Zottegem maakt zich klaar voor 8 oktober 2000 Nieuw gemeenteraadslid 14 18 februari 2000 - "Voor Allen" In ons nummer van 12 novem ber 1999 blikten wij al even vooruit op oktober 2000. Wij deelden onze lezers mede dat wij van onze kant zonder veel drukte maar daarom niet zon der onvoorwaardelijke inzet begonnen waren aan het op stellen van een coherent ver kiezingsprogramma. Inmid dels kunnen wij onze lezers toevertrouwen dat we met dat programme volledig rond zijn. Na ruime raadpleging van de basis en van het verenigings leven, die er beide gretig heb ben op ingespeeld, kreeg het SP-programma meer bepaald op maandag 14 februari 2000 het fiat van het uitgebreid uit voerend bestuur, d.w.z. van al onze mandatarissen in ge meente- en OCMW-raad en tevens van de voorzitters van de wijkafdelingen! De SP-lijst Onze lezers zullen zich herin neren dat kandidaturen bij de SP-voorzitter gesteld dienden te worden vóór 1 december 1999. Vijf uittredende manda tarissen zijn geen kandidaat meer en zullen dus niet meer fungeren op de S.P.-lijst op 8 oktober 2000. Het zijn Roger Serbruyns, die een paar jaar terug geen kan didaat meer was voor het lo kaal S.P.-voorzitterschap. Hij houdt het nu ook voor beke ken als mandataris. De combi natie van sociaal bemiddelaar bij het Ministerie van Tewerk stelling en Arbeid, waar veel avondvergaderingen mee ge moeid zijn, met een partij- en politiek mandaat vindt hij langsom moeilijker realiseer baar. Freddy Van Bossche, die reeds vanaf zijn prille jeugd door de politieke microbe werd gebe ten en gedurende nagenoeg 30 jaar actief was in vele socialis tische organisaties, en ook Ingevolge het ontslag van Thijs doet Julien De Potter normaal als eerste plaatsver vanger zijn intrede in de ge meenteraad. Aangezien Julien thans al OCMW-raadslid is, wenst hij aan het mandaat van gemeenteraadslid te verzaken. Aldus wordt Pol Parmentier het nieuwe SP-raadslid. Hij zal op maandag 21 februari tijdens de vergadering van de schepen van Onderwijs en Cultuur van 1983 tot begin 1989 is geweest, geeft de fak kel door aan de jongeren. In zijn voetsporen volgt ook O.C.M.W.-raadslid Norbert Coessens, die sinds zijn pré pensioen bij Belgacom het rustiger aan wil doen. Stefaan Thijs werd onlangs verkozen tot S.P.-voorzitter in Ouden aarde en heeft, na raadpleging van de Zottegemse partijlei ding, gekozen voor duidelijk heid en nu al ontslag genomen als gemeenteraadslid. Ten slotte zal ons vrouwelijk ge meenteraadslid Sabin Van Crombrugge er op 8 oktober ook niet meer bij zijn, want in gevolge haar drukke profes sionele bezigheden kan zij dit mandaat niet meer invullen, zoals zij het zelf zou willen. Vandaar dat zij er ook liever een punt achter zet. Het is duidelijk dat de S.P. het zal moeten stellen met vijf goede krachten minder en dat de nieuwe kandidaten en ook zij die de handschoen terug opnemen, zich dubbel hard zullen moeten inzetten om de ze leemte op te vullen. Ondanks het niet meer kandi daat zijn van deze vijf uittre dende mandatarissen stelden meer dan dertig kameraden en gezellinnen hun kandidatuur. Wie deze nieuwe kandidaten zijn, en ook degenen die hun herintrede op de SP-lijst doen, behandelen we in een latere editie van ons veertiendaags magazine. De partij-instanties, achter eenvolgend het uitvoerend, het uitgebreid uitvoerend be stuur, het partijbestuur en de algemene ledenvergadering, zullen zich dienen te buigen en uit te spreken over de sa menstelling van de lijst. Zodra wij hierover nieuws hebben, wordt dit uiteraard aan onze lezers bekendgemaakt. Hoever onze politieke tegen- gemeenteraad de eed afleg gen. Pol is als uitbater van het Volkshuis een bekend figuur in de Egmontstad. Hij is gebo ren op 19 mei 1944 en groeide op in de Ledebergstraat (Strij- penstraatje), alwaar hij als ze vende zoon in een arbeiders gezin het levenslicht zag. Tot op het ogenblik dat hij uit bater werd van het Volkshuis, strevers momenteel staan, is een ander paar mouwen Grondige herschikking bij de CVP Op 12 november 1999 kaart ten wij al het grote gerommel bij de CVP aan, waar met na me de onoverbrugbaar gewor den kloof tussen schepen Hec tor Petit en zijn collega's Wil ly De Clercq en Paul Lievens het reilen en zeilen beheerst en zelfs verlamt. Hierbij waagden wij ons niet aan een pronostiek, maar voorspelden dat het CVP-bestuur de inter ne brandjes wel zou blussen, wat inmiddels gebeurd blijkt te zijn. De afzonderlijke lijst met