dit ogenblik eveneens plaats vond), alsook kameraden Dylan Casaer en Paul De Plecker (SP-afdeling Faluintjes). De traditionele tombola, naar het juiste gewicht van de hesp, werd geraden door Huguette Van Biesen die samen met De borah Bracke het juiste ge wicht hadden van 6,820 kg. Na tussenkomst van een on schuldige kinderhand werd de hesp uiteindelijk gewonnen door Huguette Van Biesen. Aan de andere winnares werd een fles schuimwijn overhan digd door ons gemeenteraads lid Jaak Philips. Ondertussen was het de hoog ste tijd om het eten te laten zakken en de beentjes te strek ken onder de muzikale bege leiding van André Baert en zangeres Jolien. Omstreeks 19.00 uur verlieten de laatste aanwezigen de zaal met de afspraak, tot de vol gende SP-activiteit. Een woord van dank richten wij tot alle SP-bestuursleden en medewerkers die van dit le denfeest een allergroots suc ces gemaakt hebben en nu op weg naar 8 oktober 2000 "de gemeenteraadsverkiezingen". Frans De Rybel Dirk De Pauw, Doriksveld B4, 9308 Hofstade of u kunt ze mondeling komen toelichten en uitwisselen met anderen in de Raad voor Progressief beleid op donderdag 3 maart 2000 om 20 u. in de Nieuwbeek, Nieuwbeek- straat 35, 9300 Aalst. De leden van het partijbestuur zullen u beluisteren, de punten inventariseren en uw inbreng meenemen voor de bevoegde SP-werkgroepen. In de komende periode zal het S P-bestuur haar programma met de algemene vergadering bespreken en goedkeuren. Het programma zal in de Raad voor Progressief be leid gepresenteerd en be sproken worden. De datum wordt nog medege deeld. De ATB De Natuurvrien den Geraardsbergen nodi gen al hun leden uit tot het bijwonen van het 'Krake- lingengebeuren' op zondag 27 februari 2000. We verzamelen om 14 uur aan café Breughel op de Markt te Geraardsbergen. Daar volgen we eerst de voorbijkomende stoet en trekken vervolgens naar de Oudenberg om deel te ne men aan de Krakelingen worp. Wie 's avonds nog fris is en naar tonnekensbrand gaat kijken kan dit dan eventueel afspreken met de aanwezige ATB-ers. Iedereen is welkom.

Voor Allen | 2000 | | pagina 11