't Is géén cafépraat Jacques Timmermans Marie-Paule De Leeuw SP-lijsttrekker te Ninove Stedelijke Adviesraad voor Welzijn te Ronse 12 18 februari 2000 - "Voor Allen" Bij stortbuien wordt het kruispunt Nederwijk, Pamelstraat en Koning Boudewijnlaan te Ninove regelmatig gecon fronteerd met wateroverlast. In de maand augustus 1999 kwam ter hoogte van de firma De Vuyst in de Nederwijk op nieuw wateroverlast voor. Het probleem situeert zich ener zijds ter hoogte van de onderzoekschouw aan de Kelder- meersbaan en anderzijds ter hoogte van de onderzoek schouw aan garage De Bisschop. De wateroverlast wordt veroorzaakt door het feit dat alle oppervlaktewater en afvalwater van de Weggevoerden straat, Dreefstraat, Astridlaan, Pamelstraat en Nederwijk via het rioleringsstelsel wordt afgevoerd naar het rioolwa terzuiveringsstation te Ninove. Derhalve is het noodzakelijk twee nooduitlaten aan te leg gen, enerzijds ter hoogte van de firma De Vuyst en ander zijds ter hoogte van de S.V. Intergem, teneinde het water- overlastprobleem te voorkomen. Bij een rechtstreekse lo zing in de bestaande overwelving ter hoogte van de firma De Vuyst en een rechtstreekse lozing ter hoogte van de S.V. Intergem kan het drukpeil van de riolering bij een hoge waterstand worden verminderd, waarna het overdebiet wordt geloosd in de Dender. Op voorstel van Schepen Fons Schorreet heeft de gemeen teraad dan ook de aanleg van twee nooduitlaten op de be staande onderzoekschouw en van de riolering van de Ne derwijk principieel goedgekeurd. Aangezien de stedelijke lagere- en kleuterschool Appelter- re-Dorp 48 te kampen heeft met een tekort aan klaslokalen, werden de leerlingen ondergebracht in twee containter- klassen. Naar de toekomst toe lijkt het aangewezen om deze afdeling uit te breiden met vier klaslokalen en een polyvalente ruim te. Nadat ook reeds de gebouwen van de Vrije school aan de Kerk werden aangekocht en de vrije school aldus werd op geslorpt, stijgt het leerlingenaantal voortdurend. Het principe tot uitbreiding van de stedelijke lagere- en kleuterschool Appelterre-Dorp 48 met vier klaslokalen en een polyvalente ruimte werd door de gemeenteraad goed gekeurd. Bij gemeenteraadsbeslissing van 20 juni 1996 werd het principe tot aankoop in der minne om reden van openbaar nut van de gronden "De Burgtlangs de Meerbekeweg te Ninove, goedgekeurd en het 2' Comité tot Aankoop van On roerende Goederen aangesteld voor het opmaken van een schattingsverslag en het voeren van de onderhandelingen. De te verwerven goederen hebben een totale oppervlakte van 95 a 82 ca en de waarde ervan werd vastgesteld op 1.450.000 BEF. Deze aankoop geschiedt voor de aanleg van een parking met de nodige groenomkadering en rustbanken, wat zal bij dragen tot verbetering van de woonomgeving binnen het B.P.A. -Burchtdam. Deze parking zal dan bereikbaar zijn via de reeds verwor ven stads eigendom op het P. De Montplein naast de frituur '"t Snaksken". De beplanting van de Centrumlaan is aan vernieuwing toe. gezien de geplande werken van Aquafin en de plannen voor de realisatie van een woonwinkelcomplex, is het aangewe zen het gedeelte vanaf de Elisabethlaan tot het rond punt herin te richten. De gemeenteraad keurde de aankoop van de beplantingen en materialen waarvan de kostprijs mag geraamd worden op 1.191.483 BEF, BTW, incl. goed. Op vraag van het College van Burgemeester en Schepenen heeft de Gouverneur van onze provincie, een voorstel aan de Minister van Binnenlandse Zaken overgemaakt om con form de wet van 12 juli 1976 betreffende het herstel van ze kere schade veroorzaakt aan private goederen door na tuurrampen een beroep te doen op een eventuele financië le tegemoetkoming van het Rampenfonds. Italiaanse avond SP-Herzele De mandatarissen en het bestuur van de SP-afdeling Herzele nodige iedereen uit op hun "5e Italiaanse avond" en dit op zaterdag 19 februari 2000 vanaf 18 uur in de zaal "Floreal", Markt 12 te Herzele. Op het menu staat: - Spaghetti of - Koude schotel De volwassenen betalen 250 fr. Kinderen tot 12 jaar betalen 150 fr. Kaarten zijn te bekomen bij de bestuurs leden of bij de mandataris sen. Iedereen is hartelijk welkom SW Ronse De SVV-afdeling Ronse no digt zijn leden uit op de Al gemene Ledenvergadering op zaterdag 26 februari 2000 om 14 uur in het "Sa loon" te Ronse. Op het programma - toelichting van het jaar programma 2000 - nuttige tips bij het maken van originele toastjes Een demonstratie en degu- statie om niet te missen. Dit wordt allemaal overgoten met een lekker glas wijn. Iedereen is welkom. De toe gang is gratis. CC Senioren Ronse We bezoeken op vrijdag 25 februari 2000 om 20 uur de tentoonstelling "Kiezen voor Kunst" te Ronse onder begeleiding van Armand Deventer. Samenkomst aan de Stadsbibliotheek. Over de Steenuil in Geraardsbergen In de vroege voorjaars maanden van 1997 en 1998 werd door een tiental Wie lewaalmedewerkers de vol ledige steenuilpopulatie van Geraardsbergen en grensge bied met Galmaarden in kaart gebracht. In totaal werden 100 km2 gekarteerd. Tijdens een film en dia-avond, op zaterdag 19 februari 2000 om 19u30 in het NMEC De Helix, Hoogvorst 2 te Geraards bergen, worden de resulta ten alsook de gevolgde werkwijze voorgesteld. Ze ker en vast zullen er ook een aantal anekdotes ver teld worden die beleefd werden tijdens de kille voorjaarsnachten. Iedereen is welkom. Op voorstel van Vlaams Volksvertegenwoordiger Jac ques Timmermans werd Ma rie-Paule De Leeuw als lijst trekker voor de aanstaande ge meenteraadsverkiezingen aan geduid door het SP-bestuur en de algemene vergadering. Marie-Paule De Leeuw is thans Schepen van Sociale Za ken en Onderwijs en is een electoraal sterke troef. Vlaams Volksvertegenwoordiger Jac ques Timmermans zal als lijst duwer fungeren. De SP-Ninove wil hiermee positief reageren op de vraag van de nieuwe nationale voor zitter Patrick Janssens, om méér vrouwen en jongeren kansen en verantwoordelijk heden te geven. In een volgende editie bren gen wij meer nieuws over de lijstvorming Frans STAES Een goede kameraad ging heen Onze kameraad Frans STAES is op bijna 89-jarige leeftijd overleden. Hij is jarenlang een trouw militant geweest bij onze harmonie "De Voorwacht", maar vooral ook was hij een vriendelijke en graaggeziene voorzitter van de C.O.O., later het O.C.M.W. te Nino ve. In opvolging van wijlen René Coppens was hij tevens een 2-tal jaar schepen van Financiën in het toenmali ge Ninove, vóór de fusie. Wij bewaren aan Frans een aangename herinnering; een trouwe kameraad. Een eenvoudig man, die graag onder de mensen was. Aan Yvette, Willy en de ganse familie betuigen wij langs deze weg nogmaals onze innige deelneming. De Stedelijke Adviesraad voor Welzijn te Ronse nodigt iedereen uit voor een werkbezoek aan de "Stedelijke Sociale Diensten" van Ronse op dinsdag 14 maart 2000. Er wordt een bezoek gebracht aan het Stedelijk Kinderdagverblijf Lokaal Dienstencentrum de "Hoge Winde" Service-flats Woonwinkel Sociaal Verhuurkantoor Stedelijke Dienst voor Familiale Hulp Sociale Dienst - Pensioenen Alternatieve Gerechtelijke Maatregelen Stadswachten Programma 09.00 u.: Onthaal met koffie in het dienstencentrum de Hoge Winde, Bredestraat 256 te Ronse. 09.30 u.: Uitleg omtrent de werking bezoek aan het Stedelij ke Kinderdagverblijf, Lokaal Dienstencentrum, Servi ce-flats en Stedelijke Dienst voor Familiale Hulp. 12.00 u.: Broodmaaltijd (bijdrage 150 fr.) 13.30 u.: Uitleg in de trouwzaal van het Stadhuis omtrent de werking van de Sociale Dienst, Dienst Pensioenen, Woonwinkel, Sociaal Verhuurkantoor, Alternatieve Gerechtelijke Maatregelen en de Stadswachten. 15.00 u.: Rondleiding. Inschrijven kan tot 28 februari 2000 op het secretariaat Stedelij ke Adviesraad voor Welzijn, Grote Markt 12 te Ronse. Tel. 055/23.28.24 of fax 055/23.27.18.

Voor Allen | 2000 | | pagina 12