stoute jongens komt er dus wel zeker niet. Blijkbaar wil de het CVP-bestuur De Clercq en Lievens toch niet laten val len, want ernstige geruchten circuleren nu dat eerstge noemde de Zottegemse lijst zelfs zou trekken, terwijl de laatstgenoemde die lijst zou duwen. Voor Hector Petit zou geen plaats meer weggelegd zijn op de gemeentelijst, want zowel Willy De Clercq als Paul Lievens hadden geëist dat zij enkel wilden fungeren als Hector Petit van de lijst zou worden geschrapt. Hector Petit zou daarom noodge dwongen verhuizen naar de provincielijst. Daar zou ruim te ontstaan doordat Emiel Otte, die al bijna 30 jaar in de Provincieraad zetelt, naar de gemeentelijst verhuist. Hij wordt in september 2000 64 jaar en heeft wellicht de in tentie eerlang met pensioen te gaan. Het grote slachtoffer van de hele operatie dreigt OCMW- voorzitter De Schampheleer te worden, die geen plaats meer zou krijgen op de gemeente lijst en evenmin uitwijkings mogelijkheden heeft naar de op 1 januari 1987, werkte hij als meestergast in een bouw bedrijf te Brussel. Bij de gemeenteraadsverkie zingen van 9 oktober 1994 stond Pol op de 23e plaats op de SP-lijst en wist 794 stem men achter zijn naam te verga ren. Wij wensen Pol veel succes met zijn politiek mandaat. provincielijst. Uit welingelichte bron konden wij vernemen dat laatstge noemde er nu mee dreigt op de nieuwe ZAP-lijst te komen. Toestand dramatisch bij de VLD Bij de VLD loopt het helemaal uit de hand, er is volledige windstilte en verslagenheid omwille van het feit dat uittre dend burgemeester De Maes- schalck niet langer wil horen van een kandidatuur op de lijst voor oktober 2000. Tevens doen geruchten de ronde dat Evy Koolbrant en Leona De Wever het, net als de burge meester, zouden laten afwe ten. De vrees zit er dan ook dik in dat de VLD zal terugvallen op 4 zetels. Uittredend schepen Van der Zwalmen wordt nog steeds genoemd als lijsttrekker, maar er wordt gefluisterd dat het zeer moeilijk gaat om vol doende mannelijke en vrou welijke kandidaten te vinden die de lijst volledig jnaken. Als er geen kentering komt in de huidige situatie is nu al dui delijk dat de VLD de grote verliezer van de stembusslag van 8 oktober 2000 dreigt te worden. Bij ZAP schiet het niet op Ook bij de nieuwe formatie ZAP blijkt het niet op te schie ten met de lijst. Ondanks de vele inspanningen die reeds werden geleverd om kandida ten te vinden, zou men nog niet verder geraakt zijn dan 14. Het ziet er dan ook naar uit dat ZAP geen volledige kandidatenlijst zal kunnen neerleggen, waardoor zij van zelfsprekend al gehandicapt naar de verkiezing trekt. Nog andere partijen Of Agalev en het Vlaams Blok een lijst zullen neerleggen is nog geen uitgemaakte zaak. Sinds haar ontgoochelende uitslag bij de verkiezingen van oktober 1994 is de werking van de lokale Agalev-afdeling volledig stilgevallen. Evenmin krijgt het Vlaams Blok in de Egmontstad, on danks de vele pogingen die reeds werden ondernomen door de nationale leiding, geen voet aan de grond. Zowel door de nationale in stanties van Agalev als van het Vlaams Blok wordt druk uit gekeken naar kandidaten, ten einde toch een lijst, zij het een onvolledige, te kunnen neer leggen. SP met totale iazet Hoewel wij nog 8 maanden van de stembusslag verwij derd zijn, wordt natuurlijk al heel wat gespeculeerd. Wij houden evenwel het hoofd koel en houden ons alleen maar voor onze score van 6 jaar geleden te behouden en zelfs te verbeteren. Toen be haalden wij niet minder dan 7.234 stemmen, wat ons 12 zetels en een stempercenta- ge van 39,58% opleverde. De CVP moet het stellen met 5.372 stemmen (29,39%), goed voor 9 zetels. De VLD kwam aan 4.238 stemmen (23,19%) wat haar 6 zetels op leverde. VU en Agalev be haalden in 1994 751 (4,10%) en 678 stemmen (3,71%). Wordt vervolgd zodra we verder nieuws hebben Vergadering gemeenteraad De Gemeenteraad vergadert op maandag 21 februari om 19 uur in de Ridderzaal van het Egmontkasteel. Aan de agenda staan ondermeer de goedkeuring van de plannen voor de bouw van een chalet voor kinderopvang, het goed keuren van het bestek en de raming voor onderhoudswer ken aan verscheidene ge meentewegen, de goedkeu ring van het ontwerp voor de aanleg van een verbindings weg tussen de Beisloven- straat en de Meersstraat en het sectoraal akkoord van 18 juni 1993 (CAO Kelchter- mans). Herinneren wij eraan dat de ze zitting openbaar is.

Voor Allen | 2000 | | pagina 14