SP FEDERAAL AKTIEF Gelijke Kansen Team te gast op federaal SP-bestuur V Het Team in de federatie 2 18 februari 2000 - "Voor Allen" U Gewezen Staatssecretaris Anne Van Asbroeck leidt het Gelij ke Kansen Team van de SP. In de intentieverklaring van Nationaal SP-Voorzitter Pa trick Janssens van enkele maanden terug stond letter lijk "Het kan niet zijn dat een par tij die beweert te streven naar een samenleving waarin ieder een gelijke kansen heeft, dit niet allereerst in eigen rangen probeert te realiseren. Op vandaag doorstaat de SP deze test niet. Het wegwerken van structurele of feitelijke hindernissen voor de deelna me van vrouwen, jongeren en andere groepen in de partij moet een prioriteit worden. Gratuite woorden helpen niet, in plaats daarvan moeten we met de betrokken groepen een programma uitwerken dat ga randeert dat bij elke volgende verkiezing het aandeel van vrouwen en jongeren bij de mandatarissen significant stijgt." Om gevolg te geven aan deze intentieverklaring start de SP een "Garantieplan Geliike Kansen" op, bestaande uit 1) Het installeren van het Gelijke Kansen Team (GeKTe) Het Gelijke Kansen Team, GeKTe, dat op het partijbureau van 13 december 1999 werd geïnstalleerd staat voor twee grote uitdagingen. Op lange termijn moet het team concre te voorstellen doen om de structurele hindernissen die vrouwen, jongeren en alloch tonen in onze partij op elk ni veau ondervinden weg te wer ken. Op korte termijn moet er een actieplan tot stand komen dat ervoor moet zorgen dat reeds na de gemeenteraadsver kiezingen van oktober 2000 het aantal verkozen vrouwen, jongeren en allochtonen signi ficant is gestegen. Zowel de korte termijn- als de lange ter- mijn-doelstellingen moeten passen in een algemeen Ga rantieplan Gelijke Kansen. Uit de beschikbare gegevens zijn de ondertussen bekende streefcijfers gedistilleerd100 vrouwelijke raadsleden (ge meente - OCMW - provincie) meer, 1 verkozen allochtoon meer per federatie, 10% nieuw verkozenen. Het Gelijke Kansen Team wordt geleid door Anne Van Asbroeck. Anne wordt bijge staan door een stuurgroep met mensen die elk voor een on derdeel van het Actieplan ver antwoordelijk zijn voor de vrouwen Ann-Marie Baeke voor de jongeren Peter De Ridder voor de allochtonen Anissa Temsamani De werkgroep rapporteert rechtstreeks aan de voorzitter en zal bijgestaan worden door de nationaal secretaris die de link met de federaties en ande re niveaus van de partij zal leg gen. 2) Een aanbeveling aan de Afdelingen over de vertegenwoordigingen van vrouwen in oktober 2000 Op vraag van de Socialistische Vrouwen voerde het partijbu reau intussen het debat over de samenstelling van de lijsten. Het besluit is als volgt De voorzitter en het bureau van de SP bevelen volgende De opdracht van het Gelijke Kansen Team heeft slechts kans op slagen als er op een gecoördineerde en overlegde manier aan gewerkt wordt. Essentieel in een eerste fase is daarvoor contact met de Afde lingen. Vandaar dat GeKTe opteerde voor de traditionele "Ronde van de Federaties". Tijdens dergelijke ontmoeting wil het Team onder leiding van gewezen Staatssecretaris Anne Van Asbroeck met de af delingsverantwoordelijken van gedachten wisselen over het Garantieplan Gelijke Kan sen en de lijstvorming. De SP-Federatie Aalst-Ou- denaarde-Ronse bijt de spits af. Om de informatie zo breed mogelijk te laten doorstromen principes aan toepassing van het ritssys teem (man-vrouw vrouw man) bij het opstellen van de lijsten voor gemeenteraads- en provincieraadsverkiezin gen; gelijke aanwezigheid van vrouwen en mannen op de lijst (dus meer dan het derde zoals voorzien in de wet). Afdelingen die wél een derde vrouwen hebben, maar niet de aanbevolen helft vrouwen op wordt geopteerd voor een bij eenkomst van het Uitgebreid Federaal SP-Bestuur (dus le den Federaal Bestuur Voor zitters en Secretarissen der SP-Hoofdafdelingen). Anne Van Asbroeck (ook Voorzitter van de Administra tieve Commissie van de SP) en Co. zijn te gast op dinsdag 22 februari 2000 om 20 uur in het Volkshuis. Markt 8 te Zottegem (zie eveneens de aparte kaderaankondiging). Maar er volgt nog meer, met name een speciale GEKTE-DAG Aan de hand van verschillen de getuigenissen worden erva ringen uitgewisseld, (nieuwe) kandidaten krijgen richtlijnen over de beste manier om ver hun lijsten hebben, passen het ritssysteem toe tot uitputting van het aantal vrouwelijke kandidaten. Een andere methode dan het ritssysteem kan, op voorwaar de dat vooraf wordt aange toond dat ze betere resultaten kan geven inzake vrouwelijke vertegenwoordiging. De be trokken afdelingen engageren zich tot het laten evalueren na de verkiezingen van hun alter natieve methode. kozen te worden en afdelings verantwoordelijken worden gemotiveerd door constructie ve confrontatie met proble men en oplossingen. Deze dag richt zich op de huidige kandi daten (vrouwen, jongeren, al lochtonen), de kandidaten voor de jongste parlements verkiezingen, voorzitters, se cretarissen, geïnteresseerden uit de federaties en de afdelin gen. De voormiddag wordt door ROSA ingevuld met een programma dat zeer praktijk gericht is. Afspraak op 1 april (symboli sche dag, maar dus écht geen grap) te Antwerpen. Meer concrete info volgt te gepasten tijde. C.V. VOOR ALLEN mmm m e* mm» r Maatschappelijk zetel De Malanderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) Administratie-Publiciteit De Malaaderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) (fax 055/21.03.04) Redactie De Malanderplein 7 - 9600 Ronse Verantwoordelijke Uitgever Herman DE L00R (Federaal Voorzitter) Hoofdredactie Chris VANC0PPEN0LLE (Federaal Secretaris) Redactiesecretaris ionny Lampens Teksten Alle teksten dienen ten laatste op maandagmiddag de week van verschijning, op het secretariaat ingediend. De Hoofdredactie houdt zich ten allentijde het recht voor bijdra gen in te korten of aan te passen, zonder aan de essentie van de tekst te raken. Genaamtekende bijdragen vallen volledig on der de verantwoordelijkheid van de steller.

Voor Allen | 2000 | | pagina 2